Gürses Termal Hotel - Genel

Afyon’un Sandıklı ilçesi, termal turizminin kalbi olarak biliniyor ve bu bölgedeki Hüdai Kaplıcaları çevresinde çok sayıda lüks ve donanımlı tesis bulunuyor. Daha önce Afyon’da 5 Yıldızlı Tatil: Budan Termal Hotel başlıklı yazımızla ve Sandıklı’nın en güzel ve en lüks termal otellerinden birini detaylı bir şekilde incelemiştik. Bu yazımızda, daha ekonomik bir otelde konaklamak isteyenler için Gürses Termal Otel’i mercek altına alacağız.

Gürses Termal Hotel - Havuz

Su ile gelen şifa sloganı ile karşımıza çıkan bu tesiste, yarım pansiyon konsepti uygulanıyor ve ilk çocuğunuz 0-5 yaşları arasında ücretsiz kabul edilebiliyor. 134 Odalık bir tesis olan Gürses içerisinde, standart oda ve aile odaları seçenekleri bulunuyor. Her iki oda tipinde de termal su hizmeti konuklara sunuluyor. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen bütün odalara kaplıca suları ulaştırabilen tesis, bu özelliği nedeniyle yoğun ilgi görüyor.

Gürses Termal Yeme-İçme

Konuklarına termal su hizmetinin yanı sıra Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini de sunan Gürses Termal Otel, yöresel yemekleri tadabileceğiniz özel bir restorana sahip. Eğer siz de hem ekonomik bir tesiste konaklamak hem de yöresel lezzetler tadabileceğiniz bir yer arıyorsanız Gürses Termal Otel tam size göre.

Gürses Termal Spa Merkezi

Gürses Termal Hotel - Sauna

Tesis içerisinde bulunan Spa merkezinin ise hizmet alanları oldukça fazla. Bakıldığında, kapalı termal havuz, buhar odası, hamam, sauna gibi hizmet alanlarını tesiste ücretsiz olarak kullanabilmektesiniz. Ek olarak, dilerseniz Spa merkezi içerisinde masaj paketleri satın alarak, ruhunuzu ve bedeninizi geleneksel ve modern pek çok masaj tipi ile yenileyebilmeniz de mümkün.

Gürses Termal Termal Su

Gürses Termal Hotel - Kapalı Havuz

Otelde bütün odalarda konuklara sunulan termal sular birçok hastalığın tedavi sürecinde destekleyici bir rol oynuyor. Kaplıca sularının tedavi sürecinde kullanıldığı hastalıkların başlıcaları şunlardır: Romatizma, Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları), Nevraji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar), Nevrit (Sinir ucu iltihapları), Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları), Tendinit (Tenden zedelenmesi), Pariatrit (Eklem zan iltihabı), Artroz (Eklem kireçlenmeleri), Selulit (Yumuşak doku romatizması), Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması), Spondilit (Omurganın kireçlenmesi), Mialji (Kas ağrıları), Kadın hhastalıkları (Kronik dönemlerde), Polip sekeli (Çocuk felci sekeli), Hemipleji (Vücudun her her tarafının felci), Parapleji (Her iki alt ekstremitenin felci), Kırık – Çıkık sekelleri, Kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller, Ruh, yorgunluklar, Dimağ yorgunluğu, Bağırsak hastalıkları, Böbreklerdeki taş ve kumların düşürülmesi, Cilt ve deri hastalıkları.

Çamur Banyosu

Afyon'un En İyi Termal Otelleri - Sandıklı Termal - Çamur Havuzu

Dünyaca ünlü çamur banyolarında toprak 68 derece şifalı su ile karıştırıldığında 40-45 derecelik bir çamur ortaya çıkıyor. Bu toprak kaplıca yakılarında sağlanan çok az kumlu kızıl bir kildir. Çamur banyosu küvetini 30 cm kalınlığında dolduran kil, üzerinden geçirilen sıcak kaplıca suyu ile çamur haline getiriliyor. Sıcak kaplıca suyu çamurun üzerinden 3-5 cm kalınlığında bir sure bekletildikten sonra kesilerek küvetten tamamen akıtılıyor. Daha sonra kürekle açılan çamurun içerisine hasta başı dışarıda kalacak şekilde uzanıyor ve üstü çamur ile örtülüyor. Belirli bir süre çamurun içerisinde kalan hastaya günde bir defa bu işlem uygulanabiliyor. Çamur banyosunun her türlü romatizma, nevralji, nevrit, polinevrit, kırık-çıkık tedavilerinde, çoçuk felcinde ve kadın hastalıklarında faydalı olduğu doktor raporları ile kanıtlanmıştır.

Masaj ve Terapi

Gülümser Hatun Termal - Masaj

Gürses Termal Otelde deneyimli masör – masözler tarafından Klasik Avrupa ile Uzakdoğu masajları ve Refloksoloji hizmeti sunuluyor. Tesiste uygulanan cilt ve vücut bakımlarında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler kullanılıyor. Ayrıca cilt için en uygun ürün tercihleri yapılarak bakımlar sonucunda cildin canlandığını ve yenilendiğini hissedebiliyorsunuz.

Gürses Termal Yorum

Aileniz ve sevdiklerinizle hem ekonomik hem de şifa dolu kusursuz bir termal tatil için biçilmiş kaftan olan Gürses Termal Otel, beklentilerinizin üzerinde bir deneyim yaşamanız için her hizmeti sunuyor. Bölgenin en lüks otellerinden biri olmamasına rağmen bütün odalarına termal su hizmeti sunan bu özel otel, spa merkezi ve sınırsız aktivite olanaklarıyla fark yaratıyor. Türk mutfağı ve yöresel yemeklerin en seçkin örneklerini bulabileceğiniz restoranında yeni tatlar denerken, sessizlik ve sağlık dolu bir tatil yapabilirsiniz. Bebek ve çocuklara özel, oyun alanı hizmetleri de bulunan Gürses Termal; sessiz ve sakin bir konum olan Sandıklı’da, termal tatil yapabileceğiniz harika tesislerden. Ek olarak, tesisin bay ve bayanlara özel havuzlarının bulunduğunu da hatırlatalım. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

[hotel id=”7255″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz