Kış sezonunun en heyecanlı tatili tabii ki yılbaşı. Yeni bir yıla girmenin yanı sıra uzun kış aylarında hayata bir mola verip nefes alıp eğlenme fırsatı da sunan yılbaşı tatilleri bu sebeple deyim yerindeyse dört gözle bekleniyor. Yılbaşı tatili için hem yurtiçinde hem de yurtdışında birçok farklı destinasyonu tercih edebilmek mümkün. İşte yılbaşı tatilinde gidebileceğiniz en keyifli destinasyonlar:

8Bodrum

Yaz tatillerinin popüler destinasyonu Bodrum yılbaşı tatillerinin de gözdesi. Muğla’da bulunan Bodrum ilçesi yılbaşında deyim yerindeyse ziyaretçi akınına uğruyor. Gece hayatı ile tüm dünyada haklı bir üne sahip olan Bodrum’da yılbaşı tatili yapmak yeni yıla sınırsız eğlence ile girmek anlamına geliyor. İlçenin ev sahipliği yaptığı eğlence mekânlarında yılbaşı programlarında ünlü sanatçılar boy gösteriyor. Yani Bodrum yılbaşı tatili için ideal bir alternatif.

7Kapadokya

Kurban Bayramı Tatil Önerileri

Eğer yeni yılı karlar altında karşılamak istiyorsanız Kapadokya kesinlikle tam aradığınız yer. Kış aylarında lapa lapa kar yağan Kapadokya yılbaşı tatili için en çok tercih edilen destinasyonlardan biri. Kapadokya’da bulunan her biri çok özel otellerde harika bir yılbaşı tatili yaşayabilirsiniz. Dünya Mirası Kapadokya’nın Gezi Rehberi adlı yazımızı okuyarak bu özel bölgemiz hakkında bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. 

6Uludağ

Uludağ Kayak Keyfi - Manzara

Kış tatili denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan Uludağ da yılbaşlarında dolup taşan yerlerden biri doğal olarak. Yılbaşı tatilini bembeyaz karlar içinde geçirmek, yeni yıla eğlenceli bir başlangıç yapıp tatili kayak yaparak taçlandırmak için Uludağ’a gitmeyi tercih edebilirsiniz.

5Balkan Ülkeleri

Yurt Dışına İlk Kez Çıkacaklara Tavsiyeler - Budva

Elbette yılbaşı tatilini yurt dışında da geçirebilmek mümkün. Türk vatandaşlarına vizesiz seyahat edebilme olanağı sunan Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Makedonya, Kosova gibi ülkelerde unutulmaz yılbaşı tatilleri yaşayabilmek mümkün. Özellikle sadece Balkanların değil Avrupa’nın en hareketli şehirlerinden biri olan Sırbistan’ın başkenti Belgrad dünyanın birçok yerinden olduğu gibi ülkemizden de binlerce insanı her yıl yılbaşı tatillerinde kendine çekmeyi başarıyor. Vizesiz seyahat edilebilen Balkan Ülkeleri adlı yazımızı okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

4Barcelona

Yurt Dışı Tatiline İlk Kez Çıkacaklara Tavsiyeler - Barcelona

İspanya’nın en popüler kentlerinden biri olan Barcelona yılbaşı tatili için mükemmel bir alternatif. Kendine has mimarisi ile tanınan kent aynı zamanda muhteşem eğlence hayatı ile de haklı bir üne sahip. Ünlü mimar Gaudi’nin inanılmaz eserleri ile süslü Barcelona sokaklarında hayatınızın en güzel gezi deneyimini yaşayabilir ve çılgın Barcelona gecelerinde yeni yılı sınırsız eğlence eşliğinde karşılayabilirsiniz. Avrupa’nın Kültür Merkezi Barcelona başlıklı yazımızı okuyarak bu özel şehir hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

3Berlin

Yılbaşı Tatili İçin Nereye Gidilir - Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin aynı zamanda Avrupa’nın parti başkenti olarak da tanınıyor. Berlin’de yılbaşında yüz binlerce Alman Brandenburg Kapısı olarak bilinen yerde inanılmaz eğlenceli bir parti ile yeni yıla giriyorlar. Sadece bu partiye katılmak için bile yılbaşı tatilinde Berlin tercih edilebilir. Buradaki havai fişek gösterilerinin bitmesinin ardından şehrin dört bir yanına dağılmış olan gece kulüplerindeki belki de hayatınızda göreceğiniz en çılgın ve eğlenceli partilere katılıp sabahın ilk ışıklarına dek eğlenerek yeni yıla kusursuz bir başlangıç yapmanın tadını çıkartabilirsiniz.

2Tayland

Yılbaşı Tatili İçin Nereye Gidilir - Tayland

“Yeni yıla sıcak bir ülkede girmek istiyorum” diyenlerdenseniz Tayland sizi bekliyor. Yılbaşında Tayland’da sıcacık bir ülkede tatil yapıp, denize girip güneşlenerek yeni yıla her zamankinden çok farklı bir atmosferde girebilirsiniz. Taylan’ın gece hayatının da çok hareketli olduğunu anımsatmamızda fayda var. Ülkede yeni yılda sokak partileri yapılıyor, bu partilere de katılabilir kısacası yeni yıla sıcacık, eğlenceli ve çok da keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

1Kıbrıs

Kıbrıs Girne

Kıbrıs’ın ismi yılbaşı tatilleri ile özdeşleşmiş durumda. Kuzey Kıbrıs’ta bulunan ünlü ve lüks oteller yılbaşında ülkemizin en ünlü sanatçılarının yer aldığı programlar düzenliyorlar. Hem ünlü sanatçıları görmek hem de casinolarda zaman geçirmek için her yılbaşında ülkemizden Kıbrıs’a deyim yerindeyse akın oluyor. Tercihinizi Kıbrıs’tan yana kullanarak yeni yıla unutulmaz anlar eşliğinde girebilirsiniz. Tatil Cenneti Kıbrıs’ın En Lüks 10 Oteli başlıklı yazımızı okuyarak Kıbrıs’ın en özel otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here