Turizm sektöründe yeni bir dönem başlıyor. Dünyanın ilk yapay yer çekimli uzay oteli 2025 yılında hizmete açılacak. Uzayda tatil yapma hayalleri artık gerçek oluyor. Gateway Foundation tarafından yapılan uzay otelinde toplam 400 kişi konaklayabileceği ve otelde mutfak, restoran, sinema gibi alanların da yer alacağı belirtildi.

2025 yılında hizmete açılması beklenen ilk ticari uzay oteline Alman bilim adamı Von Braun adı verildi. İçerisinde yapay yer çekimi bulunacak uzay otelinin 2025 yılında yörüngeye oturması bekleniyor. Oteldeki yapay yer çekimi bir iç ve bir dış halkanın birbirleri etrafında dönmesiyle oluşturulacak.

Gateway Foundation tarafından hayat geçirilen projenin yapımında Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yapımında kullanılan teknolojiden faydalanılıyor. Yapay yer çekimi sayesinde otel çalışanları ve turistler otel içerisinde dünyada olduğu gibi normal bir şekilde hareket edebilecek. Yapay yer çekimi sayesinde turistler, uzay istasyonunda konforlu ve rahat bir şekilde uzun süre tatil yapabilecek.

Halka şeklinde tasarlanan uzay oteli toplam 24 kapsülden oluşuyor. Tim Alatorre tarafından tasarlanan projenin bazı kapsüllerinde kalıcı olarak konaklama şansı sunulacak. Bazı kapsüller uzay ajanslarına kiralanırken, geri kalan kapsüller ise turistler için ayrılacak. Dünyanın yapay yer çekimli ilk otelinin her hafta yaklaşık 100 turist ağırlaması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here