Termal turizmin başkenti Afyon, termal sular denilince ülkemizde akla gelen ilk yer oluyor genellikle! Gerek yeraltı kaynaklarının zenginliği gerekse madenden doğal olarak çıkan bol mineralli sıcak suyu sayesinde, her yıl binlerce misafirini pek çok tesisinde ağırlayan bu şehrin yerli ve yabancı turisti her geçen yıl artmakta. Bu yazımızda sizler için Afyon’un en iyi 10 termal otelini listeleyeceğiz.

Akrones Termal Otel - Havuz - Spa

Siz de, zengin yeraltı suyu kaynakları ile bilinen Afyon’da sağlık dolu bir tatil yapmak, aynı zamanda rahatsızlıklarınıza şifa bulmak isterseniz, bu tesisleri listenize eklemeyi ihmal etmeyin. Eğer ülkemizin diğer kaplıca otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, Kaplıca Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

10Budan Termal Spa Otel

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Genel

Budan Termal Spa Otel, 8.100 m2 hizmet alanı ve 17.500 m2 açık sahası ile 2013 yılında hizmete vermeye başlamıştır. Bu özel otel, 134 Standart oda, 3 Connect oda, 8 Deluxe oda, 8 Corner Deluxe Suit oda, 2 King Suit oda, 2 bedensel engelli odası ile birlikte toplam 157 oda ve 450 yatak kapasitelidir.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Havuz

Afyon’un şifalı termal suyunu, alternatif tıp uygulamalarıyla birleştirerek farklı bir senfoni oluşturan otel; termal kaplıca, sağlık, şifa, eğlence hizmetlerini tek çatı altında toplayarak misafirlerine sunuyor.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Havuz

Otel içinde ve entegre kongre merkezinde, 60 kişiden 1500 kişiye kadar kolonsuz 5 adet salon bulunuyor. Bu salonlarda, düğün, nişan, sünnet, doğum günü ve kına gecesi gibi organizasyonlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Budan Termal Spa Otel
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
94
tripadvisor 788 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
500 TL
Rezervasyon

9Sandıklı Thermal Park Hotel

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Sandıklı Termal - Genel

Afyon’un en iyi termal otelleri arasında yer alan Sandıkı Termal Park Otel’de; 2 Açık, 3 kapalı yüzme havuzu, kaplıca Kürleri için 3 adet termal havuz, 8 adet özel aile banyosu bulunuyor.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Sandıklı Termal - Termal Havuz

Konuklarına birçok hizmeti aynı çatı altında sunan tesiste fitness center, thermal büfe, su kaydırakları, çocuk Havuzları konuklarını bekliyor.  SPA bölümündeki uzman ekibiyle misafirlerine masaj, çamur sargılama, bitki banyoları, cilt bakımları ve kuaför hizmetleri sunan otel, beklentilerinizin üzerinde bir tatil vadediyor. Sandıkılı Thermal Park Hotel’de ayrıca, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi de eğitimli personel kadrosu ile hizmet vermektedir.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Sandıklı Termal - Balıklı Havuz

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarını diğer kaplıcalardan ayıran en önemli özellik, ünü tüm dünyaya yayılmış olan çamur banyolarıdır. Bu mucizevi çamur banyoları 500 metre devam eden jeolojik bir çatlağın farklı yerlerinde kaynayıp 68 derecelik sıcaklığa ulaşan şifalı su ile özel şekilde hazırlanan toprağın karışımından oluşuyor.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Sandıklı Termal - Çamur Havuzu

Otel, 2000 yıllık mucizevi şifalı suları misafirlerinin ayağına getiriyor. Tesisin Termal ve SPA bölümünden oluşan sağlık kompleksi, toplam 4.188 m2’lik bir alan üzerinde hizmet veriyor.

Sandıklı Thermal Park Hotel
Türkiye/Afyon/Sandıklı
Yarım Pansiyon Plus
82
tripadvisor 353 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
429 TL
Rezervasyon

8Dündar Thermal Boutique Villa Hotel

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Dündar Termal - Genel

Afyon’da ailecek, villa keyfi sürmek isterseniz; aynı zamanda şifalı sularından da faydalanabileceğiniz Dündar Thermal Boutique Villa Hotel iyi bir seçenek. 2017’de Tripadvisor tarafından mükemmelliyet sertifikası kazanan ve termal villa turizmine öncülük eden bu tesiste, dilerseniz jakuzili, dilerseniz standart, dilerseniz VIP villalarda konaklayabiliyorsunuz. Her villa içerisinde sizlere özel 16 metrekarelik, 4 ton kapasiteli termal su havuzları bulunuyor.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Dündar Termal - Genel

Sağlıklı bir tatili, tam donanımlı bir villada ve size özel termal sulu bir havuzda geçirmek isterseniz, Dündar Thermal kesinlikle iyi bir seçim olacaktır.

7MCG Çakmak Thermal Hotel

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Çakmak Termal - Genel

193 Odalık kapasitesi ile Afyon’da hizmet veren MCG Çakmak Thermal Hotel de, Afyon’un en güzel termal tesislerinden. Asya mimarisinden esinlenerek inşa edilen Spa merkezi, 4000 metrekarelik bir alanda oluşturulmuş ve bu tesis içerisinde, Türk hamamından klasik masaj hizmetlerine kadar her şey, Afyon’un şifalı termal suları ile birleştirilerek sunuluyor.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Çakmak Termal - Bayan Termal Havuzu

Kadınlara özel havuzları, bakım alanları ile bilinen MCG Çakmak Thermal’de, sağlıklı bir tatil kesinlikle uzak bir ihtimal değil.

6Korel Thermal Resort Clinic & Spa

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Korel Termal - Havuz

Afyon şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Korel Thermal Resort Clinic & Spa, hem uzman hekimleri ile belli rahatsızlıklara tedavi hizmeti sunuyor hem de Spa merkezi sayesinde şifalı sular aracılığı ile sağlıklı bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Kronik böbrek taşlarından romatizmaya, kısmi felçten zihinsel açıdan gerginliğe kadar pek çok alanda şifalı suların tedavi edici etkisi bilinmekte ve tesiste, hem termal su havuzları hem de fizik tedavi, rehabilitasyon merkezleri mevcut.

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Korel Termal - Termal Havuz

Konuklarına olabildiğince iyi hizmet vermeye çalışan Korel Thermal’de, termal su sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz özel aile banyoları, çamur ve vücut bakımları mevcut. Bunun yanında, son teknoloji ile donatılmış bu tesis içerisinde, detoks ve zayıflatma etkisi bulunan ozon kapsül bakımı da uygulanmakta.

Korel Thermal Resort Clinic & Spa
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
75
tripadvisor 269 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
475 TL
Rezervasyon

5May Thermal Resort & Spa

May Termal Otel - Genel

2000 Yıllık bir geçmişi olan şifalı suları, son teknoloji donanımlarla birleştiren, Afyon’un en iyi 10 termal otelinden bir tanesi olan May Thermal Resort & Spa da, sağlığınıza kavuşabileceğiniz bir tatil seçeneği olarak listenize eklenebilir.

May Termal Otel - Balıklı Havuz

Erkek ve kadınlar için ayrı havuzları bulunan May Thermal’de, doktor balıklardan saunaya, Türk hamamından fizik tedavi termal havuzuna kadar pek çok hizmet sizleri bekliyor. Aynı zamanda, çocuklarınız için de bir termal havuz inşa edildiğini belirtelim.

May Termal Otel - Termal Havuz

Sedef hastalığından egzamaya, damar sertliğinden tırnak hastalıklarına kadar pek çok şeye iyi gelen May Thermal’in şifalı sularını, sunulan pek çok hizmet aracılığı ile deneyebilirsiniz.

May Thermal Resort & Spa
Türkiye/Afyon/Sandıklı
Yarım Pansiyon
74
tripadvisor 324 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
350 TL
Rezervasyon

4Oruçoğlu Thermal Resort

Oruçoğlu Termal Otel - Genel

Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı termal spa ve sağlık oteli olan Oruçoğlu Thermal Resort da, Afyonkarahisar’ın en başarılı tesislerinden. 110.000 metrekarelik bir alana inşa edilen bu tesis içerisinde, yürüyüş parklarından açık hava spor alanlarına kadar her şey düşünülmüş.

Oruçoğlu Termal Otel - Havuz

Spa merkezinde, Afyon’un şifalı sıcak sularının da desteği ile tarafınıza pek çok hizmet sunan Oruçoğlu’nun Aromaterapi masajından oksijenli cilt bakımına kadar, geniş seçenekleri mevcut. Uzman sertifikalı hekimleri ile hizmet veren bu tesiste, aynı zamanda fizik tedavi merkezi de mevcut. Sıcak sularla desteklenen bu tedavi oturumlarında yüksek başarılar elde edilebiliyor.

Gerek rahatsızlıklarınız gerekse sağlıklı bir tatil geçirmek adına, Oruçoğlu Thermal Resort da iyi bir seçim olacaktır.

Orucoglu Thermal Resort
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
82
tripadvisor 476 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
565 TL
Rezervasyon

3İkbal Thermal Hotel & Spa

İkbal Termal Otel - Genel

Geçmişten günümüze şifa olarak nitelendirilen termal sularından faydalanabileceğiniz bir diğer Afyon tesisi ise İkbal Thermal Hotel & Spa olarak biliniyor. Odalarında 24 saat termal su hizmeti verebilen İkbal’de, ek olarak Minera Spa merkezinde de termal suyun pek çok kullanım alanından faydalanabilmeniz mümkün oluyor.

İkbal Termal Otel - Termal Havuz

Son teknoloji donanımlarla hem sağlıklı yaşama bir kapı açmak hem de uzman terapistlerle kendinizi yenilemek isterseniz, Türk hamamından jakuzisine, çamur banyosundan buhar banyosuna kadar İkbal Thermal’in her şeyi düşündüğü Minera Spa merkezinde bu isteklerinizi gerçek kılabilirsiniz. Gerginlik, uyku bozuklukları, vücut yorgunluğu, sindirim sistemi bozukluğu ve daha pek çok sağlık & zihin problemine dair termal sular, kesinlikle size iyi gelecek.

İkbal Thermal Hotel & Spa
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
97
tripadvisor 1562 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
465 TL
Rezervasyon

2NG Afyon

Ng Afyon Termal - Genel

NG Grubu tarafından inşa edilen ve Afyon’un en iyi 10 termal otelinden biri olan NG Afyon da, cildinize ve ruhunuza dokunabilecek tesislerden bir tanesi olarak biliniyor. 9’u Termal, toplamda 15 adet açık ve kapalı havuzu, 8 aile hamamı, jakuzisi, tepideryum dinlenme odaları, fin saunaları, macera duşları ve daha pek çok hizmeti ile Aliva Spa merkezini tesis içerisinde bulunduran NG Afyon’da; Afyon’un şifalı suyunu her şekilde kullanmanız mümkün kılınmakta.

NG Afyon Termal Otel - Termal Havuz

Aile, Superior, Deluxe gibi oda seçenekleri ile lüks, her şeyi düşünülmüş bir tesiste; aynı zamanda sağlığınıza iyi gelebilecek, yenilenebileceğiniz bir tatil yapmak ister misiniz? O halde, bu tesisi de listenize mutlaka ekleyin.

Ng Afyon Wellness Convention
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
97
tripadvisor 1679 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
595 TL
Rezervasyon

1Akrones Thermal & Spa Convention Sport Hotel

Akrones Termal Otel - Genel

2017 Yılında Afyonkarahisar’ın en iyi termal oteli seçilen, müşteri memnuniyeti açısından hayli olumlu referansları bulunan Akrones Hotel, şüphe yok ki birinci sırada yer alıyor. Konserlerin ve etkinliklerin olduğu ve bolca eğlenebileceğiniz bir tesis olan Akrones, aynı zamanda sizleri huzura da çağırıyor. Konaklamalı spa paketleri ve her yıl son teknoloji donanımlarla yenilenen Aqua Munda Spa merkezi ile konuklarını karşılayan bu tesiste, hem erkek hem de kadınlara özel ayrı bölümler mevcut.

Akrones Termal Otel - Termal Havuz

Türk hamamından buhar banyosuna, saunadan terapistler eşliğinde pek çok masaj çeşidine kadar, sizin için pek çok şeyi düşünen ve suyun şifasını doyasıya cildinizde, ruhunuzda hissedebileceğiniz Akrones’i, termal otel arıyorsanız listenize muhakkak eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Akrones Thermal Spa Convention Sport Hotel
Türkiye/Afyon/
Yarım Pansiyon
83
tripadvisor 532 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
750 TL
Rezervasyon

 

Termal turizmi için sadece Ayfon’la sınırlı kalmak istemiyorsanız, Çeşme’de Şifanın Adresi Altın Yunus Resort & Thermal ve Tarih Kokulu Limak Termal Butik Otel başlıklı yazılarımızı okuyabilir ve oteller hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz! Farklı konu başlıklarında yeniden görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here