Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi yazımızda Doğu Ekspresi bilet, Doğu Ekspresi turu, Turistik Doğu Ekspresi ve daha birçok konuya yer verdik. Konu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin…

Çocukluğumuzun film serisi olan Harry Potter’i sanırım bilmeyen ya da izlemeyen yoktur. Hepimiz 9 çeyrek trenine binip Hogwarts’a gitmek istemişizdir kesin. 🙂 Ancak hayaller ve hayatlar diyerek şimdi gerçek bir yolculuktan bahsediyoruz. Her ne kadar imkansız gibi görünse de bu olayın benzerini yaşamak bir o kadar kolay! Son yıllarda popülaritesini artıran Doğu Ekspresi ile olağanüstü manzaralara eşlik edeceğiniz bir yolculuğa ne dersiniz? Kendinizi adeta bir filmin içerisinde gibi hissetmenizi sağlayan Doğu Ekspresi, masalsı yolculuğuyla sizleri çocukluğunuza götürüp bir nostalji yaşatırken, birçok özelliğiyle de hem farklı bir macera hem de tecrübe katar.

Günümüzde en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri olan Doğu Ekspresi, Ankara‘dan Kars‘a uzanan bir yolculuktur. Kalabalık arkadaş gruplarının, ailelerin ve çiftlerin kısacası herkesin büyük bir ilgi gösterdiği bu seyahat, tanımadığınız birçok insanın da hayat hikayesine ortak olmanızı sağlıyor. Neredeyse her mevsim rağbet gören Doğu Ekspresi, şehir yaşantınızdan uzaklaşmanızı sağladığı gibi sessiz sakin ve keyif dolu bir deneyim yaşamanıza da olanak tanıyor. Şimdi gelelim Doğru Ekspresi hakkında bilinmesi gerekenlere… Konu ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey bu yazıda!

Doğu Ekspresi Turu

Çok uzun yıllardır varlığını sürdürse de günümüzde gençler ve onların sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar sayesinde popülerlik kazanan Doğu Ekspresi, Ankara ve Kars arasında uzun bir tren yolculuğudur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ankara’dan başlayan bu yolculuk Kars’ta sonlanıyor. Bu rota ile başlayan yolculuk, Doğu’daki pek çok şehri aynı anda görmenizi sağlıyor. Türkiye‘de trenle yapılan en uzun yolculuklardan biri olan Kars Doğu Ekspresi, kompartımanlı bir tren olup yıllar geçmesine rağmen hala ilk günkü halini koruyarak herhangi bir değişime gitmemiştir.

Biraz da genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse; Doğu Ekspresi, pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagon olmak üzere 3 ayrı vagona sahip. Gezginler ve fotoğraf sanatçılarının daha çok ilgi gösterdiği Doğu Ekspresi tur, en yoğun sezonunu yaz dönemlerinde yaşıyor. Ancak fotoğraf sanatçılarının yanı sıra yürüyüş grupları, dağcılık grupları, üniversite öğrencileri ve öğretmenler gibi meslek grupları ise daha çok kış aylarında bu turu tercih ediyor. Öte yandan Ankara – Kars arasında süren yolculuğun ortalama 26 saat sürdüğünü de unutmadan söyleyelim.

Yol boyunca yeni insanlarla tanışacağınız ve onların hikayelerini hafızanıza kazıyacağınız, büyüleyici manzara karşısında yepyeni hayallere dalacağınız, bol bol fotoğraf çekeceğiniz ve güzel hatıralar biriktireceğiniz bir yolculuk için can atıyor olmalısınız. Şahsen ben öyle olurdum. 🙂 Son olarak Anadolu’yu bir de karlarla kaplı dağların, köylerin, ovaların ve derelerin içinden geçerek keşfedin!

Turistik Doğu Ekspresi

Turistik Doğu Ekspresi, Ankara – Kars güzergahında karşılıklı sefer yapan ve tamamı yataklı vagonlardan oluşan bir yolcu trenidir. Aynı zamanda Turistik Doğu Ekspresi’nde yemekli vagon da bulunuyor. 4’er kişilik masalardan oluşan bu vagon içerisinde kahvaltı, ızgara çeşitleri, et yemekleri, çorba, pilav ve makarna yer alıyor. Yemekli vagonun 06.00 – 23.59 saatleri arasında hizmet verdiğini söyleyelim. Turistik Doğu Ekspresi turu ile Doğu Ekspresi tren turu arasında ne gibi fark diye merak ediyorsanız, hemen onu da açıklayalım.

İkisi arasında fiyat, vagon, vagon içi donanım ve durak gibi farklar var. Klasik Doğu Ekspresi’nde pulman, kuşetli ve yemekli vagon yer alırken, Turistik Doğu Ekspresi’nde ise yalnızca yemekli ve yataklı vagon yer alıyor. Doğu Ekspresi’nde duraklar yolcu almak için kullanılırken, Turistik Doğru Ekspresi’nde gidiş yönü Erzincan – İliç – Erzurum ve dönüş yönü Sivas – Divriği – Bostankaya duraklarında belli bir süre gezi amacıyla duruluyor. Son olarak Ankara – Kars – Ankara arasındaki yolculuğun ortalama 32 saat sürdüğünü de belirtelim.

Doğu Ekspresi Vagon Tipleri

Doğu Ekspresi Kuşetli Vagon

Örtülü kuşetli vagonlarda 10 kompartıman bulunuyor ve her kompartımanın 4 kişilik kapasitesi mevcut. Her kompartımanda 2’şer karşılıklı koltuk mevcut olup, koltukların kemerlerini çözdüğünüzde 4 adet yatağa dönüşmüş oluyor. Yani istediğiniz zaman koltukları yatağa çevirebilirsiniz. Ayrıca TCDD tarafından çarşaf, pike ve yastık gibi eşyalar veriliyor. Uzun yolculuk için her ne kadar bu kompartıman güzel olsa da birkaç olumsuz yanı da yok değil. Kompartımandaki 4 koltuğun ayrı ayrı satıldığını ve eğer hepsini almazsanız tanımadığınız biriyle gitmek zorunda kalabileceğinizi belirtelim. Fotoğraf sanatçıları yürüyüş grupları, dağcılık grupları, üniversite öğrencileri ve öğretmenler genelde kış aylarında kuşetli vagonları tercih etmektedir. Bu grupların seyahati Aralık sonundan Martın ortalarına kadar devam eder. Şimdi de özelliklerinden bahsedelim.

 • TCDD’nin her treninde kuşetli vagon olmuyor ancak Doğu Ekspresi tren için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.
 • Koltukların arasında açılır kapanır masa bulunuyor.
 • Valizlerinizi koyabileceğiniz alanlar mevcut.
 • Vagon içerisinde tuvalet, lavabo ve elektrik prizi gibi ihtiyacınız olan şeyler mevcut.
 • Kompartımanlar içeriden kilitleniyor ancak dışarıdan kilitlenmiyor.
 • Evcil hayvanları ne yazık ki bu vagon kabul etmiyor.

Doğu Ekspresi Pulman Vagon

Koltuk sistemli vagon olan pulman vagonu, otobüs yolculuğundaki koltuklar gibi düşünebilirsiniz ancak bir farkla. Bu koltuklar oldukça konforlu! Gezginlerin ve fotoğraf sanatçılarının yaz aylarında tercih ettiği Doğu Ekspresi vagonları arasında genelde pulman vagonların yer aldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda koltuk sistemli bir vagon olduğu için diğer vagonlara göre çok daha uygun fiyatlara sahip. Ekonomik olduğu için de kendinize karşılıklı iki adet koltuk satın alabilirsiniz. Böylece ayaklarınızı uzatıp rahat rahat yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Peki pulman vagon özellikleri nelerdir? Biraz da onlardan bahsedelim.

 • Koltuklar 2+1 düzene sahip.
 • Koltukların aralarındaki mesafe geniştir ve koltuklar geriye yatırılabilir.
 • Koltukların aralarında masalar bulunuyor.
 • Koltukların üst kısımlarında bagajlarınızı yerleştirebileceğiniz alanlar mevcut.
 • Bazı koltukların kenarlarında prizler mevcut.
 • Vagonun her iki kısmında da tuvalet bulunuyor ve tuvaleti sadece bu vagonda seyahat edenler kullanıyor.
 • Evcil hayvan taşınmasına izin veren tek vagon ise pulman vagondur.

Doğu Ekspresi Yemekli Vagon

14 masaya sahip yemekli vagonlarda 47 – 52 arasında değişen oturma grupları bulunuyor. 4’er kişilik masalardan oluşan yemekli vagon içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler, soğuk sandviçler, bisküvi, sandviç, çay, meşrubat vb. gibi atıştırmalıklar yer alıyor. Vagondaki restoran ise 06.00 – 23.59 saatleri arasında hizmet veriyor. Genellikle trenlerin son vagonu yemekli vagon olarak kullanılırken, pulman, örtülü kuşetli ve yataklı vagonda kalan gezginlerin hepsi bu vagondan yararlanabiliyor.

 • Masalar 4 kişinin rahat bir şekilde kullanabileceği kadar büyük ve geniş.
 • Yemek alanı olarak kullanıldığı için yolcu taşımacılığı yapılmaz.
 • Restoran konsepti ile birebir görünüme sahip.
 • Siparişler kısa sürede hazırlanarak hızlı bir şekilde servis ediliyor.

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon

Doğu Ekspresi odaları arasında belki de en önemlisi yataklı vagon olabilir. İki kişilik kapasiteye sahip yataklı Doğu Ekspresi, en çok talep gören vagonlardan biri. Sosyal medyada ışıl ışıl süslenen odalara illaki denk gelmişsinizdir. İşte bu odalar Doğu Ekspresi yataklı vagon tur içerisinde yer almakta. Çift olarak turlara katılmayı düşünüyorsanız, Doğu Ekspresi yataklı tam da size göre! Ancak yataklı vagonun sadece Turistik Doğu Ekspresi turunda bulunduğunu da unutmadan ekleyelim ve yataklı vagonun özelliklerinden bahsetmeye başlayalım.

 • Nevresim ve battaniyeler oldukça temiz.
 • Yataklı vagonun konaklama kısmında, otobüslerdeki koltuk seçimi gibi herhangi bir cinsiyet farklılığı sorunu yok.
 • İki kişilik odalarda tek bir priz bulunduğu için uzatma kablosunu yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca çay ve kahve için küçük bir ısıtıcı getirebilirsiniz.
 • Otellerdeki gibi iki adet tek kullanımlık bez terlik mevcut. Ancak kendi terliğinizi de yanınızda götürebilirsiniz.
 • Doğu Ekspresi 2 kişilik yataklı odalarda lavabo bulunurken, tuvaletler ortak kullanımdır. Her vagonda biri alaturka biri alafranga olmak üzere 2 adet tuvalet bulunuyor. Tuvalet kağıdı sorunu yolculuk süresi boyunca yaşamazsınız ancak her ihtimale karşı yanınızda bulundurmanızda fayda var. 🙂
 • Her ihtimale karşı yanınıza su ve yiyecek almalısınız.
 • İçerisinde su, çikolata ve bisküvi gibi ikramların olduğu mini buzdolabı kompartımanlarda mevcut.
 • Bagajınızı koyabileceğiniz bir raf, kıyafetlerinizi asmanız için askılık mevcut.
 • Kapının üzerinde ısı kontrolü olduğu için üşüme riskiniz yok denecek kadar az.
 • Vagonların kapısı içerden kilitleniyor ancak dışardan kilitlenmiyor.

Doğu Ekspresi Güzergahı

Doğu Ekspresi Güzergahı

TCDD Doğu Ekspresi, Ankara – KırıkkaleSivasErzincanErzurum – Kars şeklinde bir güzergaha sahip. Doğu Ekspresi yol güzergahı olarak ilk nokta Ankara, son güzergah ise Kars’tır. Ancak Doğu Ekspresi turu Ankara çıkışlı diye Ankara’ya gidip oradan trene binmenize gerek yok. Doğu Ekspresi durakları arasından hangisi konumunuza yakınsa ya da keyfi olarak hangisini tercih etmek istiyorsanız o noktadan binerek yolculuğa başlayabilirsiniz. Doğu Ekspresi gidiş dönüş olarak hep aynı güzergahta ilerlemektedir.

Öte yandan Turistik Doğu Ekspresi de aynı güzergahta gitmesine rağmen belli aralıklarda mola vermektedir. Ankara – Kars yönünde İliç ve Erzurum’da 3 saat mola verirken, Erzurum’da ise 2 saat 20 dakika mola verir. Ters istikamette ise Divriği’nde 2 buçuk saat mola verirken, Bostankaya’da ise 3 buçuk saat mola verir. Bu bahsettiğimiz rota, direkt treni tercih edip yolculuk yapmak isteyenler için. Bir de tur kapsamında nasıl bir güzergahta ilerleniyor ona bakalım. Doğu Ekspresi durakları ve saatleri ile ilgili daha detaylı bilgi için okumaya devam edin…

Doğu Ekspresi Saatleri

Doğu Ekspresi seferleri ile ilgili gerekli bilgilere yer verdiğimiz gibi sıra Doğu Ekspresi sefer tarihleri ve saatlerini öğrenmeye geldi. Ancak Doğu Ekspresi tarihleri için şu anda bahsedeceğimiz detaylar özel hazırladığımız tura aittir. Tur kapsamında Ankara Gar’da 14.55’te buluşulduktan sonra, Kars’a istikamet için yolculuk 15.55’te başlıyor. Saat 07.04’te İliç’e iniliyor ve 3 buçuk saat burada mola veriliyor. Saat 10.00’da trene tekrardan biniliyor ve saat 16.27’de Erzurum’a varılıyor. Yine tren burada 3 buçuk saat mola veriyor ve sonrasında saat 19.30’da tekrardan hareket ediliyor. Tren ortalama saat 23.36 civarlarında Kars’a varıyor.

Tur kapsamında düzenlendiği için trenin Kars’a varmasından sonra güzelce otele gidip yerleşiyorsunuz ve bol bol dinlenip enerjinizi topluyorsunuz. 🙂 Turun 3. ve 4. günlerinde Kars ve çevresini geziyor, yöresel tatları deniyor ve antik kentler ile tarihi yapıları yakından keşfediyorsunuz. 5. günün sonunda ise dönüş yolu için Kars’tan hareket ediyorsunuz. Bu şekilde yolculuk -aksi bir durum olmadığı takdirde- 33 saat sürüyor. Aynı zamanda Ankara ve Kars garları dahil olmak üzere toplamda 57 istasyona uğrayacağınızı da ekleyelim.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

İşte şimdi gelelim asıl meselemize… Doğu Ekspresi fiyat konusu pek çok kullanıcının en merak ettiği detaylardan biridir. Ancak bu konu biraz insanın canını sıkmıyor değil, çünkü zamanla Doğu Ekspresi fiyatları tahmin edersiniz ki çok arttı. 🙁 Özellikle Doğu Ekspresi yataklı vagon fiyat 2019 yılından günümüze gelene kadar haliyle yükseldi. Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2022 ve 2023 dönemi için ise bu tür şeylerle uğraşmamak adına sizler için düzenlediğimiz Kültür Turları arasından Doğu Ekspresi turunu tercih edebilirsiniz. Böylece çok daha uyguna birçok hizmet ve olanaktan yararlanabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Biletleri Nereden Alınır?

Doğu Ekspresi bileti nasıl bulunur, Doğu Ekspresi biletleri ne zaman satışa çıkıyor ya da Doğu Ekspresi bilet nasıl alınır gibi sorular birçok gezginin araştırıp merak ettiği konulardandır. Üstelik herkes Doğu Ekspresi bilet bulma da oldukça zorlanır ve sürekli olarak sosyal medyada takip etmek durumunda kalır. Geceyi gündüze katacak kadar bir arayışın içerisinde bile olabilirler. Evet, o derece! 🙂

Hatta Doğu Ekspresi tren bileti kadar Turistik Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır sorusu da pek çok kullanıcının merak ettiği konulardan biridir. Ancak sizi bu dertten kurtaracak şeylerde mevcut. Nasıl mı? Hem Turistik Doğu Ekspresi bileti hem de Doğu Ekspresi bileti için herhangi bir şeyle uğraşmanıza gerek yok! Doğu Ekspresi bileti için yapmanız gereken şey çok basit. Doğu Ekspresi TCDD için düzenlenen turlara katılmak ve TCDD Doğu Ekspresi bilet satın almak.

**Evet Doğu Ekspresi yazımız burada son buluyor. Konu ile ilgili farklı görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda oteller, gezilecek yerler ve turlar hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve indirim fırsatlarından yararlanmak için Tatil Dükkanı sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilenler;

Doğu Ekspresi nedir?

Ankara - Kars arasında karşılıklı olarak yapılan, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan bir yolcu trenidir.

Doğu Ekspresi kaç gün?

Doğu Ekspresi 1 gün 2 saat sürerken, Turistik Doğu Ekspresi ise 1 gün 8 saat sürer.

Doğu Ekspresi turu kaç gün sürüyor?

Doğu Ekspresi ortalama 1 gün 2 saat sürüyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz tur 4 gece 5 gün sürüyor.

Doğu Ekspresi kaç saat?

Ankara Kars Doğu Ekspresi 26 saat sürerken, Turistik Doğu Ekspresi 32 saat sürer.

Doğu Ekspresine hangi mevsimde gidilir?

Doğu Ekspresi turu denilince akla kuşkusuz bembeyaz örtüyle kaplı kış manzaraları geliyor. Bu nedenle en ideal zamanlardan biri kış aylarıdır. Ancak bahar aylarında da bu turun çok güzel olduğunu söyleyelim.

Doğu Ekspresi nereden kalkıyor?

Doğu Ekspresi Ankara Garı'ndan kalkıyor.

Doğu Ekspresi hangi saatte kalkıyor?

Turistik Doğu Ekspresi Ankara'dan 15.55, Kars'tan ise 22.20 saatlerinde hareket ediyor. Doğu Ekspresi ise Ankara'dan 17.55, Kars'tan ise 08.00 saatlerinde hareket ediyor.

Doğu Ekspresi nereden nereye gidiyor?

Ankara'dan başlayan Doğu Ekspresi rota Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum'a giderek en son Kars'ta sonlanıyor.

Doğu Ekspresi nerelerden geçiyor?

Doğu Ekspresi tur trenle gidiş dönüş güzergahı Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars gibi noktalardan oluşmaktadır. Ancak Turistik Doğu Ekspresi de aynı güzergahta ilerlerse de gidiş yönünde Erzincan, İliç ve Erzurum'da mola verirken, dönüş yönünde ise Divriği ve Bostankaya'da mola verir.

Doğu Ekspresi ne zaman başlıyor?

Ankara güzergahından 12 Aralık 2022 - 20 Mart 2023, Kars güzergahından ise 14 Aralık 2022 - 22 Mart 2023 dönemlerinde Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlamış olacak. Bu genel tarihler olurken, yukarıda bahsettiğimiz turun başlangıç tarihleri ise 06 Şubat 2023 - 10 Şubat 2023 aralığındadır.

Doğu Ekspresi ne kadar?

2022 - 2023 Doğu Ekspresi bilet fiyatları vagon türüne göre değişmektedir. Ancak katılacağınız turlar ile herhangi bir ekstra ücreti düşünmenize gerek kalmıyor!

Doğu Ekspresi turu nasıl oluyor?

Doğu Ekspresi Ankara - Kars arasında karşılıklı olarak sefer yapan, bu hat üzerindeki güzergahlarda yolcu alan ya da mola veren yemekli, yataklı, örtülü kuşetli ve pulman vagonlardan oluşan bir ulaşım yoludur.

Hangi tipte vagonlar mevcut?

Doğu Ekspresi'nde yemekli, pulman ve örtülü kuşetli vagonlar bulunurken, Turistik Doğu Ekspresi'nde yemekli ve yataklı vagonlar bulunur.

İstediğim garda inebilir miyim?

Evet, istediğiniz şehre geldiğinizde inip o şehirde konaklayabilir ya da gezebilirsiniz. Ancak tren sizi beklemeyip, güzergahına devam etmektedir.

Vagonlar ve kompartımanlar temiz mi?

Genel olarak vagonların ve kompartımanların temiz olduğu söyleniyor. Üstelik yataklı vagonlarda nevresim veriliyor ve günlük olarak temizlendiği biliniyor.

Tuvalet mevcut mu, temiz mi?

Her vagon tipinde tuvalet bulunuyor. Ancak yataklı vagonlara nazaran pulman ve kuşetli vagonlarda tuvaletler daha çok kişi tarafından kullanıldığı için temizlik konusunda hassas olanlar için önerilmeyebilir.

Doğu Ekspresleri sıcak mı, üşür müyüz?

Üşümekte ne demek, aksine camları açmak isteyebilirsiniz! Her kompartımanda ısı kontrolü olduğu için sıcaklık konusunda herhangi bir endişeniz olmamalı.

Trende yemek mevcut mu?

Evet Doğu Ekspresi'nde yemekli vagonlar mevcut olup atıştırmalıklardan yemeğe kadar her olanağı da bünyesinde barındırır. Ancak her ihtimale karşı yanınızda ekstra şeyler getirmenizde fayda var.

Evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Belirli şartlar altında kabul ediliyor. Birincisi onlar adına da bir bilet almanız gerekiyor. (Kişi başı fiyatlara nazaran %50 indirimli) Diğeri de sadece pulman vagonu tercih etmeniz gerekiyor.

Doğu Ekspresi boyunca ne yapılabilir?

Kış aylarında yolculuk yapıyorsanız, tabii ki manzarayı seyretmek yapabileceğiniz en güzel aktivitelerdendir. İçeceğinizi yudumlayarak arkadaşlarınızla, ailenizle ya da sevgilinizle sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.

Kars’ta indik, ne yapacağız?

Özellikle kış aylarında Kars, tahmin edemeyeceğiniz bir güzelliğe bürünüyor. Tarihi yapılarından doğal gezilecek yerlerine kadar her bölgeyi karış karış edecek ve geleneksel yemeklerini tadarak farklı lezzetleri deneyimlemiş olacaksınız.

Doğu Ekspresi yorucu mu?

Her yolculuk sonrası ister istemez bir yorgunluk meydana gelebilir. Ancak bu yorgunluğa da katlanılır! Ayrıca yataklı vagonlarda kaldığınız sürece ekstra bir yorgunluğunuz olmayacak.

Doğu Ekspresi’nde sigara içiliyor mu?

Hayır, trende sigara içmek yasaktır. Ancak kendi kompartımanınızda kimseyi rahatsız etmeyecek ve aşırıya kaçmayacak şekilde içebilirsiniz.

Doğu Ekspresi priz var mı?

Yataklı vagon ve örtülü kuşetli vagonlarda priz mevcut. Pulman vagonlarda bazı koltukların kenarlarında mevcut.

Doğu Ekspresi içki var mı?

Alkol satışı trende yapılmıyor ancak yanınızda alkol getirebiliyorsunuz.

Doğu Ekspresi yazın gidilir mi?

Her mevsim gidebilirsiniz fakat kışın çok daha ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu yenileyelim.

Doğu Ekspresi’nde duş var mı?

Hayır, yataklı vagonlarda sadece lavabo mevcut.

Doğu Ekspresi kaç km hızla gidiyor?

Yaklaşık olarak 80 - 90 km hızla gittiği biliniyor.

Pulman vagon ne demek?

Koltuk sistemli vagon olan pulman, aynı otobüsteki koltuklar gibidir.

Doğu Ekspresi’nde tren duruyor mu?

Turistik Doğu Ekspresi'nde tren bazı duraklarda belirli bir saat mola verirken, Doğu Ekspresi'nde yalnızca duraklarda yolcu almak ve indirmek için duruluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here