Türkiye’nin ilk ve en büyük kayak merkezi konumunda olan Uludağ, eğlence ve konaklama seçenekleri açısından tartışmasız kayak turizminin lideri. Konuklarına genel olarak pahalı bir kayak tatili vadediyor olsa da, doğru bir planlama ile yapılacak rezervasyonlarla Uludağ’da da uygun fiyatlara kayak tatili yapabilmek mümkün!

Uludağ Kayak Merkezi - Kayak

Kayak tatili yapmak için otellerde kalmak zorunda değilsini. konaklama yapmadan, günübirlik bir kayak tatili de düşünülebilir, çünkü şehirden kayak merkezine bağlanmış olan teleferik sistemi sayesinde merkeze ulaşım çok hızlı ve rahat. 

3Uludağ’da Konaklama Seçenekleri

Bof Hotels Uludağ - Kar Partisi

Uludağ Kayak Merkezi, birinci ve ikinci bölge olarak ikiye ayrılmış. Bölgeler, konaklama tesisleri ve pistler açısından bazı farklılıklar gösteriyor. Birinci bölge daha eski fakat yine de lüks oteller barındırırken, gece hayatı konusunda Türkiye’nin kış aylarındaki en hareketli noktalarından bir tanesi. Bu bölgenin önde gelen otelleri; Beceren, Grand Yazıcı, Ağaoğlu My Resort, Atasu, Genç Yazıcı, Le Chalet Yazıcı, Fahri, Keravansaray ve Alkoçlar.

Uludağ Kayak Keyfi

Uludağ’ın ikinci oteller bölgesinde ise pistler çok daha iddialı. Bu nedenle profesyonel ve tecrübeli kayak severlerin ilk tercihi daima ikinci bölge otelleri oluyor. Bu bölgede gece hayatı ve eğlence olanakları biraz daha kısıtlı, fakat yine de tatmin edici seviyede. Huzurlu ve sakin bir kayak tatili istiyorsanız, hafta içi günlerde ikinci bölge pistlerini tercih edebilirsiniz. Hızlı çalışan lift sistemlerin sayesinde de, koca bir günü kayarak geçirebilirsiniz. Bu bölgenin önde gelen otelleri ise Ağaoğlu My Mountain, Alkoçlar Zone, Monte Baia ve Karinna. Ek olarak, Eğlenceli Bir Kış Tatili İçin Ağaoğlu My Mountain başlıklı yazımızı okuyarak bu özel tesis hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

[hotel id=”6578″][/hotel]

2Uludağ’da Eğlence

Uludağ Festivalleri - White Fest - Genel

Yoğun kayak aktivitesinden sonra, enerjinizin tükenmediğini düşünüyorsanız Uludağ geceleri sizleri bekliyor. Bölgede otellerin eğlence olanaklarına ek olarak gece kulüpleri de bulunuyor. Bunlar haricinde genel bölgelerde, büyük markaların sponsorluğunda veya yine otellerin organizasyonları ile ünlü sanatçılar sahne alıyor. Sahnede gördüğünüz kadar seyirciler arasında da ünlü sanatçıları görebilmeniz mümkün çünkü Uludağ, Türkiye’nin gelir düzeyi en yüksek kesmi tarafından da kayak tatili için ilk tercih olarak ön plana çıkıyor.

Uludağ Kayak Merkezi - Sucuk Ekmek

Biraz daha sakin bir eğlence anlayışınız varsa sizi sucuk ekmek ve sıcak şarap keyfi yapmaya davet ediyoruz. Sevdikleriniz ile beraber çıtırdayan sıcak şöminenin başına geçerek, meşrubatınız eşliğinde muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uludağ Festivalleri - Genel

Uludağ’da sezon boyunca Winterfest gibi özel ve gerçekten iyi organize edilmiş festivaller de düzenleniyor. Bu festivalleri tatilinize denk getirmek için Winterfest veya Uludağ Kayak Merkezi web sitelerinden, festival takvimlerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Muhteşem Festival ve Konserleriyle Uludağ başlıklı yazımızı okuyarak etkinlikler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

1Uludağ’da Kayak Tatili Fiyatları

Uludağ Kayak Merkezi - Eğlence

Uludağ’da kayak sezonu 3 ile 4 ay arasında sürüyor olsa da, sezonun bazı dönemleri çok yoğun geçiyor. Sevgililer günü, yılbaşı ve sömestr gibi dönemlerde, keyfinizi kaçıran fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun haricinde ortalama gecelik konaklama fiyatlarının 120 lira ile 300 lira arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Erken rezervasyon imkanlarını kullanarak, bu fiyatları %50’ye kadar düşürebileceğinizi de unutmayın!

Uludağ Kayak Merkezi - Telesiyej

Uludağ otellerinde konaklamanın avantajlarından birisi de skipassın ücretsiz olması. Skipass kartının günlük kullanım bedelinin 80 lira olduğunu düşünürsek, konaklamanın ne kadar mantıklı olduğunu da görebiliriz. Tek bir skipass ile Uludağ’ın neredeyse tüm pistlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Uludağ Kayak Merkezi - Kayak Pistleri

Otel ve skipass haricinde Uludağ’da cebinizi yakacak iki şey daha var. Bunlardan ilki ekipman ve kıyafet kiralama, diğeri ise özel ders ücretleri. Ekipman ve kıyafet kiralamalarında elbette kiralama süreniz çok etkili oluyor. Süre uzadıkça, günlük maliyetlerde de düşüş gözlemleniyor. Günlük ekipman ve kıyafet kiralamanın ise 100 lira civarında olduğunu söyleyebiliriz. Aksesuar sayısı arttıkça, bu fiyat da doğru orantılı olarak yükselebilir.

Uludağ Kayak Merkezi

Kayak sporlarında deneyimli iseniz özel ders maliyetiniz olmayacaktır fakat spora yeni başlayacaksanız, hızlı bir giriş yapma adına özel ders almanızı kesinlikle öneriyoruz. Uludağ’da özel ders almanın maliyeti ortalama olarak saatlik 150 lira civarında. Ders saatleri uzadıkça veya derslere grup halinde katıldığınız durumlarda indirim alabilmeniz de mümkün. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

[hotel id=”10001″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz