Sizce de artık Orta Avrupa’yı keşfetmenin zamanı gelmedi mi? Tatil Dükkanı güvencesi ve büyük fiyat avantajlarıyla iki farklı Orta Avrupa turu sizleri bekliyor. Kişi başı 429 Euro’dan başlayan fiyatlarla Pegasus Hava Yolları İle Benelux & Fransa Turu ile Paris’ten Amsterdam’a, Brüksel’den Lüksemburg’a, Strazburg’tan Brüj’e kadar Orta Avrupa’nın en popüler merkezlerini toplam 7 gece 8 günde keşfedebilirsiniz. 7 farklı tarihte düzenlenecek bu özel tura katılarak arkadaşlarınız ya da ailenizle unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz.

Amsterdam Galeri - Bisiklet

Bu yazımızda, Tatil Dükkanı çatısı altında yer alan Orta Avrupa turlarından Pegasus Hava Yolları ile Benelux & Fransa Turu’nu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Tur boyunca görüp keşfedebileceğiniz yerlere detaylı bir şekilde yer verirken, katılabileceğiniz ekstra turlar hakkında da önemli bilgiler paylaşacağız. Ek olarak, Tatil Dükkanı’nın bir diğer Orta Avrupa Turu Pegasus Hava Yolları İle Elegant Avrupa Turu için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gün 1: Brüksel – Lüksemburg

Bu özel turda Orta Avrupa’ya yolculuğumuz Sabiha Gökçen Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden başlıyor. Pegasus Hava Yolları’nın PC sefer sayılı uçuşuyla sabah saat 09.10’da Brüksel’e yolculuğumuz başlıyor. Brüksel’e yerel saatle 10.45’te ulaştıktan sonra misafirleri bekleyen özel otobüsle Lüksemburg yolculuğu başlıyor. Lüksemburg’taki ilk tur şehrin en güzel yerlerinden olan Remich & Schengen bölgelerine yapılıyor. Panoramik Remich turunda Almanya ile Lüksemburg’u birbirinden ayıran Moselle Nehri üstündeki köprüden geçerek, 1 dakikada 3 ülkeyi geçeceğimiz (Lüksemburg, Almanya, Fransa) noktaya ulaşıyoruz. Schengen turunda ise Schengen anlaşmasıyla Schengen Vizesi’ne adını veren bu özel şehri keşfediyoruz. Bu turu da tamamladıktan sonra panoramik bir Lüksemburg şehir turu gerçekleştiriyoruz. Tur dahilinde Petrus Vadisi, eski şehir merkezinin şehir katedrali, Dükler Sarayı vb. önemli merkezleri gördükten sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Gün 2: Lüksemburg – Strazburg – Colmar – Mulhouse

Otelde yaptığımız kahvaltıdan sonra Fransa’nın en güzel orta çağ şehirlerinden Strazburg’a geçiyoruz. Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg’ta Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz Evi ve Alsace mimarisinin eşsiz ahşap örneklerini geziyor ve buradaki gezimizi noktaladıktan sonra, Fransa’nın en romantik ve özel şehirlerinden Colmar’a hareket ediyoruz. Colmar’da ise Eski Gümrük Binası, Pfister Evi, Küçük Venedik’i keşfediyoruz. Ren Nehri ve kanallarının sarıp sarmaladığı muhteşem bir ortamda kusursuz bir yemek yeme imkanı bulurken, birbirnden değerli hediyelik eşyalar bulabileceğiniz birçok mekan göreceksiniz. Burada yapacağımız panoramik şehir turundan sonra ise konaklayacağımız otele dönüyoruz.

Gün 3: Mulhouse – Luzern – Zürih

Bir önceki gün gibi otelde yapacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra konuklara serbest zaman sunuluyor. Katılmak isteyen misafirlerle birlikte ekstra olarak düzenlenecek, Luzern ve Zürih’ten oluşan İsviçre Turu 90 Euro ücretle gerçekleştiriliyor. “Dört Kanton Gölü – Vierwaldstättersee” ya da kısaca Luzern Gölü olarak anılan Fiyord Gölü’nün kıyısına kurulu Luzern kentine geçiliyor. Luzern’de Chapelle Köprüsü ve eski kent meydanını panoramik olarak gezdikten sonra Zürih’e hareket ediliyor. Zürih turunda, Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi , Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt ve dünyaca ünlü mağazalarla donatılmış, hareketli ve renkli bir atmosfere sahip olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik bir turla geziliyor. Panaromik turun ardından konaklayacağımız otele dönüş yapıyoruz.

Gün 4:  Mulhouse – Troyes – Paris

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın şarap ve gurme şehri Troyes’a doğru yola koyuluyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir turundan sonra ise Fransa’nın başkenti, aşıklar şehri Paris’e gidiyoruz. Paris’e ulaştığımızda keyifli bir panoramik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Bu şehir turunda Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Meclis Binası, Louvre Sarayı ve Müzesi, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais gibi en önemli merkezleri görebiliyoruz. Panaromik şehir turunun ardından ise konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Gün 5: Paris

Orta Avrupa turunda Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden Paris’e tam 1 gün ayırıyoruz. Paris’te konakladığımız otelde yaptığımız kahvaltıdan sonra konuklara serbest zaman veriliyor. Katılmak isteyen misafirler, ekstra olarak kişi başı 80 Euro ödeyerek Paris İkonları ve Seine Nehri turuna katılabiliyor. Bu tur çerçevesinde şehrin muhteşem manzarasını izlerken, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olarak öne çıkan Eiffel Kulesi’ne çıkıyor ve bu özel yapıyı en yakından keşfediyoruz. Bu bölümü noktaladıktan sonra ise tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne başlıyor. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görürken, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anılar biriktirebileceksiniz. Bu muhteşem tekne gezisi sırasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı görebileceğiniz merkezlerden sadece birkaç tanesi.

Nehir gezisinin ardından şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne özel bir ulaşım aracıyla ulaşıyoruz. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portre yaptırmak ve yemek için konuklara serbest zaman tanınıyor. Ressamlar Tepesi gezisinden sonra ise, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına geçiyoruz. Benlüx Mağazası’ndan sonra tur sona eriyor ve katılmak isteyen misafirlerle 35 Euro karşılığında Paris Gece Turu yapılıyor. Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarak görebilecek Eiffel Kulesi’ndeki kısa ışık gösterisini izledikten sonra, dünyanın en popüler caddelerinden Champs Elysees’i keşfediyoruz. Bu turun bitiminde ise konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Gün 6: Paris – Brüj – Brüksel

Paris’teki otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra Brüj’e hareket ediyoruz. Brüj’e varışımızla birlikte panoramik şehir turuna başlıyoruz. Tur çerçevesinde; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumu geziyoruz. Tur bitiminde Brüksel’e hareket. Dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin ortaçağ kentinin pazar yeri ve panoramik olarak Belfry Kules’ini ve de Brüj şehrinin muhteşem manzarasını görüyoruz. Tur bitiminde konaklayacağımız otele hareket ediyoruz.

Gün 7: Brüksel – Amsterdam

Amsterdam Galeri - Nehir

Bir sonraki durağımız Avrupa’nın en önemli şehirlerden Amsterdam oluyor. Otelde alacağımız kahvaltının ardından Amsterdam’a yolculuğumuz başlıyor. Amsterdam’a ulaşmamızı takip ederek panaromik bir şehir turu düzenliyoruz. Bu turda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı gibi önemli merkezleri görüyoruz. Katılmak isteyen konuklara ekstra 50 Euro karşılığında Marken & Volendam turuna çıkıyoruz. Marken Volendam turunda; eski balıkçı kasabası olan Volendam’ın tarihi evleri ve limanlarını gezip daha sonra masallar adası olarak da bilinen Marken’i geziyoruz. Tur bitiminde Amsterdam’a dönüyoruz ve konaklayacağımız otel yerleşiyoruz.

Gün 8: Amsterdam – İstanbul

Amsterdam Galeri - Kanallar

Amsterdam’da yapacağımız kKahvaltıdan sonra konakladığımız otelden ayrılarak İstanbul’a dönüş için havaalanına gidiyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC sefer sayılı uçuşu ile 13:25’de İstanbul’a dönüyoruz ve yerel saatle akşam 18:30 gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelerek turumuzu noktalıyoruz.

Tur Tarihleri ve Fiyatları

 • 20.01.2020 – 27.01.2020: 499.00 €
 • 24.01.2020 – 31.01.2020: 499.00 €
 • 10.02.2020 – 17.02.2020: 449.00 €
 • 17.02.2020 – 24.02.2020: 429.00 €
 • 24.02.2020 – 03.03.2020: 429.00 €
 • 09.03.2020 – 16.03.2020: 429.00 €
 • 16.03.2020 – 23.03.2020: 429.00 €
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama ücretidir.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Alan/otel/alan Transferleri
 • Belirtilen Kategori Otellerde Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • Havalimanı Vergileri
 • Lüksemburg, Remich, Schengen, Troyes, Strazburg, Colmar, Paris ,brüksel, Brugge, Amsterdam Panoramik Turları
 • Otel Vergileri
 • Özel Otobüslerimiz İle Tüm Şehir Transferleri
 • Pegasus Havayolları İle İstanbul (saw) – Brüksel (crl) / Amsterdam (ams) – İstanbul (saw) Parkurunda Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Turist Şehir Vergileri
 • TURSAB Zorlunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her Türlü Kişisel Harcamalar Ve Otel Ekstraları
 • İsteğe Bağlı Rehber Ve Şoför Bahşişleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası (15 Euro),
 • Vize Ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Tatil Dükkanı güvencesiyle bu özel tura katılmak için 444 10 31 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu tur çerçevesinde keşfedebilme şansı bulacağınız, Amsterdam ve Brugge şehirleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için şehir rehberlerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz:

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here