Kıbrıs, Türkiye’den sadece kimlik kartınız ile giriş yapıp Kuzey tarafında dilediğiniz tesiste konaklayabileceğiniz ve dolaşabileceğiniz bir tatil adası olarak son dönemin en popüler adreslerinden bir tanesi. Türkiye’den pek çok insanın yaz aylarında, muhteşem tesislerin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uğradığı Kıbrıs’ta, siz de harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Yolunuz daha önce Kıbrıs’a düşmediyse ve bu cennet ada tatil planlarınız arasında yer alıyorsa, Kıbrıs’a ilk kez gideceklere tavsiyeler adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Peki, Kıbrıs’ta alışveriş nerede yapılır, nerelerden neler alınır; biliyor musunuz?

Kibris-alisveris-rehberi-girne-kalesi

Bugünkü yazımızda sizler için Kıbrıs’ın alışveriş rehberini hazırlayacağız. Türkiye’den daha ucuza alabileceğiniz pek çok ürünün bulunduğu bu tatil adasında, kalacak yerler için de Tatil Dükkanı’nın fırsatlar sayfasını kullanabilirsiniz; sizler için harika tekliflerimiz bulunuyor!

Hazırsanız, alışveriş rehberimize başlayalım.

4Ayakkabı & Tekstil Ürünleri

Kıbrıs Tatil Rehberi - Ayakkabı - Tekstil

Kıbrıs’ta ayakkabı ve tekstil ürünleri, dünya çapında markaların bulunduğu pek çok merkezde satılıyor ve bunları çok ucuza bulabilmeniz mümkün. Elbette, alışveriş merkezlerinde fiyatlar Türkiye’deki fiyatlarla hemen hemen aynı, ancak örneğin Lefkoşa’da Dereboyu Caddesi, tekstil ve ayakkabı için kesinlikle en uğrak yerlerden bir tanesi. Bu caddede, ülkemize oranla çok daha ucuz ürünler bulabilmeniz, pek çok ünlü markanın ürünlerini satın alabilmeniz mümkün oluyor.

Ek olarak, Girne’ye yolunuz düşerse yahut konakladığınız tesis Girne tarafında ise, mutlaka yat limanı çevresindeki mağazalara da uğrayın. Burada da dünyaca ünlü pek çok markanın tekstil ve ayakkabı ürünlerini imitasyon olarak bulabiliyor ve çok ucuza alabiliyorsunuz.

3Hediyelik & Aksesuar

Kıbrıs Alışveriş Rehberi - Hediyelik Eşya

Tatil dönüşlerinde genelde hem aile bireylerine hem de arkadaşlarınıza hatıra kalması için bir şeyler götürmek istersiniz ve hemen her tatil merkezinde olduğu gibi, Kıbrıs’ta da hediyelik eşyalar alabileceğiniz pek çok mağaza mevcut. Şehir merkezlerine yolunuz düşerse, muhakkak hediyelik eşya marketlerini görebilir ve stantlarından dilediğiniz ürünleri hediyelik olarak seçebilirsiniz.

Kıbrıs’a dair magnetler, tepsiler ve benzeri pek çok ürün bulunan bu mağazalarda, genelde ürünler oldukça ucuza satılıyor.

2Alkol & Sigara

Kıbrıs Alışveriş Rehberi - Sigara ve Alkol

Bildiğiniz gibi Kıbrıs’ın en güzel yönlerinden bir tanesi alkol ve sigara fiyatları. Bakıldığında, Kıbrıs içerisinde alkol ve sigarayı Türkiye’deki fiyatlarına nazaran çok daha ucuza alabiliyorsunuz ancak artık limitler mevcut. Geçtiğimiz dönemlerde, yüklü miktarlarda getirilebilen bu ürünler artık ticari kaygılar sebebiyle limitli olarak getirilebiliyor. Artık, Türkiye’ye maksimum 3 litre alkol, 5 karton sigara getirebilmeniz mümkün.

Bu ürünleri bulabileceğiniz en ucuz mekanlar, genelde free shop denen marketler olarak bilinirler. Havalimanlarında bulunan free shoplardan alkol ve sigaranızı alabilir, sonrasında limiti aşmadığınız sürece uçağınıza binebilirsiniz. Aşmanız halinde, Türkiye’de yapılan kontrollerde fazlalıklara el konulduğunu unutmamanız gerekiyor.

1Hellim

Kıbrıs Alışveriş Rehberi - Hellim Peyniri

Son olarak, yiyecek konusunda da kendine has lezzetleri bulunan Kıbrıs’ta alabileceğiniz ve Türkiye’ye getirebileceğiniz en güzel şeylerin başında Hellim peyniri geliyor. Hellim’i, Kıbrıs’ta herhangi bir marketten alabilir ve valizinize ekleyebilirsiniz. Kıbrıs mutfağı hakkında detaylı bilgilere Kıbrıs’ta ne yenir? başlıklı yazımızı okuyarak sahip olabilirsiniz.

Tatil Dükkanı üzerinden Kıbrıs tesislerine dair ayrıntılı bilgi almayı ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz