Avrupa’nun kültür merkezlerinden İspanya’nın ilk milli parkı Picos de Europa büyüleyici doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. 22 Temmuz 1918 yılından bu yana milli park statüsünde hizmet veren Picos de Europa, yolunuz İspanya’ya düşerse mutlaka ziyaret etmeniz gereken merkezlerden bir tanesi.

Milli park statüsüne girdiği ilk yıllarda Covadonga Gölleri merkez olmak üzere 170 km2’lik bir alana sahip olan Picos de Europa, yıllar geçtikçe daha da büyük bir alana yayılmaya başladı ve bu alan 1995 yılında 646.60 km2’ye kadar genişletildi.

Kayın ve meşe ağaçlarının çok sayıda bulunduğu Picos de Europa Milli Parkı özellikle doğa yürüşleri yapmak isteyenler için muhteşem parkurlara sahip. Birçok canlı türüne de ev sahipliği yapan milli parkta sakallı akbaba, cantabrian boz ayısı, İber kurdu ve İspanyol dağ keçisi gibi koruma altında olan türler de yaşıyor.

Çok geniş bir alana yayılan ve benzersiz bir doğaya sahip olan Picos de Europa Milli Parkı’nda 4 nehir ve dünyaca ünlü Covadonga Gölleri yer alıyor. Milli parkta muhteşem bir görsel şölen imkanı sunan Fuentede teleferiği ile deniz seviyesinden 1.800 metre yükseğe çıkarak kusursuz bir manzara izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz