Ege Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Manisa’nın Salihli ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kurşunlu Kaplıcaları, ülkemizin en tanınan ve en fazla ziyaret edilen kaplıcalarından biri! Kurşunlu Kaplıcaları sularının birçok hastalığa şifa olmasının yanı sıra şehirden uzak, sakin atmosferi ve insanı kendine hayran bırakan doğası nedeniyle de tercih edilen bir merkez.

Kurşunlu Kaplıcaları - Şelale

Kurşunlu Kaplıcaları, sıcak suyu ile fokurdayan bir derenin ortasında kurulu ve yıl boyunca ziyaretçi akınına uğruyor. Hatta Kurşunlu Kaplıcaları o kadar popüler ki, bu kaplıcalarda konaklamak için oda bulmak her zaman kolay olmuyor. Bu sebeple, henüz yazımızın başındayken yılın herhangi bir döneminde Kurşunlu Kaplıcaları’na gitmeyi planlıyorsanız mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini belirtelim.

Kurşunlu Kaplıcaları’na nasıl gidilir?

Kaplıcaları Ünlü Şehirler - Kurşunlu Kaplıcaları

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Bahçecik Köyü içinde yer alan Kurşunlu Kaplıcalarına özel aracınızla ya da ülkemizin hemen her şehrinden kalkan otobüslerle gidebilirsiniz. Salihli merkezine 5 kilometre, Manisa merkezine ise 65 kilometre mesafedeki kaplıcalara gitmek için direkt olarak Salihli ilçesine giden otobüs seferleri bulabileceğiniz gibi Manisa’ya giden otobüslere binip Manisa’dan Salihli’ye toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Kurşunlu Kaplıcaları’nda nerede kalınır?

Kaplıcaları Ünlü Şehirler - Kurşunlu Kaplıcaları Termal

Ülkemizin en önemli kaplıcalarından biri olarak kabul edilen Kurşunlu Kaplıcaları’nda üç ayrı konaklama tesisi bulunuyor. Ev tipi olan bu konaklama tesislerinde jakuzi, sauna, kapalı havuz bulunuyor. Ayrıca kaplıcalardaki tüm konaklama tesislerinde sağlık memuru, fizyoterapist ve doktorlar hizmet veriyor. Kaplıcaların yanında çay bahçesi, restoran, fırın ve kafeterya da bulunduğunu ekleyelim. Eğer kaplıca otellerinde konaklamak istiyorsanız, Türkiye’nin Şifa Dağıtan En Ünlü Kaplıca Otelleri adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Kurşunlu Kaplıcaları hangi hastalıklara iyi geliyor?

Kaplıcaları Ünlü Şehirle - Genel

Kurşunlu Kaplıcaları’nın su sıcaklığı 43-91 derece arasında değişen doğal kaynaklardan sağlanıyor. Kurşunlu Kaplıcaları’nın şifalı suları cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kireçlenme, sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde etkili. Kaplıcalarda tedaviler genellikle 10 günlük kürler şeklinde uygulanıyor ve yukarıda saydıklarımızın yanı sıra boyun fıtığı, bel fıtığı, kırık, çıkık, siyatik gibi sorunların tedavisine de yardımcı oluyor.

Kaplıcaları Ünlü Şehirle - Kozaklı

Romatizma Tedavisinin Başkenti Gönen Kaplıcaları ve Şifalı Sularıyla Ünlü Afyon Kaplıcaları başlıklı yazılarımızı okuyarak diğer kaplıcalar hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz