Türkiye’de koronavirüs salgını döneminin ardından kontrollü ve kademeli olarak normal hayata geçiş süreci başlarken, bu zorlu süreci unutmak için tatil yapmak isteyenlere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan müjdeli haber geldi. BDDK, yaşanan ekonomik sıkıntılardan etkilenmeden tatil yapılabilmesi için yurt içi turizm harcamalarında geçerli olan 12 ay taksit imkanını 18 aya çıkardı. Corona virüs önlemleri alarak yeniden kapılarını açan ya da açmaya hazırlanan otellerin bu destek ile yoğun ilgi görmesi ve uzun süre evlerinden çıkamayan halkın ise özlem ile beklediği tatili yaparak rahat bir nefes alması hedefleniyor.

Yeni normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte tatil planları yapılmaya başlandı! BDDK’nın yaptığı düzenleme ile birlikte evlerinde bunalan ve ekonomik olarak olumsuz etkilenen herkes yurt içi turizm harcamalarındaki taksit sayısının 12 aydan 18 aya çıkarılması ile birlikte zorlanmadan istediği tatili yapabilecek. Tatil yapmak isteyenler yurt içi havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında 18 aya kadar taksitlendirme talep edebilecek. İsteyenler harcamalarını 3, 6, 9 ve 12 ay olarak da taksitlendirebilecek.

9 bin TL’lik Harcama Taksiti Sadece 750 TL

Sueno Hotels Deluxe Belek - Aqua Park

Örnek vermek gerekirse, 4 kişilik bir aile uçak ile İstanbul’dan Antalya’ya gitmek istediğinde, ortalama bilet fiyatı 250 TL olduğunu düşünürsek, ulaşım bedeli olarak 1000 TL ödemesi gerekiyor. Ancak aile yeni düzenleme ile bu harcamasını 18 ay taksitlendirmek istediğinde uçak biletine ödenecek para aylık olarak 56 TL’ye düşüyor. Konaklama harcamaları için bir örnek vermemiz gerekirse, 2 çocuklu 4 kişilik bir ailenin Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde bir hafta konaklama bedeli ortalama olarak 9 bin TL olacaktır. BDDK’nın yeni düzenlemesi ile birlikte aile, talep etmesi durumunda, 9 bin TL’lik harcamasını 18 taksit ile ödeyebilecek. Bu hesaplamaya göre de aylık taksit 750 TL olarak ailenin hesabına yansıyacak.

Corona Virüs Önlemi Alan Oteller

Eğer siz de corona virüs salgını dönemini geride bırakarak yurt içinde güvenli bir otelde harika bir tatil yapmak istiyorsanız önlem paketlerini uygulamaya alan tesisleri tercih edebilirsiniz. Peki korona önlemi alan otellerde nasıl uygulamalar yapılıyor, hangi değişiklikler sizleri bekliyor? Bu soruların yanıtlarını Otellerde Alınan Koronavirüs Tedbirleri başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte hem güvenli hem de kusursuz bir tatil yapabilmeniz için Türkiye’nin en iyi otelleri sizleri bekliyor. Grand Yazıcı Club Marmaris Palace, Susesi Luxury Resort Hotel, Sueno Hotels Deluxe Belek, Salmakis Resort Spa, Regnum Carya Golf & Spa Resort, Grand Park Kemer, Duja Bodrum Otel, Azka Hotel Bodrum, Ng Sapanca Wellness & Convention, Oz Hotels Sui ve Orange County Resort Alanya gibi corona virüs önlemlerini alan otellerin tamamını Koronavirüs Önlemi Alan Oteller listesinde bulabilirsiniz.

En İyi Fiyat Garantisi Tatil Dükkanı’nda!

Grand Yazıcı Club Marmaris - Genel Palace

Türkiye’nin en lüks ve donanımlı otellerinde en iyi fiyat garantisi ve iptal sigortası ile birlikte tatil yapmak için Tatil Dükkanı her zaman hizmetinizde! Seçtiğiniz otele internet sitemiz üzerinden online olarak ya da 444 10 31 numaralı çağrı merkezimizi arayarak hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz! Ek olarak, artık ödemelerinizi 18 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu büyük fiyat avantajları ve ödeme kolaylıklarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Tatil Dükkanı’na ulaşmak!

Son olarak, Merit Otelleri COVID-19 Önlemleri ve Limak Otelleri COVID-19 Önlemleri başlıklı yazılarımızı okuyarak Kıbrıs ve Türkiye’nin en büyük oteller zincirlerinin aldığı koronavirüs önlemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here