Türkiye dünyanın en önemli kaplıcalarına sahip ülkeleri arasında yer alıyor. Doğal güzellikleri yanında tam bir kaplıca cenneti olan Türkiye, termal turizmde de dünya çapında önemli bir yere sahip. Şifalı kaplıca termal sularından faydalanmak için her yıl ülkemize yüz binlerce turist akın ediyor. Dünyanın birçok ülkesinden ülkemizi sadece şifalı kaplıca sularından faydalanmak ve huzurlu bir tatil yapabilmek için tercih eden turistler; daha çok Afyon, Haymana ve Bolu gibi kaplıcaları ile ünlü bölgeleri tercih ediyor.

Kurşunlu Kaplıcaları - Termal Havuz

Peki bu kaplıcaları diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir, bu kaplıcalar hangi hastalıklara iyi geliyor, yabancı turistler en çok hangi kaplıcaları tercih ediyor? Gibi kaplıcalarla ilgili akla gelen bütün sorulara yazımızda detaylı bir şekilde yanıt verdik. Ek olarak, Türkiye’deki kaplıcalar hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kaplıcalar İle Sağlıklı Ve Eşsiz Bir Tatil Planlayın! başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yabancı Turistler En Çok Hangi Kaplıcaları Tercih Ediyor?

Urganlı Kaplıcaları - Genel

Türkiye şifalı kaplıcalarıyla termal turizmin önde gelen ülkelerinden bir tanesi olmasına rağmen, her kaplıca farklı özelliklere sahiptir ve şifalı termal sular çeşitli hastalıklara iyi geliyor. Ülkemizde çok fazla sayıda kaplıca bulunuyor ve bunların tamamını kaleme almamız tabii ki mümkün değil. Ancak belli hastalıkların tedavisinde öne çıkan kaplıcalarımız var. Örneğin sedef hastalığı için Güre Kaplıcaları, romatizma hastalığı için Gönen Kaplıcaları öne çıkıyor. Peki yabancı turistlerin en çok tercih ettiği kaplıcalar hangileri? İşte bu sorunun yanıtını aşağıda belirttiğimiz 7 kaplıca! Bu kaplıcaların özellikleri ve hangi hastalıklara iyi geldiğini öğrenmek için kaplıcaların üzerine tıklamanız yeterli.

En Çok Hangi Ülke Vatandaşları Ülkemizi Tercih Ediyor?

Bolu Kaplıcaları - Mudurnu Sarot

Türkiye’ye ziyarete gelen yabancı turistler en çok yukarıda belirttiğimiz 7 kaplıcayı tercih etse de bu kaplıcaların dışında ülkemizde çok fazla sayıda kaplıca bulunuyor. Yabancı turistlerin diğer kaplıcalara gösterdiği ilgi de oldukça yüksek diyebiliriz. Turistler sadece deniz kum güneş tatili için değil termal tatil için de ülkemizi tercih ediyor. Ülkemize gelen yabancılara baktığımızda en çok Çinli turistlerin ülkemizi tercih ettiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra Almanlar ve Güney Koreliler de ülkemizdeki kaplıcaları ziyaret etmek için en çok tercih eden ülkeler arasında yer alıyor. Son yıllarda ABD, Rusya ve Japonya’dan da kaplıca tatili için çok fazla sayıda turistin ülkemizi ziyaret ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ülkemize termal turizm için gelen yabancı turist sayısının her yıl katlanarak arttığının da altını çizmemiz gerekiyor.

Kaplıcalar Gerçekten Şifa Kaynağı Mı?

Gönen Kaplıcaları - Havuz

Yüzyıllardır termal kaplıca suları şifa kaynağı olarak biliniyor ve birçok hastalığın tedavi sürecine destek olarak öneriliyor. Günümüzde şifalı kaplıca sularının faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Doktorlar da sedef hastalığı, romatizma, cilt hastalıkları gibi birçok önemli hastalığın çaresi olarak kaplıcaların şifalı sularından faydalanılmasını tavsiye ediyor. Kaplıca sularının hastalıkların tedavi sürecine sağladığı katkıların bilimsel olarak da kanıtlanmasının ardından, dünyanın birçok yerinden turist ülkemizdeki şifalı kaplıca sularına akın etmeye başladı. Kaplıca turizmine olan ilginin artmasıyla birlikte ülkemizdeki termal otel sayısında son yıllarda önemli sayıda artış oldu ve termal otellerin sayısı her yıl artmaya devam ediyor. Siz de termal kaplıcalar ile hastalıklarınıza çare bulabilir, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirirken huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz.

Şifa Merkezi Termal Oteller - Balçova Kaplıcaları

Ek olarak, Ekonomik Kaplıca Tatili için En Uygun Termal Oteller başlıklı yazımızı okuyarak uygun fiyatlı kaplıca otelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve istediğiniz otele Tatil Dükkanı güvencesiyle hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here