Türkiye’de kış tatillerine olan ilgi, yaz tatillerine olan ilginin yüzde 5’inden dahi az olduğu için, kayak tatilleri maalesef ki, oldukça yüksek ücretlidir. Bu algının geniş bir çevreye yayılmış olması, insanların kayak maceralarının daha başlamadan bitmesine neden oluyor. Ancak bazı püf noktalara dikkat ederek ve küçük bir araştırma ile kayak tatillerinizi, çok daha uygun fiyatlara yapabilmeniz mümkün! Yazımızda, kayak tatili hazırlık süreçlerinde dikkat etmeniz gereken püf noktaları detaylı bir şekilde listeleyeceğiz. Eğer daha önce kayak sporu yapmadıysanız, ancak bu spora ilgi duyuyorsanız merak ettiğiniz soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

4Erken Rezervasyon Fırsatları

Vizesiz Avrupa Kayak Merkezleri - Makedonya

Ülkemizde kayak sezonu kasım ayından itibaren başlamaktadır. Bir kayak merkezi için sezonun başlaması ise ilk karın düştüğü andır. O nedenle ilk karın düşeceği aylarda fiyatlar çoktan yükselmiş olacaktır. İstediğiniz otelde çok daha uygun fiyata konaklama yapmak istiyorsanız, mutlaka Temmuz, Ağustos aylarından itibaren odanızı ayırtmış olmalısınız. Bu elbette kayak tatilini konaklayarak yapmak isteyen okurlarımız için geçerli, günübirlik tatilciler hafta sonlarını değerlendirmek için kayak turları ya da kendi özel araçlarıyla kayak merkezlerine ulaşabilirler.

Avrupa'nın En İyi 10 Kayak Merkezi - Kitzbühel

Kayak tatili yapmaya karar verdiyseniz, Kayak Otelleri sayfamızı inceleyerek size en uygun oteli seçebilir ve belirlediğiniz tesise hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca, ilk kez kayak sporu yapacakların Kayak Sporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler adlı yazımızı okumasını tavsiye ediyoruz.  

3Kayak Ekipmanı Kiralamak

Avrupa'nın En İyi 10 Kayak Merkezi - Courchevel

Kayakta 6-7 yıllık bir tecrübeniz yoksa ve her sene en az 2 haftanızı kayak merkezinde geçirmiyorsanız, kayak ekipmanı satın almak fazla lüks bir harcama olacaktır. Özellikle bu spora yeni başlayanların, ekipman satın almasının çok büyük bir hata olduğunun altını çizmek gerekiyor. Çok az kullanacağınız ekipmanlara yüksek ücretler ödememek ve tecrübesizlik nedeni ile yanlış ekipman satın almamak adına, kış tatillerinizde kayak ekipmanlarını çok daha uygun fiyatlara kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

2Uygun Fiyatlı Kayak Kıyafetleri

Kayak Hakkında Genel Bilgiler

Kayak ekipmanı kiralamak mantıklı bir tercih, ancak hijyen kaygıları nedeni ile kayak kıyafetlerini satın almak daha akılcı bir yol olacaktır. Fakat, bu spora olan ilginizi daha iyi anlayabilmeniz için ilk iki kayak tatilinizde kayak kıyafetlerinizi de kiralamayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu sporun size göre olmadığına karar verirseniz, kayak kıyafetleri için ödediğiniz paralar boşa gidecektir. Kayak sporları deneyiminizi artırdıktan sonra kayak sporunu gerçekten sevdiyseniz ve bu sporu devamlı olarak yapacağınızı düşünüyorsanız, bu alanda üretim yapan kaliteli markaların sezon sonu indirim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Kayak Hakkında Genel Bilgiler - Kıyafet

Kayak sporunun önemli üretici firmalarından alacağınız kayak kıyafetlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz ve bu özel kıyafetler dağdaki konforunuzu da en üst seviyeye çıkarır. Kayak kıyafetleri alırken kesinlikle ucuz ve kalitesiz ürünler almamanızı tavsiye ediyoruz. Bu ürünler, pistlerde sizi yarı yolda bırakır ve daha kötüsü hastalanmanıza ya da yaralanmanıza sebep olabilir.

1Ekonomik Kayak Merkezleri

Zigana Kayak Merkezi - Genel

Özel ders, konaklama, skipass, yeme içme fiyatları düşünüldüğünde Erciyes Kayak Merkezi ve Palandöken Kayak Merkezi gibi ülkemizin önemli kış sporları merkezlerini tercih ederek, bütçenizi rahatlatacak bir kış tatili geçirebilirsiniz. Ayrıca, ülkemizde gelişmekte olan birçok kayak merkezi de bulunuyor ve bu kayak merkezleri Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Erciyes ve Palandöken’e göre çok daha ekonomik fiyatlı tesisler. Bu kayak merkezleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Türkiye’nin Az Bilinen Kayak Merkezleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz