Termal su turizmi, Türkiye’de yıllar geçtikçe daha popüler hale geliyor ve son dönemde kaplıca sularına olan ilginin bir hayli arttığı söylenebilir. Bakıldığında, özellikle kış aylarında, kar tatili yerine termal su merkezlerinde, huzurlu, sessiz, sakin, doğa içerisinde bir tatil yapmak isteyen pek çok konuk termal otelleri tercih ediyor. Konukların hassasiyetine göre düzenlenen muhafazakar tesisler de mevcut.

May Thermal Resort - Termal Havuzlar

Bu yazımızda sizler için Türkiye’nin muhafazakar termal otellerine değineceğiz. Bay – bayan ayrı havuzları bulunan, restoranlardaki gıdaların helal ürün sertifikasına uygun olarak servis edildiği, menüsünde alkollü içecekler bulundurmayan tesisler, muhafazakar ailelerin huzur içinde tatillerini yapabilecekleri alkolsüz her şey dahil, tam pansiyon, yarım pansiyon gibi farklı yeme içme konseptine sahip otellerdir.

Grannos Thermal Hotel - Termal Havuz

Siz de, daha önce termal tatil yapmadıysanız ve bu kış, hem sağlıklı hem de huzur dolu bir tatil istiyorsanız; belli hassasiyetlerinizi gözeten aşağıdaki termal otellere  rezervasyon yaptırabilirsiniz. Muhafazakar oteller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Türkiye’nin En İyi 10 Muhafazakar Oteli başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

7Nehir Termal Hotel SPA

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Nehir Termal Otel

Kütahya’nın Tavşanlı mevkiinde bulunan Nehir Termal, 62 odalık küçük ve sıcak bir tesis olarak biliniyor; aynı zamanda muhafazakar termal oteller arasında değerlendiriliyor. Yarım pansiyon konsepti ile hizmet sunan bu tesiste, güzel bir tatil yapabilir ve spa merkezinde doyasıya dinlenebilirsiniz.

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Nehir Termal Otel - Havuz

Hem ruhunuzu hem de vücudunuzu dinlendirebilmek adına, erkekler ve kadınlar için ayrı hizmet alanları bulunan Nehir Termal’in ayrıca çocuklu aileler için çocuk havuzu ve eğlence alanları da bulunuyor. Termal su olanaklarından sonuna kadar faydalanabileceğiniz tesislerden biri olan Nehir Termal, hem ekonomik hem de sağlıklı bir tatil yapabilmeniz adına biçilmiş kaftan.

[hotel id=”8899″][/hotel]

6Fimar Life Thermal Resort Hotel

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Fimar - Otel

Tarih kokan eşsiz atmosferi ile termal suyu birleştiren ve vücudunuzu, ruhunuzu dinlendirebilen tesislerden bir diğeri de Fimar Life olarak biliniyor. Amasya’nın Terziköy Kaplıca mevkiinde, 58.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan bu tesiste, doğal kaynak suyunu odanızdaki musluğunuzda bile bulabilmektesiniz.

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Fimar

Standart, aile ve Royal Family Suit tipindeki odaları ile dikkat çeken tesiste, kaplıca suları ile terapiyi birleştiren muhteşem bir Spa merkezi de mevcut. Açık ve kapalı pek çok havuzu kadınlar ve erkekler için ayrılan bu havuzlarda dilediğiniz gibi zaman geçirebiliyorsunuz. Aile kabinleri, Türk hamamı ve daha pek çok hizmet alanı ile termal suyu her yönden sizlerle buluşturan ve hassasiyetlerinizi gözeten Fimar Life, Amasya’nın en sessiz, sakin ve huzurlu tesisi.

[hotel id=”7271″][/hotel]

5Emet Thermal Resort

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Emet Termal Otel

Kütahya’nın en güzel termal tesislerinden biri olan Emet Thermal Resort da, listemize eklenebilecek muhafazakar termal otellerden. Sağlık ve tatil kavramlarını bir araya getirerek, konuklarına sağlıklı bir tatil sunan ve 97.000 metrekarelik alana kurulu olan Emet’te, tesise ait, konaklayacağınız her odada termal su hizmeti sunulmakta.

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Emet Termal Otel - Havuz

Bol oksijenli ve doğanın seslerini dinleyebileceğiniz bir alanda kurulmuş olan Emet Thermal, kadınlar ve erkekler için ayrı yaşam alanları sunabilen, spa ve güzellik merkezinde uzman terapistler eşliğinde konuklarına hizmet verebilen bir tesis. Hiçbir yerde göremeyeceğiniz, 24 saat yosun üreten doğal yosun havuzunun da Emet’te bulunduğunu ve sağlıklı bir tatil için seçim yapacaksanız, bu tesisi muhakkak listenize eklemeniz gerektiğini de ek olarak belirtelim.

[hotel id=”8901″][/hotel]

4Hedef Dağ Thermal Hotel

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Hedef Dağ Termal Otel

Alkolsüz konsepti ile dikkat çeken muhafazakar termal otellerden bir diğeri de Hedef Dağ Thermal Hotel. Aydın – İzmir arasında bulunan bu tesis, dağın eteklerine kurulu ve her sabah kuş sesleri ile güne uyanabilmeniz, doğa içerisinde tertemiz havayı ciğerlerinize doldurabilmeniz mümkün oluyor. Huzurlu, sağlıklı bir tatil için inşa edilen otelin standart, aile ve suit oda seçenekleri mevcut.

Türkiye'nin En İyi Muhafazakar Termal Otelleri - Hedef Dağ Termal Otel - Havuz

Kadınlara ve erkeklere özel yaşam alanları, Hedef Dağ Thermal’de de bulunuyor. Bakıldığında, termal havuzlar hem kadınlar hem de erkekler için ayrı oluşturulmuş ve spa merkezinde de böyle bir düzenleme var. Hem alkolsüz hem de kadınlar ve erkekler için ayrı yaşam alanları bulunan bir tesis arıyorsanız; doğa içerisinde, huzurla tatil yapabileceğiniz bu tesisi listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

[hotel id=”18311″][/hotel]

3Korel Thermal Resort Clinic & Spa

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Korel Termal - Havuz

Afyon şehir merkezine sadece 13 kilometre uzaklıkta olan Korel Thermal, hem bir klinik hem de bir otel olarak konuklarına hizmet veriyor. Fizik tedavi uzmanlarından masaj terapistlerine kadar muhteşem bir kadrosu bulunan Korel’in sağlık kokan odalarında tatilinizin keyfini çıkartabilmeniz mümkün.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Korel Termal - Termal Havuz

Fizik tedavi alanından ozon kapsül bakımına, cilt bakımlarından masajlara, aroma terapi banyolarından çamur bakımına kadar pek çok hizmeti bulunan Korel’in kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı alanları da bulunmakta. Hassasiyetlerinizi gözeten tesislerden bir tanesi olan Korel’de muhteşem bir termal tatil yapabilir, sağlıklı ve zinde hissederek evinize dönebilirsiniz.

[hotel id=”7260″][/hotel]

2Black Bird Thermal Hotel & Spa

Blackbird Termal Otel - Genel

Yalova’nın Termal ilçesinde kurulan Black Bird de, gidebileceğiniz muhafazakar termal otellerden bir diğeri. Alkolsüz konsepti ile konuklarına hizmet sunan dört yıldızlı bu tesiste, ferah ve konforlu odalarda harika bir termal tatil yapabilir; Yalova’nın bol mineralli termal sularını odadaki musluklarınızda bulabilirsiniz.

Black Bird Thermal Hotel - Afrodit Spa

Standart, ekonomik, bağlantılı, aile odaları bulunan Black Bird, Spa alanı içerisinde masajlardan bakımlara kadar pek çok hizmeti paket dahilinde yahut ayrı ayrı sunabilmekte. Uzman terapist ekibi ile rahatsızlıklarınıza anında çözüm üretebilen Black Bird’in terapistleri; işlerini severek yapıyorlar. Kadınlar ve erkekler için ayrı alanları bulunan bu muhteşem tesiste, hem ekonomik hem de dolu dolu bir termal tatil yapabilmeniz mümkün görünüyor.

[hotel id=”9036″][/hotel]

1İkbal Thermal Hotel & Spa

İkbal Termal Otel - Genel

Panoramik manzaralı 286 odası ile İkbal Thermal, sizler için en iyi tatil fırsatını sunan tesislerden bir tanesi. Aydınlık, ferah ve konforlu odalarında dinlenmek; spa merkezinde uzman terapistler eşliğinde vücudunuzun her zerresini yenilemek için biçilmiş kaftan hizmetler sunan bu tesis; kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı organize edilen alanlar da içermekte.

En Ünlü Kaplıcalar - İkbal Termal Hotel

Kadınlara özel termal havuzlardan spa alanlarına kadar pek çok ayrıntıyı gözden kaçırmaksızın, konuklarının rahat etmesi adına düşünen İkbal Thermal, aynı zamanda alkolsüz bir tesis olarak biliniyor.

Çiftler İçin Özel Havuzlu Termal Oteller - İkbal Termal Havuz

Afyon’un en güzel otellerinden biri olan İkbal Thermal’i Şifanın Merkezi Afyon’un En İyi 10 Termal Oteli başlıklı yazımızda da incelemiştik. Okuyarak tesis hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeniz de mümkün.

[hotel id=”7254″][/hotel]

 

Eğer tatilinizi ya da balayınızı muhafazakar termal otellerde yapmak istiyorsanız, Türkiye’nin Alkolsüz En İyi 5 Balayı Oteli ve Muhafazakar Balayının Özellikleri Nelerdir?başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz