Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezinden birisi olan Kartalkaya, özellikle Kış sporlarına düşkün olanlar için adeta bir kayak cenneti. Kış mevsiminde tatil yapmak isteyen her 10 kişiden 1’inin yolunun düştüğü Kartalkaya, ailecek veya bireysel olarak gelip muhteşem bir tatil yapabileceğiniz çok özel bir turizm bölgesi. Köroğlu Dağları’nın zirvesinde, şehrin karmaşasından uzak kalacak ve muhteşem çam ormanlarının sunduğu temiz atmosfer ile ruhunuzu dinlendireceksiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi - Grand Kartal Otel

Kartalkaya, İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin nüfusunun büyük bölümüne sahip olan şehirlere çok yakındır. Bu nedenle de özellikle kayak sezonunda binlerce turist ağırlayan bölgede yer bulma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durum günübirlik tatilciler için büyük bir sorun teşkil etmese de konaklama dahil bir tatil düşünüyorsanız, rezervasyonlarınızı erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ek olarak, Kartalkaya Kayak Merkezi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Kış Sporlarının Yıldızı Kartalkaya Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

2Neden Kartalkaya Kayak Merkezi?

Kartalkaya Kayak Merkezi - Kayak

Şehir hayatının günlük yaşantımızın büyük bir bölümünü işgal ettiği modern dünyada, Kartalkaya gibi halen doğallığını kaybetmemiş bölgelerda tatil yapmak, muhtemelen kendimizi ödüllendirmenin en iyi yollarından bir tanesi! Kartalkaya’da doğanın güzelliklerine ek olarak, otellerin organize ettiği geniş eğlence ve dinlenme olanakları büyük fark yaratmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi - Konum

Beklentilerin üzerinde tatil fırsatları sunan Kartalkaya’da tatil yapmanın avantajlarını ve neden kayak tatili için Kartalkaya’yı seçmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde listeledik. Bu özel kayak merkezinde, günlük hayatta sadece kartpostallarda görebileceğiniz bir manzara eşliğinde, günler geçireceksiniz. Bu sadece muhteşem fotoğraf kareleri yakalamanızı değil aynı zamanda yılın bütün stresini de atmanızı sağlayacaktır. 

[hotel id=”6563″][/hotel]

 

Kartalkaya Kayak Merkezi - Genel

Doğal hayatın içinde olmak her insan gibi sizin de en önemli ihtiyaçlarınızdan bir tanesi. Günübirlik yapacağınız tatiller bile yoğun iş ve eğitim hayatınıza harika bir mola olabilir. Elinize geçen fırsatları günübirlik turlarla en iyi şekilde değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Her ne kadar yoğun talep görüyor olsa da, pistlere çıktığınız zaman kendinizle baş başa kalacaksınız. Bu da size çok farklı bir özgürlük duygusu verecektir. Şehrin kalabalığında yaşamaya alışmış kişiler için kayak yapmanın tedavi edici bir etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Kartalkaya Kayak Merkezi - Snowfest

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde lüks imkanları ve donanımları ile meşhur 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama fırsatı yakalayacaksınız. Bu lüks otellerin SPA merkezi veya kapalı yüzme havuzlarında vakit geçirerek dinlendiğinizi ve yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Sabah uyandığınızda ise bembeyaz pistler ve yemyeşil çam ormanlarını görmek, içinizi huzur ve mutlulukla doldurmaya yetecek ve artacak. Ek olarak, Kartalkaya’nın en lüks otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Muhteşem Bir Kayak Tatili İçin Grand Kartal Hotel adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. 

Kartalkaya Kayak Merkezi - Konaklama

Kartalkaya’da kayak sporlarına “merhaba” diyeceksiniz. Kayaklar ile ayakta bile duramayanlar, Kartalkaya tatili sonrasında kayak sporu yapmayı öğrenmiş olarak evlerine dönebilecekler. Özel eğitmenlerden alacağınız 2-3 saatlik özel dersler bu sporun tüm inceliklerini öğrenmeniz içi yeterli olacaktır. Aldığınız derslerin ardından bu sporda daha da ustalaşmak istiyorsanız, kendi çabalarınızla çok fazla pratik yaparak ulaşabileceğiniz hedeflerden. Öte yandan, özellikle kayak sezonlarında düzenlenen konser ve festivaller ile bir dağın zirvesinde eğlenmenin ne kadar da muhteşem bir duygu olduğunu fark edeceksiniz.

[hotel id=”6564″][/hotel]

1Kartalkaya’ya Yakın Bölgeler

Kartalkaya Kayak Merkezi - Alışveriş

Kartalkaya, sadece kayak pistlerinden ibaret bir bölge değildir. Ilıman iklimi ve coğrafi yapısı, bölgeye çok fazla doğal güzellik kazandırmıştır. Yemyeşil çam ormanlarında yürüdünüz, trekking yaptınız ve pistlerin tadını kayak ve snowboard disiplinleri ile doyasıya çıkardınız, o zaman yönünüzü biraz daha uzaklara çevirmenin vakti gelmiş demektir. Ayrıca, Snowboard Nedir, Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızı okuyarak snowboard hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Kartalkaya Kayak Merkezi - Konaklama

Kartalkaya kayak tatilinize küçük aralar vererek, çevre güzellikleri de seyahat rotanıza ekleyebilirsiniz. Bu gezileri özel aracınızla yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz; çünkü toplu ulaşım araçları ile bu gezileri yapmak çok zor ve çok vakit alan aktiviteler haline dönüşebiliyor.

[hotel id=”6566″][/hotel]

 

Huzurun Adresi Abant - Abant Gölü

Kartalkaya’ya yakın mesafede bulunan Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı, Yedigöller, Abant Gölü Milli Parkı ve Sarıalan Yaylası, ilk görmeniz gereken yerler. Bu doğal güzelliklerden sonra hala gezmeye vaktiniz var ise eski bir Osmanlı kenti olan Bolu’nun şehir merkezine uğrayabilirsiniz. Bolu şehir merkezinde de Zafer Kulesi, Akşemseddin Türbesi ve Seben Kaya Evleri gibi mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar bulunmaktadır. Bolu ayrıca bildiğiniz üzere aşçılar şehridir. Bolu mutfağını yakından tanımak için şehir merkezindeki popüler restoranlar ve tatlıcılarda bir tur atabilirsiniz.

Huzurun adresi Abant - Göl Manzarası

Son olarak, doğal güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan Dört Mevsim Huzurun Adresi: Abant adlı yazımızı okuyarak bölge hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz