Üsküp Gezilecek Yerler

Üsküp gezilecek yerler adlı yazımızda Üsküp’ün en güzel noktalarına, tarihine ve daha birçok detaya yer verdik.

Üsküp, Kuzey Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Ortasından geçen güzeller güzeli Vardar Nehri ile özdeşleşen kentin geçmişi Neolitik Dönem’e kadar uzanıyor. 1932’de Osmanlıların ele geçirmesinden sonra Türkler tarafından Üsküp adını almıştır. Balkan Yarımadası’nın merkezindeki konumuyla Belgrad ile Atina arasında parlayan bir mücevher adeta. Şehrin resmi dili Makedonca olmakla birlikte hem ülkede hem de şehirde Türkçe, Arnavutça, Sırpça ve Romanca da ulusal dil olarak kabul edilmektedir. Şehirde %40 civarında Müslüman yaşamakta olup geleneksel ve kültürüne bağlı olan bir yapıya sahiptir. Sadece pasaport ile gidebileceğiniz bu ülkenin güzelliklerini beraber keşfedelim!

 • Üsküp’te Nerelere Gidilir? Üsküp gezilecek yerler listesi yaparken çok da zorlanmayacaksınız. Balkanların havasını her an hissedeceğiniz bu güzel şehirde tarihi köprü ve meydanlardan tutun birbirinden değerli eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Balkanlar’da gezilecek yerler yazımızda da bu güzelliklerin detaylarına ulaşabilirsiniz.
 • Üsküp Önemli Etkinlikleri: Makedonya’nın en prestijli müzik festivallerinden olan Caz Festivali, 1982’den beri önemini koruyan etkinliklerdendir. Makedonya Bağımsızlık Günü de Üsküp’ün meydanında dans gösterileri ve etkinliklerle kutlanmaktadır. Yine bu güzel şehirde gerçekleşen Opera Festivali de mayıs ayında gerçekleşiyor olup kaçırmamanızı öneririz! Ekim ayı için de güzel bir öneri sunalım o halde! Üsküp Şarap Festivali, merkezde düzenlenmekte olup yerel müzisyenler eşliğinde şarap tadımları yaparak geçireceğiniz harika bir eğlence gerçekten…
 • Üsküp Yeme-İçme Yerleri: Üsküp gezilecek yerler listesi yapıp da yeme içme yerleri eklememek imkânsız gibi bir şey! Balkanlara özgü müthiş yiyecekleri tadabileceğiniz birkaç yerden bahsedelim. Üsküp’e gitmişken köfte yemeden dönmeyin tabii ki! Bunun için en doğru adreslerden biri Destan Köfte oluyor. Harika ev yemeklerini denemek isterseniz de Turist Restaurant seçeneklerden biri. Karışık et tabağı, güveçte kuru fasulye (tavce grache) ve sarımsak soslu közlenmiş kırmızı biber yanında Shopska salatasını da es geçmeyin deriz. Nexho’da meşhur balkan tatlısı olan trileçeyi denemeyi de sakın atlamayın!
 • Üsküp’te Ne Yenir? Üsküp’teyken yenecek en meşhur şeyler; Cevapi (Köfte), Pleskavitsa (Boşnak Köftesi), Makedon Yahnisi (Elbasan Tava), Tavce Gravce (Güveçte Kurufasulye), Pastrmajlija (Makedon usulü pide), Burek (Börek), Shopska (Peynirli salata), Kaymaçina (Üsküp Tatlısı), Trileçe, Sutlijash (Sütlaç)’tır.
 • Üsküp Tarihi Yerleri: Üsküp gezilecek yerler listesi hazırlarken sizin de ilginizi çekecek olan doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi dokusu da etkisi altında bırakacak. Taş Köprü’den tutun Çifte Hamam’a ya da Türk Çarşısı’na kadar gezip görebileceğiniz değerli noktalar bulunuyor.
 • Üsküp’te Ne Yapılır? Üsküp’ün birbirinden güzel noktalarında konaklayabilir, birbirinden leziz Balkan yemeklerinin tadına varabilirsiniz. Şehrin eşsiz tarihinin izlerini görebileceğiniz müzeler de sizleri bekliyor!
 • Üsküp Kaç Günde Gezilir? Üsküp gezi noktaları hemen hemen birbirine yakın bulunduğundan şehri keşfetmek için 2 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır.
 • Üsküp’e Hangi Mevsimde Gidilir? Kafeleri, parkları ve renkli noktalarıyla keyfini çıkaracağınız şehri ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret etmek sizler için en uygun dönem olabilir.
 • Üsküp Para Birimi: Makedonya dinarı

Üsküp Gezilecek Yerler Haritası

Üsküp Gezilecek Yerler Listesi

Taş Köprü

taş köprü

Nerede? Üsküp gezilecekler yerler listesinin olmazsa olmazı elbette Taş Köprü’dür. Şehrin simgesi olarak kabul edilen yapılardan biri olan köprü, Vardar Nehri üzerinde inşa edilmiştir. 214 metre uzunluğunda taş sütunlar üstüne inşa edilmiş olup günümüze kadar varlığını sürdürebilmiş sağlam bir yapıya sahiptir.

Nasıl bir yer? Üsküp’teki köprüler arasında en eski unvanına sahip olan köprü bir Osmanlı izidir. Türkler için de oldukça büyük öneme sahip olan bu değer doğal afetlere ve savaşlara rağmen yıllarca varlığını sürdürerek şehrin simgesi olmayı başarmıştır. Nehrin güzelliğine güzellik katan yapıda fotoğraf çektirmeden dönmeyin!

Büyük İskender Anıtı  

büyük iskender anıtı

Nerede? Üsküp meydanında konumlanan Büyük İskender Anıtı Üsküp için önemli bir değer olan Makedonyalı Büyük İskender anısına yapılmıştır. 28 m yüksekliğinde olan heykel tamamen bronzdan oluşmaktadır. Büyük İskender, at üzerinde savaşarak topraklarını daima genişletmiş cesur bir hükümdardı. Dönemin en büyük imparatorluğuna sahip olan Büyük İskender topraklarını Yunanistan’dan Hindistan’a kadar genişletmiş olup efsanevi kral olmayı başarmıştır. Güzeller güzeli bu kentin tarihi için oldukça büyük öneme sahip olan hükümdarın eşsiz anıtını görmeyi atlamayın!

Üsküp Sanat Köprüsü

sanat köprüsü

Nerede? Üsküp’te Vardar Nehri üzerinde bulunan Sanat Köprüsü bir yaya köprüsüdür. Üsküp 2014 projesinin bir eseri olan köprü, üzerindeki 24 adet heykel ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Nasıl bir yer? Sadece yaya girişinin olduğu bu estetik köprü şehre gelen turistlerin ilgisini çekiyor. Şehre gelmişken galerinizden eksik etmemeniz gereken bir yer olan bu noktada Makedonya tarihi için oldukça büyük öneme sahip olan sanatçıların heykellerini inceleme şansı bulacaksınız. Üsküp gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken Üsküp Sanat Köprüsü’nde tatlı bir anı biriktirin! Ayrıca akşam ışıltısıyla Vardar Nehri’nin güzelliği eşliğinde ortaya harika bir manzara çıktığını da belirtelim.

 • Adres: XCWP+79F, Кеј 13-ти Ноември, Skopje 1000, Kuzey Makedonya
 • Ulaşım Haritası

Çifte Hamam

çifte hamam

Nerede? Üsküp’te Türk Çarşısı’nda bulunan Hamam 15. Yüzyılda İshakoğlu İsa Bey tarafından yapılmıştır. İki ana bölümden oluşması sebebiyle de Çifte Hamam olarak anılır. Taş Köprü’ye de yakın bir konumda bulunmaktadır.

Nasıl bir yer? Uzunca bir dönem Osmanlı himayesinde bulunan hamam, Osmanlı’nın izlerini oldukça barındırıyor. Depremlerden etkilendikten sonra restorasyonlar da geçiren Çifte Hamam günümüzde Makedonya Ulusal Sanat Galerisi olarak varlığını sürdürüyor. Sanat galerisi içinde Makedon sanatçılara ait değerli eserleri de inceleme fırsatınız olacak!

Makedonya Meydanı

makedonya meydanı

Nerede? Üsküp Meydanı olarak da bilinen Makedonya Meydanı kentin adeta kalbinde en canlı noktaların başında geliyor. Şehrin ulaşım merkezi desek yanılmış olmayız bu güzel meydan için.

Nasıl bir yer? Üsküp’ün kalbi diyebileceğimiz Makedonya Meydanı, geç saatlere kadar açık olan kafeler, alışveriş noktaları ve eğlence yerleriyle de turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Üsküp gezilecek yerler listenizde olması gereken hatta olmasa bile istemsizce de olsa şehre adım atar atmaz uğrayacağınız bir nokta olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Üsküp Şehir Müzesi

üsküp şehir müzesi

Nerede? 1949 yılında yapılan müze depremler sonrası hasar görse de Üsküp’te eski bir tren istasyonunda varlığını sürdürüyor. Üsküp’ün tarihi için oldukça büyük öneme sahip olan müzede kalıcı sergiler yer alıyor.

Nasıl bir yer? Tren istasyonu nostaljisinin içinde keşfedeceğiniz müzede birçok sanatçının sergi ve koleksiyonlarını barındırıyor. Sanat sevenlerin ilgiyle gezeceği müzede Makedonya tarihini daha yakından inceleme fırsatı bulunuyor. Müzece birbirinden değerleri çeşitli koleksiyonları da gezebileceğinizi belirtelim.

 • Adres: Ss Cyril & Methodius 1000, Skopje 1000, Kuzey Makedonya
 • Ziyaret Saatleri: 09:00/17:00/ Pazartesi Kapalı
 • Ulaşım Haritası

Makedonya Müzesi

makedonya müzesi

Nerede? Ülkenin en eski müzesi olan Makedonya Müzesi, üç ayrı müzeden oluşmaktadır. Tarih, Etnoloji ve Arkeoloji bölümleriyle Üsküp’te Türk Çarşısı içerisinde yer alır.

Nasıl bir yer? Üç kısmı da gezerken yepyeni ve değerli bilgiler öğreneceğiniz müze Üsküp gezilecek yerler arasına kolaylıkla giriyor. Türk Çarşısı’nı da gezerek farklı rotalar oluşturabilecek ve müzenin hemen yanındaki Kurşunlu Han Kervansarayı da ziyaret edebileceksiniz. Böylece buranın her anlamda turistik bir seyahat için vazgeçilmez bir nokta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Makedonya Mücadele Müzesi

mücadele müzesi

Nerede? Makedonya için oldukça önemli olan, bağımsızlık mücadelesini anlatan müzede hem heykeller hem de fotoğrafların etkisinde gezineceksiniz. Üsküp’ün en çok ziyaret edilen noktalarından olan müzede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve şehri yakından tanıma şansı bulacaksınız.

Nasıl bir yer? Hem mimarisi hem de içerisinde bulunan değerleriyle birlikte gezinize apayrı bir vizyon katacağınız müze, balmumu heykelleri ve fotoğraflarıyla ilgi çekiyor. Kısacası devrimci ruhunuzu canlandıracak hikayelerle dolu bu müze Üsküp gezilecek yerler arasında kesinlikle yer alıyor.

Holokost Müzesi

holokost müzesi

Nerede? Üsküp’te bulunan Holokost Müzesi, Bitola kentinde yaşayan ve tarihin en acımasız katliamıyla hayatını kaybeden Yahudiler anısına yapılmıştır. Nazi Almanyası döneminde sadece Bitola’da değil Avrupa’nın birçok kentinde bu katliamlar yaşanmış ve ağır sonuçlara sebep olmuştur.

Nasıl bir yer? İnsanlık tarihinin en utanç verici dönemi olarak sayılabilecek olan Holokost yıkımı büyük bir yaraya neden olmuştur. Bu müze de bu ağır soykırımın izlerini ve sonuçlarını göz önüne seren detaylara ve fotoğraflara sahip. Bilinmeyen detayları öğrenebilir ve tarihe yakından tanıklık ederek tatilinize apayrı bir deneyim katabilirsiniz.

 • Adres: Македонија, Iljo Vojvoda, Skopje 1000, Kuzey Makedonya
 • Ziyaret Saatleri: 09:00-15:00 / Pazartesi günleri kapalı
 • Ulaşım Haritası

Üsküp Türk Çarşısı

türk çarşısı

Nerede? Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürümenin keyfine varacağınız Türk Çarşısı, Üsküp’ün kuzeyine bulunmakla birlikte Mustafa Paşa Camii ve Üsküp Kalesi arasında olan alanda yer alıyor. Üsküp gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı desek abartmış olmayız.

Nasıl bir yer? İçerisinde 700 küsür dükkân bulunan çarşıda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Hem geleneksel hem de modern eşyalarla dolu bu çarşı hediyelik eşya alışverişiniz için de birebir. Üsküp gezilecek yerler arasında en canlı noktalardan olan ve Türk esnaflarını bolca göreceğiniz çarşıda pazarlık konusunda da şanslı olabilirsiniz bizden söylemesi.

Üsküp Şehir Parkı

üsküp şehir parkı

Nerede? Biraz da yeşile doyup bolca oksijen alma zamanı! Doğayla iç içe olabileceğiniz Üsküp Şehir Parkı, meydana çok yakın olup yürüme mesafesinde bulunuyor. Yeşil insana her zaman her yerde iyi gelmiştir. Yürüyüşünüzü, sporunuzu yapabileceğiniz ve teniz havayı içinize çekeceğiniz bu doğal alan Üsküp’te harika bir nefes alma noktası. Ağaçlar ve göletler ile çevrili parkta harika bir zaman geçirdikten sonra keyifli içecekler içmek isteyenler için tatlı kafeler de bulunuyor. Bu kafelere uğramadan parkın keyfini çıkardık demeyin!

Milenyum Haçı

milenyum haçı

Nerede? Üsküp’te doğa harikası olan Vodno Dağı yakınlarında 2002 yılında yapılan haç, 66 m yüksekliğinde olup 2002 yılında yapılmıştır. Hristiyanlığın 200.yıl şerefine yapılan haçtan Üsküp’ün panoramik manzarasını keyifle seyredeceksiniz.

Nasıl bir yer? Turistlerin uğrak noktası olan Milenyum Haçı, Üsküp gezilecek yerler rotasında yerini mutlaka alıyor. Şehrin çevresini rahatlıkla görebileceğiniz haç, asansöre de sahip. Üstelik içerisindeki kafe ve restoranlar ile manzaranın keyfini bir ayrı çıkaracaksınız. 2011 yılında hacın etrafına teleferik hattı inşa edilmiş olup ziyaretçilere hem eşsiz bir manzara hem de ulaşım kolaylığı sunulmuştur.

 • Adres: X98V+3P5, Skopje 1000, Kuzey Makedonya
 • Ulaşım Haritası
 • Ziyaret Saatleri: 10:00-18:00 / Pazartesi günleri kapalı

Vodno Dağı Seyir Tepesi

vodno dağı seyir tepesi

Nerede? Yine Üsküp’ün muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz en yüksek yerlerinden biri olan Vodno Dağı, deniz seviyesinden 1066 m yüksekliktedir. Zirvesine ise Milenyum Haçı inşa edilmiştir. Doğal bir seyir noktası olan dağ, turistlerin severek ziyaret ettiği noktalar arasında. Üsküp’ün güzelliğine doğanın içinde şahit olmak apayrı bir deneyim oluyor. Teleferik gezisiyle seyahatinizi taçlandıracağınız Vodno Dağı’nın eşsizliğini es geçmeyin deriz!

Matka Kanyonu

matka kanyonu

Nerede? Üsküp’e 15 km kadar uzaklıkta yer alan Matka Kanyonu, Makedonya’nın en popüler doğal alanlarından biridir. Aynı zamanda ülkedeki en eski yapay göl de içinde bulunur.

Nasıl bir yer? Doğal güzelliğinin yanı sıra bölgeye özgü birçok bitki ve hayvan türünü de barındırır. 77 endemik kelebek türü de bunlardan bazıları. Üsküp’e olan yakınlığından dolayı turistlerin de uğrak noktası durumunda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kanyon alanında kilise, manastır ve mağaralar da mevcut. Özellikle içerisindeki Matka Manastırı, 14.yüzyıldan kalmış olup eşsiz bir kanyon manzarasına sahiptir. Bu güzellikleri gördükten sonra bol oksijenle karnınız acıkacak ve göl etrafındaki restoranlarda şehrin harika yemeklerini deneyebileceksiniz. Üsküp gezilecek yerler arasında bulunan en kapsamlı ve değerli olan isimlerden biri diyebiliriz.

Tumba Madzhari

Tumba madzhari

Nerede? Kuzey Makedonya’da, neolitik dönemden kalan antik bir yerleşim yeri olan Tumba Madzhari, M.Ö 6000 yıllarına kadar dayanan izleri barındırıyor. Üsküp’ü keşfederken tarihin derinliklerine yolculuk yapmayı çok seveceksiniz.

Nasıl bir yer? Tarihin izlerini barındıran Neolitik bir köyü her zaman her yerde bulamazsınız! Üsküp gezilecek yerler listesi hazırlayıp bu değerli noktayı koymamak olmaz elbette. İnsanlık tarihinin değişimini ve dönemin kalıntılarını es geçmeyin, gezinize apayrı bir deneyim katın deriz!

 • Adres: 2G24+H2W, Skopje, Kuzey Makedonya
 • Ziyaret Saatleri: 08:00-14:00 / Pazartesi-Salı kapalı
 • Ulaşım Haritası

Vrelo Cave

vrelo-cave

Nerede? Doğal alanlar arasında dünya listesine giren Vrelo Cave’e, Treska Nehri’nin sağ tarafından girilmektedir. Matka Kanyonu’nun içerisinde bulunmakla birlikte bu kanyonda yer alan diğer mağaralara da teknelerle seferler düzenlendiğini söyleyelim. En derin su altı mağarası olarak da bilinen ve eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan mağara Üsküp’ün en turistik yerlerinden biri oluyor.

Nasıl bir yer? Vrelo Mağarası, Üsküp gezilecek yerler arasında oldukça dikkat çekmekle birlikte birçok dikite ve sarkıta da ev sahipliği yapıyor. Matka Kanyonu’nu gezip güzelliğini keşfederken Vrelo Kanyonu’na uğramayı da es geçmeyin! Ziyaret ettiğiniz dönemde mağara girişinde verilen konserlere denk gelirseniz mutlaka değerlendirin.

Üsküp Lunaparkı

Üsküp lunaparkı

Nerede? Gezerken eğlenmenin tadı Üsküp’te çok ayrı oluyor! Üsküp gezilecek yerler arasında çocuklarla da gönül rahatlığıyla gelebileceğiniz lunapark, tatilinize renk katıyor! 27 farklı oyuncağıyla hizmet veren bu nokta şehrin en büyük eğlence parkı.

Nasıl bir yer? Bildiğiniz gibi eğlencenin yaşı yoktur elbette! Macera sevenlerin en uğrak noktalarından biri lunapark olur. Genç yaşlı herkese hitap eden ve uygun fiyatla keyifli bir zaman geçirebileceğiniz ve heyecanı doruklarda hissedeceğiniz mekana uğramadan Üsküp’ten ayrılmayın deriz…

 • Adres: ул. 1732 бр. 10 Градски парк, Skopje 1000, Kuzey Makedonya
 • Ziyaret Saatleri: 08:00-21:00
 • Ulaşım Haritası

Üsküp Alışveriş Yerleri

Üsküp’ü keşfedip birbirinden güzel şeylerle tatilinize renk katabilirsiniz. Alışveriş için çokça seçeneğinizin olduğunu söyleyelim fakat tekstil ürünü almanın biraz saçma olacağını belirtelim. Çünkü Üsküp’teki tekstil ürünlerinin çoğu Türkiye’den ihraç edilmektedir. Şehir merkezindeki eski çarşı ve Üsküp Alışveriş merkezini de tercih edebilirsiniz.

Üsküp Tarihi Yerler

Üsküp Makedonya’nın başkenti olarak hem kültürel hem de siyasi açıdan geniş bir tarihe sahiptir. Vardar Nehri’ne yakın konumu sebebiyle de her zaman önemli bir yerde olmuştur. Taş Köprü’den Eski Çarşı’ya, Şehir Müzesi’nden birbirinden güzel kiliselere kadar eski taş yapılı görüntüsüyle herkesi mest etmeyi başarıyor. Doğal güzelliklere de sahip olan şehre gitmişken Matka Kanyonu’na uğramayı ve içerisindeki Vrelo Mağarasını keşfetmeyi de ihmal etmeyin deriz!

Üsküp’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Üsküp’e hem karayolu hem havayolu hem de demir yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kara yolunu tercih ederseniz otobüs ile Bulgaristan üzerinden Sofya’ya oradan da yine otobüs ile Üsküp’e ulaşabilirsiniz. Bir de Yunanistan’dan ulaşım mümkün. İstanbul’dan otobüs ile Selanik’e gidebilir ve Üsküp otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat Yunanistan’dan geçmeyi tercih etmek için Yunanistan vizesine ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım. Tren keyfiyle Üsküp’e geçmek isterseniz de direkt bir tren olmadığını söyleyelim. Önce Sofya’ya daha sonra Selanik’e geçebilir ve oradan tekrar trenle Üsküp’e ulaşabilirsiniz.

Üsküp Turları

Üsküp gezilecek yerler ve güzelliklerini turlarla keşfetmek isteyebilir böylece birden fazla şehri dolaşabilirsiniz. Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü rüya gibi şehir Üsküp’ü birbirinden güzel tur ile gezebilirsiniz. Eski taş şehrini andıran yapısı, Matka Kanyonu gibi doğal güzellikleri, tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz müzeleriyle şehir, tatilin en güzelini vadediyor. Tatil Dükkanı da her bütçeye uyabilecek bir çok tur paketlerini konuklara sunuyor. Sitemizden Üsküp Turları’nı inceleyebilir ve birini tercih ederek birbirinden güzel şehirlere yolculuk yapabilirsiniz.

İşte Üsküp gezilecek yerler listesi burada son buluyor. Yazımızla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara bekliyoruz 🙂 Bununla birlikte birbirinden güzel turlar ve oteller ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Tatil Dükkanı sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Üsküp Gezilecek Yerler Hakkında Merak Edilenler;

Üsküp’ün neyi meşhur?

Üsküp tarihiyle oldukça ünlü olmakla birlikte; Türk Çarşısı, Taşköprü, Kalesi ve Matka Kanyonu ile de meşhurdur.

Üsküp kaç günde gezilir?

Güzeller güzeli şehri keşfetmek için 2 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Yalnızca Matka Gölü şehir merkezinden uzak kalmakta olup diğer çoğu yer birbirine yakın bulunmaktadır.

Üsküp’te ne yemeli?

Üsküp’e gitmişken Kaymaçina yemeden dönmeyin! Bununla birlikte Siyah erikli yahni, yoğurtlu biber turşusu ve ıspanaklı börek de es geçilmemelesi gerekenler arasında tabii ki!

Üsküp hangi dili konuşur?

Üsküp’te, resmi dil olan Makedonca konuşulmaktadır.

Üsküp vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuzey Makedonya ziyaretlerinde 180 günde 90 günü aşmamak koşuluyla vizeden muaf tutulur.

2 YORUMLAR

 1. Grup olarak ;
  YURTDIŞI
  İtalya(roma, venedik, floransa), Yunanistan, Fransa, Türki Cumhuriyetleri, Mısır, Fas, Kıbrıs
  YURTİÇİ
  Batumlu Doğu Karadeniz, GAP, Kapadokya
  Gezilerine katılmak istiyoruz. Eylül ve ekim ayları içinde..
  Bize lütfen bu yerlerin detaylı gezi programınız ile fiyatlarının bildirilmesini rica ederiz.

  • Merhaba, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Yurtdışı turları veya kültür turlarımızı sitemizden inceledikten sonra telefon numaranızı sosyal medya üzerinden mesaj yoluyla iletmeniz durumunda seyahat danışmanlarımız sizi turlar hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir. Dilerseniz 444 10 31 numaralı çağrı merkezimizden de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz