Bu kış şöyle güzel bir kayak tatili yapmak istiyorum, nerede yapayım? Derseniz, sizler için daha önce pek çok yazıda, pek çok kayak merkezinden bahsetmiştik, ancak kayak yapmanın bazı püf noktaları ve şüphesiz maliyetleri de var. Bakıldığında, bu maliyetlerden bir tanesi de zirveye teleski ya da telesiyej sistemlerle çıkmanız için okutmanız gereken karta verilen ücret. Skipass ücreti olarak bilinen bu ücret, her yıl değişkenlik gösteriyor ve kayak merkezlerine göre de fiyatlar artıyor ya da azalıyor.

Gudauri Kayak Merkezi - Cafe

Tatil Dükkanı Blog, sizlere yardımcı olmak adına 2018-2019 kış sezonunda en önemli kayak merkezlerinin Skipass ücretlerini listeliyor. Siz de, önümüzdeki aylarda kayak tatili yapmak için kayak merkezlerini ziyaret etmek isterseniz, bu ücretleri masraf hanenize yazmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

7Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi - Kar Manzarası

İki bölgeden oluşan Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin belki de en ünlü merkezlerinden bir tanesi ve her iki bölgede muhteşem pistleri ile hem kayak hem de Snowboard yapabilmeniz mümkün oluyor. Uludağ içerisinde kayabilmek için teleski ve telesiyej sistemleri, son teknoloji donanımlarla sağlanmakta. 2018-2019 Yılında Skipass ücreti ise aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • 4 Saatlik: 90 TL
 • 1 Günlük: 150 TL
 • 1,5 Günlük: 200 TL
 • 2 Günlük: 260 TL
 • 2,5 Günlük: 300 TL
 • 3 Günlük: 350 TL
 • 4 Günlük: 400 TL
 • 5 Günlük: 450 TL

Uludağ Kayak Merkezi - Eğlence

Uludağ Kayak Merkezi’nde konaklama dahilinde harika bir kayak tatili yapabilmeniz için, kayak kıyafetleri ve ekipmanlarını da dilerseniz merkezde kiralayabilme şansına sahipsiniz. Daha önce sizler için Beyaz Cennet Uludağ Kayak Merkezi başlıklı yazımızda, Uludağ’a dair harika bir rehber hazırlamıştık. Ek olarak, konaklayacak güzel bir yer arıyorsanız, Kayak Tatili için En İyi 5 Uludağ Oteli başlıklı yazımızı okuyarak Uludağ’ın en iyi otelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

6Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi - Konaklama

Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden bir tanesi olan parlayan yıldız Kartalkaya da kayak yapabileceğiniz muhteşem bölgelerden bir tanesi. Bakıldığında, Kartalkaya’da Skipass ücretleri otel pistlerine göre değişiklik göstermekte. Kartal Otel pistlerinin ücreti bir günlük 150 TL olarak belirlenirken, hafta sonu bu ücret 180 TL’ye çıkıyor. Gün boyunca, sınırsız bir biçimde kayak yapabiliyor ve kartı kullanarak zirvelere ulaşabiliyorsunuz.

Kartalkaya Kayak Merkezi - Genel

Kartalkaya’nın bir diğer pistli oteli Dorukkaya Ski’nin kayak ücreti ise 160 TL olarak belirlenmiş. Hafta sonu ise bu fiyat 200 TL oluyor. Kış Tatilinin Adresi Kartalkaya’da Bir Gün! Yazımızda, sizler için Kartalkaya’ya dair pek çok bilgiyi sunmuştuk, detaylı bir rehber arıyorsanız, yazımızı muhakkak okumanızı tavsiye ediyoruz. Ek olarak, Kartalkaya’da konaklamak isterseniz; Muhteşem Bir Kayak Tatili İçin Grand Kartal Hotel yazımızda Grand Kartal’ın ayrıcalıklarından da bahsettik.

5Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Resort - Kış Ayları

Kocaeli ilinde bulunan Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden bir tanesi ve geçtiğimiz günlerde, sizler için Kış Sporlarının Yeni Gözdesi Kartepe Kayak Merkezi yazısında bu kayak merkezini detaylıca incelemiştik. Uygun fiyatlı, konumu büyük şehirlere yakın bir kayak merkezi arıyorsanız, Kartepe’yi kesinlikle çok seveceksiniz.

Kartepe Kayak Merkezi - Genel Yorum

Kartepe’nin bir günlük Skipass ücreti, 80 TL olarak belirlenmiş ancak bu fiyat sadece hafta içinde geçerli. Genelde fiyatların değişkenlik gösterebildiği gün içinde, bazen daha ucuza, bazen daha pahalıya Skipass alabiliyorsunuz; ancak temelde 80 TL olarak belirlendiği söylenebilir. Bunun dışında, hafta sonu Kartepe’de kaymak isterseniz; 120 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

The Green Park Kartepe Hotel - Kayak

Günlük, limitsiz bir Skipass sunan Kartepe, özellikle birkaç gün kaçamak yapmak isteyenlerin bilindik kayak noktalarından bir tanesi. Kartepe’nin Zirve Noktası The Green Park Kartepe yazısında, sizler için Kartepe’nin en güzel otelini detaylı olarak incelemiştik. Göz atabilirsiniz.

4Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi - Teleferik

Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden bir diğeri olan Erciyes’te kayak yapmanız için bolca sebebiniz var ancak şüphe yok ki Skipass fiyatları da en olumlu sebeplerin başında geliyor. Uygun fiyatlı bir kayak merkezi olan Erciyes’te Skipass ücretleri, 2018-2019 sezonunda aşağıdaki gibi listeleniyor.

 • 1 Günlük Yetişkin Skipass Ücreti: 70 TL
 • 1 Günlük Öğrenci Skipass Ücreti: 55 TL

Erciyes içerisinde dilerseniz çıkış sayısına göre tarifeler de mevcut.

 • 1 Çıkış: Yetişkinler için 12 TL, öğrenciler için 9 TL
 • 7 Çıkış: Yetişkinler için 45 TL, öğrenciler için 35 TL
 • 30 Çıkış: Yetişkinler için 160 TL, öğrenciler için 130 TL
 • 50 Çıkış: Yetişkinler için 200 TL, öğrenciler için 150 TL

Son olarak, Erciyes Kayak Merkezi içerisinde sezonluk Skipass’ler de satın alabilirsiniz.

 • Yetişkinler için Sezonluk Kart: 500 TL
 • Öğrenciler için Sezonluk Kart: 400 TL

Erciyes Kayak Merkezi - Tesis

Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Erciyes Kayak Merkezi başlıklı yazımızda, sizler için Erciyes’i detaylı olarak incelemiş ve kayak merkezine dair pist araştırması da yapmıştık. Pek çok seviyeye göre, harika pistleri olan Erciyes’te konaklamak için de muhteşem tesislerin olduğunu ek olarak belirtelim.

3Palandöken Kayak Merkezi

Paladöken Otelleri - Dedeman - Pist

Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden bir tanesi olan ve dünya üzerinde de kayak pistleri konusunda sıralaması epey yüksek olan Palandöken’de Skipass ücretleri değişkenlik göstermekte. Bakıldığında, Palandöken’in kendine ait pistlerinde 1 günlük limitsiz kayak ücreti sadece 75 TL. Kayak merkezinin çıkış sayısına bağlı ve sezonluk tarifeleri de mevcut.

 • Tek Çıkış Skipass Ücreti: 12 TL
 • 10 Çıkış Skipass Ücreti: 65 TL
 • 25 Çıkış Skipass Ücreti: 140 TL
 • 50 Çıkış Skipass Ücreti: 230 TL
 • Sezonluk Kart Ücreti: 700 TL

Paladöken Otelleri - Dedeman - Pistler

Palandöken içerisinde Sway Hotels ve Polat Erzurum Resort’un da kendine ait pistleri var ve otel konukları, pistlerden, liftlerden ücretsiz bir biçimde faydalanabiliyorlar. Son olarak, öğrenci tarifesinin olmadığını ve gece kayağı yapmak için 20 TL ücret istendiğini de belirtelim. Türkiye’nin Yeni Yüzü Palandöken Kayak Merkezi başlıklı yazımızda, sizler için Palandöken’i ayrıntılı olarak incelemiştik. Ek olarak, Palandöken’in En İyi 4 Kayak Oteli yazısında da muhteşem konaklama seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi - Pistler

Kars’ın kristal kar cenneti Sarıkamış’ta kayak yapmak, paha biçilemez bir deneyim. Özellikle profesyonel kayakçıların, tadına doyamadığı bir merkez olan Sarıkamış içerisinde Skipass ücretleri de oldukça uygun. Türkiye’de bulunan diğer popüler kayak merkezlerine nazaran, Sarıkamış’ta bir günlük sınırsız Skipass ücreti hafta içi sadece 30 TL. Hafta sonları ise 45 TL’ye çıkıyor. Sarıkamış içerisinde, çıkış sayılarına binaen tarifeler de dilerseniz uygulanabiliyor ve onlar da aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Tek Çıkış Skipass Ücreti: 5 TL
 • 5 Çıkış Skipass Ücreti: 25 TL
 • 10 Çıkış Skipass Ücreti: 45 TL
 • 20 Çıkış Skipass Ücreti: 70 TL
 • 100 Çıkış Skipass Ücreti: 300 TL
 • 200 Çıkış Skipass Ücreti: 600 TL

Sarıkamış Kayak Merkezi - Genel

Sarıkamış’ı genel hatlarıyla Kristal Kar Cenneti Sarıkamış Kayak Merkezi yazısında incelemiştik. Detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

1En Ucuz Skipass Ücretli Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi

2018-2019 Kayak sezonunda en ucuz Skipass ücretleri, Sarıkamış’ta görülüyor. Listemize binaen, ucuzdan pahalıya günlük limitsiz kullanıma dair bir sıralama yapmak gerekirse, aşağıdaki gibi bir sıralama yapabiliriz.

 1. Sarıkamış (30 TL)
 2. Erciyes (70 TL)
 3. Palandöken (75 TL)
 4. Kartepe (80 TL)
 5. Uludağ (150 TL)
 6. Kartalkaya (150 TL)

Uludağ Kayak Merkezi - Kayak Pistleri

Siz de, yukarıdaki sıralamaya binaen tatil planlamalarınızı yapabilir ve harika bir kış tatiline çıkmak için hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Hazırlıklar demişken, kayak montu seçtiniz mi? Henüz seçmediyseniz, püf noktalarını Kayak Montu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızda paylaşmıştık, incelemeyi ihmal etmeyin!

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here