Tur programlarımız kapsamında, sizler için yepyeni programlar eklemeye ve harika yerleri keşfetmeye davete devam ediyoruz. Daha önce Yunanistan’a gittiniz mi? Tatil Dükkanı kalitesiyle, 4 gece 6 gün boyunca Yunanistan’ın en güzel yerlerini keşfetmeye ne dersiniz? 3 ve 4 yıldızlı, lüks otellerde konaklama, ekonomik fiyatlar ve daha pek çok avantajla komşu ülkenin en güzel bölgelerini keşfedebilir, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Büyük Yunanistan Turu - Selanik

Bu yazımızda, sizin için Büyük Yunanistan Turu kapsamında bir inceleme yapacak, gün gün nereye gideceğimizi, neler yapacağımızı anlatacağız. Ayrıca, hangi tarihlerde bu turun gerçekleşeceğini de ayrıntılarıyla açıklayacağız. Büyük Yunanistan Turu’na ilk adımı atmaya hazırsanız, başlayalım!

Ne Zaman Başlıyor?

Büyük Yunanistan Turu - Atina

Büyük Yunanistan Turu, farklı tarihlerde konuklarını bekliyor. 2019 Boyunca, aşağıdaki programlara uygun olduğunuz tarihlerde katılabilir ve keşfe çıkmak için şimdiden heyecan duymaya başlayabilirsiniz.

 • Mayıs 2019 – 1 Program
 • Haziran 2019 – 1 Program
 • Temmuz 2019 – 2 Program
 • Ağustos 2019 – 2 Program

Yukarıdaki aylardan herhangi birinde “Hazır uygunum, fiyat da ekonomik, gidip bir göreyim.” derseniz, sizi Büyük Yunanistan Turu sayfamıza bekliyoruz.

Nereden Nereye?

4 Gece 6 gün sürecek Büyük Yunanistan Turu için ilk durak, İpsala. Karayolu ile Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala güzergahını kullanıyor ve sınır kapısına ulaşıyoruz. Konuklarımızı, aşağıdaki duraklardan alıyoruz.

 • 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
 • 21:30 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı)
 • 22:00 İncirli Ömür Plaza Önü
 • 23:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri

Altı gün boyunca, İpsala’dan Atina’ya, Selanik’ten Meteora’ya, Kavala’dan Gümülcine’ye pek çok yeri dolaşıyor ve rehberimiz eşliğinde en önemli keşif yerlerine ziyaretlerde bulunuyoruz. Gün gün neredeyiz? Sorusuna cevabımız ise, aşağıda detaylı olarak sizleri bekliyor.

Birinci Gün: İstanbul’dan İpsala’ya

Büyük Yunanistan Turu - Atatürk'ün Evi

İlk günümüz, aslında geceye tekabül ediyor. Sizi tam donanımlı aracımızla, konforlu bir biçimde İstanbul’dan İpsala’ya taşıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Tekirdağ’da bir mola verip dinlendikten hemen sonra, gece yarısı saatlerinde sınır kapısına ulaşıyoruz.

İkinci Gün: İpsala ve Selanik

Büyük Yunanistan Turu - Selanik Meydan

Pasaport işlemlerinden hemen sonra, yolculuğumuz devam ediyor. Meriç Nehri üzerinden geçerek, Yunanistan Kipi sınır kapısına ulaşıyoruz. Kavala’da, oldukça güzel bir mekanda, mola verdikten ve bir kahvaltı yaptıktan sonra, durağımız Aziz Demetrios Kilisesi oluyor. İhtişamlı bir Makedonik mimari ile inşa edilmiş olan bu kilisenin ismi, Hıristiyanlığı yaymak isterken Roma İmparatoru tarafından aslanların önüne atılarak öldürülen Aziz Demetrios’tan geliyor. Kilisede gezdikten ve mezarı gördükten hemen sonra, sıra cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün doğmuş olduğu eve geliyor. Konsolosluğun hemen arka bahçesinde yer alan bu evde biraz vakit geçiriyoruz.

Atamızın doğmuş olduğu evi gördükten sonra, rotamızı Selanik’in sembollerinden biri olan Thessaloniki Kalesi’ne çeviriyoruz. Panoramik bir şekilde şehri gören bu kalede geçireceğimiz vakit sonrasında ise Rotonda, Bei Hamamı, Hamza Bey Camii, Galerius Kapısı , Aristoteles Meydanı gibi yerleri görebileceğiniz şehir turumuza çıkıyoruz.

Oldukça hoş bir şehir turunun nihayetinde, takriben öğleden sonra otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizi, akşam çok eğlenceli bir taverna gecesine çıkarmayı da ihmal etmiyoruz.

Üçüncü Gün: Meteora ve Atina

Büyük Yunanistan Turu - Atina Tarih

Harika bir sabah, zengin bir kahvaltı ve ilk rotamız, Meteora. Yunanistan’ın havada asılı şehri olarak nam salmış bu küçücük şehir, dik uçurumların yamaçlarına kurulu Kalambaka ve Kastraki adı verilen iki köyden oluşuyor. Yunanistan’ın en turistik yerlerinden bir tanesi olan Meteora, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinin de bir parçası.

Her dik uçurumun yamacında bulunan manastırlar, dileyen ziyaretçilerimiz için yapacağımız turun bir parçası oluyor. Hıristiyanların dünyevi yaşamdan uzak, Tanrı’ya yakın yaşamak ve aynı zamanda istilalardan kaçmak için sığındıkları bu ihtişamlı şehir, sizi kesinlikle büyüleyecek. Sonra mı? Büyük Yunanistan Turu kapsamında, Meteora’dan sonra Atina’ya geçiyoruz.

Dördüncü Gün: Atina

Güzel bir kahvaltıdan sonra, dördüncü gün yola çıkmak için hazırlanıyor ve rotamızı Atina’nın sembollerinden biri olan Akropolis’e çeviriyoruz. Antik Çağ’dan kalma bir yapı olan Atina Akropolis’i, UNESCO Dünya Mirasları listesinin bir parçası ve özenle korunuyor. Her yıl binlerce turistin tarihin ruhunu hissetmek için ziyaret ettiği bu hisarda, antik dönemden kalıntılar oldukça etkileyici. Akropolis sonrasında, Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı gibi yine antik dönemden kalma yapıları ziyaret etme fırsatı buluyoruz.

Antik dönem eserlerini keyifle inceledikten hemen sonra ise Ulusal Park, Meçhul Asker Anıtı, 19. yüzyıldan kalma akademi ve üniversiteler gibi pek çok yapı, olimpiyat köyü ve katedraller, görebileceğimiz yerler arasında.

Akropolis, antik dönem yapıları ve Atina’nın önemli yerlerini gezdikten sonra, dileyen misafirlerimizi Korinth Kanalı turuna çıkarıyoruz. Akşam otele dönmeden önce ise, harika bir taverna gecesine daha davet ediyoruz.

Beşinci Gün: Atina ve Kavala

Büyük Yunanistan Turu - Atina Gece

Beşinci günümüzde, Atina’dan ayrılıyor ve rotamızı Kavala’ya çeviriyoruz. Osmanlı döneminin önemli isimlerinden Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın doğduğu yer olan bu şehir, Osmanlı hükümdarlığı altındayken Balkanların en önemli merkezlerinden biriydi ve dolayısıyla pek çok mimari yapı burada yer alıyor. Kavala turumuz boyunca limanı, Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılmış imareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın isteğiyle inşa edilmiş su kemerlerini ve Dört Köşe Camii’ni görüyoruz. Tur sonunda ise, dileyen misafirlerimiz otele, dileyen misafirlerimiz taverna gecesine doğru yola çıkıyorlar.

Altıncı Gün: Kavala, İskeçe ve Gümülcine

Büyük Yunanistan Turu kapsamında son günümüzü de dolu dolu geçirmeye niyetliyiz! Kavala’dan ayrıldıktan sonra ilk durağımız, İskeçe. Osmanlı’dan kalma bir Anadolu esintisi alabildiğiniz bu şehirde, bazı mahallelerde hâlâ yaşayan Türkleri bulabilirsiniz. Türklerin yaşadığı mahallelerin çoğu, UNESCO tarafından koruma altına alınmış durumda. Turumuz kapsamında, hem bu mahallelere hem de hâlâ çalışır durumda olan Osmanlı döneminden kalma saat kulesine gidiyoruz. İskeçe turumuzun sonunda, Vistonida Gölü kıyısında bulunan Porto Lagos Kilisesi var.

Kiliseyi de ziyaret ettikten sonra, rotamız bir diğer Türk nüfusunun ağırlıkta olduğu Yunan kenti Gümülcine. Tarihi çukur kahvesiyle ünlü bu kentte, tadı damağınızda kalacak bir fincan kahve içiyor ve Türk mahallelerini, camiileri, şehir meydanını ve kılıç heykelini ziyaret ediyoruz. Büyük Yunanistan Turu kapsamında, son saatlerimizi Türklerin arasında geçirdikten sonra; rotamızı geldiğimiz yere, İstanbul’a çeviriyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Tatil Dükkanı tarafından 2019 süresince farklı tarihlerde düzenlenecek olan Yunanistan Turu için fiyata dahil hizmetler, aşağıdaki şekilde listeleniyor.

 • 3 ve 4 yıldızlı lüks otellerde, 4 gece konaklama.
 • Gümrük vergisi.
 • Lüks ve konforlu otobüsler ile şehirden şehre transferler.
 • Panoramik şehir turları.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Büyük Yunanistan Turu kapsamında fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz ise, aşağıdaki şekilde listelenebilir.

 • Ekstra turlar, taverna geceleri.
 • Kişisel harcamalarınız.
 • Şehir vergileri.
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri (Ör: Akropolis).
 • Seyahat sağlık sigortası bedeli.
 • Vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı.

Genel Yorum

Siz de, 2019’da farklı kültürleri keşfetmek istiyor, farklı yerleri görmeyi planlıyorsanız; Tatil Dükkanı tarafından düzenlenen en ekonomik turlardan biri olan Büyük Yunanistan Turu kapsamında, 4 gece 6 gün boyunca unutulmaz anılar biriktirebilir, harika vakit geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here