Tatil Dükkanı Blog’da daha önce Kaş hakkında detaylı bir gezi rehberini sizin için Sükunetin Adresi: Kaş Gezi Rehberi başlıklı yazımızda hazırlamıştık. Gezi rehberimizi okuyarak, Kaş’ın gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri, mutfağı, kültürü hakkında detaylı bilgiler alabilmeniz mümkün. Peki, bu muhteşem tatil bölgesindeki en iyi plajlar hakkında fikriniz var mı? Bu yazımızda, sükunetin adresi Kaş’ın en iyi 10 plajını sizin için listeleyecek ve temaları hakkında da ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Siz de, bu yaz güzel bir tatil planlıyor, ancak olabildiğince yeşil ve mavinin bir arada olduğu, huzurlu ve sakin bir yer tercihinde bulunmak istiyorsanız; Kaş sizin için en doğru seçimlerden bir tanesi olabilir.

Patara Plajı

Kaş’ın en popüler plajlarından bir tanesi, Patara olarak biliniyor ve burası taşlı denize girmemek isteyenler için uygun nitelikler taşıyor. Oldukça temiz ve taşsız bir denizi olan Patara’nın aynı zamanda nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarına da ev sahipliği yaptığı biliniyor. Halka açık bir plaj olduğundan, bilhassa yaz aylarında biraz kalabalık olsa da; eğlenebileceğiniz ve deniz keyfini dilediğinizce yaşayabileceğiniz bir plaj olduğu aşikar.

Kaputaş Plajı

Türkiye'nin En Güzel Plajları - Kaputaş

Ülkenin en göz alıcı, en cezbedici plajlarından birini görmek isterseniz, rotanızı Kaputaş’a çevirmenizi tavsiye ederiz; çünkü henüz ilk bakışta, burada unutamayacağınız bir deneyim yaşayabileceğinizi anlayacaksınız. Kaş’ın dev kayalarının ortasından girebileceğiniz Kaputaş, Kaş’a yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunsa da; şehir içi ulaşım sayesinde kolayca ulaşabileceğiniz bir yer. Bunun yanında, kendi aracınızla gitmek isterseniz, çok park yeri olmaması detayını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Seyrek Çakıl Plajı

Küçük bir kaçamak yapmak isterseniz, Kaş yolu üzerinde bulunan Seyrek Çakıl Plajı da Kaş’ın en güzel plajlarından bir tanesi kabul ediliyor. Bakıldığında, bir yol kenarı plajı olduğundan pek donanımlı değil, ancak denizi ve sakinliği ile yeterince güzel. Dönerken ya da Kaş’a giderken, burada biraz duraksamanızı tavsiye ederiz.

Akçagerme Plajı

Kaş’ın en güzel plajlarından biri olan Akçagerme, genellikle çocuklu ailelerin ve her şeyin olduğu bir plajda tatil, deniz keyfi yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Tam donanımlı olan, Aquapark’ından tenis kortlarına kadar her şeyin düşünüldüğü Akçagerme Plajı, denizi açısından da oldukça sakin bir yer. Bu bağlamda, çocuklar için güvenli ve Kaş merkezine yakın olduğundan çokça tercih ediliyor.

Hidayetin Koyu

Geçtiğimiz yıllarda, nostalji yaşamak isteyenlerin sıklıkla uğradığı Hidayetin Koyu, günümüzde bir otel tarafından işletiliyor ve nostaljiden pek eser kalmamış olsa da; çarşaf gibi denizi, tertemiz kumsalı sayesinde gidilmeye hala değer bir yer olarak biliniyor. Giden konukların bilhassa denizinden çok etkilendiği Hidayetin Koyu, Kaş’ta mutlaka uğramanız gereken konumlardan.

İnceboğaz Plajı

Diğer Kaş plajlarına nazaran daha ılık bir suda deniz keyfi yaşamak isterseniz, İnceboğaz Plajı tercih edilebilir. Çukurbağ Yarımadası yolunda, yarımadanın inceldiği yer olarak bilinen bu plajda, sadece denizi değil, turunç ve begonvil kokularını, bolca yeşili ve huzuru deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, Kaş’ın bilinen meyhanelerinden Çakır Meyhane de, İnceboğaz’da konumlanıyor ve burada deniz keyfinin ardından felekten bir gece geçirebilmeniz de mümkün.

Asmaaltı Plajı

Kaş’ta denize girilebilecek en yakın nokta neresidir? Sorusunun cevabı, Asmaaltı Plajı. Merkezde bulunan limanın hemen yanı başında yer alan, Kaş’ın en güzel plajlarından Asmaaltı’nda, hem deniz keyfi yapabilir hem de günbatımını izleyebilirsiniz. Samimi personelleri ve genelde kalabalık olsa da sıcak insanları ile Asmaaltı Plajı, mutlaka uğramanız gerekenlerden.

Küçük Çakıl Plajı

Merkeze yakın bir diğer plaj olan Küçük Çakıl da, Kaş’ın en güzel plajları arasında yer alıyor; ancak burada bir plaj yapısını bulmak ziyadesiyle zor. Kayaların üzerine inşa edilmiş platformlar yardımı ile denize girebileceğiniz bu plajda, su tertemiz ve tatil severler, en çok bu sebepten Küçük Çakıl tercihinde bulunuyorlar. Ayrıca, merkeze yakın olması da bir diğer artısı.

Derya Beach

Küçük Çakıl Plajı yakınında yer alan Derya Beach de özel bir işletme ve eğer bolca eğlenmek istiyorsanız, bu işletme en doğru seçim olacaktır. Öğleden sonra kokteyl partilerinin ve eğlenceli etkinliklerin organize edildiği Derya Beach’te, harika bir gün geçirebilmeniz mümkün.

Liman Ağzı Plajı

Sükuneti Kaş’ın pek çok noktasında bulabilirsiniz, ancak kalabalık olmayan bir plajda, yeşilin ve mavinin alabildiğine etrafınızı sardığı bir noktada sükunet arıyorsanız; Liman Ağzı Plajı biçilmiş kaftan. Ulaşımı biraz zor, dilerseniz zorlu bir patikadan geçerek, dilerseniz dolmuş teknelerle ulaşabilmektesiniz; ancak ulaştığınızda, buna kesinlikle değdiğini fark edeceksiniz. Denizi, Caretta Caretta kaplumbağalarının ve pek çok deniz canlısının uğrak yeri olduğu Liman Ağzı Plajı, Kaş’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Ek olarak, en iyi Kaş otelleri için Tatil Dükkanı güvencesiyle hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz