Kayak denince herkesin aklına ilk olarak İsveç ve İsviçre geliyor olsa da, Avrupa’nın en büyük kayak merkezlerine sahip ülkelerinden birisi de Fransa’dır. Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olması nedeniyle bu alanda büyük yatırımlar yapan Fransa, pistleri kadar modern konaklama tesisleri ile tüm dünyada kayak severlerin gözdesi haline gelmiştir. Yazımızın devamında Fransa’da bulunan 3 farklı kayak merkezi hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. 

3Les Contamines Kayak Merkezi

Fransa'nın En İyi Kayak Merkezleri - Les Contamines

Fransa’nın kartpostallık görüntüleri ile meşhur Mont Blanc bölgesinde bulunan Les Contamines Kayak Merkezi, sakin bir kasabayı andırmaktadır. Aileler için oldukça uygun bu kayak merkezinde, çok uygun fiyatlara kayak dersi alabilirsiniz.

Fransa'nın En İyi Kayak Merkezleri - Les Contamines - Harita

Pistler profesyonellerden çok acemi ve orta seviyedeki kayakçılara hitap ettiği için yılın her döneminde kayak merkezi, sakin bir görüntü çizer. Konaklama, gezi, eğitim, yeme içme gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir paket ile bu bölgede güzel bir kış tatili geçirebilirsiniz. Les Contamines Kayak Merkezi, Avrupa’da en uygun kayak tatili yapabileceğiniz kayak merkezlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Ek olarak, kayak tatilinizi Avrupa’da yapmak istiyorsanız, Avrupa’nın En İyi 10 Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

2Vallorcine Kayak Merkezi

Fransa'nın En İyi Kayak Merkezleri - Vallorcine

Sadece kayak değil aynı zamanda yoga ve sirk aktivitelerinin de bulunduğu bir kompleks olan Vallorcine, çocuklu ailelere muhteşem bir kış tatili vadetmektedir. Kayak merkezinin en dikkat çeken yanı sessiz ve sakin olmasıdır. Lüks pistleri ve çok farklı konaklama çeşitlerine ev sahipliği yapan bölge, sessizlik arayanların tercih edebileceği bir merkez. Merkezin pistlerinde huzurlu bir şekilde kaydıktan sonra akşamları da çocuklarınız ile beraber sirk gösterilerine katılabilirsiniz. Merkezde hafta sonları çeşitli eğlence organizasyonları da düzenlenmektedir. Eğer kayak tatilinize turla gitmek istiyorsanız, Kayak Turu Öncesinde Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

1Valmorel Kayak Merkezi

Fransa'nın En İyi Kayak Merkezleri - Valmorel

Fransa’nın doğa harikası olan Tarentaise Vadisi’nde bulunan Valmorel Kayak Merkezi, profesyonel kayak sporcularına hitap etmemektedir. Belki de bu yüzden çok kalabalık olmayan Valmorel Kayak Merkezi’nde oldukça sakin olan yeşil ve mavi parkurlar bulunuyor. Bu da Valmorel’i kayağa yeni başlayanlar, bu alanda tecrübe kazanmak isteyenler ve çocuklar için mükemmel bir kayak merkezi haline getiriyor. Çocuklar için çeşitli oyun alanlarının yer alması, kayak merkezini aileler için ideal bir tatil bölgesi haline getirmektedir. Kayak sporuna yeni başladıysanız ve bu spor hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Kayak Sporu Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Fransa'nın En İyi Kayak Merkezleri - Valmorel - Pistler

Kayak merkezi çevresinde Fransız mutfağını yakından tanıyabileceğiniz çeşitli restoranlar da bulunuyor ve Avrupa ortalaması düşünüldüğünde yeme içme imkanlarının oldukça uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Fransa’nın uygun fiyatlı olma özellikleriyle öne çıkan kayak merkezlerini sizlerle paylaştık. Siz de Fransa’nın benzersiz doğasında harika bir kayak tatili yapmak için yerinizi ayırtabilirsiniz. 

Eğer yurt dışında bir kayak tatili yapmak istiyorsanız, fakat daha ekonomik bir tatil fırsatı arıyorsanız, Komşuda Kayak Keyfi: Gudauri Kayak Merkezi ve Avrupa’nın Parlayan Kayak Merkezi Bansko başlıklı yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here