Çok farklı bir tatil deneyimi arayanlara güzel bir haberimiz var! Turizm cenneti ülkemizden ayrılmadan daha önce hiç denemediğiniz bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Kamp yapmaktan ve çadır kültüründen hoşlanıyorsanız, bu haberimiz tam da size göre! Fethiye’nin 20 km uzunluğundaki Yeşil Vadi bölgesinde ağaç dalları ve su üzerinde kurulan kamp çadırları, misafirlerine unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Yeşil Vadi - Genel

Günübirlik ziyaretçilerin yanı sıra kampçıların, huzurlu ve sessiz bir tatil arayanların da yoğun ilgisini çeken bölgede su ve ağaçlar üzerindeki kamp çadırları dikkat çekiyor. Doğaseverler için hazırlanan bu özel bölgede yüksekliği 3 ile 10 metre arasında değişen ağaçların ve suyun üzerine çelik halatlarla özel kamp çadırları kurulmuş. Ayrıca, ülkemizin en iyi kamp alanlarını öğrenmek için Türkye’nin En İyi 10 Kamp Alanı başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yeşil Vadi - Su Üstü Çadır

Ahşap merdivenler ve çadırdan oluşan bir platform üzerinde konaklayan misafirler, kendilerine özel çadırda sessizlik, huzur ve doğayla baş başa kalma ayrıcalığı yaşıyor. Ayrıca vadi üzerinde yer alan doğal havuz alanları da kampçılara yeşillikler içinde serinleme ve dinlenme imkanı sağlıyor.

Yeşil Vadi - Ağaç Üstü Çadır

Tatilcilere sıra dışı bir tatil imkanı sunan bölgede isterseniz kendi çadırınızı getirip, isterseniz de işletmenin hazırladığı çadırlarda konaklayabiliyorsunuz. Bölgede kendi çadırınızda konaklamak isterseniz sadece 25 lira ödemeniz yeterli.

Yeşil Vadi - Salıncak

Yeşil Vadi’nin buz gibi sularında serinlerken sıra dışı bir deneyim yaşamak için işletmenin sunduğu havada sallanan, havada sabit, suyun üstünde sabit ve suyun üstünde yüzen çadır seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Suyun ve ağaçların üzerine çelik halatlarla kurulan çadırlar bir otel odası konforunda! İhtiyaç duyabileceğiniz hemen her şeyin bulunduğu çadırlarda konaklamanın bedeli ise sadece 60 lira ve böylesine farklı ve etkileyici bir deneyim için oldukça uygun bir fiyat olduğunu hatırlatalım.

Yeşil Vadi - Balık

Bölgenin el değmemiş doğal güzellikleri, Fethiye gibi bir tatil cennetinde olması ve sunduğu sıra dışı konaklama imkanları nedeniyle Yeşil Vadi’ye yerli ve yabancı turistler akın ediyor. Bu eşsiz deneyimi yaşayabilmek için en az 1-2 ay önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Eğer Yeşil Vadi’de konaklamak için rezervasyonunuzu yaptırmakta geç kaldıysanız ama bu özel bölgeyi keşfetmek istiyorsanız, Doğa Harikası Fethiye’nin En İyi 5 Oteli adlı yazımızı okuyarak oteller ve otellerin sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeşil Vadi - Restoran

Kamp yapmak ve sıra dışı bir deneyim cezbedici ancak nerede yemek yiyeceğiz? Diye düşünmenize hiç gerek yok. Çünkü vadinin hemen yanı başındaki restoranda dilediğiniz yemeği muhteşem bir manzara eşliğinde yiyebilir ve huzurlu bir ortam içinde meşrubatınızı yudumlayabilirsiniz.

Yeşil Vadi - Çadırlar

Kamp yapmak bir yaşam biçimi ve sürekli keşfetmek üzerine kurulu bir kültür kuşkusuz! Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen belki de milyonlarca el değmemiş doğal alan bulunuyor. Fakat ülkemizin en önemli kamp merkezlerini henüz keşfetmediyseniz, Kamp Meraklıları İçin En Güzel Tatil Yerleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here