Kış aylarının en güzel seçeneklerinden bir tanesi, şüphesiz bir kış tatili kaçamağıdır ve bu tatil kayakla birleştiğinde, inanılmaz keyifli olabilir. Uludağ, son dönemin bilinen en popüler kayak merkezlerinden bir tanesi ve otellerinin de hem piste yakınlığı hem de konforu açısından seçkin olduğu söylenebilir. Ağaoğlu My Mountain de bu otellerden bir tanesi ve bu yazımızda, oteli ayrıntılı olarak ele alacağız.

Türkiye'nin En İyi 10 Kayak Oteli - Ağaoğlu My Mountain

Siz de, bu kış bir kayak tatili yapmadıysanız, seçeneklerinizden biri kesinlikle bu otel olabilir. Konaklama seçenekleri, yeme, içme, kayak okulu, pistler ve diğer hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi arıyorsanız, kahvenizi kapın gelin; başlayalım!

19Konaklama Seçenekleri

Türkiye'nin En İyi 10 Kayak Oteli - Ağaoğlu My Mountain Oda

Ağaoğlu My Mountain içerisinde konaklamaya dair oldukça geniş bir portföy mevcut. Konforlu ve manzaralı, kısaca huzur dolu bir konaklama için aşağıdaki odalardan birini seçebilirsiniz.

18Standart Odalar

Ağaoğlu My Mountain - Standart Oda

Tesisin standart odalar, standart dublex ve standart şeklinde ayrılmış durumda. Standart odaları 30 metrekare büyüklüğünde olduğu biliniyor ve 76 oda dağ manzaralı iken 95 oda birinci oteller bölgesine bakıyor. Fan-coil ısıtma sistemi ile taçlandırılmış standart odalarda, maksimum üç kişi konaklayabilmeniz mümkün. Tesisin Standart Dublex tipi odaları ise toplamda 8 adet. Merdiven ile çıkılan bir adet üst kattan oluşan bu odalarda, üst katta 1 adet tek kişilik yatak ve banyo bulunurken, giriş bölümünde 1 adet çift kişilik yataklı odayla karşılaşıyorsunuz.

17Aile Odaları

Ağaoğlu My Mountain - Aile Odası

Tesisin aile odaları Jr. Aile Odası ve Aile Odası olarak kategorilendirilmiş. Jr. Aile tipindeki odalar, toplamda 10 adet ve 34,5 metrekarelik bir salon, 29 metrekarelik bir yatak odasından oluşmakta. Yatak odası manzaralı olan Jr. Aile Odası seçeneğinde yatak şeklinde açılabilen koltuklar ince detaylardan bir tanesi. Ek olarak, bu seçenekte çay ve kahve setlerinin de bulunduğunu bildirelim. Tesisin normal aile odası ise toplamda 5 adet ve banyolarda küvetle taçlandırılmış. Toplamda 76,5 metrekare büyüklüğünde olan bu aile odalarında, kapıyla ayrılmış ebeveyn odası, Amerikan mutfak bir salon ve çocuk odası bulunuyor. Rahat ve konforlu bir aile tatili için aile odaları, Ağaoğlu My Mountain’de oldukça ideal.

16Jr. King Suit

Ağaoğlu My Mountain - Jr. King Suit

Tesisin Jr. King Suit odaları, 555 ve M3 olarak kategorilendirilmiş durumda ve her iki oda tipinde belli başlı detaylar değişkenlik gösteriyor. 555 Kod adlı Jr. King Suit tipinde, mutfağı bulunan bir salon ve 2 yatak odası bulunmakta. Bakacak mevkii ve birinci bölgeye bakan bu yatak odalarının her birinde ayrı banyo mevcut. Jr. King Suit M3 kodlu odada ise bir adet çift kişilik yatak ve şömine, lobi manzarası, jakuzili banyo gibi eklemeler yapılıyor. Bilhassa romantik bir kış tatili için M3 kod adlı odanın seçenekleriniz arasında bulunabileceğini hatırlatalım.

15Suit Oda

Ağaoğlu My Mountain - Suit Oda

Tesisin standart süitlerinde bir oda ve bir salon bulunuyor. Bakıldığında, dağ manzaralı bir yatak odası ile her sabah güzel uyanabileceğiniz bu suit seçeneğinde, su ısıtıcısı, çay kahve seti ve jakuzi gibi detaylar mevcut. Jakuzinin manzaralı oluşu ise şüphe yok ki masalsı bir deneyim sunuyor. Salonda şömine ayrıntısı ile taçlandırılmış suit odalarda, lobiyi görebilmenizin de mümkün olduğunu hatırlatalım.

14King Suit

Ağaoğlu My Mountain - King Suit

Krallar gibi bir kış tatili yapmak isterseniz, Ağaoğlu My Mountain’in krallara layık süiti King Suit; kesinlikle en doğru seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Sadece en özel misafirlerin ağırlandığı bu süitte, hamam, masaj odası, sauna gibi donanımlar mevcut. Kayak ve dağ manzaralı King Suit içerisinde, büyük bir yemek masası ve önünde harika bir şömine bulunuyor. Krallara layık bu seçenekte bir adet çift kişilik yatak bulunan iki adet yatak odası ve yatak odalarında jakuziler de mevcut.

13Family Suit

Ağaoğlu My Mountain - Family Suit

Tesisin aile süitleri de ayrıcalıklı ve kalabalık bir tatil için seçenekleriniz arasında bulunabilir. M4 ve M5 olarak kategorilendirilen ve ufak değişiklikler bulunan bu oda seçeneklerinde kalabalık bir şekilde konaklayabilir, evinizin sıcaklığını hissedebilirsiniz.

Ağaoğlu My Mountain - Family Suit - Yatak Odası

M4 olarak kodlanmış Family Suit içerisinde, bir büyük salon, üst katta iki yatak odası bulunmakta. Lobi ve dağ manzaralı salonunuzda tam 8 kişilik bir yemek masası mevcutken, salon harika bir şömine ile taçlandırılmış. Birinci yatak odası gökyüzü manzaralı, ikincisi ise dağlara bakıyor. Her iki odada da ayrı banyo mevcutken, yatak odalarının birinde bir jakuzinin bulunduğunu hatırlatalım.

Ağaoğlu My Mountain - Family Suit - Teras

M5 olarak kodlanmış Family Suit’te ise girişte büyük bir salona ek olarak üç yatak odası, üst katta ise bir yatak odası daha bulunuyor. M4 kod adlı süite göre daha geniş döşenmiş bu oda seçeneğinde, jakuziler, ayrı banyolar, şömine ve daha pek çok ayrıcalık bulunmakta.

12Yeme – İçme

Ağaoğlu My Mountain - Yeme-İçme

Uludağ’ın ikinci oteller bölgesinde bulunan Ağaoğlu My Mountain, her şey dahil konsepti ile işletiliyor. Akşam yemeğinden gece çorbasına kadar konukları için her öğünde gurme lezzetler sunan tesiste, gece çorbası haricinde her öğün açık büfe olarak sunulmakta. Çocuklar için hazırlanan sağlıklı ve özel menüleri de bulunan restoranın muhteşem lezzetlerini tadarken mest olabilirsiniz. Tesisin belirlediği bazı markalar dahilinde içeceklerin sabah 07:30’dan gece yarısına kadar lobi barda ücretsiz temin edilebildiğini de ek olarak hatırlatalım.

11Ağaoğlu My Mountain’de Kayak

Ağaoğlu My Mountain - Kayak Merkezi

Gelelim tesisin en güzel yönlerinden birine, kayağa! Kayağın tadını çıkarmak istiyorsanız gidebileceğiniz en doğru seçeneklerden biri olan Ağaoğlu My Mountain’de, konum avantajı sayesinde en kolaydan en zora kadar bütün pistlere ulaşım çok hızlı sağlanabiliyor. Belvü Teleski’ye sahip olan tesisin modern bir telesiyej tesisini henüz kurduğunu da bildirelim. Tesiste, telesiyejler aracılığı ile direkt olarak pistlere ulaşabiliyor ve dilediğinizce kayağa başlayabiliyorsunuz. Kayak yapmayı bilmiyorsanız, Kayak Sporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazımızı okumakla başlayıp tesisin kayak okulundan eğitim alabileceğinizi de hatırlatalım.

10Kayak Okulu

Ağaoğlu My Mountain - Kayak Okulu

2012 Yılından bu yana kesintisiz olarak her kış konuklarına ve dışarıdan gelen üyelerine kayak yapmayı öğreten Ağaoğlu Kayak Okulu, tesis bünyesinde hizmet sağlamaya devam ediyor. Kayak Öğretmenleri Derneği’ne kayıtlı uzman kayak öğretmenleri tarafından verilen dersler sayesinde, bu okulda kısa sürede kaymayı öğrenebilmeniz mümkün. Teknik gerektiren kayak ve snowboard sporlarına yönelik en ince detayları sizlerle paylaşan öğretmenler, kısa sürede bu spordan zevk almanızı sağlayacaklar!

9Pistler & Skipass Ücretleri

Ağaoğlu My Mountain - Pistler

Türkiye’nin en büyük ve en popüler kayak merkezi Uludağ’ın 18 farklı pisti mevcut. Bunların bazıları birinci bölgede, bazıları ikinci bölgede hizmet veriyor ve tesis içerisinde ikinci bölge pistlerine ulaşım anında mümkün oluyor. Hemen hepsinde tek kart sistemi (Skipass) geçerli olan Uludağ’da, her zorluk seviyesine göre pistler bulunuyor.

Ağaoğlu My Mountain - Teleferik

Otelden My Mountain Teleski tarafına adımınızı çıkış kapısına atarak ulaşabilmeniz mümkün oluyor ve buradaki yakın pistlerde kaymaya başlayabiliyorsunuz. Daha zorlu ya da farklı pistleri ise kayarak keşfedebilmeniz gün boyu mümkün oluyor. 2018 ve 2019 kayak sezonunda Uludağ Skipass ücretleri ise aşağıdaki şekilde belirlenmiş:

  • Tek çıkış: 20 TL
  • 4 Saatlik çıkış: 90 TL
  • 1 Günlük çıkış: 150 TL
  • 2 Günlük çıkış: 260 TL
  • 3 Günlük çıkış: 350 TL
  • 4 Günlük çıkış: 400 TL
  • 5 Günlük çıkış: 450 TL

Daha ayrıntılı bilgi ve diğer kayak merkezlerinin Skipass ücretleri için Türkiye’deki Kayak Merkezlerinin Skipass Ücretleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

8Kar Motoru Turları

Ağaoğlu My Mountain - Kar Motoru Turları

Uludağ’ın gizli saklı noktalarına kayarak ulaşmanız biraz güç, ancak kar motoru turları ile bunların mümkün olduğu biliniyor. Ağaoğlu My Mountain’de de kar motoru turları periyodik olarak düzenleniyor. İsterseniz rehber ile birlikte, isterseniz tek başınıza ya da sevdiklerinizle kar motoru turu organize etmek için yapmanız gereken tek şey, resepsiyon ile görüşmek. Dilediğiniz saatte, muhteşem bir maceraya çıkabileceğiniz kayak motorları ile zirveleri arşınlayabilmeniz ise kesinlikle hayal değil!

7Diğer Hizmetler

Ağaoğlu My Mountain - Spa Merkezi

Tesis içerisinde hizmetler kayak ile sınırlı değil ve günün her saatinde bambaşka bir aktivite sizleri bekliyor. Birinci bölge kadar hareketli olmasa da, gece hayatı ikinci bölgede de oldukça aktif. Ayrıca, dinlenmeniz adına da pek çok hizmet, Ağaoğlu My Mountain’de!

6Spa & Wellness

Ağaoğlu My Mountain - Hamam

Stresinizden arınabileceğiniz, sıkıntılı düşünceleri unutabileceğiniz ve kendinizi şımartabileceğiniz bir alan arıyorsanız, Daphne Spa en güzel konumlardan bir tanesi. Tesis bünyesinde hizmet veren bu alanda, bolca rahatlayabilir, maceralı bir kayak serüveninden hemen sonra dinlenmek için kendinize bir fırsat yaratabilirsiniz. Uzman terapistleri eşliğinde rahatsızlıklarınıza ya da ağrı oluşturan noktalarınıza dair terapi yöntemleri öneren Daphne Spa içerisinde, aromaterapi masajından medikal masaja, bali masajından çikolata masajına kadar geniş bir hizmet portföyü mevcut.

5Açık Jakuzi

Ağaoğlu My Mountain - Açık Jakuzi

Ağaoğlu’nun hemen dışında bulunan açık jakuziler, karların etrafınızı sardığı bir manzarada; tabiri caizse karlar altında jakuzi keyfini konuklarına vadediyor. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bu keyif köşesine randevu için resepsiyon ile görüşebilirsiniz.

4Kapalı Havuz

Ağaoğlu My Mountain - Kapalı Havuz

Canınız yüzmek isterse, tesis bu ayrıntıyı da unutmamış ve kapalı havuzunu sabah dokuzdan akşam yediye kadar açık tutmakta. Dilediğiniz zaman, kar manzarası ile yüzebileceğiniz ısıtmalı bu havuzun karma olduğunu ek olarak hatırlatalım.

3Fitness Merkezi

Ağaoğlu My Mountain - Fitness Center

Son teknoloji ile donatılan fitness merkezi de tesis içerisinde sabah dokuzdan akşam yediye kadar kullanılabiliyor. Güne sporla başlamak isteyenlerin uğrak yeri olan fitness merkezi içerisinde aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkün.

2Çocuklar için Oyun Alanları

Ağaoğlu My Mountain - Oyun Odası

4-12 Yaş arasında her çocuğun giriş yapabileceği çocuk kulübü, Ağaoğlu My Mountain’de minik misafirlerin de tatillerini hakkıyla yapmalarını sağlıyor. Yetişkin konuklar kayak yaparken ya da herhangi bir aktiviteye katılırken, çocuklarını güvenle burada bırakabiliyorlar.

1Genel Yorum

Türkiye'nin En İyi 10 Kayak Oteli - Ağaoğlu My Mountain Pist

Son dönemde hem kafanızı toplamaya hem de keyifli bir tatil yapmaya ihtiyacınız varsa, Ağaoğlu My Mountain kesinlikle en ideal konumlardan bir tanesi. Konsepti, sunduğu hizmetler, kayak okulu, çocuklara özel aktiviteler ve daha pek çok artısı ile bu tesiste siz de masalsı bir tatil yapabilir, tekrar tekrar gelmek isteyebilirsiniz!

[hotel id=”6578″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz