Kıbrıs, bir tatil ve eğlence adası olmanın yanında aynı zamanda sağlık turizmi açısından da oldukça sık tercih edilen bir merkez. Bakıldığında, özellikle tüp bebek çalışmalarında Kıbrıs’ın son yılların en başarılı merkezlerini bulundurduğu belirtilebilir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan pek çok başarılı uygulama ile adını duyuran, bunun yanında Sağlık Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürüten ve son teknoloji donanımları hastalara sunarak, hem tatil yapmalarını hem de sağlıklarına kavuşmalarını arzu eden bu ada; her geçen yıl kendini biraz daha geliştiriyor.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Genel

Bu yazımızda sizler için özellikle tüp bebek işlemlerinin neden Kıbrıs’ta bu denli başarılı olduğuna dair incelemelerde bulunacak, ek olarak Kıbrıs’ta tüp bebek sahibi olmak isteyenlerin yapması gerekenleri paylaşacağız.

4Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Ayakalar

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’ne geçtiğimiz yıllarda 54. üye olarak katılan Kuzey Kıbrıs, hem bolca tatil yapmak hem de tedavi olmak isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Bakıldığında, tüp bebek işlemleri de Kıbrıs’ta titizlikle yapılıyor ve diğer ülkelere nazaran burada yapılan çalışmalar çok daha başarılı.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Doktor

Farklı problemlere sahip pek çok eşi çok kısa bir sürede doğru tedavilerle anne ve baba yapabilen Kıbrıs’ta tüp bebek işlemi neden bu kadar başarılı ve tercih ediliyor derseniz, bunun belli başlı nedenlerinin olduğu belirtilebilir.

3Neden Kıbrıs’ta Tüp Bebek?

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Mikroskop

Kıbrıs’taki tüp bebek hastaneleri, dünya üzerinde nam salmış hastaneler olarak biliniyorlar ve bunun en büyük sebebi şüphesiz başarı oranları. %98 gibi çok yüksek bir sağlıklı gebelik başarısı yakalayabilen pek çok kurumu bulunan Kıbrıs’a her yıl, pek çok ülkeden yüzlerce konuk tüp bebek için geliyor.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Eller

Son teknoloji donanımlar ve laboratuvarları ile bilinen bu adanın hastanelerinde, oldukça geniş bir donör havuzu da mevcut. ERA Testi gibi başarı arttıran test ve teknolojilere sahip olduğu bilinen Kıbrıs hastanelerinin bu konularda da öncü olduğu belirtilebilir.

Cinsiyet Seçimi Şansı

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Cinsiyet Seçimi

Türkiye’de ve dünyanın pek çok yerinde, cinsiyet seçimi şansı bildiğiniz gibi bulunmuyor ve herhangi bir biçimde yasallık taşımıyor. Sperm ve yumurta donasyonu da öyle. Ancak Kuzey Kıbrıs’ta bu işlemler tamamen yasal ve rahatlıkla cinsiyet seçiminizi gerçekleştirebilmeniz mümkün görünüyor. Yurt dışında yetkili sertifikalara sahip pek çok merkezden sperm donasyonu yapılabilen Kıbrıs’ın tüp bebek merkezlerinde, bekâr olarak da dilediğiniz gibi çocuk sahibi olabilmeniz mümkün kılınmakta.

Tatil ve Tedavi Bir Arada

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Laboratuar

İleri teknoloji cihazlar, test mekanizmaları ve elbette laboratuvar ortamları ile bilinen Kıbrıs, ek olarak harika bir iklime sahip ve burada tüp bebek sahibi olmayı beklerken aynı zamanda muhteşem bir tatil olanağı da yakalayabiliyorsunuz. Dört mevsim gidilip görülebilecek bu muhteşem adada, hem denizin ve güneşin tadını çıkarıp hem de tedavi olabiliyorsunuz.

2Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavi Süreci

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Bebekler

Tüp bebek istiyorsanız ve Kıbrıs’a gitmeyi planlıyorsanız öncelikli tavsiyemiz, iyi bir merkez bulmanız yönünde olacaktır. Kıbrıs’taki pek çok tüp bebek merkezi tanınmış ve sertifikalıdır ancak hesaplı olduğu için tanınmayan, sertifikaları bulunmayan tüp bebek merkezlerine gitmek büyük bir hatadır; bu hataya kesinlikle düşmemenizi öneriyoruz. Dünya çapında üyelikleri bulunan, gerekli sertifikalarını web sitelerinden görebileceğiniz ve özellikle başarı oranı yüksek doktorlardan bir seçim yapmanız en doğrusu.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Kontrol

Bu adımdan sonra, randevu almak ve Kıbrıs’ta kalacak yer ayarlamak gerekiyor. Randevu gününüzden birkaç gün önce oraya ulaşmanız ve konaklama işlerinizi halletmeniz şart. Bunun için Tatil Cenneti Kıbrıs’ın En Lüks 10 Oteli! başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Konaklama yerinizi de seçtikten sonra, hem tatilinize başlayabilir hem de tedavinizi rahatlıkla Kıbrıs’ta gerçekleştirebilirsiniz.

1Kıbrıs’ta Tüp Bebek Masrafları

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Genetik

Pek çok özel kurum ve hastane tarafından yapılan tüp bebek tedavileri için masraflar tamamı ile değişken, ancak döviz kurlarının durumu göz önüne alındığında, geçtiğimiz yıllara nazaran son dönemde daha yüksek bir masrafın oluşabileceği de su götürmez bir gerçek. Yine de, ekonomik açıdan her şeyi göze aldıysanız; tüp bebek konusunda Kıbrıs’tan daha iyi bir ülke bulamayacağınızı belirtmemiz gerekiyor. Kıbrıs’a İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler adlı yazımızı okuyarak adaya gelmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Turizmi - Anne ve Çocuk

Tatil Dükkanı üzerinden Kıbrıs Otelleri sayfamızı inceleyebilir ve tüp bebek merkezinize yakın tesislere rahatlıkla ulaşıp erken rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyonlarda indirimli fiyatlar sitemizde sizleri bekliyor.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here