Bu kış kendinize biraz zaman ayırıp, şifa dolu bölgelerde, kaynağından çıkan termal suların direkt aktarıldığı otellerde güzel bir tatil yapmaya ne dersiniz? Tatil Dükkanı Blog’da bugün, en iyi termal Spa otellerini listeleyerek ve sizleri kışa hazırlamaya çalışacağız. Siz de, çamur banyoları, termal havuzlar ve türlü terapiler ile hem termal hem de Spa deneyimi yaşamak, tatiliniz süresince yenilenmek isterseniz, yazımızı okumaya devam ederek oteller hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca, daha önce kaleme aldığımız rağbet gören içeriklerimizden biri olan En İyi Kıbrıs Spa Otelleri de mutlaka incelemeniz gerekenlerden. Hazırsanız, en iyi termal Spa otel önerilerimizin ilkiyle yazımıza başlayalım!

NG Afyon Wellness Convention

NG Afyon Wellness - Genel

Türkiye’nin termal cenneti Afyon’da konumlanmış ve sunduğu hizmetlerle son yılların en popüler termal otellerinden biri haline gelen NG Afyon Wellness Convention, en iyi termal otel önerilerimiz arasında şüphesiz ilk sırayı hak edenlerden. Yarım pansiyon konsepti ile işletilen tesiste, Standart, Deluxe ve Suit gibi oda seçenekleri mevcut ve her bir oda konforlu bir konaklama deneyimi vadediyor.

NG Afyon Wellness - Genel Yorum

Hem termal hem de eğlence dolu bir tatil yapabileceğiniz tesis içerisinde, bilardo salonundan oyun salonuna, langırt alanından voleybol sahası ve tenis kortuna pek çok aktivite alanı mevcut. Bu alanlarda, gün boyunca eğlenebilir, dilediğinizce ter atabilirsiniz. Tesiste, aktivite alanlarının yanı sıra; dinlenmek için tam donanımlı bir Spa merkezi de hizmetinizde ve sizleri bekliyor.

NG Afyon Wellness - SPA

Bakıldığında, tam 12 adet termal havuzu, aile banyoları, tepideryumlar, şok duşları, kar çeşmeleri ve dahası ile donatılan Spa merkezi içerisinde; dilediğiniz zaman bu alanlardan faydalanabiliyorsunuz. Bu alanlar dışında, uzman terapistler tarafından sunulan Spa ritüelleri, cilt ve güzellik bakımları da; tesis içerisinde mutlaka denemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Ng Afyon Termal Otel - Termal Havuz

Geleneksel ve modern masajlar, Spa ritüelleri, çeşitli aktivite alanları ve dahası ile NG Afyon Wellness Convention; bu kış hem eğlenip hem de bolca dinlenebileceğiniz, en donanımlı termal Spa otellerinden.

Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal

Tasigo Hotels Eskisehir Bademlik Termal Hotel

Eskişehir’in Bademlik bölgesinde yer alan ve 2014’ten bu yana üstün kaliteli hizmet standardından ödün vermeyen Tasigo Hotels, oda kahvaltı konsepti ile işletilen termal tesislerden bir diğeri. Deluxe, Premium ve Suit gibi konaklama seçenekleri ile hizmet veren Tasigo içerisinde, termal ve Spa hizmetleri oldukça ünlü.

Tasigo Hotels Eskişehir - Havuzlar

Bilardo, okey ve benzeri oyunları oynayabileceğiniz bir oyun salonu bulunan ve gün içerisinde keyifli saatler geçirebileceğiniz tesis; Eskişehir merkezine de oldukça yakın ve şehri gezmeniz için uygun bir konumda oluşu, oteli cezbedici kılan etmenlerden. Tüm bunların yanında, tesisin Spa merkezine göz attığımızda; Türk hamamı, jakuzi, sauna gibi ücretsiz kullanım alanları görebilmekteyiz. Bu alanlardan dilediğinizce yararlanabiliyor; ayrıca bay ve bayanlar için ayrı termal su havuzlarında gün boyunca şifalı sularla huzur bulabiliyorsunuz.

Tasigo Hotels Eskişehir - Masaj

Pek çok rahatsızlığınızın şifası olan termal su havuzları ve geleneksel, modern masaj uygulamaları ile Spa merkezinde eşsiz bir deneyim yaşayabileceğiniz Tasigo Hotels, sevdiklerinizle güzel bir kış molasının en ideal adreslerinden bir tanesi.

Limak Thermal Boutique Hotel

Limak Yalova Thermal Boutique

Tarihi, huzur dolu ambiyansı ve termal suyu ile son yılların en popüler ve en iyi termal Spa otellerinden bir diğeri de, hiç şüphesiz Limak Thermal Boutique Hotel. 48 Odası ile hizmet veren bu butik otelin en büyük niteliklerinden bir tanesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk misafirlerinden olması.

Limak Yalova Thermal Boutique - Termal havuz

Yarım pansiyon konsepti ile işletilen tesis içerisinde, Standart ve Suit oda seçenekleri bulunuyor. Her bir odanın konforlu ve huzurlu bir konaklama deneyimi yaşayabilmeniz adına özel olarak dizayn edildiği tesiste, ayrıca her odada termal su da bulunmakta. Bu sayede, odanızdan ayrılmaksızın şifa dolu termal sularla tanışabilmeniz de mümkün.

Limak Yalova Thermal - Havuz

Bilardo, masa tenisi ve oyun konsolları ile vakit geçirebileceğiniz birden fazla aktivite alanı da bulunan otelde; açık ve kapalı havuzlar mevcut. Kapalı havuz, bilhassa kış aylarında çok tercih ediliyor ve aynı zamanda termal havuz olarak da hizmet veriyor.

Limak Thermal Otel - Havuz

Spa merkezi içerisinde buhar odası, Türk hamamı, sauna ve havuz gibi ücretsiz kullanım alanlarının bulunduğu Limak Thermal Boutique Hotel içerisinde; ayrıca geleneksel ve modern masaj uygulamaları sunan uzman terapistler de sizleri bekliyor. Başta romatizmal ağrılar ve fiziksel rahatsızlıklara yönelik şifalı etkisiyle bilinen termal sular ise tesisin hemen her tarafında, hamam ve havuzlar dahil, kullanılabilir durumda.

Mercure Hotels Bursa Termal & Spa

Bursa’nın Osmangazi bölgesinde bulunan ve en iyi termal Spa otelleri arasında değerlendirebileceğimiz Mercure Hotels Bursa Termal & Spa, oda kahvaltı konsepti ile hizmet veren, kusursuz hizmet kalitesi ile gittikçe popülerleşen tesislerden.

Şehir merkezinde oluşu ile Bursa’nın en güzel bölgelerine kısa sürede ulaşıp şehri de keşfedebileceğiniz otelde; gün boyunca hem spor aktivitelerinden yararlanabiliyor hem de çeşitli etkinlikler sayesinde keyifli saatler geçirebiliyorsunuz.

Termal su konusunda, kaynağından gelen sularla hizmet veren tesiste; bir adet termal yüzme havuzu bulunuyor ve bay bayan karışık kullanılabiliyor. Tesisin kaynağından gelen termal suları banyo kürlerinde soğutularak 38-40°C’de hipertermal, 36-38°C’de termal ve 34-36°C’de izotermal banyo kürlerinde, yine 30°C’nin altında soğutularak da uygun havuzlarda su içi egzersiz uygulamalarında kullanılırken; termomineral niteliği ve silisyum içeriği ile romatizmal rahatsızlıkların etkili tedavisinde dikkat çekiyor.

Tesisin Spa merkezinde, termal su hizmetlerinin yanı sıra Türk hamamı, buhar odası, sauna gibi ücretsiz kullanım alanları; geleneksel ve modern pek çok masaj uygulaması ve Spa ritüeli de sizleri bekliyor. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here