Pamukkale’de şifalı ve huzur dolu bir tatile ne dersiniz? Karahayıt bölgesinde konumlanmış Herakles Termal, Karahayıt’ın ünlü kırmızı suyunu tesisinde bulundururken, aynı zamanda kusursuz bir konaklama ve tatil de vadediyor. Fizik tedavi hizmetlerinden masajlara, termal su havuzlarından bakımlara kadar pek çok hizmet alanında, başarılı bir tesis olarak bilinen Herakles’i bu yazımızda mercek altına alacağız.

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel

Siz de, Pamukkale’ye gitmek ve güzel bir tatil yapmak isterseniz, hem ailelerin hem de her yaştan konuğun memnuniyetle karşılandığı Herakles Termal, seçeneklerinizden biri olabilir. Konaklama seçenekleri ve dahasından bahsedeceğimiz yazımızın sonunda, tesisi beğenirseniz; Tatil Dükkanı üzerinden hemen erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ek olarak, Şubat Ayı İçin En İyi 5 Termal Otel Tavsiyesi başlıklı yazımızı okuyarak farklı termal otelleri listenize ekleyebilirsiniz.

28Konaklama Seçenekleri

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel - Oda

132 Odası bulunan Herakles Termal, odalarında 24 saat termal su bulunduruyor ve bunun yanında üç farklı oda seçeneğinde de ihtiyacınız olan konforlu ve huzurlu konaklamayı sizlere sunuyor. Denizli evleri mimarisinde tasarlanmış tesisin odaları, ferah ve geniş biçimde dizayn edilmiş.

27A – B – C Blok Odaları

A, B ve C blok odalar, Herakles Termal’de iki kişi konaklamak isteyenler için hazırlanmış. Bakıldığında, yeterli büyüklükte bir yaşam alanında, bir adet çift kişilik ya da iki adet tek kişilik yatak tahsis edilebiliyor. Termal banyosu bulunan bu oda seçeneğinin ek olarak hoş bir balkona sahip olduğunu da hatırlatalım.

26D – E Blok Odaları

Herakles Thermal Hotel - D-E Blok

D ve E blok odaları, diğer oda seçeneklerine göre biraz daha büyük ve yine termal banyo eşliğinde sunuluyor. Bu odada da bir balkon mevcut ve aynı zamanda oturmanız için bir koltuk, çalışmanız adına bir masa tahsis edilmiş durumda.

25Teras Odaları

Teras odaları, Herakles Termal’in termal banyosu olmayan tek oda seçeneği. Bakıldığında, termal banyo yerine bu odalarda duşa kabin ile karşılaşıyorsunuz. Ancak bu odalarda da termal su hizmeti 24 saat sağlanmakta ve ayrıca güzel bir balkon da mevcut.

24Yeme – İçme

Herakles, yarım pansiyon konsepti ile hizmet veriyor. Tesiste bulunan restoranda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği öğünlerini açık büfe teması ile görebiliyorsunuz. Bunun dışında, A’la Carte restoran içerisinde öğle yemekleri yiyebilmeniz ya da “Üç çayı” adı verilen öğünde, pasta ve tatlı ikramları görebilmeniz mümkün. Son olarak, tesiste içeceğiniz tüm içeceklerin ücretli olduğunu hatırlatalım.

23Aktiviteler ve Hizmetler

Otel, aktiviteler ve hizmetler kapsamında konuklarına pek çok şey sunmakta. Özellikle her yaştan konuğunu mutlu etmeye çalışan ekibin, zaman zaman Pamukkale turları düzenleyebildiğini bilmekteyiz. Bunun dışında, aşağıda aktivite ve hizmetlere dair detaylı bilgiler sunduk.

22Açık ve Kapalı Havuzlar

Herakles içerisinde açık ve kapalı havuzlar bulunuyor. Bay ve bayanlar için ayrı oluşturulmuş bu havuzlarda dilediğinizce yüzebiliyor ve stres atabiliyorsunuz. Termal havuzların sıcaklığı, size büyük bir huzur vadediyor.

21Oyun Parkları

Botanik bir bahçesi bulunan tesisin en çok eğlenen konukları, çocuklar oluyor; zira bahçe etrafında harika bir oyun parkı minik misafirleri bekliyor. Çocuklarınızın da hak ettikleri eğlenceyi bulabilmeleri adına, Herakles Termal’in iyi bir seçim olacağı söylenebilir.

20Çocuk Havuzları

Çocuklar için oluşturulan oyun parklarına ek olarak, tesiste çocuk havuzlarının olduğunu da hatırlatalım. Minik misafirler, Herakles’in çocuk havuzunda güvenle yüzebiliyor, eğlenebiliyorlar.

19Herakles’te Sağlıklı Yaşam

Gelelim tesisin nam salan Karahayıt termal sularına ve sağlıklı yaşam olanaklarına. Son yıllarda, yabancı turistler kadar yerli turistlerin de ilgisini çeken Karahayıt bölgesi; demir içerikli kırmızı suları ile ünlü. Şifa dağıtan bu suları pek çok hizmet alanı ve uzman terapistleri ile birleştiren Herakles Termal ise, size masalsı bir deneyim vadediyor.

18Termal Su Özellikleri

Pırıl Hotel - Termal Havuz

Karahayıt’ın kendine has kırmızı, şifalı suyu; tesisin bahçesinde, ana kaynağından çıkıyor. 55 Derece sıcaklığındaki bu termal su, dinlenme havuzunda bekletildikten sonra 1.3 metre derinliğindeki termal havuzlara aktarılıyor. Karahayıt’ın kırmızı sularının pek çok rahatsızlığa şifalı ve vücuda pozitif etkileri olduğu biliniyor. Bunlar, aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Kan dolaşımını hızlandırıyor.
  • Romatizmal hastalıklarda etkili rol oynuyor.
  • Kasları yumuşatıp gevşetiyor.
  • Kemik ve eklem rahatsızlıklarına şifa oluyor.
  • Dinamizmin yenilenmesini sağlıyor.
  • Zihinsel yorgunluğu, stresi alıyor.
  • Miyozit, travma, tendinit gibi hassas hastalıklara şifa oluyor.

Tesisin kırmızı suyunun şifaları saymakla bitmiyor, ancak temel olarak yukarıdaki özelliklerinin bulunduğu bilinmekte. İçme kürü olarak sunulmayan Karahayıt termal suları, yalnızca banyo kürlerinde kullanılıyor. Herakles’te termal su olanaklarından faydalanmak ve havuzları kullanabilmek için öncelikle doktor kontrolünden geçmeniz gerekiyor. Doktor kontrolü sonucunda termal sulara girmenize engel herhangi bir durum yoksa, fizyoterapist tarafından rahatsızlıklarınıza yönelik programlar öneriliyor. Uyup uymamanız ise tamamı ile size kalmış bir durum.

17Termal Havuzlar

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel - Termal Havuz

Tesisin Spa merkezi içerisinde harika bir termal havuz bulunuyor. Etrafında dinlenebileceğiniz şezlongların da bulunduğu bu havuzda, dilediğinizce vakit geçirebiliyor, zihnen ve bedenen huzur bularak rahatlayabiliyor, yenilenebiliyorsunuz.

16Fizik Tedavi

Pamukkale bölgesinde Fizik Tedavi uzmanı ile çalışan tek tesis olarak bilinen Herakles Termal’de, ciddi rahatsızlıklarınıza yönelik fizik tedavi programları alabiliyorsunuz. Termal sular eşliğinde fizik tedavi programları, bilhassa gidip deneyimleyen konuklar tarafından fazlaca öneriliyor.

15Masaj

Herakles Thermal Hotel - Masaj

Vücudunuzda spazm bölgelerini çözen, kan dolaşımını hızlandıran ve bedeninizi gevşeten masaj; aynı zamanda sakinleştirici ve huzur verici bir etkiye de sahip. Herakles içerisinde, uzman terapistler eşliğinde masaj programlarına katılabilirsiniz.

14Çamur Banyosu

May Thermal Resort - Çamur Banyosu

Herakles’in bahçesinde bulunan çamur havuzu, termal sularla, hijyenik bir biçimde elde edilen şifalı ve özel bir çamurdur. Eklem ağrılarınıza, romatizmal hastalıklarınıza ve kireçlenme gibi problemlere, çamur banyosunda, uzmanlar eşliğinde çözüm bulabilmeniz mümkün.

13Sıcak / Soğuk Terapi

Bilhassa yüksek ve düşük tansiyon, düzensiz uyku, hazımsızlık gibi rahatsızlıklarda Herakles Termal’in sıcak ya da soğuk terapi programları yüksek oranda çözüm sağlıyor. Uzmanlar tarafından rahatsızlığa göre belirlenen bu tedavi yöntemi sayesinde, siz de belli rahatsızlıklarınıza şifalı termal sular eşliğinde çare bulmak istemez misiniz?

12Güzellik Merkezi

Uzman estetisyenlerin bulunduğu güzellik merkezi, tesiste özellikle kadınların uğrak yeri. Her türlü cilt tipine uygun programlarla, tesiste kaldığınız süre boyunca yenilenebilir ve güzelleşebilirsiniz.

11Kaplıca Hamamı

Herakles Thermal Hotel - Hamam

Günümüzün modern kaplıcaları olarak bilinen hamamlar, Herakles Termal’de de mevcut ve burada kırmızı Karahayıt suları ile banyo yapabilmektesiniz. Hem karma hem de bayanlara özel kaplıca hamamları mevcut.

10Su Altı Masajı

Dinamizm kazandıran, stresten arındıran bir tedavi yöntemi olan su altı masajı, termal suların modern tedavilerle birleştirilmesinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Terapistlerle görüşerek, rahatsızlıklarınıza yönelik su altı masajı hizmeti de alabilirsiniz.

9Buhar Odası

Gözeneklerinizin açılmasında yardımcı bir rol oynayan ve sizi rahatlatan buhar odaları, Herakles Termal’in Spa merkezinde yer alıyor. Dinlenmek ve huzur bulmak adına buhar odalarını ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz.

8Jakuzi

Herakles Thermal Hotel - Termal Jakuzi

Otel içerisinde dinlenebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz jakuzi hizmeti de sunulmakta. Tesis içerisinde jakuziyi ücretsiz olarak kullanabilmektesiniz.

7Fitness Merkezi

Herakles Thermal Hotel - Fitness

Sağlıklı yaşama ve buna binaen spora önem verenlerdenseniz, Herakles Termal’de butik bir fitness merkezi de mevcut ve her sabah ya da dilediğiniz herhangi bir saat diliminde, sporunuzu yapabilmeniz mümkün kılınıyor.

6Otel Çevresinde Gezip Görebilecekleriniz

Pamukkale Travertenleri - Antik Kent 2

Herakles Termal, Pamukkale’de bulunan bir termal otel ve bu sebepten gezilip görülecek pek çok yerin mevcut olduğu söylenebilir. Özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken Pamukkale’de bir termal tatil düşünüyorsanız ve Herakles’i tercih ettiyseniz; yakın bölgedeki aktivite alanlarına, doğa güzelliklerine ve tarihi eserlere göz atmayı sakın ihmal etmeyin.

5Antik Havuz

Pamukkale Travertenleri - Antik Havuz 1

Antik Havuz, Milattan Sonra 7. Yüzyılda oluşan deprem sonrasında meydana gelmiş bir havuz olarak biliniyor ve bugün hala kullanılmakta. Hierapolis Antik Kenti içerisinde bulunan bu havuz, bilhassa suyunun sıcaklığı nedeniyle çok ilgi görüyor ve suyun pek çok rahatsızlığa şifalı olduğu söyleniyor.

4Kayak Merkezi

Bozdağ Kayak Merkezi - Sömestr

11 Kilometrelik kayak pisti olan Denizli Kayak Merkezi, Ege Bölgesi’nin en büyük kayak merkezlerinden bir tanesi ve Herakles’e kış aylarında gittiyseniz; eğlenmek adına bir gününüzü kayağa ayırabilirsiniz. 2 Adet telesiyeji ve bir adet teleskisi ile Denizli Kayak Merkezi’nde muhteşem bir eğlence, hava da uygunsa; sizleri bekliyor. İzmir’in Kayak Tatili Adresi Bozdağ Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okuyarak merkez hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

3Travertenler

Pamukkale Travertenleri - Genel 1

UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Pamukkale Travertenleri, doğal bir mucize şeklinde tanımlanabilir. Çeşitli kimyasal reaksiyonlarla meydana gelen bu travertenlerin bulunduğu alanda, aynı zamanda kaynaktan çıkan termal suları görebiliyorsunuz. 17 Adet, sıcaklığı 35 ila 100 derece arasında değişiklik gösteren bu su kaynakları, travertenlere ulaştıktan sonra çökelmeye başlıyor.

2Hierapolis

Pamukkale Travertenleri - Antik Şehir

Hierapolis Antik Kenti de UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan değerlerden bir tanesi. Görkemli beyaz travertenlerin ve geç Hıristiyanlık dönemi kalıntılarının eşliğinde gezip keşfedebileceğiniz bu antik kentte, yukarıda belirttiğimiz üzere Antik Havuz da yer almakta.

1Genel Yorum

Herakles Thermal Hotel - Yorum

Pamukkale, doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile ölmeden önce muhakkak görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Herakles Termal ise hem konforlu konaklama imkanları hem de sunduğu hizmetler ile başarılı tesislerden. Spa merkezi, fizik tedavi programları, her yaştan üye için hizmetleri ve dahası ile siz de dilediğiniz zaman Herakles Termal’e gidebilir ve hem huzurlu bir tatil yapıp hem de Pamukkale’nin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

[hotel id=”6600″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz