Fethiye

Fethiye gezilecek yerler adlı yazımızda, Fethiye otelleri, Fethiye koyları, Fethiye plajları ve daha birçok detaya yer verdik.

Muğla‘nın en popüler tatil beldelerinden biri olan Fethiye, özellikle yaz aylarının vazgeçilmez noktalarındandır. Her yıl yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Fethiye, yeşil ve mavinin en güzel uyumuna şahit olacağınız nadide destinasyonlardan biridir. Doğal güzelliğiyle kalpleri fetheden bu beldede yapacak pek çok farklı aktivite bulacağınız gibi aynı zamanda gezilecek turistik yerleriyle de mest olacaksınız. Plajları, koyları, manzaraları ve antik kalıntıları ile Fethiye Muğla neredeyse herkesin gözbebeğidir. Fethiye’de gezilecek yerler listesini inceleyerek kendinize yeni rotalar oluşturmalı ve dalış, sörf, trekking, kamping ve yamaç paraşütü gibi aktivitelere katılarak farklı maceralara atılmalısınız! Haydi o zaman birlikte Fethiye gezilecek yerler adlı yazımızı incelemeye koyulalım…

 • Fethiye’de Nerelere Gidilir? Muğla Fethiye denilince tabii ki akla ilk gelen yerlerden biri Ölüdeniz olurken, diğeri de Kelebekler Vadisi’dir. Bu iki lokasyonun ardından Saklıkent, Kabak Koyu, Çalış Plajı, Belcekız Plajı, Babadağ ve Kayaköy gibi noktaların oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz.
 • Fethiye Önemli Etkinlikler: Fethiye’de genel olarak Eko Yoga Festivali, Babadağ Movement Festival ve daha birçok müzik festivali gibi etkinliklerin düzenlendiğini belirtelim.
 • Fethiye Yeme-İçme Yerleri: Hilmi Restaurant ya da Girida Port’ta balık ve meze keyfi yapabilir, Mori Restaurant’ta deniz manzarası eşliğinde oldukça şık bir bir yemek yiyebilir, Ada Restaurant’ta ise gün batımı manzarasına karşı ya akşam yemeği yiyebilir ya da kahvaltı yaparak güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz.
 • Fethiye’de Ne Yenir? Fethiye’nin yöresel yemekleri arasında Babadağ keşkeği, bulgurlu patlıcan, sılcan otu ve sarı ot kavurması gibi tatlar yer alıyor. Ancak bu yöresel tatların dışında Fethiye’de yediğim fish and chips in tadını unutamadığımı dile getirmek istiyorum. 🙂
 • Fethiye Tarihi Yerler: En az doğal güzellikleri kadar tarihi yapılarıyla da dikkat çeken Fethiye’de, Kayaköy, Likya Yolu, Amintas Kaya Mezarı ve bunun gibi birçok tarihi yer mevcut.
 • Fethiye’de Ne Yapılır? Tabii ki ilk olarak yamaç paraşütü yapmalı, Kelebekler Vadisi’ne giderek manzara karşısında büyülenmeli, Çalış Plajı’nda sevdiklerinizle beraber gün batımını seyretmeli ve Saklıkent Milli Parkı’nda yürüyüşe katılabilirsiniz.
 • Fethiye Kaç Günde Gezilir? Fethiye seyahat için 2 – 3 gün yeterlidir.
 • Fethiye Hangi Mevsimde Gidilir? Fethiye hava durumu genel olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağmurludur. Haliyle Fethiye’yi yaz aylarında ziyaret etmek en ideal zamandır. Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında da Fethiye’de olmak bir ayrıcalıktır.

Fethiye Haritası

Fethiye Gezilecek Yerler Listesi

Kayaköy

Kayaköy

Nerede? Köklü bir tarihi geçmişe ev sahipliği yapan Kayaköy, adeta açık hava müzesi olarak yabancı turistler kadar yerli turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Fethiye Kayaköy, iki farklı yerleşim alanından meydana geliyor. Bunlardan biri 19. yüzyıl başlarında, yamaçlara doğru kurulan evlerden oluşan bir yerleşim yeridir yani eski adıyla Livissi’dir. Tamamı Rum olan ve zamanında 3 bin nüfusa ulaşan bu yerde tepelere inşa edilen evler ne yazık ki 1957 yılındaki Fethiye Depremi’nde harabeye dönmüştür. Diğer yerleşim yeri ise Kayı Köyü’dür.

Nasıl bir yer? Bahsettiğim bu yarı yıkılmış tarihi evler, kocaman bir tepenin yamacını komple kaplıyor ve ortaya harika bir görüntü çıkarıyor. Şu anda tamamen hayalet bir köye dönüşse ve burayı herkesin terk etmesi üzücü bir durum olsa da kesinlikle görülmeye değer bir yer olduğunu söylememize gerek var mı, bilemiyorum. Geçmişte ortalama 400 arasında bir konuta sahip olan bu yerde, evlerin birbirinin manzarasını ve ışığını kapatmayacak şekilde inşa edildiği ilk etapta göze çarpıyor. Evlerin dışında kilise, şapel, gümrük binası ve okul binası gibi yapıların da bulunduğunu ekleyelim.

Olmazsa olmaz! En büyük kilise Taksiyarhis, diğer büyük ikinci kilise Panaghia Pirgiotissa’yı Fethiye Kayaköy gezilecek yerler listesine eklemelisiniz.

Amintas Kaya Mezarı

Amintas Kaya Mezarı

Nerede? Şehir merkezinde yer alan Amintas Kaya Mezarı, Likya döneminden kalma bir yer olup Telmessos’un yöneticisi olduğu bilinen Kral Amintas’ın anısına inşa edilmiştir. Kayalara oyulmuş bir kaya mezarı olan bu yer, iyon tarzında inşa edilmiş olup tek bir parça kayanın yontulmasıyla meydana gelmiştir. Tapınak ya da ev tipi gibi farklı çeşitleri olan anıt mezarlarının, o dönemin toplumunda yüksek bir statüye sahip insanlar için yapıldığını biliyor muydunuz? Burada tapınak tipinde 3 mezar bulunuyor ve bunlardan biri Harpapos’un oğlu Amintas’a ait olup diğerlerinden daha görkemlidir. Ve genel anlamda bu kısım Fethiye Kral Mezarları olarak adlandırılıyor.

Nasıl bir yer? Neredeyse yüze yakın bir basamakla çıkarak ulaşacağınız bu yere ilk adım attığınız an da güzelliğine hayran olacaksınız. Hatta Fethiye Körfezi ve Şövalye Adası manzaralarına bu noktadan tanıklık edeceksiniz. Geniş bir alana kurulu olan bu anıtların dışında daha pek çok lahit ve kaya mezarının görüldüğünün de altını çizelim. Tepeye doğru ilerledikçe sur kalıntıları, küçük kaya mezarları ve sarnıç gibi noktaları da göreceksiniz. Türkiye’deki en görkemli noktalardan biri olan bu yeri, mutlaka Fethiye gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın diyelim ve devam edelim…

 • Adres: Kesikkapı, 117. Sk. No:3, 48300 Fethiye/Muğla
 • Ziyaret Saatleri: 08.30 – 17.30
 • Telefon: 02526141150
 • Giriş Ücreti: 40₺ **Müzekart geçerli.
 • Ulaşım Haritası

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Nerede? Mavinin en güzel tonunu görebileceğiniz Kelebekler Vadisi, Muğla Fethiye gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazı! Doğal güzelliğiyle adeta baş döndüren Fethiye Kelebekler Vadisi, tamamen doğayla iç içe olacağınız nadide yerlerden biridir. Tüm bu özelliklerinden dolayı doğal sit alanı olarak ilan edilen vadi, yüksek tepelerin arasında konumlanarak kendini korumayı başarmıştır. Kalabalıktan, gürültüden ve diğer tüm etkenlerden arınarak içinizin huzurla dolmasını sağlayan Kelebekler Vadisi, Babadağ’ın eteklerinde konumlanıyor. İsmini bünyesinde yer verdiği 80’den fazla kelebek türünden alan Kelebekler Vadisi, aynı zamanda Kabak ve Kırdak Koyları arasında bulunuyor.

Nasıl bir yer? Fethiye kamp alanları arasında yerini her zaman alan Kelebekler Vadisi, 300 metrelik kumsalı ve turkuaz rengi denizi ile gelenleri büyülemeye devam ediyor. Ayrıca burada yapılacak birçok şeyin de olduğunu söyleyelim. Samanlık, Hillside, Akvaryum, Dalyan, Kızılada, Çalış Plajı ve Şövalye Adası gibi noktalara düzenlenen tekne turlarına katılarak mavi bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Tekne turlarının dışında trekking veya tırmanma gibi aktivitelere de katılarak maceracı ruhunuzu ve adrenalin tutkunuzu ortaya çıkabilirsiniz. Yukarıda kamp yapabileceğinizden bahsetmiştik. İsterseniz kamp alanında çadır kurabilir, isterseniz de bungalov evlerde kalabilirsiniz.

Gemiler Adası

Gemiler Adası

Nerede? Eski adıyla Aya Nikola olarak da bilinen Gemiler Adası, Fethiye’nin güney ucunda konumlanıyor olup merkeze 9 km uzaklıktadır. Karşısında Gemile Koyu’na ve plajına yer veren bu adanın en yüksek kısmına doğru ilerlediğinizde ise Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi ve Göcek Körfezi gibi harika noktaların manzaralarına şahit olacaksınız. Gemile Adası olarak da bilinen bu vadi, birinci derece doğal sit alanıdır. Bizans zamanında önemli dini merkezler arasında bulunan ada, aynı zamanda pek çok farklı tarihi izi bünyesinde barındırıyor. Haliyle içerisinde kilise kalıntılarına ve sarnıç kalıntılarına ev sahipliği yaptığını görebilirsiniz.

Nasıl bir yer? Tekne turlarının bir numaralı adreslerinden biri olan Gemiler Adası’na teknelerle ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Berrak ve tertemiz bir denize hakim olan adayı ziyaret ettiğinizde bu manzara karşısında adeta nutkunuz tutulacak. Büyüleyici manzarasının yanı sıra tarihi kalıntılarına da hayranlık duyacağınız bu yeri kesinlikle listeye eklemelisiniz. Ayrıca buraya geldiğinizde bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Neden mi? Sadece Gemile Adası’nı değil, Gemile Koyu, Gemile plajı ve Gemile Vadisi’ni de görmüş olacaksınız.

Şövalye Adası

Nerede? Şirin mi şirin küçük mü küçük bir ada olan Şövalye Adası, üzerinde yerleşim yeri bulunduran tek adadır. Batıda Kızılada, doğuda Çalış Plajı, kuzeyde Fethiye Körfezi ile komşu olan ada, içerisinde otelden restorana, plajdan piknik alanlarına kadar pek çok şeyi barındırıyor. Hem birinci hem de üçüncü derece tarihi doğal bir sit alanı olma özelliği taşıyan Şövalye Adası, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Adını 15. yüzyılda bölgedeki Rodos Şövalyelerinden alan ada, Fethiye’ye 1.5 deniz mili uzaklıktadır. Deniz otobüsleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz Şövalye Adası, Likyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Fethiye Adası olarak da bilinen Şövalye Adası, geçmişten günümüze gelene kadar birbirinden farklı medeniyetin egemenliği altına kaldığı için bu tarihi izleri hala bünyesinde taşır.

Ölüdeniz

Ölüdeniz

Nerede? Sadece Türkiye değil aynı zamanda Avrupa’nın en meşhur tatil noktalarından biri olan Ölüdeniz, Fethiye’de küçük bir kasabadır. Şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Fethiye Ölüdeniz, turizm açısından bir hayli gelişen bölgedir. Peki Ölüdeniz kumsalıyla dünyanın en güzel kumsalı seçildiğini biliyor muydunuz? Şimdi neden bu kadar geliştiğini ve popüler olduğunu yavaş yavaş anlıyoruzdur umarım. 🙂 Blue Lagoon olarak da bilinen Ölüdeniz, olağanüstü manzarası ve eşsiz denizi ile gelenleri fazlasıyla mest ediyor. Üstelik harika fotoğraflar yakalamanıza olanak tanıyan Ölüdeniz Fethiye Muğla, resmen maviliğinde kaybolacağınız ve içinizin huzurla dolacağı nadide yerlerden biridir.

Nasıl bir yer? Ölüdeniz’in plaj kısmında yer alan otel ve pansiyonlarda dilediğiniz gibi konaklayacak, restoran ve barlarında keyifle bir şeyler yiyip içeceksiniz. Öte yandan Fethiye yamaç paraşütü ile nasıl da popüler hepimiz biliyoruz. İşte herkes tarafından bilinen ve oldukça popüler olan yamaç paraşütlerinden biri olan Babadağ’ın eteklerinde yer alır Ölüdeniz. Hava şartlarından tutun manzarasına kadar her şeyiyle dört dörtlük olan bu yerde, farklı maceralara atılarak anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceksiniz. Dünyanın en iyi plajları arasında bulunan Ölüdeniz plajının iki bölümden meydana geldiğini ekleyelim. Biri Belcekız olarak adlandırılıyor olup upuzun bir kumsala sahiptir. Diğeri de Ölüdeniz olarak adlandırılan lagun kısmıdır. Rüzgarlı ve fırtınalı anlarda bile denizi sakin olan bu yere bayılacağınız kesin. Son olarak Fethiye Ölüdeniz gezilecek yerler listenize plajlarını ve Babadağ’ı eklemeniz gerektiğini söyleyerek yazımıza devam edelim.

Babadağ

Babadağ

Nerede? Var mısınız yamaç paraşütü yaparak göklerde süzülmeye? Gez, dolaş, fotoğraf çek nereye kadar, şöyle eğlenceli, heyecanlı ve adrenalin dolu bir tatil yapmanın zamanı gelmedi mi? O halde yolunuz Fethiye’ye düştüğünde, hemen rotanızı Babadağ’a çevirip farklı dünyaların kapılarını aralamalısınız. Neticede bu bölge yamaç paraşütü ile meşhur. Hatta sadece turistik açıdan ziyaret edilmiyor, aynı zamanda burada eğitimleri bile veriliyor. Akdeniz ve Ege denizinin birleştiği noktada yer alan Babadağ, bu sebeplerden dolayı her ne kadar yazın talep görse de diğer mevsimlerde de yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Birbirinden farklı bitki ve ormanlarıyla gözünüzü gönlünüzü açacak olan bu yerde, ayrıca yamaç paraşütü dışında daha pek çok aktivite yapabilme şansı bulacaksınız. Teleferiğe çıkabilir, jeep safari turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca bünyesinde yer alan çeşitli restoranlardan birine giderek mükemmel manzara karşısında yemeğinizi yiyip bir şeyler içebilirsiniz.

Belcekız Plajı

Belcekız Plajı

Nerede? Belcekız, bir diğer adıyla da bilinen Belceğiz Plajı, upuzun kumsalları, turkuaz rengi denizi ve tertemiz havasıyla beklentilerinizi tamamen karşılıyor diyebiliriz. Adını bir efsanevi hikayeden alan Belcekız Plajı, aynı zamanda yamaç paraşütü yapanların iniş pistidir. Yani her an etrafınıza paraşütçülerin iniş yaptığını görebilirsiniz. 🙂 Uzun ve altın rengi kumunda güneşleneceğiniz, berrak ve tertemiz denizinde yüzeceğiniz için kendinizi ne kadar şanslı hissetseniz azdır. Daha önce gelmediğinize ve neden bu kadar geç kaldığınıza kızacak türden hem de! Plajın arkasında yer alan otellerden, restoranlardan, alışveriş noktalarından, cafe ve barlardan dilediğiniz gibi yararlanabileceğinizi de unutmayın. Ayrıca yelken, sörf ve jet ski gibi aktivitelere katılabilir, yemyeşil doğasında yürüyüş yapabilir, şezlongda uzanarak kitap okuyabilir, kamp yapabilir ve daha birçok farklı etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak bir uyarı da bulunalım. Deniz biraz dalgalı ve derin. Bu nedenle çocukların ve yüzme bilmeyenlerin bu konuda dikkat etmeleri gerekmektedir.

Çalış Plajı

Çalış Plajı

Nerede? Fethiye’nin batı girişinde konumlanan Çalış Plajı, Fethiye merkeze oldukça yakın bir konumdadır. Bölgenin popüler lokasyonlarından biri olan Fethiye Çalış Plajı, 4 km uzunluğundaki kumsalıyla 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Plaj kısmındaki kordonunda uzun uzun yürüyüşler yapabilecek ve aynı zamanda bölgedeki restoranlarında, barlarında ve otellerinde keyifle vakit geçireceksiniz. Kendine ait bir ambiyansa sahip olan Çalış Plajı, gün batımının en güzel seyredildiği yerlerden biridir.

Nasıl bir yer? Plajın bir diğer özelliklerinden biri de caretta caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapmasıdır. Kaplumbağaların yuvalama alanlarından biri olan bu plajda, her an yumurtadan çıkan yavru caretta caretta veya ailelerini görebilirsiniz. Bunun dışında plajın sonunda kuş cenneti olarak bilinen bir doğal park bulunuyor. Birbirinden farklı kuş türlerini görebileceğiniz bu yerde, çocuklarınızla yeni keşifler yapabilir ve bu kuşları yakından tanıyabilirsiniz. Ayrıca yine bu bölgede rüzgar sörfü ya da kiting gibi su sporlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Kumburnu Plajı

Kumburnu Plajı

Nerede? Ölüdeniz Tabiat Parkı içerisinde yer alan Kumburnu Plajı, bir diğer adıyla da bilinen Kumburnu Halk Plajı, etrafı ormanlarla çevrili olup yemyeşil bir atmosfere hakimdir. Fethiye’den yarım saate ulaşacağınız bu plaj 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Hem ailecek hem de kalabalık arkadaş gruplarıyla ziyaret edebileceğiniz bir yer olan Kumburnu Plajı, sadece manzarasıyla değil aynı zamanda yapılacak aktiviteleriyle de gelenleri oldukça memnun ediyor. Dalış, trekking, kano, yüzme ve plaj oyunları gibi daha niceleri…

Nasıl bir yer? Kumburnu Plajı’nın iki tarafı bulunuyor ve biri ücretli olurken diğeri ücretsizdir. Ücretli taraf hatta Ölüdeniz Plajı olarak biliniyor. Ölüdeniz plajının denizi sığ olurken, kumu altın rengi sarısıdır. Diğer plaj ise bu plaja nazaran denizi daha derindir. Genel olarak iki plajın da yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca burada uzun süre kalmak isterseniz, bölgede yer alan otel, pansiyon ve bungalov ev gibi işletmelerden herhangi birini tercih ederek konaklayabilir ya da çadır kurarak kamp yapabilirsiniz.

Karaot Plajı

Karaot Plajı

Nerede? Yanıklar Köyü’nde yer alan Karaot Plajı, sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil arayışında olanların ilk tercihleri arasındadır. El değmemiş doğası ile kalpleri fetheden bu plajın etrafında sulak alanlar, narenciye bahçeleri ve kerpiç evleri yer alıyor. Bu özellikleriyle köyün tarihi dokusunu bizlere yansıtmayı başarıyor. Kumsalın hemen batısında Akgöl tatlı su gölü ve etrafındaki geniş sazlık alanda birbirinden farklı bitki türüne ve canlıya denk geleceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Aynı zamanda incecik kumlu sahiliyle gelenleri oldukça memnun eden Karaot Plajı, deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanıdır. Eğer karavanınınız varsa, kamp ve konaklama yapabileceğiniz alanların plajda olduğunu da söyleyelim. Ayrıca burada yüzme dışında kanoyla gezintiye çıkabilir ve dalış yapabilirsiniz.

İnlice Plajı

Nerede? Çam kokuları eşliğinde ulaşım sağlayacağınız İnlice Plajı, eskiden kamp alanı olarak kullanıldığı için geldiğiniz zaman nadir de olsa çadırlara rastlayabilirsiniz. Günümüzde ise daha çok mesire alanı olarak kullanıldığı için piknik veya mangal yapan insanlara rastlamanız mümkün. Bunun dışında plajında da keyifli vakit geçireceğiniz kesin. Yol üzerinde bulunduğu için diğer plajlara nazaran çok kalabalık değildir. Yemyeşil bir ortamıyla seyir zevki veren bu plaj, kalabalıktan hoşlanmayan ve daha sakin bir yer tercih edenler için birebirdir. İçerisinde ihtiyacınızı karşılayacak pek çok işletme de bulunuyor.

Kuleli Plajı

Kuleli Plajı

Nerede? Doğayla baş başa olacağınız ve huzurlu bir şekilde vakit geçireceğiniz Kuleli Plajı, sadece yerli değil aynı zamanda yabancı turistlerin de bir hayli dikkatini çekiyor. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve stresinden kaçmak için en iyi noktalardan biridir Kuleli Plajı’dır. Fethiye merkeze yakın bir mesafede konumlanan plaj, sırf bu nedenden dolayı bile çok fazla ziyaretçi alıyor. Üstelik suyun tertemiz ve dalgasız olması da gelenleri direkt olarak etkisi altına alıyor. Sakinliğiyle sizleri rahatlatırken, aynı zamanda rüzgar ve dalga sesleriyle de adeta dinlendirecek. Plajın bir kısmı çakıl taşlarından bir kısmı da kumsaldan oluşan plaj çok fazla derin değildir. Bu nedenle çocuklu aileler ya da yüzme bilmeyenler için iyi bir alternatiftir. Mavi ve yeşilin birbiriyle en güzel uyumuna şahit olacağınız bu plajı kesinlikle Fethiye tatil listenize eklemelisiniz.

 • Adres: Keçiler, 48300 Fethiye/Muğla
 • Ziyaret Saatleri: 08.00 – 20.00
 • Ulaşım Haritası

Kabak Koyu

Kabak Koyu

Nerede? Babadağ eteklerinde konumlanan Kabak Koyu, Fethiye’deki en iyi ve en popüler noktalardan biridir. Fethiye’ye 33 km uzaklıkta olan Kabak Koyu, 200 metre uzunluğundaki plajıyla, içerisindeki şelale ve göletleriyle hayranlık uyandırıyor. Doğa severlerin ve adrenalin tutkunlarının bir numaralı adreslerinden biri olan Kabak Koyu, eşsiz bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle son zamanlarda kamp yapmayı seven gençlerin sıklıkla tercih ettiğini söyleyebiliriz. Olağanüstü manzarasıyla sizlere eşlik eden Kabak Koyu, biraz zorlu ulaşıma sahiptir. Tekne turlarına katılarak ulaşım sağlamak en kolay çözümdür. Bunun dışında araçla Uzunyurt Köyü’ne gelip bir yerden sonra yürüyerek de koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım konusunda zorlayıcı gibi görünse de geldiğiniz zaman bu büyüleyici manzarayla karşılaştığınızda tüm olumsuz düşüncelerin kaybolacağından emin olabilirsiniz.

Nasıl bir yer? Kalabalıktan uzaklaşmayı, sessiz ve sakin bir ortamda olmayı kim istemez ki? İşte tüm bunları aynı anda bulacağınız en iyi seçeneklerden biri Kabak Koyu’dur. Üstelik büyük otellerde konaklamanın yanı sıra bungalov evlerde ya da kamp alanlarında kalmayı tercih edenlerdenseniz burası tam size göre! Ayrıca burada yapacağınız pek çok aktivite de bulunuyor. Dalış ve su sporları yapabilir, trekking yapabilir, kamp yapabilir, plaja girebilirsiniz. Tek bir günün yetmeyeceğini düşünüyorsanız, kamp hizmeti veren işletmelerden herhangi birini seçebilir ya da bungalov evlerde konaklama şansı yakalayabilirsiniz. Fethiye gezilecek koylar arasında bulunan Kabak Koyu, mutlaka bu listede yer almalı!

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu

Nerede? Fethiye’de masmavi güzelliğiyle büyülemeye devam eden bir diğer yer ise Akvaryum Koyu’dur. Fethiye Göcek bölgesinde konumlanan Akvaryum Koyu, kara ulaşımı için uygun olmadığı için tahmin edersiniz ki el değmemiş bir doğaya sahiptir. Kişisel tekneler ya da tekne turları ile ulaşım sağlayacağınız bu yerin derinliği 5 metre olup suyu ise ılıktır. Cam gibi suyu ve birbirinden renkli balıkları ile adeta kendinizi akvaryum içerisinde hissedeceksiniz. E isminin de hakkını veriyor doğrusu! 🙂 Fethiye Göcek gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan Akvaryum Koyu, aynı zamanda 12 Adalar Turu’nun da en çok beğeni toplayan adalarından biridir.

Nasıl bir yer? Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada adını duyuran bu koyda turkuaz ve mavinin her tonuna denk geleceksiniz. Yemyeşil çam ağaçlarının eşlik etmesi, güneşin içinizi ısıtması, berrak ve tertemiz bir denizinin olması… Bu ve bunun gibi daha pek çok güzellik sayesinde kendinizi yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca koydaki belirli alanlarda ister çadır kurarak ister karavananızla gelerek kamp yapabileceğinizi de ekleyelim. Bunun yanı sıra koyda yer alan bir işletmeden eşsiz balıkların tadına bakabilir, yüzme ve dalış gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Buraya geldiğinizde tüm derdinizi unutacak ve yaşadığınız sıkıntılardan adeta kurtulacaksınız.

Kıdrak Koyu

Kıdrak Koyu

Nerede? Kıdrak Tabiat Parkı içerisinde konumlanan Kıdrak Koyu, aynı isimle bir plaja da ev sahipliği yapıyor. Hem tabiat parkı hem plajı hem de koyu ile her yaştan kesime hitap eden bu bölge, Fethiye tatil yerleri arasında kesinlikle yer almalı! 2017 yılında tabiat parkı olarak ilan edilip koruma altına alınan ve 25 hektarlık bir alan üzerinde konumlanan bölgede pek çok ağaç ve canlı türüne rastlayacaksınız.

Nasıl bir yer? Buraya geldiğinizde parkın içerisindeki piknik masaları veya oturma alanlarında oturup piknik yapabilir ve ortamın tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Plajında ise rahat rahat yüzüp güneşlenecek, keyif dolu vakit geçireceksiniz. Deniz, güneş ve kum üçlüsüne doyamayacağınız bu koyda, aynı zamanda yapacak çok şey bulacaksınız. Kamp ve piknik yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kulaklığınızı takıp sadece müzik dinleyebilir ya da saatlerce kitap okuyabilirsiniz. Üstelik siz de ben gibi fotoğraf tutkunlarından biriyseniz bu anları ölümsüzleştirmeyi sakın unutmayın!

Katrancı Koyu

Katrancı Koyu

Nerede? Katrancı Tabiat Parkı içerisinde bulunan Katrancı Koyu, Fethiye’ye 15 km mesafede yer alıyor. Doğayla tamamen baş başa olacağınız bu yer, iki koydan meydana geliyor. Birinci koyda çadır ve karavanlarla kamp yapılabilirken, ikinci koyda ise piknik yapıp denize girebilirsiniz. Her iki koyda da ihtiyacınız olan her şey mevcut. İsterseniz günübirlik ziyaret edin sadece denizin keyfini çıkarın veya piknik yapın, isterseniz de kamp yaparak biraz daha uzun süre konaklayın. Tercih sizin!

Nasıl bir yer? Her iki koyun da ayrı plajı bulunuyor. Ve ikisinin de genel özellikleri aynıdır. Çam ağaçları altında sımsıcak bir güneşin sizi ısıttığını, dalgasız ve sakin bir denizin size eşlik ettiğini düşünün… Bundan başka daha huzurlu ne olabilir ki? Üstelik bir taşla iki kuş vurmuş olacağınızı da unutmayın! Hem denizinde yüzecek hem de ormanlık alanında kamp yapmış olacaksınız. Katrancı Koyu’nda çadır alanı, restoran, soyunma kabini, duş, WC, temiz su, market, piknik masaları, çamaşırhane, çocuklar için oyun alanı, buzdolabı ve şezlong gibi imkanların bulunduğunun da altını çizelim.

 • Adres: Yanıklar, 48300 Fethiye/Muğla
 • Ziyaret Saatleri: 09.00 – 18.00
 • Telefon: 02526336367
 • Ulaşım Haritası

Cennet Koyu

Nerede? Faralya Köyü’ne bağlı koylardan biri olan Cennet Koyu, Kabak Koyu’nun hemen yanında konumlanıyor. Fethiye’nin simgesel noktalarından biri olan Cennet Koyu, bir diğer adıyla da bilinen Balartı Koyu, bembeyaz kumu ve turkuaz rengi denizi ile adeta adı gibi bir yerdir. 🙂 İki farklı şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu yere ilk olarak tekne ikinci seçenek olarak da özel aracınızla gelebilirsiniz. Ancak ikinci seçeneği tercih ettiğiniz de yollar biraz engebeli olduğu için bir yerden sonra yürümeniz gerektiğini belirtelim.

Nasıl bir yer? Ilık ve dalgalı bir suya hakim olan Cennet Koyu, bölgedeki zarar görmemiş ve el değmemiş nadir noktalardandır. Zaten bu özelliğiyle oldukça popüler olan Cennet Koyu, sakinlik ve sessizlik arayanlar için de birebirdir. Deniz, güneş ve kum üçlüsünün dışında diğer bir güzel şey de gün batımı manzarasıdır. Sadece bu manzara için bile gelebilirsiniz buraya. Manzara dışında şezlonglarda uzanarak dalga sesleri eşliğinde kitabınızı okuyabilir ya da sessiz ve sakin bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu

Turunç Pınarı Koyu

Nerede? Etrafı yüksek kayalıklarla çevrili olan Turunç Pınarı Koyu, adını bünyesinde barındırdığı turunç ağaçlarından alıyor. Sadece turunç değil aynı zamanda çam, zeytin, sandal, defne, pınar ve daha birçok farklı ağaçla çevrili olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yalnızca teknelerle ulaşım sağlayabileceğiniz bu yerde, restoran, plaj ve su sporları merkezi gibi olanaklar bulunuyor. Dileyenler su kayağı, rüzgar sörfü ve yelken gibi su sporlarını gerçekleştirebilirler. Bunların yanı sıra bahçedeki çardaklarda Bali masajı yaptırabileceğinizi unutmadan söyleyelim.

Günlüklü Koyu

Günlüklü Koyu

Nerede? Göcek – Fethiye karayolu üzerinde konumlanan Günlüklü Koyu, Fethiye merkeze 17 km, Göcek’e ise 10 km mesafede bulunuyor. İsmini çevresindeki günlük ağaçlarından alan Günlüklü Koyu, doğa severlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken rotalar arasındadır. Bölgenin en güvenli koylarından biri olan Günlüklü Koyu, aynı zamanda en iyi kumsallardan birine de ev sahipliği yapıyor. Öte yandan tekne turlarının bir numaralı adreslerinden biri olan bu koy, kristal berraklığındaki denizi ile gelenleri etkisi altına alıyor.

Nasıl bir yer? Koyda piknik ya da kamp yapabileceğiniz gibi hamaklarda uzanarak eğlenceli anlara da tanıklık edebilirsiniz. Bunun dışında koyun çevresinde yürüyüşler yapabilir, serinlemek için denize girebilir veya saatlerce güneşlenebilirsiniz. Farklı bir aktivitede bulunmak isterseniz, saatlik bir ücret ödeyerek kano yapabilirsiniz. Kamp yapmaya niyetlenirseniz diye hemen ihtiyaç duyacağınız temel şeylerin bulunduğunu ekleyelim. Ayrıca oldukça sakin, sığ ve ılık deniziyle 7’den 70’e herkesi fazlasıyla memnun ediyor diyebiliriz.

 • Adres: İnlice, Günlüklü Koyu, Katrancı Mesire Yolu, 48308, 48300 Fethiye/Muğla
 • Telefon: 02522075000
 • Ulaşım Haritası

Kleopatra Hamamı Koyu

Kleopatra Hamamı Koyu

Nerede? Yine Göcek’te yer alan Kleopatra Hamamı Koyu, özellikle tekne turlarının ve mavi tur yatlarının uğradığı yerlerden biridir. Antik Likya döneminde inşa edilen hamamın günümüzde sadece kalıntılarının yer aldığını geldiğiniz zaman yakından görecek ve bu tarihi kalıntılara hayran olacaksınız. Ayrıca bu kalıntıların dışında Bizans Manastırı kalıntılarına da şahit olacaksınız. Çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrelenen bu koy, yeşil ve mavinin uyumu dışında kahverengi tonlarındaki kalıntıları ile farklı bir bakış katıyor.

Nasıl bir yer? Göcek koyları arasında en popüler olan Kleopatra Hamamı Koyu, her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Günübirlik tekne turlarının yüzme için sık sık mola verdiğini ve bu nedenle daha çok kalabalık olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ayrıca tekneden karaya ulaşabilir ve burada keyifle yürüyüşler yapabilirsiniz. Hatta Hamam Koyu’ndan başlayarak yapacağınız bu yürüyüş sonucunda Lydae Antik Kenti’ne ulaşacaksınız. Ancak bu parkurun yokuşlu ve engebeli olduğunu belirterek, kondisyonunuzun sağlam olması gerektiğini ekleyelim. Aynı zamanda dalış yaparak birbirinden farklı deniz canlılarını daha yakından keşfedebilirsiniz.

Darboğaz Koyu

Darboğaz Koyu

Nerede? Kayaköy’de yer alan Darboğaz Koyu, karayolu ile bir ulaşımı bulunmadığından hem temiz hem de bakir kalmış güzelliklerden biridir. Koya ulaşabilmek için ilk olarak bir noktaya kadar araçla gelmeli ve ardından aracı park ederek patika olan yoldan yürümeniz gerek. Eğer bu süreçten ilerlemek istemezseniz, teknelerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Herhangi bir araç girişinin olmaması zaten bu güzelliğin doğal kalmasına etki etmiştir.

Nasıl bir yer? Kamp yapmak için de en ideal noktalardan biri olan Darboğaz Koyu, yemyeşil atmosferiyle tamamen yenilenmenizi sağlıyor. Özellikle turkuaz rengi deniziyle adeta başınızı döndürecek bu yer, tam anlamıyla kafa dinleyeceğiniz nadir destinasyonlardan biridir. Babadağ ve Gemiler Adası manzarasıyla gelenleri büyüleyen bu koy, aynı zamanda sessizliği, sakinliği ve temizliğiyle de kalpleri fethediyor. İster ailenizle gelin ister arkadaşlarınızla gelin, her şekilde eğlenceli anlara tanıklık edeceksiniz. Piknik veya yürüyüş yapabilir, hamakta sallanabilir, kitap okuyabilir, balık tutabilir, mangal yapabilir, yüzebilir veya dalış yapabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kamp yapmak için uygun olduğundan bahsettik ancak ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var. İçerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız herhangi bir şey yok.

Büyük Boncuklu Koyu

Büyük Boncuklu Koyu

Nerede? Yine Fethiye’nin el değmemiş doğal güzelliklerden biri olan Büyük Boncuklu Koyu, Keçiler Mahallesi’nde bulunuyor. Büyük bir mesire alanına ev sahipliği yapan koy, özellikle hafta sonları sadece yabancı değil yerli turistler tarafından da büyük bir ilgi görüyor. Birbirinden farklı ağaçlarla çevrelenen koyun ismi, denizin içinde boncuk gibi görünen çakıl taşlarından alıyor. Berrak deniziyle sizlere kucak açan Büyük Boncuklu Koyu’nda güneşlenip yüzecek ve saatin nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz.

Nasıl bir yer? Yüzmek dışında doğayla baş başa kalıp piknik ya da mangal yapabilirsiniz. Bisiklet parkurları ve yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapan koyda ister bisiklet sürün ister yürüyüş yapın. Tercih sizin! Ayrıca çocuk oyun alanını bünyesinde barındırmasıyla çocuklu aileleri de fazlasıyla memnun ediyor. Üstelik deniz seviyesinin yavaş yavaş derinleşmesi de çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça idealdir. Plajında ise su sporları aktivitelerini gerçekleştirebilirsiniz. Kano yapabilir, yelkenli ile açılabilir ya da tüpü dalış yapabilirsiniz. Son olarak kamp yapmak isterseniz diye duş, soyunma kabini ve tuvaletlerin yer aldığını ekleyelim.

Likya Yolu

Likya Yolu

Nerede? Fethiye turları arasında yer alan Likya Yolu, doğa yürüyüşçülerinin ve kamp tutkunlarının vazgeçilmez rotalarındandır. Türkiye’deki en bilinen yürüyüş yollarından biri olan Likya Yolu, yerli ve yabancı birçok turistin gözdesidir. Kate Clow tarafından 1999 tarihinde keşfedilen bu yolun toplamda 535 kilometrelik bir uzunluğa sahip olduğunu ve üzerinde 20’den fazla parkur bulunduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca yürüme hızınıza ve deneyiminize göre bu yolu baştan sona yürüme süreniz 25 – 45 gün arasında olabilir. Evet kulağa oldukça fazla geliyor. Ancak macera ve adrenalin tutkunları için bu hiçbir şey! 🙂 Ve tabii ki de bir anda tüm parkuru bitirmiyorsunuz. Genelde yürüyüşçüler belirli kısımları yürümeyi tercih ederek parça parça halinde ilerler.

Nasıl bir yer? Zorluk seviyelerine göre pek çok etabın bulunduğu bu yerde, genellikle yürümek için Fethiye – Hisarönü noktasının tercih edildiğini söyleyelim. Diğer etaplar ise Karagöz – Adrasan – Çıralı, Demre – Finike, Göynük Yayla – Çitdibi, Olimpos – Çıralı – Kemer ve Olimpos – Adrasan gibi noktalardan oluşuyor. Bunun dışında Likya Yolu üzerinde barındırdığı birçok antik kent ile oldukça popülerdir. Yürüyüş boyunca doğanın eşsiz güzelliği karşısında adeta nutkunuz tutulacak! Üstelik hem bu antik kentleri yakından keşfedecek hem de daha önce hiç karşılaşmadığınız bitki ve kuş çeşitlerine denk geleceksiniz. Öte yandan Likya Yolu yürüyüş rotanızda konaklama ihtiyacı duyacağınız işletmeler bulabilir ya da kamp yapabilirsiniz.

Saklıkent Milli Parkı

Saklıkent Milli Parkı

Nerede? Muğla ve Antalya il sınırlarında yer alan Saklıkent Milli Parkı, Fethiye’ye 45 km mesafededir. Türkiye’deki en turistik noktalardan biri olan Saklıkent Kanyonu, 1990’lı yıllarda bir çoban tarafından keşfedilmiş ve ardından milli parka dönüştürülmüştür. Geçmiş tarihte meydana gelen depremler ve akarsuyun kayaları aşındırmasıyla oluşan Fethiye Saklıkent, özellikle yaz aylarında turist akınına uğruyor diyebiliriz. Kızılçam, karaçam, sedir ormanları ile çevrili olan bu kanyon, aynı zamanda bir mesire alanına da ev sahipliği yapıyor.

Nasıl bir yer? Adeta baş döndürücü bir güzelliğiyle sizleri etkisi altına almayı başaran Fethiye Saklıkent Kanyonu, sizleri büyük büyük kayaların arasında macera dolu bir yolculuğa sürüklüyor. İlk olarak yürümeye ahşap bir köprüden başlayacak ve ardından sizleri bir vadi karşılayacak. Üstelik bu vadi buz gibi akan bir suya sahip! Eğer bu platformda yürümekten korkuyorsanız, köprünün kayalıklara demir çubuklarla sabitlendiğini ve oldukça sağlam bir yapıda olduğunu belirtelim. 🙂 Rotanızı biraz daha ilerlettiğinizde küçük bir adanın sizlere kucak açtığını göreceksiniz.

Tüm bu yürüme esnasında harika manzaralara tanıklık edecek ve ayrıca birbirinden farklı aktivitelere katılma şansı yakalayacaksınız. Zipline, rafting, trekking ve bungee jumping gibi sporların yanı sıra piknik dahi yapabilirsiniz. Hatta bol bol fotoğraf çekmeyi de sakın ihmal etmeyin!

 • Adres: Kayadibi, Saklıkent Sokak No : 26, 48300 Seydikemer/Muğla
 • Ziyaret Saatleri: 08.30 – 19.30
 • Telefon: 02526060994
 • Ulaşım Haritası

Montana Seyir Tepesi

Nerede? Ölüdeniz Plajı’nın üst kısmında, Babadağ’ın alt kısmında yer alan Montana Tepesi, olağanüstü manzarasıyla ilk bakışta gelenleri büyülüyor. Likya Yolu üzerinde konumlanan Montana Tepesi, hem yeşil hem de mavinin en güzel uyumunu gözler önüne seriyor. Toprak yoldan ulaşım sağlayacağınız bu yerde herhangi bir işletme ya da tesis yoktur. Bu yüzden ziyaret etmeden önce hazırlıklı gelmenizde fayda var. Ailenizle veya arkadaşlarınızla gelip piknik yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda birlikte gün batımı manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca yamaç paraşütü yapanları da büyük bir keyifle izleyebileceğinizi unutmayın!

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi

Nerede? Saklıkent’e 2 km, Fethiye’ye ise ortalama 50 km uzaklıkta olan Gizlikent Şelalesi, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yer alıyor. Hem tatil hem de kültür amacıyla gezebileceğiniz bu yerin manzarası dışında buz gibi serin suyuna da bayılacaksınız. Özellikle yaz aylarında serinlemek için kesinlikle tercih edilmesi gereken noktalardan biridir. Aynı zamanda yemyeşil atmosferi ve oksijen deposu havasıyla da resmen içiniz huzurla dolacak! Bir tek ulaşım konusunda sıkıntı yaşayacağınızı ne yazık ki şimdiden belirtelim. Uzun ve bir o kadar da zorlu bir yürüyüşün ardından ulaşacağınız manzara ile neyse ki kendinize geleceksiniz. 🙂

Nasıl bir yer? Çoğu kişi tarafından bilinmediği için daha sakin ve sessiz bir ortamla karşılaşabileceğiniz için kendinizi son derece şanslı hissetmelisiniz. Doğa severlerin büyük bir ilgi duyduğu Gizlikent Şelalesi, aslında tam kafa dinlemeli bir yerdir! Üstelik burada yapacak birçok şey de bulacaksınız. Şelalenin altında yüzebilir, rafting ya da zipling sporları yapabilir, bol bol fotoğraf çekilebilir, piknik yapabilir, kafanızı dinleyebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşlerinin yanı sıra burada kampta yapabilirsiniz.

 • Adres: Kayadibi, 48850 Seydikemer/Muğla
 • Ziyaret Saatleri: 08.00 – 19.30
 • Telefon: 05325060793
 • Ulaşım Haritası

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı

Nerede? Dalaman’da yer alan Dalaman Çayı, kolay ulaşımı sayesinde çok sık ziyaret ediliyor. Fethiye’nin köylerinden kalkan otobüslerle ulaşım sağlayacağınız bu yer, rafting sporunun yapıldığı en popüler noktalardandır. Bu nedenle de tahmin edersiniz ki buraya her yıl yerli ve yabancı binlerce turist akın ediyor. Ancak bu sporun zorluk derecesinin bir tık yüksek olduğu bilgisini de hemen verelim. Öte yandan rafting dışında burada pek çok farklı aktivitelerde yapabilirsiniz. Su sporlarına katılabilir ve maceracı ruhunuzu ortaya çıkarabilir ya da bu manzara karşısında sadece dinlenebilir ve kafa dinleyerek huzur bulabilirsiniz.

Fethiye Kordon

Nerede? Akşam saatlerinde bir hayli kalabalık olan Fethiye Kordon, deniz manzarasını seyredebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biridir. Birbirinden farklı cafeye ev sahipliği yapan bu yerde, spor yapabilir, piknik yapabilir, yürüyüş yapabilir, evcil hayvanlarınızı gezdirebilir, çimlere uzanabilir, bisiklete binebilir ve doya doya tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Paspatur Çarşısı

Nerede? Tarihi dokusuyla beğenileri toplayan ve otantik bir alışveriş yapmanızı sağlayan Paspatur Çarşısı, marinanın hemen yanında konumlanıyor. Oldukça kolay bir ulaşıma sahip olan bu çarşı ve çevresi, eski Fethiye bölgesinin olduğu yerdedir. Lokum, deri, halı ve kilim dışında daha birçok hediyelik eşyayı bünyesinde barındıran Paspatur Çarşısı, aynı zamanda yürüyüş yapabileceğiniz, bir şeyler yiyip içebileceğiniz alanlara da sahip. Hatta bölgedeki eski cumbalı evlerin restore edilip hizmete açıldığını belirterek gezi esnasında mutlaka görmeniz gerektiğini ekleyelim.

Nasıl bir yer? Herkesin zevkine göre bir şeyler bulabileceği bu çarşıda, halı dükkanları, kilim dükkanları, lokum dükkanları, kuyumcular, deri dükkanları, restoranlar, cafeler ve gece kulüpleri gibi pek çok olanak bulunuyor. Üstelik barlar sokağı da bu bölgede yer aldığı için bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. 🙂 Fethiye gezilecek yerler listenize bu çarşıyı mutlaka eklemeli ve hem sevdiklerinizi hem de kendinizi hediyelerle şımartmalısınız. Cumbalı tarihi evleri yakından görmeli, cafe ve restoranlarında lezzetli ürünleri tatmalı, bol bol alışveriş yapmalı ve gece saatlerinde sınırsız eğlenceye doymalısınız.

Fethiye’de Gezilecek Diğer Yerler

 • Küçük Boncuklu Koyu
 • Kalemya Koyu
 • Aksazlar Koyu
 • Mavi Mağara
 • Yeşil Üzümlü Köyü
 • Soğuk Su Koyu
 • Akmaz Plajı
 • Karataş Plajı
 • Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı
 • Kizil Adası

Fethiye’ye Yakın Gezilecek Yerler

Hisarönü

Hisarönü

Nerede? Fethiye merkezi ile Ölüdeniz arasında konumlanan Hisarönü, Fethiye’ye ortalama 13 km mesafededir. Olağanüstü bir güzelliğe sahip olan Fethiye Hisarönü, daha çok koyları ile popülerdir. Hisarönü Koyu, Dirsekbükü Koyu, İnbükü Koyu gibi noktalarıyla resmen gelenleri hayrete düşürüyor. Yemyeşil atmosferi ve masmavi denizi ile mükemmel bir uyuma hakim olan Hisarönü, doğal güzelliğiyle de büyülüyor. Hisarönü’ne kadar gelmişken, Taşlıca Köyü’ne kesinlikle uğramalısınız.

Nasıl bir yer? Eski ve doğal evlerin yanı sıra yeşil alanlarına ve lezzetli tatlarına bayılacağınız kesin! Üstelik Saklı Göl ve Turgut Şelalesi’ne de oldukça yakın bir konumda. Hisarönü, birbirinden çeşitli restoranları, özelikle deniz ürünleri restoranları, ile farkını ortaya koyuyor diyebiliriz. Yaz akşamlarında daha bir kalabalık ve canlı olan Hisarönü, kendine özgü çarşı ve pazarları, tarihi mekanları ve daha pek çok yanıyla kendine hayran bırakmaya yetiyor. Physkos Antik Kenti, Marmaris Kalesi, Hafsa Sultan Kervansarayı, Loryma Antik Kenti, Amos Antik Kenti ve Marmaris Müzesi gibi noktaları kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Faralya

Faralya

Nerede? Son dönemlerde keşfedilip rağbet görmeye başlayan Faralya, bir diğer adıyla da bilinen Uzunyurt, Babadağ’ın eteklerinde konumlanıyor. The Times gazetesinin “Türkiye’de olan 6 gizli cennet” listesinde bulunan Fethiye Faralya, koyları ve yemyeşil ağaçlarıyla hak ettiği değeri tam anlamıyla görüyor. Ölüdeniz manzarasını seyretme imkanı yakalayacağınız bu yerde gezilecek pek çok yer ve yapılacak pek çok aktivite bulacaksınız. Aladağ Şelalesi’ni rehber eşliğinde görebilir, Aladere Şelalesi ve Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilir, Kabak Koyu’nda huzura erişebilir, Likya Yolu’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapabilir ya da yapanları izleyebilir, tekne turlarına katılabilir, denize girip güneşlenebilirsiniz.

Göcek

Göcek

Nerede? Mavi yolculuk denilince kuşkusuz ilk akla Göcek geliyor. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmanızı sağlayan Göcek, masmavi denizi ve yemyeşil ormanlarıyla resmen içinizi açacak! Fethiye ve Dalyan arasında konumlanan Göcek hem doğal hem de tarihi yapılarıyla oldukça göz alıcı bir yerdir. Mavi yolculuk ve tekne turlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Göcek, turistik yerlerin dışında Likya Dönemi’nden kalma kaya mezarları, anıt mezarları ve hamam yapıları gibi noktalarıyla da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Nasıl bir yer? Küçük ama şirin bir yer olan Göcek’e geldiğinizde Tersane Adası’na da kesinlikle yolculuk yapmalısınız. Ardından Göcek Marina’yı gezmeli ve tekne turlarına katılmalısınız. Bunların dışında Göcek Çarşısı, Göcek Adası ve Bedri Rahmi Koyu gibi lokasyonlara da uğramayı unutmayın. Ayrıca Fethiye merkezden minibüs veya otobüsleri kullanarak kolay bir şekilde ulaşabileceğinizi söyleyelim.

Dalyan

Dalyan

Nerede? Fethiye ve Marmaris arasında konumlanan Dalyan, yemyeşil doğasına ek olarak masmavi deniziyle Türkiye’nin en popüler destinasyonlarından biridir. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan, caretta caretta kaplumbağaları ve çamur banyoları ile oldukça meşhurdur. Aynı zamanda ülkenin önemli sazlık noktalarından biri olan bu bölge, küçük bir kasaba olmasına rağmen çok fazla beğeniliyor. Tertemiz havasını soluyacağınız ve kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bu yer akşamları ayrı gündüzleri ise ayrı güzel!

Nasıl bir yer? Sakin ve sessiz bir tatil arayışında olanlar için fazlasıyla ideal olan Dalyan, deniz, kum ve güneş üçlüsüne sınırsız doyacağınız nadide yerlerdendir. Ayrıca tekne turlarının da çok sık faaliyet gösterdiği Dalyan’da bunu deneyimlemeden sakın döneyim demeyin! 🙂 Tekne turlarının genel olarak Köyceğiz Gölü, Çamur Banyosu, İztuzu Plajı, Kaunos Kral Kaya Mezarları ve Kaunos Antik Kenti gibi noktalara uğradığını söyleyelim. Tekne turlarının dışında ise Dalyan’da Radar Tepesi, Kargıcak Koyu, Sülüngür Gölü, Köyceğiz Sığla Ormanı, Yuvarlakçay, Sultaniye Kaplıcası, Ekincik Koyu ve bunun gibi daha pek çok rotayı ziyaret etmeyi unutmayın.

Dalaman

Dalaman

Nerede? Yaz tatilinde gidilebilecek en iyi yerlerden biri olan Dalaman, çevresindeki koyları ve doğa harikası yerleriyle 7’den 70’e herkesin kalbini çalıyor diyebiliriz. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Dalaman, kumsalları, doğası, manzarası ve tarihi yapıları ile Muğla’nın gözde tatil beldelerindendir. Akdeniz ve Ege Denizi’nin birleştiği bir konumda yer alan Dalaman’da, antik yapıları ziyaret edebilir, bol bol yürüyüş yapabilir, deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir ve lezzetli menülerini deneyimleyebilirsiniz. Geldiğinizde Dalaman Çayı, Yuvarlakçay, İztuzu Plajı, Sarsala Koyu, Ekincik Koyu, Sarıgerme Plajı, Kocagöl, Lissai Antik Kenti ve Bedri Rahmi Koyu gibi noktalara uğramalısınız.

Ortaca

Ortaca

Nerede? Fethiye ve Marmaris’in arasında bulunan Ortaca, harika konumu nedeniyle sık sık ziyaret ediliyor. Sakinliği ve sessizliğiyle özellikle çocuklu ailelerin tercihleri arasında olan Ortaca, plajları, tarihi dokusu ve daha birçok yanıyla yaz tatillerinin vazgeçilmezidir. Sıcak ve samimi ortamıyla kalbinize dokunan Ortaca’nın farklı ambiyansıyla herkesi etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. Şehir merkezinden 15 dakikaya ulaşabileceğiniz Sarıgerme Plajı, Aşı Koyu Plajı ve İztuzu Plajı’nı ziyaret etmeyi unutmayın!

Fethiye’de Çocuklarla Gezilecek Yerler

Fethiye’de çocuklarınızla eğlenceli anlara tanıklık edeceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Birlikte jeep safari yapabilir, teknelerle ada turuna çıkabilir, binicilik ve trambolin gibi farklı etkinliklere katılabilir, birbirinden farklı aqua park seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle Fethiye’de bir su sporları merkezi olan Sultans Aqua City’i mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında plaj veya koylarına giderek birlikte doya doya yüzüp güneşlenebilirsiniz.

Fethiye Alışveriş Yerleri

Fethiye tahmin edersiniz ki bir tatil beldesi olduğu için içerisinde sadece Erasta Avm yer alıyor. İhtiyacınız olan çoğu şeyi AVM içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun dışında yerel mağazalar, butikler ve hediyelik eşya dükkanlarından istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Hatta dönüşte sevdiklerinizi de şımartacağınız birbirinden güzel hediyeler satın alabilirsiniz.

Fethiye Tarihi Yerler

Turistik gezilecek yerlerinin dışında tarihi yerleriyle de büyük bir ilgi gören Fethiye, geçmişten günümüze gelene kadar pek çok farklı imparatorluğa ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. M.Ö. 3 bin yıllık köklü bir tarihi geçmişiyle Fethiye, bünyesinde hem kültürel hem de tarihi bir mirası barındırıyor. Likya Yolu, Tlos Antik Kenti, Kayaköy, Telmessos Antik Kenti, Pınara Antik Kenti ve Amintas Kaya Mezarı gibi popüler noktaları Fethiye tarihi yerler adlı listenize ekleyebilirsiniz.

Fethiye Gece Hayatı

Fethiye’de gündüzleri zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız kesin ancak aynı şey akşamları için de geçerlidir. Fethiye oldukça canlı ve hareketli tatil beldelerinden biri olmakla beraber, çokça sayıda disko, bar, konser alanları, gece kulübü, şık restoranlar ve meyhaneyi bünyesinde barındırıyor. Her tatilcinin ihtiyacını karşılayan Fethiye’de sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek isteyenler için gece kulüpleri ve barlar, sevdikleriyle beraber romantik bir akşam yemeği yemek isteyenler için şık ve lüks restoranlar bulunuyor. Özellikle Fethiye barlar sokağı pek çok seçeneğiyle yerli ve yabancı turistin ilk durağı oluyor. Son derece renkli olan Fethiye’de akşam gezilecek yerler dolu olup, herkesin zevkine göre bir şeyler bulacağı kesindir.

Fethiye Otelleri

Herşey Dahil

Montebello Resort

Montebello Resort

Nerede? Fethiye otelleri herşey dahil konsepti arasında önerebileceğimiz Montebello Resort, 1989 tarihinde küçük bir pansiyon olarak başladığı bu yolculuğa 4 yıldızlı bir otel zinciri olarak devam etmektedir. Kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlayan Montebello Resort, Fethiye – Ölüdeniz bölgesinde konumlanıyor. Dalaman Havaalanı’na ise 60 km uzaklıkta yer alan tesis, Babadağ ve Ege manzarasıyla gelenlerin beğenisi kazanıyor. Aynı zamanda pek çok noktaya da oldukça yakın bir lokasyonda bulunan otel, içerisinde sunduğu hizmet ve olanaklarıyla 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

Yel Holiday Resort

Yel Holiday Resort

Nerede? Fethiye Ovacık bölgesinde konumlanan Yel Holiday Resort, etrafı bitki ve ağaçlarla çevrili olup harika bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Doğa ile iç içe olmanızı sağlayan Yel Holiday Resort, yeşilliği ve maviliği ile başınızı döndürürken olağanüstü günbatımı manzarasıyla da adeta mest edecek. Üstelik kaliteli hizmet anlayışı ile sizlere konforlu bir konaklama imkanı sunan tesis, aynı zamanda Türk ve dünya mutfağından nefes kesen lezzetleriyle de midenizi bayram ettirecek. Huzurun ve sakinliğin adresi olan bu tesis, çocuklu aileler için de birebirdir. Ayrıca içerisinde hem çocuklar hem de ebeveynler için birçok hizmet ve olanak bulunuyor.

Suncity Hotel Beach Club

Suncity Hotel Beach Club

Nerede? Ölüdeniz bölgesinde yer alan Suncity Hotel Beach Club, Fethiye Ölüdeniz otelleri arasından tercih edebileceğiniz bir destinasyondur. Ölüdeniz merkezde yer aldığı için birçok noktaya kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan Suncity Hotel, Babadağ’ın müthiş manzarasıyla sizlere kucak açıyor. Çocuk dostu, engelsiz ve balayı gibi konseptleriyle hizmet veren Suncity Hotel Beach Club, mavi bayraklı özel plajı ile son derece keyifli bir tatil geçirmenize olanak tanıyor. İçerisinde birbirinden farklı aktivitelere katılacağınız bu yerde, eğlenceli anlar yaşayacağınızın garantisini şimdiden verebiliriz.

Yarım Pansiyon

Golden Key Hisarönü

Golden Key Hisarönü

Nerede? Hisarönü bölgesinde bulunan Golden Key Hisarönü, denize sıfır konumu ve yemyeşil atmosferiyle ilk etapta dikkatinizi çekmeye yetiyor. Fethiye denize sıfır oteller listesinde yer alan Golden Key Hisarönü, yarım pansiyon konseptiyle hizmet veriyor. Ege bölgesinin en güzel koylarından birinde konumlanan otel, çocuk etkinlikleri, spor aktiviteleri, kızıl kumlu özel plajı ve diğer pek çok özelliğiyle her yaştan kesime hitap ediyor. Unutulmaz anılara imza atacağınız bu yer, aynı zamanda balayı çiftlerinin de vazgeçilmez durakları arasındadır.

Göcek Lykia Resort Hotel

Göcek Lykia Resort Hotel

Nerede? Muğla Göcek bölgesinde bulunan Göcek Lykia Resort Hotel, Fethiye tatil otelleri arasında örnek gösterebileceğimiz nadide lokasyonlardan biridir. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren otel, çam ağaçları arasında konumlanıyor olup çevresi rengarenk begonviller ile bezelidir. Hem tarihi hem de doğal güzelliğiyle baş döndüren tesis, balayı çiftleri, çocuklu aileler ve kalabalık arkadaş grupları için de birebirdir. Oldukça nezih bir ortamda misafirlerini ağırlayan tesiste ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Oda Kahvaltı

D Resort Göcek

D Resort Göcek

Nerede? Modern mimarisi ve huzurlu ambiyansı ile farklı bir tatil anlayışına sahip olan D Resort Göcek, sadece deniziyle değil aynı zamanda lezzetli menüleriyle de hayatınıza renk katıyor. Misafirlerini kaliteli hizmet anlayışıyla ağırlayan tesis, birbirinden çeşitli aktiviteler yapabilme olanağı da tanıyor. Göcek manzarası karşısında büyüleneceğiniz bu yerin aynı zamanda dağ eteğinde bulunan özel plajına da hayran olacaksınız.

Vista Del Amor Adult Only

Vista Del Amor Adult Only

Nerede? Fethiye Faralya bölgesinde yer alan Vista Del Amor Adult Only, Muğla Fethiye otelleri arasında önerebileceğimiz destinasyonlardandır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını doya doya çıkaracağınız bu tesis, oda kahvaltı konseptiyle hizmet veriyor. Aynı zamanda butik bir otel olan Vista Del Amor Adult Only, balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Farklı tasarımıyla beğenileri toplayan bu tesis, Türk, İtalyan ve Dünya mutfağından eşsiz lezzetleri bünyesinde barındırmasıyla da gelenleri oldukça memnun ediyor.

Faralia Hotel

Faralia Hotel

Nerede? Ölüdeniz’e 12, Fethiye’ye 25 km uzaklıkta konumlanan Faralia Hotel, 2021 yılından itibaren hizmetlerine devam etmektedir. Kelebekler Vadisi manzarasına ev sahipliği yapan otelin rustik tarzda tasarlanan odalarında keyifli vakit geçirecek, yemyeşil atmosferinde kafanızı dinleyecek ve huzur bulacak, havuzunda serinleyip güneşleneceksiniz. Çiftler için romantik bir tatil olacağı gibi aynı zamanda çocuklu aileler için de keyifli bir alternatif olan bu tesisin pati dostu bir yer olduğunu biliyor muydunuz? Kuş sesleri eşliğinde vakit geçireceğiniz Faralia Hotel’de ayrıca daha birçok evcil hayvana denk gelebilirsiniz. Mental olarak rahatlamak istiyorsanız kesinlikle bu tesisi tercih etmelisiniz.

Kaya Villas Exclusive

Kaya Villas Exclusive

Nerede? Fethiye Kayaköy bölgesinde yer alan Kaya Villas Exclusive, oda kahvaltı konseptiyle hizmet veriyor. Misafirlerin kendilerine ait havuzu ve bahçesinin olmasıyla büyük bir avantaj sağlayan otel, bünyesinde ihtiyaç duyulan her şeye sahip! Ayrıca sosyalleşmek isteyen misafirlerin Ada Restoran ve Tongitto Bar’da zaman geçirerek eğlenceli anlara tanıklık edeceğini ve lezzetli yiyeceklerin tadına bakacağını söyleyelim.

Heaven Resort Faralya

Heaven Resort Faralya

Nerede? Faralya’nın muhteşem gün batımı manzarasına ev sahipliği yapan Heaven Resort Faralya, yine oda kahvaltı konseptiyle hizmet veriyor. Mavi ve yeşilin her tonuna yakından şahit olacağınız bu otelde, konforlu bir tatil yapmaya hazır mısınız? Hazırsanız hemen plan yapmalı ve rotanızı oluşturmalısınız. Fethiye balayı otelleri arasında da yerini alan bu tesis, doğal güzelliği, turkuaz rengi denizi, Türk ve Dünya mutfağından eşsiz lezzetleri ve kaliteli odalarıyla gelenlerden tam puan almayı başarıyor.

West House Exclusive Hotel

West House Exclusive Hotel

Nerede? Fethiye kalınacak yerler listesinde bulunan West House Exclusive Hotel, Göcek sahile oldukça yakın bir konumda bulunuyor. 2021 yılından itibaren hizmet vermeye devam eden otel, özel tasarıma sahip 19 oda ve süite ev sahipliği yapıyor. Rüyalarınızı gerçekleştireceğiniz bir yer olan West House Exclusive Hotel, havuzu, havuz kenarındaki güneşlenme alanları, bahçesi, organik ürünlerle hazırlanan kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağındaki lezzetleri ve daha pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Villa Tn Hotel

Villa Tn Hotel

Nerede? Sadece 12 yaş ve üstü misafirlerini ağırlayan Villa Tn Hotel, harika konumu nedeniyle gelenleri mest ediyor. Şehir merkezinden 8 km uzaklıkta olan otel, ayrıca plajlara ve turistik yerlere yakınlığıyla da biliniyor. Yani geldiğiniz zaman yalnızca otelde konaklamayacak aynı zamanda birbirinden farklı noktalara giderek tatilinizin tadını çıkaracaksınız. Bunların dışında tesisin havuzunda yüzüp serinleyebilir, güneşlenme terasında müzik dinleyip kitap okuyabilir, enfes tatlara sahip menülerini deneyimleyerek güne mükemmel başlangıçlar yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Loft Exclusive

Ölüdeniz Loft Exclusive

Nerede? Ölüdeniz’in mükemmel manzarası eşliğinde keyifli bir tatil yapmaya hazırsanız adres belli! Deniz ve orman manzaralı odalarının yanı sıra mimari tasarımıyla da büyük ilgi gören Ölüdeniz Loft Exclusive, yetişkin oteli konseptiyle hizmet veriyor. Özellikle balayı çiftlerinin çok sık tercih ettiği bu yer hem en sade hem de en romantik Fethiye butik oteller arasındadır. Doğayla iç içe olacağınız bu tesisin sonsuzluk havuzunda dilediğiniz gibi vakit geçireceğinizi belirtelim. Öte yandan yamaç paraşütü yapabilir, jeep safari ya da tekne turlarına katılabilir, masaj yaptırabilir ve tüplü dalış yapabilirsiniz.

Alkolsüz Herşey Dahil

Katrancı Park Hotel

Katrancı Park Hotel

Nerede? Alkolsüz aile oteli konseptiyle hizmet veren Katrancı Park Hotel, yemyeşil atmosferiyle adeta insanın içini açıyor diyebiliriz. 2007 yılında faaliyet göstermeye başlayan Katrancı Park Hotel, 2016 yılından itibaren muhafazakar otel olarak hizmet vermeye devam ediyor. Huzurun ve sakinliğin adresi olan bu tesis, tam bir aile otelidir. Muğla mimarisinin geleneksel yapısıyla dizayn edilen odalarında oldukça konforlu ve kaliteli vakit geçireceğinizin garantisini verebiliriz. Akdeniz güneşinde ısınıp serinlemek istediğinizde, otelin 3 adet havuzunun bulunduğunu da hemen ekleyelim. Hatta havuzlardan biri yalnızca kadınlara ait olurken, diğeri de erkeklere aittir. Ortak havuzda ise konsepte uygun yüzme kıyafeti kuralının olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Ultra Herşey Dahil

Manas Park Ölüdeniz

Manas Park Ölüdeniz

Nerede? Fethiye Ölüdeniz bölgesinde bulunan Manas Park Ölüdeniz, Fethiye ultra herşey dahil oteller listesinin başında yer alıyor. Sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için birebir olan bu tesis, Babadağ yamacının hemen yanında konumlanıyor. Deniz manzarası dışında yamaç paraşütü yapanları da izleyeceğiniz için kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Otelin bünyesinde ihtiyacınız olan her şeyin bulunduğunu ve birbirinden çeşitli aktiviteler yapabileceğinizi ekleyelim.

Fortezza Beach Resort

Fortezza Beach Resort

Nerede? Hisarönü Körfezi’nin merkezinde konumlanan Fortezza Beach Resort, ultra herşey dahil konseptiyle hizmet veren bir diğer otelimizdir. Beş yıldızlı bir otel olan Fortezza Beach Hotel’in balkonlu ve deniz manzaralı odalarına bayılacağınız gibi deluxe odalarına ait özel havuzlarına ise hayran olacaksınız. Ayrıca deluxe superior odaların içerisinde özel jakuzilerin de bulunduğunu belirtelim. Buraya konaklamak için geldiğinizde, çakıl – kum karışımı plajında yüzüp keyifle vakit geçirecek, eşsiz lezzetlere sahip restoranında hem manzaranın tadını çıkaracak hem de farklı menüleri tadımlayacaksınız. Aynı zamanda aqua parkıyla çocuklu aileleri de sevindirdiği bir gerçek!

Club Tuana Fethiye

Club Tuana Fethiye

Nerede? Fethiye Yanıklar bölgesinde yer alan Club Tuana Fethiye, denize sıfır konumuyla gelenlerden tam puan alıyor. Fethiye şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan otel, Ege ve Akdeniz’in birleştiği bir noktada yer alıyor. Sığla ağaçlarıyla çevrelenen Club Tuana Fethiye, ultra herşey dahil konseptiyle hizmet veriyor. Otelde sakince, huzur dolu bir tatil yapabileceğiniz gibi aynı zamanda içerisindeki aktivitelere de katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sadece Oda

Santana Villas

Santana Villas

Nerede? Fethiye Göcek bölgesinde konumlanan Santana Villas, sadece oda konseptiyle hizmet veriyor. Tamamen doğayla baş başa kalacağınız bu tesis, 7 özel havuzlu villadan oluşuyor. Villaların içerisinde ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşacak ve evinizdeki konforu aratmayacak! Çekirdek aileler ve balayı çiftleri için ideal tesislerden biri olan Santana Villas, kendisini özel hissetmek isteyenlerin adresidir.

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir ulaşıma sahiptir. Fethiye’ye havayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, Dalaman Havaalanı’nı tercih etmeniz gerektiğini ve Dalaman Havaalanı ile Fethiye arasındaki mesafenin ise 44 km olduğunu söyleyelim. Havaalanından transfer araçları veya otobüsleri kullanarak ya da araç kiralayarak Fethiye merkeze kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Havaş ve Mutaş seferlerini de değerlendirebilirsiniz.

Muğla şehir merkezinden 130 km uzaklıkta olan Fethiye’ye, aynı zamanda özel araçla gidebilir ya da Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla otobüs seferi bulabilirsiniz. İstanbul’a 810 km uzaklıkta olan Fethiye, Ankara’ya ise 617 km uzaklıktadır. Bunların dışında Antalya Fethiye arası kaç km? Fethiye İzmir arası kaç km? Muğla Fethiye arası kaç km? Denizli Fethiye arası kaç km? gibi sorular en çok merak edilenler arasındadır. Muğla merkeze 120 km, Denizli’ye 185 km, Antalya’ya 200 km ve İzmir’e ise 340 km mesafededir.

**İşte Fethiye gezilecek yerler listesi burada son buluyor. Fethiye gezilecek yerler ile ilgili öneri ya da farklı görüşleriniz varsa yorumlar kısmında buluşalım! 🙂 Ayrıca turlar, oteller ve daha pek çok konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Tatil Dükkanı sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Fethiye Gezilecek Yerler Hakkında Merak Edilenler;

Fethiye nerede?

Muğla'nın doğu kısmında bulunan Fethiye, resmi olarak Akdeniz bölgesinin sınırları içerisindedir. Doğu ve güneydoğuda Antalya, güney, güneybatı ve batıda Akdeniz, kuzeybatıda Dalaman, kuzeyde Denizli ve Burdur illeri ile komşudur. 

Fethiye pahalı mı?

Fethiye, Bodrum veya Marmaris gibi bölgelere nazaran daha uygundur.

Muğla Fethiye’de neler var?

Saklıkent Milli Parkı, Ölüdeniz, Fethiye merkez, Tlos Antik Kenti, Çalış Plajı, Kelebekler Vadisi ve Fethiye Kral Mezarları gibi daha birçok popüler destinasyon mevcut.

Fethiye denize ne zaman girilir?

Daha sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız, ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. 

Fethiye merkez ve Ölüdeniz arası kaç km?

Fethiye Ölüdeniz arası ortalama 14 km uzaklıktadır.

Dalaman Fethiye arası kaç km?

Fethiye Dalaman arası uzaklık 45 kilometredir. 

Fethiye neyi ünlü?

Yamaç paraşütü, rafting ve tekne turları gibi aktivitelerle meşhur olan Fethiye, aynı zamanda Saklıkent Kanyonu, Ölüdeniz, Kayaköy ve Kelebekler Vadisi gibi lokasyonlarla biliniyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz