Kış ayları yaklaşırken, yağmurlar da yavaş yavaş başladı; “Peki bu kasvetli havalarda neler yapılır?” Diyenlerden misiniz? Tatil Dükkanı Blog, bu yazısında sizler için yağmurlu havalarda yapmaktan hoşlanacağınız etkinlikleri listeleyecek. Kasvetli, kapalı havalardan hoşlanmıyorsanız, bu etkinliklerle yağmurlu havaların birleşimini bir daha düşünebilir ve kendinizi mutlu edebileceğiniz yönleri, sevmediğiniz havalarda dahi bulabilirsiniz!

7Vapur Keyfi

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Vapur

Özellikle İstanbul gibi vapur ile ulaşımın ve turların bol olduğu bir şehirde yaşıyorsanız, yağmurlu havalarda vapura binmek kadar keyifli pek az etkinlik vardır. Havayı solurken, kendinizi her şeyden uzaklaşıyormuşçasına rahat ve hafif hisseder; bir süreliğine, en azından vapurdan ininceye kadar dış dünya ile ilişkilerinizi kesersiniz. Kulaklığınızı takıp, hafif sesli bir müzikle hem yağmur sesinin hem de müziğin ruhunuza sunduğu o harika terapi; sizlere her şeyden daha iyi gelebilir.

6Manzara Eşliğinde Sıcak İçecekler

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Kahve

Çay ya da kahve, hiç fark etmez; ancak isterseniz evinizde, isterseniz dışarıda bir mekânda yağmuru ve manzarayı izleyebileceğiniz bir konum bulup oturmak, hele ki bir fincan içecekle oturmak, paha biçilemez bir keyif yolu. Yağmurlu havada yapmaktan hoşlanacağınız etkinliklerden biri olan manzara eşliğinde sıcak içecekler tüketmek, hafif sesli bir müzik ile de taçlandırılabilir; arkadaş sohbeti ile de. Ancak yağmur ve manzara, her zaman yalnızlık ister.

5Yürüyüş Yapmak

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Yürüyüş

Elbette sağanak bir yağmurda değil, ancak hafif hafif çiseleyen bir yağmurda; sevdiklerinizle ya da sadece kulaklığınız eşliğinde yürüyüş yapmak da hem keyif alabileceğiniz hem de terapi olarak görebileceğiniz yegâne etkinliklerden bir tanesi. Pek çok insanın yağmuru sevmediğini biliyoruz, ancak yağmur damlacıklarının yüzünüze vurduğu her an; yaşıyor olduğunuzu gösterir ve bundan mutluluk çıkarmak da sizin elinizde.

4Kamp Yapmak

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Kamp

“Yağmurda kamp yapılır mı?” demeyin, en güzel kamp, yağmurlu havalarda yapılan kamptır ve bunun keyfini en iyi, deneyimleyenler bilirler. Günümüzde kış ayları için alacağınız kamp teçhizatları, hem yağmura hem de soğuğa karşı korumalıdır ve herhangi bir problem olmadan, yağmur altında, çadırınız içerisinde sıcak içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Tatil Dükkanı Blog olarak, geçtiğimiz aylarda sizler için Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı başlıklı bir liste hazırlamıştık. Göz atabilir ve seçeceğiniz yerlerde, yağmur dinlemeksizin muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

3Kız Kulesi’nde Kahvaltı

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Kız Kulesi

Burası biraz İstanbul özelinde bir etkinlik ve öneri; ancak alınmayın, siz de bir gezgin olarak İstanbul’a gelirseniz ve yağmur varsa; bunu mutlaka yapın! Muhteşem bir şehir manzarası ve Kız Kulesi’ni görebileceğiniz bir yerde, harika bir kahvaltı, yağmurlu havada yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden bir tanesi olabilir. Hırçın mavi suların fırtınada salınımını görmek ve manzarayı izlemek, sizi çok rahatlatacaktır!

2Film İzleyin

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Film İzleme

Kendinizi eve kapatmayı planlıyorsanız ve yağmurlu havada yürüyüş tarzı etkinliklerden hiç hoşlanmıyorsanız, güzel bir film izlemek her zaman en doğrusu! Mısır patlatarak bu etkinliği taçlandırabilir, eğer varsa sevdiklerinizle bu filmi izlemenin mutluluğuna erişebilir, bolca eğlenebilirsiniz!

1Uyuyun

Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz Etkinlikler - Uyku

Bildiğiniz gibi, uykuya dalmakta sıkıntı çeken hemen herkese genelde doğa seslerini duyabilecekleri akıllı uygulamalar yüklemeleri önerilir ve o seslerden en çok ilgi çekeni, yağmur sesidir! Biyolojik ve tarihsel araştırmaların pek çoğu, yağmurun uykumuzu getirdiği görüşünde hemfikirler, bu durumun belli başlı sebepleri var. Dolayısıyla, yağmurlu havalarda genel anlamda uykunuz geliyorsa, uyumaktan asla çekinmeyin; çünkü düşebileceğiniz en tatlı uyku hallerinden birisi, yağmur sesi eşliğinde uyuma halidir.

Türkiye’nin en fazla yağmur alan bölgesi Karadeniz’i keşfetmek isterseniz, Karadeniz’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here