Üç, dört, beş yıldız yerine; binlerce yıldızın altında konaklamayı tercih edenlerden misiniz? Tatil Dükkanı Blog’da daha önce pek çok lüks otele, butik ve sıcak konaklama tesislerine yer verdik; ancak aynı zamanda kampçıları da unutmadık. Bu yazımızda, 2021 yılında Türkiye’nin en iyi kamp bölgelerinin fiyat listelerini sunacak, aynı zamanda kamp bölgelerine yönelik küçük bir tanıtım da yapmış olacağız.

Kuşadası Gençlik Festivali - Kamp Alanı

Siz de, daha önce kamp deneyimini yaşamadıysanız ve önümüzdeki aylarda, hazır havalar da ısınmaya başlamışken kamp planları yapmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek fiyat listeleri ve en iyi bölgeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ek olarak, Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı başlıklı yazımızda da sizin için harika bölgeleri tanıtmıştık. Bu yazıyı da bir kamp tutkunuysanız incelemeyi unutmayın!

Akyaka Orman Kampı (Muğla)

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri - Akyaka Orman Kampı

Muhteşem doğası ile sırtı yemyeşil bir ormana, etekleri ise masmavi bir sonsuzluğa dayanan Akyaka, Muğla’nın en sessiz, sakin ve huzurlu konumlarından. Akyaka orman kampı ise kamp tutkunlarının sıklıkla tercih ettikleri adreslerden bir tanesi. Mavi bayraklı sahili, ihtiyaçlarınıza yönelik hizmetleri ve daha pek çok niteliği ile Akyaka’da, keyifli bir kamp macerası yaşayabilirsiniz.

Kagir ve taş ev hizmeti bulunan Akyaka’da, çadırda değil de bu tarz evlerde konaklamayı planlıyorsanız, fiyat listesi aşağıdaki şekilde sunuluyor.

 • Kasım – Nisan ayları arasında Kagir ev seçenekleri, 150 TL’den başlıyor. Kişi sayısına göre fiyat artış gösterebiliyor. Mayıs – Ekim ayları arasında ise Kagir ev seçenekleri günlük 200 TL’den başlıyor.
 • Taş evler, biraz daha pahalı ancak tam donanımlı, modern yapılar olarak biliniyorlar. Taş evlerde, Kasım ila Nisan ayları arasında 500 TL’den, Mayıs ile Ekim ayları arasında ise 600 TL’den başlayan fiyatlarla konaklayabiliyorsunuz.

Akyaka’nın Kagir ve Taş evlerinde konaklamak istemezseniz, çadır kurabileceğiniz alanlar da var. Çadır yerinin günlük ücreti, 40 TL olarak belirlenmiş. Dilerseniz, tesis içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı kapsayacak çadır hizmetlerinden de faydalanabiliyorsunuz. Bunun fiyatı ise 120 TL.

Olympos Kamp Alanları (Antalya)

Olympos’ta kamp yapabileceğiniz pek çok alan ve özel işletme bulunuyor. Çam ve portakal ağaçları arasında, huzur dolu bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz bu bölgedeki en popüler iki kamp alanı, Çıralı Camping ve Olympos Mocamp olarak biliniyor.

Çıralı Camping’de fiyatlar aşağıdaki biçimde güncellenmiş durumda. Bu fiyatlara dahil tuvalet, su, duş, elektrik, sandalye, masa gibi hizmetlerden de faydalanabiliyorsunuz.

 • Çadır Alanı: 4 Kişiye kadar 50 TL olarak belirleniyor. Eğer çadır kiralamak isterseniz, çadır dahil 70 TL bir ücretlendirme mevcut.

Bir diğer kamp alanı Olympos Mocamp ise, Çıralı’ya nazaran biraz daha donanımlı ve lüks bir kamp alanı. Bu işletmede de bungalov evler mevcut. 200 TL’den başlayan fiyatlarla, bu evlerde konaklayabiliyorsunuz, ancak uyarmakta yarar var; sezon ortasında gitmeniz halinde, bu fiyat iki katına çıkabiliyor. Çadır alanlarına dair fiyatlandırma ise aşağıdaki şekilde.

 • Bir Kişi: 50 TL
 • İki Kişi: 90 TL
 • Aynı çadırda kalan her ekstra kişi için +40 TL ücret tarifesi uygulanıyor.

Olympos Mocamp’ta, çadır kiralama imkanınızın bulunmadığını da hatırlatalım.

Kapadokya Kaya Camping

Her sabah, büyüleyici, mistik bir manzaraya uyanmak ister misiniz? O halde sizi Kapadokya’ya alalım. Bölgenin en popüler işletmesi Kaya Camping, oldukça modern ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir hizmetler bütünü ile sizi karşılıyor. İnternet hizmeti, restoranlar, otopark, trekking aktiviteleri ve dahasını Kaya Camping’de bulabilirsiniz.

Kapadokya Kaya Camping fiyatları, aylara göre değişiklik gösterse de, ortalama fiyatların aşağıdaki şekilde olduğu belirtilebilir.

 • Çadır Ücreti: 14 – 18 TL arasında.
 • Araç Ücreti: 10 – 15 TL arasında.
 • Kişi Başı Ücret: 22 – 24 TL arasında.
 • Karavan Ücretleri: 70 – 74 TL arasında.

Kamp alanında, internetten duşa, tuvaletten buzdolabına bütün ihtiyaçlarınıza yönelik hizmetler fiyatlara dahil olarak sunuluyor. Aktivitelere katılmak, balonları izlemek, manzarada huzur bulmak ve Kapadokya’da kamp yapmak için, Kaya Camping iyi bir seçim olacaktır.

Karagöl Kamp Alanı (İzmir)

İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Karagöl, aslına bakarsanız milli tabiat parkı. İzmir’den doğaya uzanan en kısa yol olarak bilinen bu harika bölgede, kamp tutkunları için kamp alanları da mevcut. Bir hafta sonu kaçamağı ya da uzun süreli bir kamp için, Karagöl Tabiat Parkı kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, 2018 yılında yapılan yollarla birlikte, buraya ulaşımın çok daha kolay bir şekilde sağlanabildiğini hatırlatalım.

Karagöl kamp alanı 2021 fiyat listesi aşağıdaki şekilde listeleniyor.

 • Çadır Kiralama: 2 Kişilik 60, 3 kişilik 75 TL
 • Çadır Yeri: 29 TL
 • Kişi Başı Giriş Ücreti: 7.5 TL

Restoranı, çocuklar için oyun parkı, buzdolabı ve temel ihtiyaçların karşılanması adına daha pek çok hizmeti ile Karagöl’de, ufak bir kaçamak size çok iyi gelecektir. Ne dersiniz?

Bozcaada Kamp Alanı (Çanakkale)

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri - Bozcaada Camping

Çanakkale’nin eşsiz güzelliklerinden Bozcaada’da, harika bir kamp macerasına daha önce çıkmadıysanız, bu yaz kesinlikle öneriyoruz! Adanın ünlü Ayazma plajına sadece 300 metre uzaklıkta olan Bozcaada Camping ise, kamp tutkunlarının adadaki tek adresi. Karavan ve çadır kampı için birebir olan bu kamp alanında, çam ağaçlarının ortasında, huzur dolu günler geçirebilirsiniz.

Otopark hizmeti bulunmayan Bozcaada Camping içerisinde, kişi sayısı üzerinden fiyatlandırma yapılıyor ve fiyatlar aşağıdaki şekilde.

 • Kendi Çadırınızla Günlük Konaklama: 35 TL
 • Kiralık Çadır Eşliğinde Günlük Konaklama: 50 TL
 • Karavanı ile Gelenler için Günlük Konaklama: 40 TL

Kamp alanı içerisinde, ayrıca Bungalov evler de bulunuyor. Maksimum 3 kişinin konaklaması adına dizayn edilen bu evlerde, günlük 65 TL’den başlayan fiyatlarla konaklayabiliyor, bungalovda kamp keyfi yapabiliyorsunuz. Elektrik, duş, su, soğutucu ve daha pek çok temel ihtiyaca yönelik hizmetin fiyatlara dahil olduğunu da ek olarak belirtelim.

Fethiye Kabak Koyu (Muğla)

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri - Kelebekler Vadisi

Daha önce Kabak Koyu’na gittiniz mi? Muğla’nın pek de popüler olmayan ancak cennet olarak tasvir edilebilecek bölgelerinden Kabak Koyu, bilhassa kamp tutkunlarının sıklıkla gittiği yerlerden. Hem koyun berrak denizinde hem de ormanın derinliğindeki buz gibi şelalede yüzebileceğiniz Kabak bölgesi, huzur ve eğlence için kesinlikle biçilmiş kaftan.

Ağaç evleri ve çadır alanları bulunan Kabak Valley Camp, bu koyun en popüler işletmesi. Fiyat listesi ise günlük bazda aşağıdaki şekilde.

 • İki Kişilik Odalar: 300 TL
 • Klimalı Aile Odaları: 450 TL
 • Çadır Dahil Konaklama: Kişi başı 80 TL
 • Çadırınızla Geldiyseniz: Kişi başı 70 TL

Aydınlatma, elektrik, soğutucu, gölgelikler ve daha pek çok hizmeti bulabileceğiniz Kabak Valley Camp, Kabak Koyu’nda keyifli kamp günleri geçirmek için kesinlikle doğru adres olacaktır.

Cunda Ada Kamp Alanı (Balıkesir)

Balıkesir’e bağlı, Türkiye’nin en güzel bölgelerinden Cunda Adası’nda kamp yapmaya ne dersiniz? Yıllar geçtikçe daha da popüler hale gelen Cunda Ada kamp alanında, ihtiyaçlarınıza yönelik bütün hizmetler sağlanabiliyor ve bunun yanında dilerseniz bungalov evlerde de konaklayabiliyorsunuz. Adanın kamp tutkunları için sunduğu fiyatlandırma ise, günlük bazda şu şekilde.

 • Bungalov Evler: Kahvaltı dahil 550 TL
 • Kiralık Karavanlar: Kahvaltı dahil 400 TL
 • Günlük Giriş ve Kamp Gecelemesi: 50 TL
 • Büyük Çadırla Giriş: 10 TL

Yemyeşil bir doğa, masmavi bir deniz, eğlenceli etkinlikler ve dahasını arıyorsanız, Cunda Ada kamp alanı şu sıralar en iyi seçimlerden bir tanesi olacaktır!

Datça Aktur Kamp Alanı (Muğla)

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri - Aktur Camping

Türkiye’nin en gelişmiş kamp alanlarından bir tanesi olan Aktur Kamp Alanı, Datça’da en çok gidilen yerlerden. Her yıl pek çok sanat etkinliğinin de yapıldığı bu alanda, eczaneden kuaföre, spor sahalarından yürüyüş parkurlarına pek çok aktivite alanı bulabilmeniz mümkün. Denize sıfır restoranı, eğlenceli aktiviteleri, huzur dolu ambiyansı ve dahası ile ütopik bir kente benzeyen Aktur’da, 2021 için fiyat listesi aşağıdaki şekilde sunuluyor.

 • Karavan: Kişi başı 27.50 TL
 • Çadır: Kişi başı 17.50 TL
 • Odalar: Kişi başı 105.50 TL

Aktur kamp alanında, yukarıdaki fiyatlar sadece sezon başlangıcı için geçerli ve sonraki aylarda, bu fiyatların artış gösterebileceğini belirtelim. Ayrıca, elektrik, buzdolabı gibi hizmetler için de ekstra ücret ödemek zorundasınız. Tüm ihtiyaçlarınızın karşılanabildiği ancak görece lüks bir kamp alanında kamp yapmak isterseniz, Datça Aktur iyi bir seçim olacaktır.

Kazdağları Hızır Kampı (Balıkesir)

Pınarları ile ünlü Kazdağı’nın Kirişlik Vadisi mevkiinde konumlanmış, huzur dolu bir dinlence mekanı olan Hızır Kampı, Zeytinli Çayı’nın serin suyunu, doğa içinde sükuneti ve unutamayacağınız bir kamp deneyimini sizlere vadediyor.

Kazdağları’nın muhteşem doğasında yürüyüş yapabileceğiniz, eğlenceli etkinliklere katılabileceğiniz Hızır kamp alanında, üç farklı konaklama seçeneği bulunuyor. Bunlardan birincisi, özel banyoları bulunan ahşap evler. Bir diğeri ise ortak kullanım alanları bulunan ağaç evler. Evleri tercih etmeyip, doğa içinde doğal yaşamak isteyenler için ise, kendi çadırlarını getirmeleri durumunda çadır alanları sunuluyor.

Kazdağıları Hızır Kampı fiyat listesi, aylara göre sezon içerisinde değişiklik gösteriyor. Ortalama fiyatlar ise aşağıdaki şekilde belirtilebilir.

 • Taş ve Ahşap Evler: 200 – 250 TL arasında.
 • Ağaç Evler: 150 – 195 TL arasında.
 • Çadır ile Konaklama: 115 – 135 TL arasında.

Çadır alanlarının sınırlı olduğu Hızır Kampı bölgesinde, çadırınızla gidecekseniz önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Aksi durumda, gidip yer bulamama sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Abant Kamp Alanı (Bolu)

Abant’ın eşsiz doğasında bir kampa ne dersiniz? 2021 Yılında, huzur dolu bir kaçamak yapmak isterseniz kesinlikle gitmeniz gereken bölgelerden olan Abant, yeşilin her tonunu barındıran, göl manzarası ile huzur dolu saatler yaşayabileceğiniz harika bir bölge. Burada, pek çok kamp alanı mevcut ancak pek azına dair fiyat bilgisi paylaşılıyor. Henüz gelişmekte olan bir kamp alanı olarak da tanımlanabilecek Abant’ta, en çok tercih edilen yer; Abant Camping.

Göl bitiminde bulunan Abant Camping içerisinde, çadır ücretleri genelde 20 – 30 TL arasında değişiklik gösteriyor. Henüz yeni yeni özelleştirildiğinden, burada pazarlık yapabilme şansınız da yüksek.

Daha önce Abant’a gitmediyseniz, Dört Mevsim Huzurun Adresi: Abant başlıklı yazımızda bu bölgeyi detaylı olarak anlatmıştık, okumanızı tavsiye ederiz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here