Türkiye’nin pek çok kayak merkezinde sezon açıldı ve oteller konuklarını ağırlamaya başladı. Peki siz, bu kış bir kar tatili yapmayı planlayanlardan mısınız? Eğer bütçenizi sarsmayacak bir kayak bölgesinde, güzel bir kar tatili isterseniz, Tatil Dükkanı Blog’da bugün, ekonomik kar tatili önerilerinde bulunacak; bütçenizi sarsmadan gidebileceğiniz bazı bölgelere göz atacağız.

Kartepe Kayak Merkezi - Pistler

Daha önce Uludağ dahilinde Türkiye’de pek çok kayak bölgesinin tanıtımını yapmış, ayrıca bazı otel önerilerinde de bulunmuştuk. Tüm içeriklerimize göz atmak için Kayak kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Son olarak, 2020 Kayak Merkezleri Skipass Ücretleri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi - Teleferik

Türkiye’nin en eski kayak merkezlerinden bir tanesi olan ve son yıllarda yaptığı yatırımlarla, büyük kayak merkezleri arasında yer almaya çalışan Erciyes; ekonomik kar tatili bölge önerilerimizden bir tanesi. Mekanik tesisleri ve farklı zorluk derecesindeki pistleri ile bu bölgede; güzel bir kayak deneyimi yaşayabilmeniz adına her şey hazır.

Erciyes Kayak Merkezi - Genel

Güvenli kayak pistlerinde, acemiler için pek çok kolay rotası bulunan Erciyes; kayak tutkunlarına özel siyah bayraklı pistlerinde de macera yaşamayı sevenleri görmek istiyor. Ayrıca, kayak merkezi içerisinde çocuklara özel güvenli oyun alanları da bulunmakta ve çocuklarınız burada, güvenle kayak yapabilmekteler.

Erciyes Kayak Merkezi - Görsel

Snowboard ve benzeri sporlar için pistleri bulunan, kayak dışında ATV ile gezi yapabileceğiniz ve farklı bölgeleri ziyaret edebileceğiniz Erciyes içerisinde; hem dağ hem de şehir otelleri mevcut. Bilhassa birkaç günlük bir kar tatili planlıyorsanız, dağ otelleri arasından bir seçim yapmanızda fayda görüyoruz.

[hotel id=”6679″][/hotel]

Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi - Genel

Kars, hiç şüphesiz buz gibi havası ile bilinen şehirlerimizden; ancak kış turizmi açısından güzelliği ile de bilinmesi gerekiyor. Bu şehrin en soğuk kesimlerinde yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi, bu kış ekonomik bir kar tatili yapabileceğiniz en ideal bölgelerden. Bakıldığında, bir hayli geliştiği ve yatırımların yapıldığı da görülebiliyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi - Genel Yorum

Çevresindeki aktivite alanları, farklı zorluklardaki kayak pistleri, teknolojik taşıma donanımları, konaklayabileceğiniz lüks ve üstün hizmet kalitesi prensibi ile yönetilen otelleri ile Sarıkamış Kayak Merkezi; ülkemizin son yıllarda yükselen yıldızlarından bir tanesi. Daha önce, Kristal Kar Cenneti Sarıkamış Kayak Merkezi başlıklı yazımızda sizler için Sarıkamış’a dair uzun bir bilgilendirmede bulunmuştuk.

Sarıkamış Kayak Merkezi - Genel Manzara

Keyifli bir tatil, Kars’ın en ünlü yerlerini görme fırsatı ve en önemlisi bütçenizi sarsmadan kayak yapma olanağı arıyorsanız; Sarıkamış Kayak Merkezi kesinlikle biçilmiş kaftan bir seçim olacaktır.

[hotel id=”20204″][/hotel]

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi - Telesiyej

Kocaeli ilinin bilhassa kış aylarında çok sevilmesinin nedenlerinden bir tanesi olan Kartepe Kayak Merkezi, her yıl yükselen ziyaretçi sayısı ile ününü arttırmaya ve yatırımlar almaya devam ediyor. Yakın bölgede bulunması ve kolay ulaşılabilmesi yönünden kesinlikle ideal seçimlerden biri olan Kartepe, ayrıca gözde kayak merkezlerine nazaran çok daha ekonomik fiyatlarla kar tatili yapabileceğiniz yegane bölgelerden.

Kartepe Kayak Merkezi - Genel Yorum

1700 Metrelik rakımı ile bilinen Kartepe, Sapanca’nın batısında, Samanlı Dağları arasında yer alıyor. Dört farklı kayak pistine sahip bu kayak merkezinde, farklı zorluklarda pistler sizleri bekliyor. Hem acemilere yönelik hem de kayak tutkunlarına yönelik zorlu kayak pistlerinde rahatlıkla stres atabiliyorsunuz.

The Green Park Kartepe Hotel - Kayak

Konaklama seçenekleri arasında, son dönemde pek çok otelin bulunduğu Kartepe içerisinde bizim beğendiğimiz otellerin başında Kartepe Park Otel geliyor. Oda kahvaltı konsepti ile işletilen bu otelde, kusursuz bir kış tatili yapabiliyorsunuz. Ek olarak bir diğer otel tavsiyemiz de, yine oda kahvaltı konsepti ile işletilen My Green Boutique Hotel. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

[hotel id=”16386″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz