Tatil cenneti diyebileceğimiz bir ülkede yaşadığımız ve 3 tarafı denizlerle çevrili bir coğrafyada olduğumuz için yüzmeyi çok seviyoruz. Öyle ki, büyük riskler alarak çok farklı bölgelerde denize girmişliğimiz de vardır birçoğumuzun. Peki dünyanın en çılgın yüzme bölgelerini hiç merak ettiniz mi? Eğer sizin de cevabınız “Evet” ise, galerimizde dünyanın en çılgın yüzme yerlerini keşfedebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım…

7. Corryvreckan, İskoçya

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Corryvreckan

Dünyanın en büyük ve heybetli girdaplarını barındıran İskoçya sahilinde yüzmek büyük bir cesaret istiyor. Doğru zamanda suya atlamak ve 1 kilometrelik parkuru tamamlamak için profesyonel bir yardım almanız şart!

6. Seljavallalaug, İzlanda

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Seljavallalaug

İzlanda’nın doğa harikası dağlarının arasına sıkışmış bir pırlanta gibi parlayan Seljavallalaug Havuzu, adanın en eski havuzlarından bir tanesi. Büyüleyici bir dağ yürüyüşünün ardından ulaşılabilen havuzun suyu, dışarısı ne kadar soğuk olursa olsun sıcaklığı hiçbir zaman değişmiyor, ısınmak için havuzdan hiç çıkmak istemiyorsunuz.

5. Scheveningen, Hollanda

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Scheveningen

Dünyanın en soğuk festivallerinden birine ev sahipliği yapan Hollanda’nın Scheveningen sahili, olağanüstü bir yüzme etkinliğine de sahne oluyor. Yeni yılın ilk gününde kumsalda toplanan binlerce insan, buz gibi sulara atlayarak unutulmaz bir anı biriktiriyor.

4. Yucatan, Meksika

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Yucatan

Meksika’nın Yucatan bölgesindeki kireçtaşı mağralarının çökmesi sonucunda oluşan bu doğal havuzlar görenleri kendine hayran bırakıyor. Yeraltı dünyasının gizemli mağaralarını bu doğal havuzlarda yüzerek keşfetmek de pahabiçilemez bir deneyim kuşkusuz!

3. Devon, Britanya

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Devon

Devon’da yüzmek her çılgın yüzücünün en büyük hayalleri arasında yer alıyordur mutlaka! Burada düzenlenen organizasyonda, insanlar gelgit etkisiyle normal hızlarının oldukça üzerinde bir hızla yüzebiliyor.

2. Gippsland Gölleri, Avustralya

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Gippsland

Görsel güzelliğiyle akıllara kazınan Avustralya’nın Gippsland Gölleri, kontrolsüz yangınlar ve aşırı sel akıntısı nedeniyle suda oluşan görüntüler, ayrıca gölün yıldızlarla yaptığı dans nedeniyle yüzülecek en çılgın yerler listesinde kendine yer buluyor.

1. Samoa, Güney Pasifik

Yüzmek İçin En Çılgın Yerler - Samoa

Doğa harikası bir yerde yüzmeyi kim istemez ki! Ancak Upolu Adası’nın yeşilliklerle donatılmış büyüleyici sahilinin hemen yanı başındaki havuzu görünce burada yüzmek için can atacaksınız. Bu özel havuzda yüzebilmek için 30 metrelik bir çukurun dibine kadar inmek zorundasınız. Fakat doğa harikası bir havuzda yüzmek için bu küçük bir bedel!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here