Antik Çağ süresince kadim bir medeniyet olarak bilinen; felsefe ve sanat alanında hâlâ ilham alınan Yunanistan, Türkiye’nin komşularından biri ve önümüzdeki aylarda bir tarih keşfine çıkmak isterseniz, Tatil Dükkanı’nın size harika bir teklifi var. Hem ekonomik hem de dolu dolu Klasik Yunanistan Turu programlarımızdan birine katılarak, bu hayalinizi gerçekleştirmek ister misiniz?

Bu yazımızda sizin için turumuzu mercek altına alacak, detaylı bir biçimde inceleyeceğiz. Gün gün nerede, ne yapılacağını; hangi bölgelerin görülebileceğini, serbest zaman olanaklarını ve dahasını merak ediyorsanız, siz de yazımız okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız Belgrad – Sofya Turu: Ekonomik ve Eğlence Dolu! Başlıklı içeriğimiz de, bir diğer ekonomik turumuza dair. İncelemeyi unutmayın!

Bir Bakışta Klasik Yunanistan Turu

Büyük Yunanistan Turu - Selanik

“Çok fazla okumak istemiyorum, bana bir özet geçer misiniz?” diyenler için, aşağıda madde madde bir bakışta turumuzu özetledik. Ancak, tam anlamıyla turun avantajlarını özümseyebilmek adına yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

 • 4 Gece, 5 gün boyunca Yunanistan’ın farklı yerlerinde, Türkçe rehber eşliğinde keşifler.
 • Serbest zaman olanakları.
 • Ekstra turlar kapsamında özel bölgelerin görülebilme avantajı.
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama fırsatı.
 • Ekonomik fiyatlar!
 • 2019 süresince farklı tarihlerde pek çok program.
 • Güven dolu, konforlu bir seyahat.
 • Panoramik manzaralar eşliğinde ulaşım.

Ne Zaman Başlıyor?

Büyük Yunanistan Turu - Atatürk'ün Evi

Tatil Dükkanı tarafından organize edilen Klasik Yunanistan Turu, 2019 süresince farklı tarihlerde düzenlenecek. Aşağıda, tüm tarihleri görebilirsiniz.

 • 28 Ağustos – 1 Eylül 2019
 • 11 – 15 Eylül 2019
 • 25 – 29 Eylül 2019
 • 9 – 13 Ekim 2019
 • 25 – 29 Ekim 2019
 • 13 – 17 Kasım 2019

Yukarıdaki tarihlerin herhangi birinde, en müsait olduğunuz zaman dilimine göre siz de rezervasyonunuzu şimdiden yaptırarak indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Gün Gün Neredeyiz?

Büyük Yunanistan Turu - Atina

Turumuz, İstanbul’da belli duraklarda konuklarımızın alınması ile başlıyor.

 • 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
 • 20:30 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı)
 • 21:00 İncirli Ömür Plaza Önü
 • 22:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri

Yukarıdaki duraklarda, belirlenen saatten 30 dakika önce hazır halde bulunmanız öneriliyor.

Birinci Gün: İstanbul’dan İpsala’ya

Tam donanımlı, lüks otobüslerle gerçekleşecek yolculuğumuz, konuklarımız alındıktan sonra başlıyor. Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala rotasını izleyerek, kısa sürede İpsala sınırına ulaşıyoruz. Türk sınır kapısından, gerekli işlemleri gerçekleştirerek geçiyor ve Yunanistan sınırlarına doğru yol alıyoruz.

İkinci Gün: İpsala – Meteora – Atina

İpsala sınırından geçtikten sonra, Kipi’de pasaport ve gümrük işlemleri gerçekleşiyor. Ardından, rotamızı Kalambaka’ya çeviriyoruz. Trikala bölgesinin bir kasabası olan Kalambaka’da, ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken bir yer olan Meteora, ekstra tur organizasyonlarımız arasında yer alıyor. Talep eden konuklarımızla birlikte, ihtişamı ile dikkat çeken tarihi bölgeye doğru yola çıkıyoruz.

Tarihte Ortodoks keşişler tarafından, Tanrı’ya daha yakın olmak ve inzivaya çekilmek amacıyla inşa edildiği bilinen Meteora manastırlarının her biri, devasa kayaların üzerinde yer alıyor. Manastırların burada inşa edilmesinin bir diğer sebebi ise düşman baskınlarında güvenli bir yer oluşu. Büyüleyici atmosferi ve manzarası ile gözlerinize inanamayacağınız bir bölge olan Meteora’da, epey vakit geçirdikten hemen sonra; rotamızı Atina’ya çeviriyor ve takriben akşam saatlerinde şehirde oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele yerleşirken, dileyenler tavernalar bölgesindeki turumuza ve eğlence etkinliğimize katılabiliyorlar.

Üçüncü Gün: Atina

Büyük Yunanistan Turu - Atina Tarih

Klasik Yunanistan Turu kapsamında üçüncü günümüz, zengin bir sabah kahvaltısının ardından başlıyor ve gün boyunca Atina’yı geziyoruz. Panoramik şehir turu, Atina’nın en güzel ve muhakkak görülmesi gereken bölgelerinin her birini içeriyor. Bunlar arasında, Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitosi Tepesi gibi Antik Çağ yapıları; Türk Elçilik Binası, konservatuvar, üniversiteler, sergi sarayları, Bizans kiliseleri ve dahası mevcut.

Panoramik turumuzdan hemen sonra ise, dileyen misafirlerimizle Akropolis turuna çıkıyoruz. Antik Çağ boyunca, şehrin en yüksek bölgelerine verilen isim olan Akropolis, Atina’nın simgelerinden biri. Şehrin tam ortasında bulunan bu bölgede, yüzyıllar boyunca ayakta durabilmiş muhteşem yapıları görebilir, tarihi iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Akropolis turunun ardından, sırada ekstra olarak nitelendirdiğimiz Korinth Kanalı turumuz mevcut. Dileyen misafirlerimiz, Atina’nın büyüleyici kanalını görmek için bizi takip edebilirken, katılmak istemeyenler bu zaman dilimini serbest şekilde geçirebiliyorlar. Ayrıca, akşam gerçekleşecek sirtaki gecesi de, üçüncü günümüzü taçlandıracak, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz etkinliklerden.

Dördüncü Gün: Selanik – Kavala

Büyük Yunanistan Turu - Selanik Meydan

Dördüncü günümüzün sabahında, kahvaltıdan hemen sonra Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’te, şehir turu kapsamında Aziz Demetrios Kilisesi, ilk duraklarımızdan bir tanesi. Burası, Antik Roma döneminde Hıristiyanlığı yaymak amacıyla çalışmalar yapmak adına bölgeye gelen ve İmparator Galerius tarafından ölümle cezalandırılan Aziz Demetrios’un mezarının da olduğuna inanılan ve onun anısına inşa edilen yapılardan. Makedonik bir mimari ve tarihin tozlu sayfalarına ışık tutacak gizem dolu bir hikâye, rehberlerimizden dinlenmeyi kesinlikle hak ediyor.

Kilise gezisinden hemen sonra, aynı cadde üzerinde bulunan konsolosluğumuza gidiyor ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te bulunan evini ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal’in doğduğu bu ev, konsolosluğun arka bahçesinde yer alıyor ve hiç şüphesiz, gördüklerinizle duygulanmamanız elde değil.

Konsolosluk ve ev ziyaretinin hemen ardından, rotamızı Selanik Kalesi’ne çeviriyoruz. Kale, bilhassa unutulmaz fotoğraflar çektirmek adına biçilmiş kaftan bir noktada yer alıyor. Muhteşem bir manzarası ve şehri kuşbakışı görebileceğiniz noktaları mevcut.

Kalede bir süre hem dinlenmek hem de keşfetmek için vaktiniz oluyor. Buradan çıktıktan sonra ise, kısa bir şehir turu yapmanın vakti geliyor. Şehir turu kapsamında, Rotonda, Bei Hamamı, Hamza Bey Camii, Galerius Kapısı , Aristoteles Meydanı gibi yerleri görüyor ve bunların yanında, İzmir Kordon’a benzerliğiyle oldukça dikkat çeken komşu Kordon bölgesini ziyaret ediyoruz. Burada yol boyunca Beyaz Kule ve meşhur Büyük İskender Heykeli dikkat çekiyor.

Dolu dolu bir Selanik şehir turu sonrasında, dördüncü günümüzde vakit öğleyi gösteriyor. Sırada, Kavala var. Osmanlı’nın bilinen isimlerinden Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından inşa ettirilen İmaret ve Kanuni Sultan Süleyman zamanında inşa edilmiş su kemerleri, liman; şehirde tur kapsamında görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Akşamında ise, Kavala’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Beşinci Gün: Kavala – İskeçe – Gümülcine – İstanbul

Ekspres Balkan Turu - Kavala

Klasik Yunanistan Turu kapsamındaki son günümüz, ancak son gün olduğundan boş geçeceğini zannediyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Sabah, Kavala’da konakladığımız otelde harika bir kahvaltıdan sonra, rotamızı İskeçe’ye çeviriyoruz. Burası, UNESCO kapsamında koruma altına alınmış, muhteşem evleri ile bilinen Türk mahallelerini kapsıyor. Ayrıca, Türk mahalleleri ve evlerinin yanı sıra, Osmanlı döneminde inşa edilmiş ve hala çalışan saat kulesini de görüyoruz.

İskeçe’de geçirdiğimiz güzel vakitten hemen sonra, bir diğer Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerleşim yeri olan Gümülcine’ye geçiyoruz. Burada da, Türk mahalleleri ve yapıları dikkat çekiyor. Ayrıca, çukur kahvesi ile çok ünlü olan şehirde kahve içmeyi ihmal etmiyoruz. Beşinci günün sonunda ise, İstanbul’a dönüş vakti geliyor. Sınır kapılarından geçiyor ve birkaç saat içerisinde İstanbul’a varıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Büyük Yunanistan Turu - Atina Gece

Tatil Dükkanı tarafından organize edilen Klasik Yunanistan Turu kapsamında, fiyata dahil hizmetler aşağıdaki gibi listeleniyor.

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, toplamda 4 gece oda kahvaltı konsepti ile konaklama.
 • Sınır kapılarında gümrük vergisi ya da ayak bastı ücreti.
 • Lüks otobüslerle ulaşım, otobüste karşılanan ihtiyaçlarınız ve panoramik şehir turları.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Organizasyon süresince, fiyata dahil edilmeyen hizmetler ise aşağıdaki şekilde listelenebilir.

 • Ekstra tur kapsamında değerlendirilen şehir içi gezileri.
 • Kişisel harcamalarınız.
 • Müze ve yapılara giriş ücretleri.
 • Şehirde ödenebilecek vergiler.
 • Vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı.

Genel Yorum

Siz de önümüzdeki aylarda, bütçenizi sarsmayacak ekonomik bir keşif turuna çıkmak istiyorsanız, bunu Tatil Dükkanı ile yapmaya ne dersiniz? Klasik Yunanistan Turu kapsamında, sizlere dört gün beş gece, unutulmaz bir deneyim, dolu dolu bir keşif turu vadediyoruz. Klasik Yunanistan Turu sayfamızdan, ayrıntılı bilgiyi edinebilir, size en uygun tarihte bize katılabilirsiniz!

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here