Ülkemizin keşfedilmeyi bekleyen sayısız doğal hazineye sahip olduğunu hemen hemen her yazımızda belirtiyoruz. Ege’nin Çeşme ya da Bodrum kadar meşhur olmasa da adını mutlaka duymuş olduğunu düşündüğümüz Dikili beldesi, keşfedilmeyi bekleyen hazinelerden birine sahip! Dikili’nin Bademli Köyü’ne bağlı Kalem Adası, masmavi denizi, büyüleyici plajı ve huzur veren sessizliğiyle adeta bir tatil cenneti.

Kalem Adası - Bademli Köyü

Magazin haberlerine konu olmak istemeyen ünlülerin de son dönemde sıkça tercih ettiği bir merkeze dönüşen Kalem Adası, denizinin temizliği ve turkuaz rengi nedeniyle Ege’nin “Maldivleri” unvanına ortak olmaya başlamış!

Kalem Adası - Plaj

Sessizlik, huzur ve bol oksijen arıyorsanız Kalem Adası’nı mutlaka keşfetmelisiniz! Ağustos böceklerinin eşliğinde huzur dolu bir tatil yapabileceğiniz bu şirin adada incecik kumların oluşturduğu harika bir de plaj bulunuyor. Soğuk meşrubatınızı yudumlarken ipeksi kumların sıcaklığını teninizde hissedebileceğiniz bu benzersiz ada, yeşil ile mavinin muhteşem uyumunu tek çatı altında topluyor. Ege’nin Mavi Bayraklı Plajları başlıklı yazımızı okuyarak bölgenin en güzel plajları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adada Sadece Bir Otel Var

Kalem Adası - Otel

Tam anlamıyla bir tatil cenneti olmasına rağmen Kalem Adası’nın çok küçük olduğunun altını çizmemiz gerekiyor, ada o kadar küçük ki, bu büyüleyici yerde sadece bir otel bulunuyor. Arabanızı köyde bırakıp tekneyle adaya ulaşabiliyorsunuz. Sadece 30 odası bulunan otelde konaklama yapmak için rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü günübirlik ziyaret şansı yok maalesef!

Kalem Adası - Otel Havuzu

Tropik Adalardan Farksız

Adada plajdaki şemsiye sayısına göre günübirlik ziyaretçiler kabul ediliyor. Konaklama yapmadan adaya tekneyle geçişinizde şezlong, şemsiye, havlu, yiyecek ve içecek için toplu bir para talep ediliyor. Ayrıca, bu özel adada farklı lezzetleri tatmanız da mümkün! Bademli Köyü’nün siyah yediveren üzümü koruğundan üretilen koruk suyu, adaya uğrarsanız mutlaka tatmanız gereken lezzetler listesinde ilk sırada yer almalı.

Kalem Adası - Sahil

Adanın tek oteli Oliviera Resort! Bademli Köyü’nde ulaştığınız zaman otelin otoparkı sizi karşılıyor. Buraya aracınızı ücretsiz olarak park ettikten sonra tekneyle tropik adalara yolculuk edercesine yola çıkıyorsunuz. Kalem Adası’nda sadece bu otelde konaklayıp gezebilme şansınız var; çünkü adanın otelde dışında kalan bölümlerinin tamamı ormanlık alan. Bu yüzden otelin konsepti balayı çiftleri için biçilmiş kaftan! Eğer Türkiye’de romantik bir balayı hayal ediyorsanız, Oliviera Resort rüyalarınızı gerçeğe dönüştürebilir.

Kalem Adası - Yürüyüş Yolu

Romantizm Dolu Bir Balayı

Otelde iki katlı lüks villalarda konaklanıyor ve ödediğiniz günlük ücrete sabah kahvaltısı ile akşam yemeği dahil. Tesisin Midilli Adası’na bakan terasının muhteşem gün batımı manzarasında akşam yemeğinizi yerken, romantizm dolu hatıralar biriktirebilirsiniz. Eğlence anlamında da otelin barında içkinizi içerken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kalem Adası - Şezlong

Kalem Adası’nın bir diğer önemli özelliği ise denizaltında yatan benzersiz güzellikleri. Otelin bünyesindeki su sporları merkezinde deneme dalışları yapabilir ya da Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu onaylı tek yıldızdan üç yıldıza kadar dalış brövesi veren merkezde bröve sahibi olabilirsiniz.

Kalem Adası - Oliviera Resort

Bu güzel adada unutulmaz bir tatil yapmak istiyorsanız ve adaya günübirlik bir ziyaret yaparak daha ekonomik bir otelde konaklamayı tercih ederseniz, Dikili’de Haliç Park Dikili Otel’i tercih edebilirsiniz. Eğer yolunuz Ege’ye düşecekse mutlaka Kalem Adası’nı keşfetmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here