6. Pamukkale, Türkiye

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Pamukkale

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olmasına rağmen hak ettiği ilgiyi yeteri kadar göremeyen Pamukkale, Avrupa’nın en önemli termal merkezlerinden biri olarak gösteriliyor. Benzersiz doğal güzellikleriyle öne çıkan travertenler, Avrupa’dan da yoğun ilgi görüyor. Pamukkale hakkında detaylı bilgi için Ege’nin Beyaz Yıldızı Pamukkale başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

5. Szechenyi Thermal Bath, Macaristan

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Szechenyi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Szechenyi Thermal Bath, 18 farklı havuzdan oluşuyor. Hem kadınlara hem de erkeklere özel havuzları bulunan termal merkez, şifalı sularıyla Macaristan’ın en popüler termal merkezi.

4. Aix-les-Bains Riviera of the Alps, Fransa

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Aix-les-Bains

Ruhunuz ile bedeninizin bir bütün olduğunu hissedebileceğiniz, şifalı sularıyla yenilenebileceğiniz merkezlerden bir tanesi de Aix-Les-Bains Riviera of the Alps. Kükürt taşlarının zengin sularıyla tedavi edici özelliğini kullanan termal merkez, Avrupa’nın en iyileri arasında gösteriliyor.

3. Thermae Bath Spa, Birleşik Krallık

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Thermae Bath Spa

Britanya’nın kalbinde 2000 yıl önce Romalılar tarafından yapılan bu özel termal merkez, ödüllü bir doğal spa merkezi olma özelliği de taşıyor. Avrupa’nın en iyi termal merkezlerinden biri olarak gösterilen Thermae Bath Spa, tarihi dokusu ve şifalı sularıyla misafirlerini karşılıyor.

2. Moorish Bath, İspanya

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Moorish Bath

16. yüzyılda yeniden inşa edilen Sevilya’daki Moorish Bath, tarihi dokusuyla büyülüyor. Şifalı sularında yüzerken yeniden doğduğunuzu hissedeceğiniz bu doğa harikası tesis de Avrupa’nın en iyi termal merkezleri arasında yer alıyor.

1. Cave Bath, Macaristan

Avrupa'nın En Ünlü Termal Merkezleri - Cave Bath

Macaristan’ın Miskolc şehrinde bulunan termal merkez, 30 C sıcaklığındaki ağrı kesici özelliği bulunan şifalı sularıyla ünlü! Ocak ayı dışında yılın her ayında ziyaret edilebilen tesis, tarihi mimari yapısı ve şifalı sularıyla Avrupa’nın en iyilerinden biri!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz