Türkiye’de böyle bir projeyi ancak kafe ve bistro konseptlerinde görürüz derdik eskiden, oysa Sivas’ta Hobbit turizmi, en başından devlet ve belediye destekli bir proje olarak yoluna devam ediyor!

Sivas Hobbit Evleri - Genel

Orta Dünya’ya hayran olan pek çok LOTR ve Hobbit hayranı bilir, Shire Köyü, Hobbitlerin yerleşim yeri olarak nam salmıştır ve burada tüm hobbitler huzur içinde, diğer ırkların etkisi altında kalmaksızın yaşarlar. Ta ki, büyük savaşa ve Frodo Baggins’in bu savaşta başrolü üstlenmesine kadar.

Sivas Hobbit Evleri - Hobbit Tatil Köyü

Sivas’ta kurulan Hobbit Yamaç Evleri, Hobbit Evleri konsepti ile başlangıçta sadece yedi adet kurulmuş ve sonrasında büyük bir ilgi görünce, sayısı 24’e çıkarılmıştı. Evlerin özellikle mimarisi ve toprak altında olması; çevrenin ise tam bir Shire Köyü havası sunması, müstakbel ziyaretçilerini heyecanlandıran türden etmenler.

Sivas Hobbit Evleri - Nehir

“Sivasımıza adeta bir tatil köyü kazandırdık. Ödüllü Yamaç Evleri projemizin ikinci etabı tamamlanmak üzere, şehrimize hayırlı olsun” cümleleri ile projede sona geldiğini geçtiğimiz Mayıs ayında doğrulayan belediye başkanı Sami Aydın, aynı zamanda bir mimar. Şüphe yok ki, mimar olması bu tatil köyünün kazandırılmasında büyük katkı payına sahip. 

Hobbit Yamaç Evlerine Nasıl Gidiliyor?

Sivas Hobbit Evleri - Yeşil Manzara

Hobbit Yamaç Evleri’ne gitmek oldukça basit. Sivas şehir merkezinden sadece yedi kilometre uzaklıkta olan Paşabahçe Mesire Alanı üzerine inşa edilen bu evlere herhangi bir vasıta ile çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Havası, doğası ve sunduğu hizmetler ile Hobbit Yamaç Evleri, bir tatil merkezinden hallice hizmet veriyor.

Hobbit Yamaç Evleri Nasıl İşletiliyor?

Talep yoğun, ilgi oldukça büyük ve projenin genişletilmesi şu an için değerlendiriliyor. Doyumluk değil de tadımlık bir tatil köyü olduğunu her fırsatta dile getiren Sami Aydın, bu fikrinden kısa sürede vazgeçebilir çünkü Yamaç Evleri genelde boş kalmıyor.

Sivas Hobbit Evleri - Üst Görünüm

24 Evlik bu yamaç evleri Belediye tarafından işletilmekte ve rezervasyonlar yapılabiliyor. Her evde üç kişinin kalabileceği bu tatil köyü, ziyaretçilerine olabildiğince iyi hizmet vermek adına geliştirilmeyi sürdürüyor.

Hobbit Yamaç Evleri Hizmetleri

Paşabahçe Mesire Alanı üzerine inşa edilmiş bu yamaç evlerinin proje kapsamında bir tatil köyü olması kararlaştırılmış ve dolayısıyla, etrafında yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz pek çok kafesi, restoranı var. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz her şeyi düşünen bu tatil köyü konseptinde, kafe ve restoranlar da bu otantik havayı bozmuyor ve mimarileri evlere yakın biçimde düzenleniyor.

Sivas Hobbit Evleri - Hobbit Evi

Kafanızı dinleyip doğa ile iç içe olabileceğiniz, havası ve suyuyla bir başka olan Sivas Paşabahçe Mesire Alanı içerisinde bulunan Hobbit Yamaç Evleri’ni, bir Orta Dünya hayranı iseniz muhakkak ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Sivas Hobbit Evleri - Tatil Köyü

Bu tarz konsept tatil köyleri artar mı? Sorusu ise hala geçerliliğini koruyan sorulardan. Umuyoruz, gelecek zamanda yepyeni projelerle bu tarz global çapta projeler artış gösterir ve ülkemiz değer kazanır. 

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz