Evlilik yeni bir hayata başlamak demek ve modern çiftler için yeni hayata başlangıç yaparken en önemli konulardan biri tabii ki balayı tatili. Doğru balayı oteli seçimi kusursuz bir balayı tatili için deyim yerindeyse hayati önem taşıyor. Peki, doğru balayı oteli nasıl seçilir? Ya da diğer bir değişle balayı oteli seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte evliliğinizin ilk günlerini bal tadında geçirmeniz için doğru oteli seçmenizde size yardımcı olacak ipuçları… 

Lokasyon seçimi

Türkiye'nin En Lüks Balayı Otelleri - Susesi Deluxe - Jakuzi

Öncelikle balayında neler yapmak istediğinize karar vermeli ve buna göre bir lokasyon seçmelisiniz. Yurt içinde ya da yurt dışında mı tatil yapacağınızı belirledikten sonra doğa ile baş başa mı kalmak istiyorsunuz, yoksa deniz, kum ve güneş temalı bir tatil mi yapmak istiyorsunuz ya da tamamen romantik bir atmosferde mi geçirmek istiyorsunuz evliliğinizin ilk günlerini, buna karar verip istediğiniz kriterlere uygun bir lokasyon belirlemelisiniz.

Cratos Hotel Balayı Deneyimi - Cage Club

Türkiye’ye çok yakın olması, kolay ulaşımı, büyüleyici doğası, lüks otelleri ve çılgın gece hayatıyla balayı için en çok tercih edilen merkezlerden biri olarak öne çıkan Kıbrıs, unutulmaz bir balayı için en doğru adreslerden bir tanesi! 

Bütçe Belirleme

Balayı Oteli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Sahil

Balayı tatilinizi yapacağınız yere karar verdiniz, sıra bütçe belirlemekte. Tatilden döndükten sonra evliliğinizin ilk günlerini balayında yaptığınız aşırı harcamanın stresi ile geçirmek istemiyorsanız bütçenizi iyi belirlemelisiniz. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında her bütçeye hitap eden balayı otelleri var, dolayısıyla müstakbel eşinizle birlikte belirleyeceğiniz bütçeye uygun bir otel bulmakta hiç zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Balayı Oteli Nasıl Olmalı?

Susesi Hotel - Royal Suit

Balayı oteli nasıl olmalı sorusuna kesin bir yanıt vermek imkansız, zira her çiftin balayı otelinden beklentileri farklı. Dolayısıyla müstakbel eşinizle birlikte balayı otelinden neler beklediğinizi gözden geçirip bu beklentileri karşılayacak oteli siz belirlemelisiniz. Son yıllarda birçok çift balayı oteli tercihlerini beş yıldızlı alternatiflerden yana kullanıyor. Beş yıldızlı otellerin balayı suitlerinde kusursuz bir balayı tatili yaşayabilmek mümkün. Elbette tercihiniz daha sakin ve doğa ile baş başa bir tatil de olabilir, eğer öyleyse tercihinizi böyle bir otelden yana da kullanabilirsiniz. Kısacası sizin için ideal balayı otelini ancak siz belirleyebilirsiniz.

Balayı Paketleri

Erken Rezervasyon Yaptırarak Tatilinizi Ucuza Getirin - kıbrıs nuh'un gemisi deluxe hotel

Her çiftin kusursuz bir balayı deneyimi yaşamak istediği yadsınamaz bir gerçek, bunun için balayı planınızı kendiniz yapabileceğiniz gibi balayı paketleri ile daha makul bütçelerle keyifli bir balayı geçirebilme şansınız da var. Yurt içi ve yurt dışı balayı paketler sayesinde hayallerinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Size önerimiz balayı planı yaparken bu paketlere de göz atmanız. En iyi balayı otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve rezervasyon yaptırmak için Balayı Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz