En İyi Buz Festivalleri - Uluslararası Buz ve Kar Heykel Festivali - Harbin - Genel

Yaz mevsiminin sona ermesi, ağaçların yapraklarını dökmesi ve gündüz saatlerinin yavaş yavaş kısalmaya başlaması kış mevsiminin habercisi kuşkusuz! Her mevsimin kendine göre ayrı bir güzelliği var! Kış mevsiminde insanın içini ısıtan en önemli etkinlikler de festivaller, konserler, kayak turizmi vs… Bu yazımızda, renkli görüntüleriyle içinizi ısıtacak dünyanın en iyi buz festivallerini listeledik. İşte dünyanın en iyi buz festivalleri:

7. Snow Village – Lapland

En İyi Buz Festivalleri - Snow Village - Lapland

Lapland’da çok özel bir deneyim fırsatı sunan Snow Village, kış mevsiminde sıcaklıkların sıfırın altına düşmesiyle birlikte inşa ediliyor. Otel olarak hizmet veren bu küçük köyde, standart ve suit oda gibi çok farkı oda seçenekleri de bulunuyor. Benzersiz bir deneyim için Snow Village’da birkaç gün geçirebilirsiniz!

6. Ice Magic Festival – Banff

En İyi Buz Festivalleri - Ice Magic Festival - Banff

Kanada’da 20 yıldır düzenlenen bu çok özel festivalde organiztörler her yıl bir konu ve şablon belirliyor ve yarışmacılar da bu kriterlere uygun buz heykellerini görücüye çıkarıyorlar. Yarışma yaklaşık olarak 36 saat sürüyor ve finale kalan eserler misafirlerin görsel beğenisine sunuluyor.

5. Krasnoyarsk Uluslararası Kar ve Buz Festivali

En İyi Buz Festivalleri - Krasnoyarsk Uluslararası Kar ve Buz Festivali

Her yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleştirilen festivalde belirlenen konular ve temalara uygun heykeller yapılıyor. Rusya’da düzenlenen bu çok özel festivale Çin’den, Amerika’dan ve dünyanın birçok ülkesinden sanatçı katılıyor. Festivalde amatörlere de buz oyma teknikleri ve yöntemleri hakkında deneyim kazanma şansı da sunuluyor.

4. Ice on Whyte Festival – Edmonton

En İyi Buz Festivalleri - Ice on Whyte Festival

10 gün boyunca devam eden bu çok özel festivale bolca yiyecek ve müzik eşlik ediyor. Dünyanın birçok ülkesinden buz artistinin katıldığı festival renkli görüntülere sahne oluyor. Her yıl 23 Ocak’ta başlayan festivalde buz oyma teknikleri ve yöntemleri gönüllülere öğretiliyor.

3. Budweiser Uluslararası Kar Heykel Festivali

En İyi Buz Festivalleri - Budweiser Uluslararası Kar Heykel Festivali

Bu festival, buz heykeltraşları için bir şampiyona anlamına geliyor. Heykeltraşların 4’erli gruplara ayrılarak hazırladığı devasa heykeller sadece 65 dakika içinde hazırlanıyor ve konukların beğenisine sunuluyor. Bu çok özel festivalin kazananını da konuklar ve juri üyeleri birlikte belirliyor.

2. Quebec Kış Karnavalı

En İyi Buz Festivalleri - Quebec Kış Festivali

Kanada’nın en köklü kış festivali olarak dikkat çeken Quebec Kış Karnavalı, 60 yıldır her kış geleneksel olarak düzenleniyor. Birçok şov, aktivite ve yarışmanın yapıldığı karnaval her yık Ocak ayının sonlarında başlayıp Şubat ayının ortasına kadar devam ediyor.

1. Uluslararası Buz Kar ve Kar Heykel Festivali – Harbin

En İyi Buz Festivalleri - Uluslararası Buz ve Kar Heykel Festivali - Harbin

Çin’in kuzeyindeki Harbin bölgesinde düzenlenen festival, dünya üzerindeki en büyük buz etkinliği olarak dikkat çekiyor. 1960’lı yıllarda sadece bir bahçe partisi olarak başladıktan sonra festivale dönüşen organizasyonda sanatçılar en büyük ve ihtişamlı buz heykeli yapmak için mücadele ediyorlar. Sonuç olarak da ortaya tarifi çok güç olan inanılmaz eserler ortaya koyuyorlar. Bu çok özel festival her yıl Ocak ayının beşinde başlıyor ve dünyanın en büyük görsel şovlarından biri olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here