Kocaeli

Bir sanayi şehri olarak görülse de bundan çok daha fazlasını sunan Kocaeli, özellikle İstanbul’a olan yakınlığıyla tercih sebebi haline gelmiş durumda. Günübirlik olarak kalabalıktan sıyrılıp kendinizi doğanın içine atabileceğiniz birçok alana sahip olması bunun en iyi göstergesidir. Asya ve Avrupa’yı kavuşturan Marmara’nın doğu yönünde konumlanan Kocaeli’nin tarihi oldukça köklü bir tarihe uzanıyor. Yılın her ayında dilediğiniz gibi ziyaret edebileceğiniz şehirde her daim kendinize uygun etkinlikler bulmanız mümkün.

Hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı olduğundan dolayı bu çeşitlilik iklim özelliklerine de yansımış durumda. Hal böyle olunca doğal güzellikler birbirini ardı sıra kovalıyor adeta. İyi bir gezi planı için şehri ilçe ilçe ayırmak daha doğru olacaktır. Kayak sporu için Kartepe, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi eserleri incelemek için Gölcük, yeşillikler içinde biraz nefes alabileceğiniz Ballıkayalar Tabiat Parkı ise Gebze’de yer aldığı için buna uygun olarak bir rota belirlenebilir.

Türkiye'nin En Lüks 10 Termal Oteli - Genel

Hafta Sonu Kaçamağı için Richmond Nua Wellness

Richmond Grubu tarafından inşa edilen ve orman – göl manzarasının kesiştiği Sapanca’nın en güzel yerinde konumlanmış Richmond Nua Wellness, özellikle bir hafta sonu kaçamağı için en ideal adreslerden bir tanesi. Yakın bölgelerdeki dört mevsim gidilebilecek tesisler içerisinde değerlendirilebilen bu tesisi, bu yazımızda mercek altına alacağız. Siz de, Sapanca'ya daha önce...