Tatil kelimesinin anlamı herkes için farklı olabilir kuşkusuz, ancak bütün bir yılın yorgunluğunu atmak, hem fiziksel hem de psikolojik olarak yenilenmek birçok kişinin tatilden beklentileridir. Eylül ayı öyle bir dönemdir ki, özet olarak yeni başlangıçlara kucak açan sessizlik ve huzur dolu bir süreç diyebiliriz. Tatil kelimesi ile özdeşleşen yaz aylarının sona ermesiyle birlikte çocuklar ve gençler okullara, anne ve babalar da iş hayatına geri dönüş yapıyor. Eylül ayı dönemini diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise tatilciler evlerine dönmesine rağmen sıcak havaların etkisini sürdürmesi ve en popüler tatil beldelerindeki kalabalığın yerini sessizlik ve huzur dolu küçük kasabalara dönüştürmesidir.

Eylül Ayında Tatil Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Eylül Ayında Türkiye'nin Tatil Merkezleri - Kaş

Türkiye belki de dünya üzerinde tatil yapılabilecek en güzel yerlerden bir tanesi şüphesiz! Ancak hangi dönemde tatil yapmak istediğiniz çok önemli. Ülkemizde deniz kum ve güneş tatili en yoğun olarak Haziran ile Ağustos ayları arasında yapılıyor. Doğal olarak, yaz döneminde güneşin ve her biri birbirinden güzel plajların keyfini milyonlarca kişi çıkarmak istiyor. Yerli ve yabancı turistlerin Antalya, Belek, Alanya, Side, Kemer, Fethiye, Bodrum, Çeşme ve Marmaris gibi popüler tatil merkezlere akın etmesiyle nüfus patlaması yaşanıyor. Aşırı kalabalık yüzünden doğal güzelliklerin keyfini çıkarma şansını yakalamak oldukça zor olabiliyor. Stresli şehir hayatından uzaklaşmak, yenilenmek ve dinlenmek isterken tatil bölgelerindeki aşırı yoğunluk nedeniyle daha yorgun ve stresli bir şekilde evimize dönmek zorunda kalabiliyoruz. En kusursuz tatil için en doğru kararı verebilmek için Tatil Önerileri sayfasını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Haziran ile Ağustos ayları arasında Antalya otelleri , Bodrum otelleri , Çeşme otelleri , Marmaris otelleri , Fethiye otelleri genellikle erken rezervasyon dışında müsaitlik vermiyor. Bodrum otel fiyatları , Antalya otel fiyatları , Çeşme otel fiyatları müsait bulunsa dahi normal ücretlerden çok daha pahalıya geliyor. Fakat Eylül ayı, bütün bu olumsuzlukları devre dışı bırakan bir dönem olarak öne çıkıyor. İnsanların okul ve iş hayatı nedeniyle yaşadıkları şehirlere dönmesiyle birlikte Bodrum, Antalya, Marmaris, Çeşme ve Fethiye gibi popüler tatil beldeleri sessiz ve huzurlu merkezlere dönüşüyorlar.

Grand Yazıcı Club Marmaris - Manzara

Bu sayede kalabalıklar içinde kaçırdığınız doğal güzellikleri ve huzur dolu ortamları rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca, uçak fiyatlarındaki düşüş de Eylül ayında tatil yapmanın en büyük avantajlarından biri olarak dikkat çekiyor. En uygun uçak bileti Eylül ayında bulunuyor. Ek olarak, Bodrum otel fiyatları , Antalya otel fiyatları , Çeşme otel fiyatları Eylül ayının ikinci yarısı itibariyle Haziran ile Ağustos ayı fiyatlarından çok ucuz ve uygun oluyor. Bu sebeplerden dolayı sessizlik, huzur ve daha ucuz tatil arayanlar için Eylül ayı tatil yapmak çok daha cazip.

Eylül Ayında Nerelerde Tatil Yapılır?

Muğla'nın Görmeniz Gereken Tatil Bölgeleri - Marmaris

Türkiye’de Eylül ayında tatil yapabileceğiniz çok fazla yer var. Ancak havaların sıcaklığı ve sahillerin göz alıcı cazibesi nedeniyle deniz kum güneş tatili birçok kişi için daha cazip bir seçenek olarak öne çıkıyor. Bu yüzden Türkiye’de Eylül ayında tatil yapabileceğiniz en iyi yerler Antalya, Belek, Alanya, Side, Kemer, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Çeşme ve Kuşadası’dır. Yaz döneminde aşırı kalabalık ve pahalı olan Bodrum otelleri , Antalya otelleri , Marmaris otelleri , Çeşme otelleri Eylül ayında uygun tatil fırsatları sunuyor. Örnek olarak Bodrum otel fiyatları Eylül ayında yarı yarıya kadar düşebiliyor. Aynı şekilde, Eylül ayı döneminde Antalya son dakika fırsatları çok ucuz tatil yapmak için kaçırılmayacak fırsatlar arasında yer alıyor. Eğer siz de Eylül ayında tatil yapmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz bölgelerde yer alan 5 yıldızlı oteller , butik oteller ya da tatil köyleri için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmenizi öneriyoruz.

Eylül Ayında Hangi Bodrum Otelleri Tercih Edilmeli?

Salmakis Bodrum Resort Spa

Türkiye’nin belki de en popüler tatil merkezi olan Bodrum için muhteşem doğası, her konsepte uygun otelleri, pansiyonları ve tatil köyleriyle tam bir cazibe merkezi diyebiliriz. Bodrum 5 yıldızlı oteller kadar kusursuz butik oteller ile de dikkat çekiyor. Eylül ayında Bodrum otelleri için tercih yapmadan önce hangi konseptte bir otelde konaklamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Eylül ayında Bodrum 5 yıldızlı oteller kategorisinde tercih edebileceğiniz en iyi tesislerden bir tanesi Salmakis Resort Spa olacaktır. Ultra herşey dahil konseptinde hizmet veren Salmakis Resort Spa otelde Ağustos ayında 2 yetişkin olarak 5 günlük bir konaklama rezervasyonu yapmak istediğinizde en ekonomik oda seçeneği için ortalama 6.800 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekirken, Eylül ayının ikinci yarısında 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti 3.400 TL’ye kadar düşüyor. Ancak bu fırsatları kaçırmamak ve otelde müsaitlik bulabilmeniz için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

[hotel id=”6809″][/hotel]

Temenos Butik Otel Spa

Bodrum butik oteller kategorisinde yer alan sessizlik ve huzur dolu bir tesiste konaklamak istiyorsanız. Tercihinizi oda kahvaltı konsepti ile hizmet veren Temenos Butik Otel Spa tesisinden yana kullanabilirsiniz. Küçük bir tesis olmasına rağmen sunduğu kusursuz hizmetler ve donanımlı odaları ile öne çıkan Temenos Butik Otel Spa Eylül ayı fırsat otelleri listesinde yer alıyor. Özellikle uygun balayı tatili yapmak isteyen çiftlerin değerlendirmek isteyebileceği bu özel tesiste, Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece konaklama fiyatı ortalama 4.000 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti 2.400 TL’ye kadar düşüyor. Bu kaçırılmayacak fırsat otel için acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

[hotel id=”6777″][/hotel]

Crystal Green Bay Resort Spa

Crystal Green Bay Resort SPA

Bodrum herşey dahil oteller konseptindeki Crytsal Green Bay Resort Spa sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ve kusursuz konumu ile unutulmaz hatıralar biriktirebileceğiniz çok özel bir tesis. Güvercinlik’te konumlanan Crytsal Green Bay Resort Spa misafirlerinden aldığı yüksek puanlarla dikkat çekiyor. Balayı çiftlerinden çocuklu ailelere kadar her konsepete uygun olan otel Bodrum fırsat otelleri arasında yer alıyor. Crystal Green Bay Resort Spa’da Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti en ekonomik oda için 6.300 TL olurken, Eylül ayının ikinci yarısında 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti 3.270 TL’ye kadar düşüyor. Eylül ayında bu özel tesiste büyük fiyat avantajlarıyla konaklamak için zaman kaybetmeden rezervasyonunuzu yapmanızı öneriyoruz.

[hotel id=”6687″][/hotel]

Eylül Ayında Hangi Antalya Otelleri Tercih Edilmeli?

Türkiye'nin En Lüks Balayı Otelleri - Susesi Deluxe

Akdeniz bölgesi, Türkiye’nin en güneyinde yer aldığı için Eylül ayında ülkemizde havaların en sıcak olduğu bölge olarak öne çıkıyor. Deniz kum güneş tatili yapmak isteyenler için büyük fiyat avantajları sunan Antalya otelleri Eylül ayında da en çok tercih edilen oteller arasında yer alıyor. Özellikle balayı tatili için yoğun talep gören Antalya otelleri , Eylül ayında balayı çiftleri ile dolup taşıyor. Türkiye’de balayı tatili denince akla gelen en iyi balayı otelleri arasında zirvede yer alan Susesi Luxury Resort Hotel , Eylül ayı Antalya fırsat otelleri kategorisinde! Ağustos ayında Susesi Luxury Resort Hotel’de 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti en ekonomik odada 10.900 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında en ekonomik odada 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti 7.500 TL’ye düşüyor. Eğer Eylül ayında Türkiye’de benzersiz bir balayı tatili deneyimi yaşamak istiyorsanız bu büyük fırsatı kaçırmayın deriz!

[hotel id=”6058″][/hotel]

Orange County Resort Kemer

En İyi Kemer Otelleri - Orange County

Antalya’nın en popüler tatil beldelerinden Kemer de Antalya fırsat otelleri kategorisinde yer alan birçok tesise ev sahipliği yapıyor. Özellikle tatilde sadece güneş kum ve güneşin tadını çıkarmak yerine hareketli bir gece hayatı da arayanların tercih edebileceği Kemer; büyük gece kulüpleri, disco ve barlarıyla ünlü bir tatil merkezi. Kemer otelleri lüks ve donanımlı tesisleri muhteşem bir doğa ile buluşturarak unutulmaz tatil fırsatları sunuyor. Eylül ayında Kemer fırsat otelleri listesinde öne çıkan tesis ise Orange County Resort Kemer diyebiliriz. Amsterdam temalı bu eşsiz eğlence ve aktivite otelinde Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece en ekonomik odada konaklama ücreti 7.850 TL iken, aynı şartlarda Eylül ayının ikinci yarısında 5.500 TL’ye konaklayabiliyorsunuz. Ultra herşey dahil konseptinde hizmet veren bu benzersiz Kemer fırsat otel sizler için bulunmaz bir fırsat olabilir.

[hotel id=”6109″][/hotel]

Starlight Resort Hotel

Ultra herşey dahil Antalya otelleri denildiğinde akla gelen tatil merkezlerinden bir tanesi de Side bölgesi oluyor. Tarihi dokusu, muhteşem doğası ve lüks otelleri ile fark yaratan Side otelleri Eylül ayında tatil yapmak isteyenlere büyük fiyat avantajları sunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yaz aylarında akın ettiği Side otelleri aktivite olanakları, kusursuz şovları ve sanatçı gala programları ile adından söz ettiriyor. Ailece, arkadaş grubuyla ya da çift olarak konaklayabileceğiniz herşey dahil Side otelleri tatil için tercih edilebilecek en iyi merkezlerden kuşkusuz! Eylül ayı Side fırsat otel olarak öne çıkan tesis çok net bir şekilde Starlight Resort Hotel diyebiliriz.

Ultra herşey dahil konseptinde hizmet veren bu özel tesis, yıl boyunca yerli ve yabancı sanatçıların muhteşem gala programlarına ev sahipliği yapıyor. Kusursuz hizmet anlayışı, benzersiz özel plajı ve havuzları, muhteşem spa hizmetleri, dünya mutfağının en seçkin örneklerini tadabileceğiniz restoranları ve sınırsız aktivite olanaklarıyla en iyi Side otelleri kategorisinde en üst sıralarda yer alan Starlight Resort Hotel Eylül ayında çok avantajlı fiyatlar sunuyor. Bu kusursuz otelde Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece en ekonomik odada konaklama ücreti 7.800 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında aynı şartlarda 4.700 TL’ye konaklayabiliyorsunuz. Hem tarihe ilginiz varsa hem de lüks bir otelde benzersiz bir tatil yapmak istiyorsanız Starlight Resort Hotel için Eylül ayı avantajlarını kesinlikle kaçırmayın.

[hotel id=”6310″][/hotel]

Alaçatı Eski Ev Otel

Çeşme’nin otantik yapısını en iyi yansıtan yapıları benzersiz taş evleri şüphesiz. Tatilinizi Çeşme butik oteller kategorisinde yer alan taş evlerde yapmak ister misiniz? Çoğunlukla Alaçatı bölgesinde yer alan otantik yapılarda konaklayarak unutulmaz tatil hatıraları biriktirebilirsiniz. Eğer tercihinizi Çeşme butik otelleri kategorisinde yer alan tesislerinden yana kullanmak istiyorsanız, Alaçatı Eski Ev Otel Çeşme fırsat otel olarak karşımıza çıkıyor. Eylül ayında büyük fiyat avantajları uygulayan Alaçatı Eski Ev Otel’de konuklamak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Alaçatı Eski Ev Otel’de Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece en ekonomik odada konaklama ücreti 4000 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında aynı koşullarda 2.700 TL’ye konaklayabiliyorsunuz. Çeşme’nin otantik dokusunu en iyi şekilde yaşayabilmek ve büyük fiyat avantajı yakalamak için Alaçatı Eski Ev Otel kesinlikle ilk tercihiniz olmalı! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…  

[hotel id=”20307″][/hotel]

Eylül Ayında Hangi Çeşme Otelleri Tercih Edilmeli?

Son yıllarda Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biri olama özelliği taşıyan Çeşme, kusursuz denizi, plajları ve lüks otelleriyle büyülüyor. Alaçatı, Ilıca gibi merkezlere yakın olması nedeniyle de bir cazibe merkezi olan Çeşme sayısız festival, konser ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kendine has mimarisi ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Çeşme bir tatilden bekleyeceğiniz her şeyi size sunuyor. Çeşme otelleri Eylül ayında misafirlerine büyük ayrıcalıklar tanıyor ve bu ayrıcalıklar gerçekten kaçırılmaması gereken fırsatlar. Çeşme fırsat otel kategorisinde gösterebileceğimiz tesislerin başında Premier Solto Hotel by Corendon geliyor. Oda kahvaltı konsepti ile misafirlerini ağırlayan bu özel tesis, Alaçatı bölgesinde zeytin ve lavanta kokuları eşliğinde denize sıfır muhteşem bir konuma sahip. Kusursuz plajı, balayı çiftlerine sunduğu ayrıcalıklar ve üstün hizmet kalitesiyle fark yaratıyor. Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece en ekonomik odada konaklama ücreti 7.125 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında aynı koşullarda 3.750’ye konaklayabilme fırsatı yakalıyorsunuz. Eğer Çeşme’de kusursuz bir otelde uygun fiyatlarla tatil yapmak istiyorsanız Eylül ayında Premier Solto Hotel by Corendon tam size göre!

[hotel id=”10094″][/hotel]

Pırıl Otel Termal Spa

Pırıl Hotel - Genel

Çeşme otelleri genellikle oda kahvaltı konseptinde hizmet veriyor, bunun en önemli sebebi olarak da Çeşme bölgesinin çevresinde çok sayıda etkinlik ve cazibe merkezinin olması gösterilebilir. Tatilinizi en iyi Çeşme otelleri kategorisinde yer alan bir tesiste yapmak istiyorsunuz, fakat kaldığınız otelin tam pansiyon ya da herşey dahil konseptinde hizmet vermesini istiyorsunuz. Endişe etmenize gerek yok, çünkü Çeşme otelleri kategorisinde herşey dahil ve tam pansiyon konseptinde hizmet veren az sayıda da olsa oteller mevcut. Pırıl Otel Termal Spa tam pansiyol plus konseptinde hizmet veren benzersiz bir Çeşme oteli olarak öne çıkıyor. Lüks tesislerinin yanında konuklarına termal su hizmetleri de sunan bu özel tesis sessizlik ve huzur dolu bir Çeşme oteli arayanlar için biçilmiş kaftan! Pırıl Otel Termal Spa’da Ağustos ayı 2 yetişkin 5 gece konaklama ücreti 3.220 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında aynı koşullarda 1780 TL’ye kalabiliyorsunuz. Eylül ayında tercih edebileceğiniz Çeşme fırsat otel Pırıl Otel Termal Spa fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

[hotel id=”6624″][/hotel]

Alaçatı Eski Ev Otel

Çeşme’nin otantik yapısını en iyi yansıtan yapıları benzersiz taş evleri şüphesiz. Tatilinizi Çeşme butik oteller kategorisinde yer alan taş evlerde yapmak ister misiniz? Çoğunlukla Alaçatı bölgesinde yer alan otantik yapılarda konaklayarak unutulmaz tatil hatıraları biriktirebilirsiniz. Eğer tercihinizi Çeşme butik otelleri kategorisinde yer alan tesislerinden yana kullanmak istiyorsanız, Alaçatı Eski Ev Otel Çeşme fırsat otel olarak karşımıza çıkıyor. Eylül ayında büyük fiyat avantajları uygulayan Alaçatı Eski Ev Otel’de konuklamak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Alaçatı Eski Ev Otel’de Ağustos ayında 2 yetişkin 5 gece en ekonomik odada konaklama ücreti 4000 TL iken, Eylül ayının ikinci yarısında aynı koşullarda 2.700 TL’ye konaklayabiliyorsunuz. Çeşme’nin otantik dokusunu en iyi şekilde yaşayabilmek ve büyük fiyat avantajı yakalamak için Alaçatı Eski Ev Otel kesinlikle ilk tercihiniz olmalı! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…  

[hotel id=”20307″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz