Ülkemiz, bir kaplıca cenneti ve yüksek mineralli suları ile her yıl yüz binlerce yabancı ve yerli turisti ağırlayan pek çok kaplıcaya sahip. Rahatsızlıklarınıza şifa olan ve özellikle dinlendirici niteliği ile ruhunuzu da yenileyen kaplıcalar, pek çok doktor tarafından da her yıl gidilmesi önerilen yerleşkeler olarak biliniyorlar. Peki, ekonomik bir kaplıca tatili için gidebileceğiniz en başarılı oteller hakkında fikriniz var mı?

Güre Kaplıcaları - Termal Havuz

Yoksa, bu yazımızda Tatil Dükkanı Blog olarak ekonomik bir kaplıca tatili için gidebileceğiniz en uygun termal otelleri listeleyeceğiz. Siz de, ailenizle huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek ekonomik ancak hizmetlerinden ve konuk memnuniyetinden ödün vermeyen tesisler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ek olarak, Kaplıcalar İle Sağlıklı ve Eşsiz Bir Tatil Planlayın! başlıklı yazımızı okuyarak kaplıcalar ve özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

8Gürses Termal

Gürses Termal Hotel - Genel

Afyon’un Sandıklı ilçesi, bilindiği gibi termal turizminin en aktif olduğu yerleşkelerden bir tanesi ve burada Hüdai Kaplıcaları mevkiinde pek çok tesis var. Geçtiğimiz günlerde sizler için Afyon’da 5 Yıldızlı Tatil: Budan Termal Hotel yazısını yayınlamış ve Sandıklı’nın en güzel tesislerinden birini incelemiştik. Sırada, güzel ve bir o kadar da ekonomik olan Gürses Termal bulunuyor.

Gürses Termal Hotel - Havuz

Su ile gelen şifa sloganı ile karşımıza çıkan bu tesiste, yarım pansiyon konsepti uygulanıyor ve ilk çocuğunuz 0-5 yaşları arasında ücretsiz kabul edilebiliyor. 134 Odalık bir tesis olan Gürses içerisinde, standart oda ve aile odaları mevcut. Her iki odada da termal su hizmeti alabilmektesiniz ve bu büyük bir ayrıcalık olarak belirtilebilir.

Gürses Termal Hotel - Sauna

Tesis içerisinde bulunan Spa merkezinin ise hizmet alanları oldukça fazla. Bakıldığında, kapalı termal havuz, buhar odası, hamam, sauna gibi hizmet alanlarını tesiste ücretsiz olarak kullanabilmektesiniz. Ek olarak, dilerseniz Spa merkezi içerisinde masaj paketleri satın alarak, ruhunuzu ve bedeninizi geleneksel ve modern pek çok masaj tipi ile yenileyebilmeniz de mümkün.

Gürses Termal Hotel - Kapalı Havuz

Bebek ve çocuklara özel, oyun alanı hizmetleri de bulunan Gürses Termal; sessiz ve sakin bir konum olan Sandıklı’da, termal tatil yapabileceğiniz harika tesislerden. Son olarak, tesisin bay ve bayanlara özel havuzlarının bulunduğunu da hatırlatalım.

[hotel id=”7255″][/hotel]

7Herakles Thermal Hotel

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel

Pamukkale’nin Karahayıt bölgesinde bulunan Herakles Thermal Hotel, ilk çocuğunuzu 0-6 yaşları arasında ücretsiz kabul eden; lüks ve bir o kadar da ekonomik bir termal otel olarak biliniyor. Termal suyun şifası ve konforlu konaklama deneyimini birleştiren bu tesiste; siz de yüksek derece sıcaklığı ve zengin mineral değeri ile bilinen termal sularda dilediğinizce huzur bulabilecek, aynı zamanda keyifli bir tatil yapabileceksiniz.

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel - Oda

132 Odalı Herakles Thermal Hotel içerisinde, termal banyosu bulunan standart odalar ve teras odalar bulunmakta. Beyaz cennet Pamukkale’nin belgeli ilk termal oteli olan tesiste, bahçe içerisinde ana kaynağından 55 derece ile çıkan, Karahayıt’ın özel, kırmızı termal suyu bir havuz biçiminde bulunuyor. Romatizmal hastalıklara, kemik erimesine, uykusuzluk ve yorgunluğa, üriner sistem rahatsızlıklarına şifa olabilen Pamukkale’nin kırmızı termal suları sayesinde; siz de şifa dolu bir tatil deneyimi yaşayabilmektesiniz.

Pamukkale'nin En İyi Termal Otelleri - Herakles Thermal Hotel - Termal Havuz

Ayrıca, tesis içerisinde masaj, çamur banyoları, sıcak ve soğuk terapi gibi hizmetler de sunulmakta. Bir fizik tedavi merkezi de olan Herakles Thermal Hotel içerisinde, rahatsızlıklarınıza yönelik uzman personellerle görüşerek bilgi alabilir ve uygun terapi paketlerinden biri ile; rahatsızlıklarınıza yönelik kırmızı sular eşliğinde şifa bulabilirsiniz. Ekonomik ancak şifa dolu, huzurlu bir tatil arıyorsanız; Pamukkale’de Herakles Thermal Hotel tüm güzelliği ile sizleri bekliyor.

[hotel id=”6600″][/hotel]

6Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

Oylat Kaplıcaları - Aşiyan Otel

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Oylat Kaplıcaları içerisinde, yeşilin tam ortasında, huzurlu bir tatile var mısınız? O halde, Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel kesinlikle tercihlerinizden biri olmalı. Yarım pansiyon konsepti ile hizmet veren bu tesiste, iki adet yüzme havuzu, kapalı bir restoran, Spa merkezi ve termal su hizmetleri yer alıyor. Aynı zamanda, her oda içerisinde de musluklardan Oylat’ın zengin mineralleri ile bilinen termal suları akıyor.

Oylat Kaplıcaları - Otel Genel

Bay ve bayanlara özel ayrı termal havuzları bulunan Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel içerisinde, 38-40 derece arasında değişen sıcaklıkları ile bu termal havuzlarda dilediğinizce yüzebilmeniz mümkün oluyor. Romatizmal hastalıklardan sinirsel rahatsızlıklara, kronik bel ağrılarından deri hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığınıza Oylat’ın şifalı suları yardımcı olabilir.

Oylat Kaplıcaları - Otel Havuzu

Tesisin Spa merkezinde ise hamam ve sauna mevcut. Her iki alanı da ücretsiz kullanabilmeniz mümkünken, bunun yanında dilerseniz uzman personeller eşliğinde bakımlar yaptırabiliyor; masaj paketleri alıp vücudunuzu yenileyebiliyorsunuz. Doğanın kalbinde, saklı bir cennette, sükunet içinde bir tatil arıyorsanız; bir de ekonomik olsun diyorsanız, Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel tercihlerinizden biri olmalı.

[hotel id=”7599″][/hotel]

5Elaia Thermal & Spa Hotel

Elaia Termal Hotel - Genel

Balıkesir’in Güre kasabasında yer alan bir diğer termal otel de, Elaia Thermal & Spa Hotel olarak biliniyor. Yeşillikler içerisindeki konumu ile dikkat çeken ve konuklarına huzur dolu bir tatil vadeden bu tesiste, yarım pansiyon konsepti uygulanıyor. Her odasında termal su imkanı bulunan Elaia içerisinde, standart ve çatı oda seçenekleri mevcut. Ayrıca, dört mevsim kalınabilecek bu otelde denize mesafeniz sadece 19 metre!

Elaia Termal Hotel - Havuz

Bay ve bayanlara özel, ayrı termal havuzları bulunan tesiste, maalesef Spa merkezi ve sauna, hamam, jakuzi gibi hizmet alanlarına rastlamıyoruz; ancak sadece termal havuz da bana yeter diyen ve sakin bir tatil arayan herkes için Elaia’nın ideal bir konum olduğu belirtilebilir.

[hotel id=”19773″][/hotel]

4Gözlek Termal

Gözlek Termal Hotel - Genel

Amasya – Çorum karayolu üzerinde bulunan, Türkiye’nin en başarılı termal otellerinden Gözlek Termal, ev konforundaki rahatlığı ile dikkat çekerken, samimi ve sıcakkanlı personelleri ile sizleri karşılıyor. Oda kahvaltı konsepti ile işletilen bu tesiste, ilk çocuğunuz 0-6 yaşları arasında ücretsiz kabul ediliyor. Bakıldığında, apart tipindeki odaları ile hizmet veren otelin; her apart grubunda termal suyu mevcut ve dilerseniz yüksek standartlardaki apartlarında kalarak, jakuzi gibi olanaklardan da faydalanabiliyorsunuz.

Gözlek Termal Hotel - Havuz

Doğadan gelen şifa sloganı ile konuklarına hizmet veren Gözlek Termal, açık yüzme havuzları, bay ve bayanlara özel termal havuzları, Türk hamamı, sauna, buhar odası, jakuzi gibi ücretsiz kullanabileceğiniz pek çok hizmet alanı ile donatılmış. Tesisin termal sularının ortalama sıcaklığı 38,5 derece olarak bilinmekte.

Gözlek Termal Hotel - Manzara

Ayrıca, Gözlek Termal içerisinde piknik alanlarından bisiklet parkurlarına; futbol, basketbol, voleybol sahalarından oyun salonuna kadar pek çok eğlenebileceğiniz aktivite alanı da mevcut. Ailecek, hem ekonomik hem de dolu dolu bir tatil yapmak isterseniz; kesinlikle bu tesisi listenize ekleyin.

[hotel id=”20326″][/hotel]

3Ceylan Termal Sağlıklı Yaşam Köyü

Ceylan Termal Hotel - Manzara

Afyon’da bulunan Ceylan Termal, sadece oda konsepti ile hizmet veren termal tesislerden bir tanesi ve ilk iki çocuğunuzu 0-14 yaşları arasında ücretsiz kabul ediyor. Gazlıgöl bölgesinde konumlanmış bu tesiste, 30 adet oda bulunmakta ve bu odalar, sağlık evleri, termal taş villa olarak kategorilendirilmiş. Her ikisi de ev biçiminde olan bu oda seçeneklerinde, ailecek güzel bir tatil yapabilmeniz kesinlikle mümkün.

Ceylan Termal Hotel - Genel

Her tesis odasında termal su hizmeti de sunabilen Ceylan Termal içerisinde, ayrıca hamam, termal havuz gibi hizmet alanları da mevcut. Ekonomik ve ailecek bir termal tatil yapmak isterseniz; apart otel temasındaki bu tesis sizin için kesinlikle çok uygun.

[hotel id=”17234″][/hotel]

2Güre Saruhan Thermal Hotel

Güre Saruhan Hotel - Genel

Edremit’in Güre mevkiinde konumlanmış Saruhan Thermal, ekonomik bir termal tatil için en iyi tesislerden bir tanesi. Yarım pansiyon konsepti ile işletilen bu tesiste, ilk çocuğunuz 0-6, ikinci çocuğunuz 0-1 yaşları arasında ücretsiz kabul edilebiliyor ve otelin denize uzaklığı sadece 150 metre. Kazdağları’nın Güney eteğinde kalan Güre, havası, şifalı termal suları, kaplıcaları ve ambiyansı ile şirin bir tatil kasabası olarak biliniyor.

Güre Saruhan Hotel - Havuz

Bilhassa kaplıcaları ile ünlü olan Güre’de, rivayete göre aşk Tanrıçası Afrodit de yıkanmış. Türk uzmanlarınca yapılan incelemelerde, Güre termal sularının potasyumdan sodyuma, magnezyumdan kalsiyuma pek çok mineral barındırdığı biliniyor.

Güre Kaplıcaları - Genel

Klasik ve Suit odaları ile hizmet veren Güre Saruhan Thermal içerisinde ise termal su istediğiniz her yerde sizlerle. 36 ila 38 derece arasında değişen sıcaklığı ile bu sular, hem termal havuzda hem de spa merkezlerinde bulunmakta. Spa merkezi içerisinde, jakuzi, hamam, sauna gibi hizmet alanlarını ücretsiz kullanabiliyor; dilerseniz uzman terapistler eşliğinde masaj ve terapi programlarına katılabiliyorsunuz. Tesiste çamur masajından taş masajına, süt banyosundan medikal bölgesel terapi programlarına kadar, geniş bir portföyde bakım ve masaj hizmetleri sunulmakta. Siz de, ekonomik bir termal tatil yapmak istiyorsanız; Güre Saruhan Thermal huzurlu atmosferi ile sizleri şirin sahil kasabası Güre’de bekliyor.

[hotel id=”6543″][/hotel]

1Grand Özgül Termal

Grand Özgül Termal Otel - Doktor Balıklar

Afyon’un sadece bir otel olarak değil, tatil köyü olarak bilinen işletmesi Grand Özgül Termal, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından Kaplıca İşletme Ruhsatı sahibi bir tesis. Lüks ve bir o kadar da ekonomik tatil yapmak isteyenlerin en doğru tercihlerinden biri olabilecek bu tesiste, yarım pansiyon konsepti uygulanıyor ve ilk çocuğunuz 0-6 yaşları arasında ücretsiz kabul ediliyor.

Grand Özgül Termal Otel - Yeme-İçme

2 Adet açık, 5 adet kapalı havuzu; A’la Carte ve açık büfe restoranları, Spa merkezi, termal su hizmeti, eğlenceli aktiviteleri ve dahası ile Grand Özgül Termal terapistleri ile de çok ünlü. Bakıldığında, termal ve Spa merkezi olan Lotus Spa içerisinde; uzman terapistler eşliğinde özel masaj paketleri hakkında görüşebiliyor, rahatsızlıklarınıza göre yararlanabileceğiniz paketler hakkında bilgiler alıp harika bir serüvene katılabiliyorsunuz.

Grand Özgül Termal Otel - Havuzlar

Çamur banyosu uygulamaları da bulunan tesis içerisinde, jakuzi, doktor balıklar, hamam, tuz odası ve sauna gibi hizmet alanları da mevcut. Ayrıca, tesisin tüm odalarında termal su hizmeti de bulunmakta ve odanızda da termal su keyfini yaşayabilmeniz mümkün.

Grand Özgül Termal Otel - Genel

Alkolsüz bir aile oteli olarak Grand Özgül Termal içerisinde, siz de harika bir termal tatil yapabilirsiniz. Ek olarak, daha fazla bilgi isterseniz; sizin için Afyon’un Şifası Grand Özgül Termal Otel başlıklı yazımızda tesisi ayrıntıları ile incelemiştik. Göz atmayı ihmal etmeyin! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

[hotel id=”7262″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz