9. Atlantis, The Palm, Dubai

Sualtı Otelleri - Atlantis

Lüks ve ihtişamın başkenti Dubai’nin en fantastik otellerinden bir tanesi Atlantis, The Palm; deniz altında yer alan ve penceresinden sualtının bütün canlılığıyla izlenebildiği olağanüstü bir tesis! Sıradışı bir tatil tecrübesi yaşamak isteyenlerim mutlaka keşfetmesi gereken bir otel olan Atlantis, The Palm’da aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız!

8. Key West, Florida: Planet Ocean Hotel

Sualtı Otelleri - Planet Ocean

Planet Ocean Underwater Hotel, tamamen sualtına batırılarak oluşturulan çok özel ve sıradışı bir otel! Florida’nın Key West bölgesinde yer alan tesis, okyanustaki mercan nüfusunun artması için projelendirildi ve onay alındıktan sonra otel misafirlerini ağırlamaya başladı. Eğer yolunuz ABD’ye düşerse bu sıradışı tecrübeyi yaşayabilirsiniz.

7. Ithaa Underwater Restaurant

Sualtı Otelleri - İthaa

Dünyanın deniz altındaki tamamı cam ilk restoranı olma unvanını taşıyan Ithaa Denizaltı Restoranı, Conrad Maldives Rangali Island Hotel’in denizin 5 metre altında kalan bölümünde inşa edilmiş çok fantastik bir yapı! Özel lezzetleri tadarken okyanus hayatına tam kalbinden tanık olabileceğiniz bu özel yer, dünyanın en çılgın otelleri arasında yer alıyor.

6. Pemba Island, Tanzania: Manta Resort

Sualtı Otelleri - Pembe Island

2013 yılında inşa edilen dünyanın en çılgın otellerinden Manta Resort, denizin 4 metre altına batırılarak oluşturulmuş bir tesis! 3 katlı bu otelde su altında yaşayan bütün canlılara eşlik edebilme şansına sahip olabilirsiniz! Tanzanya’nın Pemba Adası’nda yer alan bu olağanüstü otel, unutulmayacak deneyim vadediyor.

5. Maldives: Subsix, PER AQUUM Niyama

Sualtı Otelleri - Subix

Hint Okyanusu’nun yaklaşık 6 metre derinliğinde yer alan Subix, ilk sualtı kulübü olarak övgüleri sonuna kadar hak ediyor! Sadece bot ve teknelerle ulaşım sağlanabilen Subix, okyanus manzaralı olağanüstü bir tesis ve dünyanın da en çılgın yapılarından biri olarak gösteriliyor.

4. Singapore: Resort World Sentosa

Sualtı Otelleri - Sentona

Singapur’un en şaşalı otellerinden biri olarak gösterilen Resort World Sentosa, 11 adet iki odalı suitten oluşuyor. Yatak odalarının manzarası ise yaklaşık 40 bin canlının yer aldığı bir akvaryum! Bu büyüleyici otel, olağanüstü manzarasıyla rüyalarınızı gerçeğe çeviriyor.

3. Maldives: Sea at Anantara Kihavah Villas

Sualtı Otelleri - Anantara

Maldivler’in en çok beğenilen yerlerinden biri olan Sea, Anantara Kihavah Villas, Hint Okyanusu’nun derinliklerinde misafirlerine hizmet veriyor. Okyanus canlılarının yaşantısına kendi gözlerinizle tanıklık etmek istiyorsanız Anantara Kihavah Villas’ı ziyaret edebilirsiniz.

2. Berlin: Atrium Bar at Radisson Blu

Sualtı Otelleri - Atrium

Dünyanın en büyük silindir akvaryumunun altına kurulan Radison Blu Otel’in Atrium Bar’ı, 1500’den fazla balık türünün yaşadığı bir akvaryumun manzarasıyla müşterilerine hizmet veriyor. Konuklarını mimarisi ve dev akvaryumuyla büyüleyen otel, dünyanın en çılgın otelleri arasında yer alıyor.

1. Dubai: Outlaw’s at Al Mahara

Sualtı Otelleri - Almahara

Dubai’nin en lüks otellerinden Burj Al Arab Otel’de yer alan Outlaw’s, konuklarına denizin altına kusursuz bir akşam yemeği deneyimi sunuyor. Al Mahara, yani “İstiridye Kabuğu” anlamına gelen akvaryumun içinde kurulan bu restoran, lüks ve çılgınlığı aynı çatı altında topluyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz