Tekirdağ

Anadolu ve Balkanlar arasında köprü görevi görüyor olup kurulduğu tarihten itibaren çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış olan Tekirdağ’ın geçmişi M.Ö. 4 binli yıllara kadar uzanıyor. Marmara’nın deniz kıyısında bulunan köy ve plajları sayesinde yeşil ile mavinin bir uyum içinde olduğu görüntülere şahit olmak mümkün bu güzel şehirde.

Marmara ve Karadeniz kıyılarında yer almak üzere toplamda 11 ilçesi bulunan şehir, deniz tatili yapmak isteyenlerinde yakın rotası olarak listenin üst sıralarında yerini alıyor. Bunlar içinde en popülerleri Marmaraereğlisi, Şarköy ve Süleymanpaşa’dır. Sıralamış olduğumuz ilçeler, mavi bayraklı plajlara sahiptirler. İnsanlar genellikle burada üzüm bağlarında vakit geçirip şarap içmek, denize girmek, ay çiçeği tarlalarını görmek ve yamaç paraşütü yapmak gibi farklı aktiviteleri tercih ediyorlar.

Şehir içinde otobüs, minibüs ve taksi ulaşım seçenekleri arasında yer alırken, aynı zamanda ilçeler arasında da ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk ve yağışlı hava etkisini gösteriyor. Tekirdağ’a gitmek için tercih edilebilecek en iyi mevsimler ilkbahar ve yaz aylarıdır diyebiliriz. Yolunuz Tekirdağ’a düştüğü vakit meşhur köftesi ve peynir helvasını denemeden şehirden ayrılmayın!