Kayak sezonuna hızlı bir giriş yaptığımız bugünlerde, Kartepe Kayak Merkezi kar kalınlığı ile kış tatili yapmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Bölgede, Aralık ayının başlarında olmamıza rağmen kar kalınlığı 2 metrenin üzerine çıkmış durumda. Geçtiğimiz yıllarda Aralık ayının ortalarında kar kalınlığının yarım metre bile olmadığını düşünürsek, Kartepe Kayak Merkezi’nin ne kadar değişken bir iklime sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yüzden, Kartepe Kayak Merkezi yolcularına her zaman, yola çıkmadan önce kar kalınlıklarını kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz.

Kartepe Resort - Kış Ayları

Kayak sporları için ideal kar kalınlığına ulaştığı gün kayak sezonu açılan Kartepe Kayak Merkezi, özellikle sömestr ve yılbaşı gibi özel günlerde ve tatil dönemlerinde ciddi bir yoğunluğa ulaşmaktadır. Otellerde yer bulmak çok zaten zorken, kimi zaman pistler de can sıkacak kadar kalabalık olabiliyor. Neyse ki, muhteşem Sapanca Gölü manzarası ve çam ormanları, sizi şehrin stresli ortamından alıp uzaklara götürebiliyor. Ek olarak, Kartepe Kayak Merkezi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Kış Sporlarının Yeni Gözdesi Kartepe Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Kartepe Kayak Merkezi - Gezilecek Yerler

Her yaştan kayak severe hitap eden Kartepe Kayak Merkezi’inde, profesyonellere ve acemilere göre de pistler bulunmaktadır. Toplamda 4 adet lift sisteminin bulunduğu Kartepe’de pistlere ulaşım ağırlıklı olarak telesiyejler ile sağlanmaktadır. Kartepe’deki pist uzunlukları ise 400 metre ile 3500 metre arasında değişkenlik gösteriyor. Geyikalanı Tepesi, Kartepe ve Karlık Tepe, bölgenin 3 kayak pist merkezi olarak ön plana çıkıyor. Acemi ve orta seviyedeki kayakçılar için muhteşem parkurları bulunan Geyikalanı Tepesi’ni bu spora yeni başlayanlar için tavsiye ediyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Kartepe Kayak Merkezi - Ulaşım

Kartepe Kayak Pistleri, 3 aylık sezon boyunca çeşitli kış sporları için uygun kar kalınlığına ulaşabiliyor. Dağın 1650 metre yüksekliğinde kurulmuş olan Kartepe Kayak Merkezi, normal şartlarda 1 ile 2 metre arasında kar kalınlığına sahiptir. Karın en bol olduğu dönem ise sezonun son verimli ayı olan Şubat ayıdır. Aralık ayında bölgede nispeten daha az kar görülmektedir. Kartepe Kayak Merkezi, lüks otelleri ve her seviyeye uygun pistlerinin dışında karları ve çam ormanları ile ziyaretçilerini büyüleyen bir manzaraya sahip!

Kartepe Kayak Merkezi Kayak Dersi Fiyatları

Kartepe Kayak Merkezi - Pistler - Genel

Kocaeli’nin hemen çıkışında yer alan Kartepe, İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Maşukiye’yi geçtikten sonra kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz Kartepe Kayak Merkezi, sadece 17 kilometre sonra ayaklarınızın altında oluyor. Kartepe’ye giden herhangi bir toplu ulaşım aracı mevcut değil o nedenle özel aracınızla, turlarla ya da taksi kiralayarak kayak merkezine gelmeniz gerekiyor. İstanbul’dan araç kiralayarak Kartepe Kayak Merkezi’ne gelmek de en uygun seçeneklerden biri olarak dikkat çekiyor. 

The Green Park Kartepe Hotel - Kayak

Kartepe’de yapacağınız tatilde aynı zamanda kayak sporunu öğrenmek istiyorsanız, mutlaka özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Bu spor hakkında tek başınıza uzun bir sürede öğrenebileceğiniz önemli bilgileri ve pratik detaylarını, özel ders eğitimi sayesinde birkaç saat içerisinde öğrenebilmeniz mümkün. Bu yatırım sizlere tatilde keyifli bir kayak deneyimi olarak mutlaka geri dönecektir. Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak derslerinin saatlik ücretleri 80 ile 150 lira arasında değişmektedir. Elbette bu fiyatlar, merkezin yoğunluğuna göre düşebilir ya da artış gösterebilir. Eğitmenler temel kayak eğitiminin yanı sıra kayak ekipmanlarını nasıl kullanacağınızı da sizlere uygulamalı olarak gösteriyorlar. Kayak eğitmenleri, bölgenin en donanımlı oteli olarak öne çıkan The Green Park Kartepe Resort bünyesinde hizmet veriyorlar. Bölgenin en önemli oteli hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Kartepe’nin Zirve Noktası The Green Park Kartepe adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri ve Özellikleri

Kartepe Kayak Merkezi - Telesiyej

Her seviyeden kayakçı için ideal pistlere sahip olan Kartepe Kayak Merkezi, Sapanca Gölü manzarası ile benzersiz bir kayak keyfi sunuyor. Eğer muhteşem bir manzara eşliğinde kayak sporu yapmanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorsanız, Kartepe’de mutlaka bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ediyoruz. Kar yoğunluğunun düşük olduğu zamanlarda, merkezdeki bazı pistlere suni kar dökülerek hizmet verildiğinin de altını çizmek gerekiyor. 

Kartepe Kayak Merkezi - Genel

Kartepe’de, çok kolay 1, kolay 4, orta zor 5 ve çok zor 2 adet pist bulunmaktadır. Çok zor pistler siyah seviyesindeki pistlerdir ve bu özel pistler tehlikeli parkurlara sahiptir. Kayak merkezinin en heyecan verici bölgesi elbette Kartepe tepesidir. 1200 metrelik mini gondol ile çıkabildiğiniz bu pist, sizlere 3.5 kilometre boyunca kesintisiz kayak keyfi yaşama fırsatı sunuyor. Özellikle deneyimli kayak severlere bu pistin keyfini çıkarmalarını öneriyoruz. Kartepe’de pistler 09:00’da açılmakta ve hava koşullarına göre 17:00 civarında kapanmaktadır. Ek olarak, bölgede Snowpark düşkünleri için de özel pist ve eğitim kurumlarının bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here