Son dönemin en ilginç haberlerinden biri ile karşınızdayız. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, artık uzayda 5 yıldızlı muhteşem bir tatil yapmak mümkün olacak. Son dönemde, uzay ile ilgili pek çok sav ortaya atılıyor, Elon Musk Mars’a koloni kuruyor; ancak şüphe yok ki, konforlu ve rahat bir tatil yapılabilme olasılığı, hepsinden daha fazla heyecan yaratıyor.

Uzayda 5 Yıldızlı Tatil - Koloni

Popular Mechanics dergisinin geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir yazısında yer verdiği uzayda 5 yıldızlı tatil fırsatının kaynağı, Roscosmos ya da bilindik ismi ile Rusya Federal Uzay Ajansı. Uzay çalışmalarına hız veren ve uzayda yaşama olanaklarını uluslararası alanda tartışmaya başlayan Roscosmos’un en yeni projelerinden bir tanesi, uluslararası uzay üssü üzerinde lüks bir otel inşa etmek.

Uzayda 5 Yıldızlı Tatil - Uzay Gemileri

Bu lüks otelde, Tatil Dükkanı’nda gördüğünüz deniz, kum, güneş hiç şüphesiz yok; ancak yörünge üzerinde bulunan bu otelde dünyayı kuşbakışı izleyebilmeniz, uzay yürüyüşlerine çıkabilmeniz ve daha pek çok şeyin mümkün olduğu aşikâr. Kilometrelerce uzaklıktan, dünyayı izlemek istemez miydiniz?

Wi-Fi ve Dahası…

Uzayda 5 Yıldızlı Tatil - Otel

Roscosmos, henüz lüks oteli hakkında pek az detay sundu ancak belirtmemiz gerekiyor, burada Instagram’a story atmak muhtemelen mümkün olacak. Günümüzde, NASA’nın Twitter ve Instagram hesapları üzerinden çok aktif bir biçimde uzay yayınları yaptığını biliyoruz, belki de çok kısa bir süre sonra bu uzay yayınlarını yapan insanlardan biri de siz olacaksınız. İnşa edilmesi planlanan otelde, özel tuvalet gibi detaylar da yer almakta.

Ön Hazırlıklar Başladı

Uzayda 5 Yıldızlı Tatil - Düğün

Açıklanan projeye dair ön hazırlıklara başlayan Roscosmos’un ilerleyen dönemde projeye dair daha net bilgiler verebileceği söyleniyor, bitiş tarihi ise 2022 olarak gösterilmekte. Şimdiden, pek çok milyonerin sırada bulunduğunu biliyoruz ve uzayda beş yıldızlı tatil için birkaç sene daha gerekiyor. Eh, bir de otel inşasının bedeli olan 446 milyon dolar!

Uzayda Tatilin Bedeli Ne Kadar?

Uzayda 5 Yıldızlı Tatil - Otel Görüntü

Roscosmos’un inşa edeceği uzay otelinde, beş yıldızlı bir tatil keyfi yaşamanın haftalık bedelinin 40 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Bir ay boyunca tatil yapmak için ise 60 milyon dolardan fazla ödemeniz gerektiği, dedikodular arasında.

Henüz uzayda tatil başlamadığına göre Dünyanın En Çılgın Sualtı Otelleri başlıklı yazımızı okuyarak okyanuslar altındaki olağanüstü oteller hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz