Dünyada keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda merkez var. Bu güzelliklerin tamamını gezmeye bir ömür yetmez gerçekten. Bu yüzden, dünyayı keşfetmeye nereden başlayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Bazı doğal ve mimari güzellikleri herkes görmek ister kuşkusuz. Dünya harikaları da herkesin mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer alması gereken yerler ve yapılar.

Dünya Harikaları - Genel

Sizlere bu yazımızda dünya da en çok merak edilen ve keşfedilmek istenen yerlerini detaylı bir şekilde listeleyeceğiz. Belki tatil için belki de çıkılacak bir dünya turunda mutlaka görmek isteyeceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Gerek tarihi yerleri, gerek muhteşem doğası, gerek kültürleri yönünden gezilip görülmeye değecek yerlerin listesini sizler için derledik. Ek olarak, Muhteşem Bir Tatil İçin Gerekli 10 Şey başlıklı yazımızı okuyarak tatile çıkmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

6. Mısır Piramitleri

Dünyanın yedi harikasından biri olan mısır piramitlerini mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Günümüzde hala bu muhteşem yapıların o zamanın teknolojisi ile nasıl yapıldığı net bir şekilde açıklanamıyor. Bu konuda birçok bilim adamının varsayımları bulunuyor ancak hiçbir teori henüz kesinlik kazanabilmiş değil. Bu gizemli ve görkemli yapıları gözlerinizle görmek ve eşsiz yapıların büyüsüne kapılmak için rotanızda mutlaka Mısır da yer almalı. 

5. Japonya, Ashikaga Çiçek Parkı

Doğaya ve çiçeklere düşkünlüğünüz varsa sizlere Japonya’da bulunan Ashikaga Çiçek Parkı’nın muhteşem manzarasını ve görsel şölenini öneriyoruz. Ashikaga Çiçek Parkı, 23 dönüm canlı çiçek alanıyla çiçek tutkunlarına görsel bir ziyafet sunuyor. Siz de sıra dışı bir tatil yapmak ve doğanın mucizeleriyle buluşmak isterseniz mutlaka Ashikaga Çiçek Parkı’nı ziyaret etmelisiniz.  

4. Himalayalar

Himayalar, Nepal ve Tibet sınırlarında yer alan dünyanın en yüksek sıra dağlarıdır. Dünyanın en yüksek dağı Everest, Himalayalar Dağları’nın arasında yer alıyor. Gerçek hikayelerden esinlenerek yapılan birçok filme konu olan Everest Dağı’nın zirvesine ulaşmayı çok az sayıda insan başarabilmiştir. Everest Dağı’nın nefes kesen muhteşem doğası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Himalayalar, yerel kültürü, yemekleri, vahşi doğa yaşamı ve daha birçok özelliğiyle keşfedilmeye değer merkezlerden biridir!

3. Avustralya, Büyük Set Resifi

Büyük Set Resifi - Avustralya

Avustralya’da yer alan doğa harikalarından Büyük Set Resifi, Uzaydan dahi görülebilen büyük mercan kayalıklarına sahip olağanüstü bölgelerden bir tanesidir. Görülmesi gerekenler listesine mutlaka eklemenizi önerdiğimiz Büyük set Resifi, unutamayacağınız doğal görseller sunuyor. Özellikle, bir helikopter turuna katılarak bu muhteşem mercan resiflerini görmeniz mümkün. Keşfetmek için rotanıza Avustralya’yı eklerseniz Büyük Set Resifi’ne uğramayı unutmayın!

2. Kıbrıs

Kıbrıs Tarihi Yerleri - Girne Kalesi

Kuzey Kıbrıs, Türkiye’den vizesiz ziyaret edilebilen ülkelerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Muhteşem doğasına eşlik eden altın kum plajlarında huzuru yakalayabileceğiniz Kıbrıs, turizm denince akla gelen ilk merkezdir. Muhteşem doğası, lüks otelleri, uluslararası standartlardaki casinoları ve çılgın gece hayatıyla fark yaratan tatil cenneti ada, rüyalarınızın ötesinde bir tatil imkanı sunuyor. Siz de en iyi Kıbrıs otelleri için sayfamızı ziyaret edebilir ve seçtiğiniz otele hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.  

1. Ekvator, Galapagos Adaları

Yaşayan bir müze gibi görünen Galapagos Adaları, 4 milyon yıl önce bir yanardağın denizin 4000 metre altındaki volkanik patlamalarından çıkan kalıntılarla oluşmuştur. Binlerce hayvan çeşidini bünyesinde barındıran ve muhteşem bir görüntüye sahip olan Galapagos Adaları’nı ziyaret ederek unutulmaz bir anı edinebilirsiniz.

Ek olarak, kış aylarında Avrupa’da romantizm dolu bir tatil yapmak isterseniz, Avrupa’nın En Romantik Kış Otelleri başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here