Kış mevsimin tam ortasındayız ve bu dönem kayak sporu tutkunlarının en sevdiği zamanlar kuşkusuz! Siz de doğayla bütünleşip beyazlar içinde kaybolarak mutlu olanlardan mısınız? Eğer cevabınız “Evet” ise gözlerinizi sayfamızdan ayıramayacaksınız. Bu yazımızda, Türkiye’nin en popüler kayak merkezi Uludağ’da bir gece konaklamalı en ekonomik kayak turu deneyimimizi paylaşacağız. Ek olarak, Beyaz Cennet Uludağ Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okuyarak Uludağ Kayak Merkezi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sıcak çayınızı ya da kahvenizi aldıysanız Uludağ kayak turu serüvenine başlayabiliriz.

Geçtiğimiz hafta sonu Tatil Dükkanı üzerinden satın aldığımız 1 gece konaklamalı Uludağ Kayak Turu’na katıldık. Kayak sporu bizim için bir tutku ve fırsat buldukça bu heyecanı yaşamayı çok seviyoruz. Her ne kadar bu spor bizim vazgeçilmezlerimizden biri olsa da tur ücretleri en önemli noktalardan bir tanesi. Biz de hem güvenilir hem de ekonomik bir kayak turu nasıl bulabiliriz? Sorusuna en iyi cevabı bulmaya çalıştık ve tercihimizi Tatil Dükkanı’ndan yana kullandık.

Tur Programı

Gün 1: Ulaşım – Kayak – Konaklama

Uludağ’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler - Manzara

Uludağ’ın zirvesine yolculuğumuz Cumartesi günü sabah 05.40’ta Kartal Köprüsü’nden tur otobüsüne binmemizle başladı. Akşamdan hazırladığımız kayak takımlarımızı ve yedek kıyafetlerimizin bulunduğu sırt çatımızı alarak taksiyle sadece 15 dakika içinde Kartal Köprüsü’nde ulaştık. Konforlu tur otobüsündeki koltuklarımıza yerleşmemizin ardından kahvaltı paketlerimiz servis edildi ve kahvaltımızı yaparken sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Uludağ’a doğru yol almaya başladık.

En Ucuz Uludağ Otelleri - Uslan Hotel

Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak hızlı bir şekilde yol aldığımız Uludağ Kayak Merkezi yolculuğumuz yaklaşık 3,5 saat sürdü. Bursa’nın merkezinden geçerek Uludağ’ın zirvesine doğru yol alırken, beyaza bürünmüş yolları ve tepeden Bursa manzarasını seyretmek büyük bir huzurla doldurdu içimizi. Sabah saat 09.00 gibi zirveye ulaştığınızda kayak ekipmanları kiralayan birçok dükkan görebiliyorsunuz. Tur otobüsümüz kayak malzemeleri kiralamak isteyen konuklar için anlaşmalı kayak evinde bütün misafirleri indirdi. Çünkü tur otobüslerinde eşyalarınızı maalesef bırakamıyorsunuz. Bütün otobüsler oto parkta beklemek zorunda. Bu yüzden, belki de Uludağ Kayak Merkezi’nin en kalabalık olduğu noktalar da bu kayak evleri. Biz kendi kayak ekipmanlarımızla tura katıldığımız için sadece yanımızda getirdiğimiz malzemelerimizi bırakabileceğimiz bir dolap kiraladık ve burada kayak ayakkabılarımızı giydik. Kayak evlerinde iki tip kiralık dolap bulunuyor. Küçük dolap kiralamak isterseniz, liftler kapanıncaya kadar, ücreti 20 TL; büyük bir dolap tercih ederseniz ücreti 30 TL. Biz iki kişi olduğumuz için bir tane büyük dolap kiraladık ve bu dolap bize fazlasıyla yetti. Eğer siz de iki kişi tura katıldıysanız bir adet büyük dolap yeterli olacaktır.

Uludağ Kayak Merkezi - Kayak

Kayak ayakkabılarımızı giyip eşyalarımızı kiraladığımız dolaba bıraktıktan sonra kısa bir mesafe yürüyerek Beceren Hotel’in pistine ulaştık. Burada pistin en üst noktasına ulaşmamızı sağlayan liftleri kullanabilmek için gerekli olan skipass’lerimizi satın aldık. Skipass’ler için birçok seçenek olduğunun altını çizmek istiyorum. Biz bütün zamanımızı kayak yaparak geçirmek istediğimiz için kişi başı ücreti 220 TL olan 1,5 günlük skipass aldık. Merak edenler için Uludağ skipass seçenekleri ve ücretleri şu şekilde:

 • 4 Saat: 100 TL
 • 1 Gün: 165 TL
 • 1,5 Gün: 220 TL
 • 2 Gün: 285 TL
 • 2,5 Gün: 330 TL
 • 3 Gün: 385 TL
 • 4 Gün: 440 TL
 • 5 Gün: 495 TL
Uludağ Kayak Merkezi - Kayak Pistleri

1,5 günlük skipass’lerimizi de aldıktan sonra hemen liftlere geçiş yaptık ve kendimizi muhteşem bir doğa eşliğinde harika pistlere attık. Zirvedeki sessizlik ve içimizdeki heyecanla sabah 09:30’dan öğlen 13:00’e kadar durmadan kaydık ve yenilenip güç toplamak için mola verdik. Öğle yemeği olarak Mysia Cafe’de sucuk ekmek ve 1 adet kutu içecek aldık. Öğle yemeği tur ücretine dahil değil, 30 TL karşılığında sucuk ekmek ve 1 içecek alabiliyorsunuz. İsterseniz yanınızda sandviç ya da benzer şeyler getirebilirsiniz. Ancak kayak tatilinin vazgeçilmezlerinden bir tanesinin de mangalda sucuk ekmek olduğunu hatırlatalım! Daha sonra kaldığımız yerden devam ederek saat 16.00’ya kadar kaydık ve muhteşem bir kayak gününü geride bırakarak kiralık dolabımızın bulunduğu kayak evine geri döndük. Burada ayakkabılarımızı ve üstümüzü değiştikten sonra tur otobüsüne binerek Bursa’da konaklayacağımız Sheraton Aloft Hotel’e doğru yola koyulduk. Otelde odamıza yerleştikten sonra otelde tur ücretine dahil olan muhteşem bir akşam yemeği yedik ve odamıza dinlenmeye çekildik. Biz çok yoğun bir kayak günü geçirdiğimiz için odamızda dinlenmeyi ve ertesi gün kayak yapabilmek için güç toplamayı tercih ettik. Ancak isteyen konuklar ekstra olarak Bursa’nın en ünlü eğlence merkezlerinden Club Inferno’ya da gidebilirler. Bu tercih tamamen size bağlı.

Gün 2: Kayak – Eve Dönüş

Uludağ Kayak Merkezi - Eğlence

Sheraton Hotel’in konforlu odasında uykumuzu alıp dinlendikten sonra otelde muhteşem bir açık büfe kahvaltı yaptık ve tesisten tur otobüsümüzle ayrılarak Uludağ’ın zirvesine doğru yine yola koyulduk. Keyifli yolculuğumuzun ardından sabah saat 09.00’da kayak evine ulaştık. Burada ilk gün olduğu gibi yine eşyalarımızı kiralık dolaba bıraktıktan sonra skipass’lerimizle birlikte hızlı bir şekilde liftlere geldik. Öğle yemeğine arasına kadar pek çok farklı pistte kayabilme imkanı bulduk ve yine 13.00-13.30 arasında kendimizi sucuk ekmekle ödüllendirdik. Havanın da açık ve güneşli olmasının da verdiği avantajla yine saat 16:00’ya kadar kayak keyfi yaptık ve kayak heyecanımızı bir sonraki kayak turuna kadar bolca depoladık. 16.30’da eşyalarımızı aldıktan sonra otelde kalan misafirleri almak için yeniden Sheraton Hotel’e geldik ve Bursa’ya doğru yola çıktık. Akşam yemeği için meşhur Bursa İskenderi restoranında mola verdik ve bu kusursuz iskender yemeği ile birlikte gücümüzü topladık diyebiliriz. İskender tura dahil değil, isteyen misafirler 35 TL karşılığında yemek yiyebiliyor. Bursa’ya kadar gelmişken meşhur Bursa iskenderinden yemesek olmazdı dedik ve fırsatı kaçırmadık. Burada da tercih tamamen size kalmış.

Uludağ Kayak Merkezi

Akşam yemeğini yedikten sonra kestane şekeri almak için yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra eve dönüş yolculuğuna başladık. Dolu Dolu geçen 2 günün ardından yine Osmangazi Köprü’nden geçerek tur otobüsüne ilk bindiğimiz nokta olan Kartal Köprüsü’ne saat 21.00-21.30 gibi ulaştık. Bizim için her anlamda hem çok doyurucu hem de çok ekonomik bir kayak tatili oldu. Bursa merkez otelleri yerine Uludağ’daki kayak otellerinde konaklamak isterseniz ücretlerin oldukça yükseleceğini göreceksiniz. Bu yüzden, en ekonomik Uludağ kayak tatili için tur seçeneklerini değerlendirmeniz gerekiyor. Bu konunda da Tatil Dükkanı en iyi hizmeti en ekonomik fiyatlarla sunuyor. Siz de Tatil Dükkanı’nın 1 gün konaklamalı Uludağ Kayak Turu’na katılmak isterseniz bazı detaylar şu şekilde:

Tur Tarihleri

Uludağ Kayak Merkezi - Telesiyej
 • 25.01.2020 – 26.01.2020: 319.00 TL
 • 01.02.2020 – 02.02.2020: 319.00 TL
 • 08.02.2020 – 09.02.2020: 319.00 TL
 • 15.02.2020 – 16.02.2020: 319.00 TL
 • 22.02.2020 – 23.02.2020: 319.00 TL
 • 29.02.2020 – 01.03.2020: 319.00 TL
 • 07.03.2020 – 08.03.2020: 319.00 TL
 • 14.03.2020 – 15.03.2020: 319.00 TL
 • 21.03.2020 – 22.03.2020: 319.00 TL
 • İki kişilik odada kişi başı ücretleridir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Uludağ Kayak Merkezi - Sucuk Ekmek
 • Araç içi ikramlar
 • Araç içi kahvaltı paketi
 • Lüks araçlar ile Ulaşım
 • Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti
 • Otelde 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı
 • Shareton Aloft Hotel Bursa’daa 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Sheraton Otel’de akşam yemeği
 • Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uludağ'da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler - Bakacak Tepesi
 • Ekstra olarak belirtilen turlar
 • Kayak ekipmanları kiralama ücretleri
 • Telesiyej ve teleski ücretleri

Kayak Ekipman Kiraları

Kayak takımı: 40 TL
Alt kıyafet: 20 TL
Üst kıyafet: 20 TL
Board: 50 TL

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz