Türkiye’nin büyük şehirlerinde yaşıyorsanız ve kısa süreliğine de olsa şehrin gürültülü ve stresli ortamından uzaklaşmak istiyorsanız, sizler için harika bir önerimiz var. Özellikle Ankara ve İstanbul’a yakınlığı ile ön plana çıkan Bolu, muhteşem doğası, sayısız aktivite olanakları ve şifalı sularıyla bir tatilden çok daha fazlasını sunuyor.

Yeşillikler içinde huzur ve oksijen depolarken şifalı sularda sağlığınıza kavuşabileceğiniz Bolu, kamp alanları, doğa yürüyüşleri ve kayak merkezleriyle birçok farklı konsepti tek çatı altında birleştiriyor. Kendinizi ödüllendirmek için tercih edebileceğiniz en iyi destinasyonlardan bir tanesi kesinlikle Bolu.

Kış Mevsiminde Yedigöller - Genel Yorum

Bolu’da yer alan Narven Termal Kasaba yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren bir sağlık kasabası olarak projelendirilmiş çok özel bir tesis. Geniş bir arazide doğayla iç içe olan bu proje 70 daireden oluşuyor. Konukların kendilerini evlerinde gibi hissetmesi için tesiste 3+1 daireler ve villalar yer alıyor. Şifalı sular ve huzur dolu bir tatil arayanların yanında etkinlik ve iş toplantıları için de olanaklar sunan Narven Termal Kasaba’da son teknoloji ürünlerle donatılmış toplantı ve etkinlik salonları da bulunuyor. 

4Plajı ve Havuzlarıyla Göz Dolduruyor

Tam anlamıyla bir tatil kasabası olan Narven Termal Kasaba’da erkek ve kadın bölümü olarak ayrılmış toplam 22 adet havuz bulunuyor. Termal kasaba; yarı olimpik havuz, yarı termal havuz, kapalı termal havuz, yataklı termal havuz, yürümeli termal havuz ve çocuk havuzu şeklinde inşa edilmiştir. 

3Farklı Lezzetler Sizleri Bekliyor

Tesisin en önemli özelliklerinden bir tanesi de kendi ürettiği sebze ve meyveleri kullanarak misafirlerine sunması. Otelin seralarında doğal olarak üretilen meyve ve sebzeler bulunuyor ve otelin usta şefleri tarafından hazırlanan kahvaltılar ve akşam yemekleri bu meyve ve sebzeler kullanılarak servis ediliyor.

Her öğünde Türk ve Dünya mutfağından pek çok farklı lezzet konuklara özel olarak hazırlanıyor. Siz de şehir yaşamından uzaklaşmak ve doğal ortamında yetişmiş meyve sebzelerle kendinizi ödüllendirmek isterseniz Narven Termal Kasaba en iyi tercihlerden bir tanesi. 

2Bolu Karacasu Kaplıcası ve Özellikleri

Kaplıcaları Ünlü Şehirler - Bolu Kaplıcaları Termal Havuz

Bolu Karacasu kaplıcasının tarihi çok eskilere dayanıyor. Birçok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynayan Bolu Karacasu kaplıcalarının termal suları otelin hem spa alanlarında, hem termal havuzlarda hem de dairelerde konuklara özel olarak sunuluyor. Termal suların sıcaklığı yaklaşık 42 derecedir. Bu özel termal suların içeriğinde kalsiyum, sülfat, florür ve mineraller bulunuyor.

Bolu Termal Otel - Havuz

Karacasu termal suları banyo tedavisi olarak tercih edildiğinde romatizmal hastalıklar başta olmak üzere kronik bel ağrıları, eklem hastalıklarına şifa niteliği taşıyor. Tamamlayıcı tedavi açısından ortopedik rahatsızlıklar, sinirsel rahatsızlıklar ve nörolojik rahatsızlıklar da şifa sağlar. Buhar şeklinde yapılan kullanımlar özellikle nefes darlığı çekenlerde ve kalp hastalarında son derece etkilidir.

1Doğa Kamp ve Kayak Keyfi

Sonbahar Tatili - Yedigöller

Aynı zamanda Bolu’da olmak demek, hem doğa hem de tarihi geziler açısından büyük bir zenginlik anlamına geliyor. Bolu’nun turist olarak en çok bilinen merkezleri Gölcük, Abant Gölü, Kartalkaya, Yedigöller Milli Parkı, Akçakoca, Sülüklü Göl olarak öne çıkıyor.

Kış Mevsiminde Yedigöller - Kamp Köprü

Tarihi açıdan ise görülmesi gereken yerler arasında Mudurnu ve Göynük evleri, türbeler, Amasra, Safranbolu, Frigya Kaya evleri sayılabilir. Aktiviteler açısından da çok zengin olan Bolu’da safari gezileri, orman gezileri, binicilik ve kampçılık yapabilir ve keyifli zaman geçirebilirirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi - Snowfest

Kayak ve yamaç paraşütü de bölgede olmazsa olmaz aktiviteler arasında yer alıyor. Özellikle Kartalkaya Kayak Merkezi ve Ilgaz Kayak Merkezi kayak yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Ek olarak, Kış Sporlarının Yıldızı Kartalkaya Kayak Merkezi başlıklı yazımızı okuyarak merkez hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

[hotel id=”20324″][/hotel]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz