Türkiye’de 2000’li yıllarda tabiri caizse küllerinden doğan açık hava festival etkinlikleri, 2019 yılında da harika konuklar eşliğinde devam ediyor. Ülkemizin en bilindik festivallerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen organizasyonlarından bir tanesi de, elbette Bozcaada Caz Festivali.

Kendine Has ve Volkswagen sponsorluğunda, 19-20-21 Temmuz’da gerçekleşecek festivalde; hem muhteşem sanatçılarla tanışabilir, çok eğlenebilir; hem de Bozcaada’nın el değmemiş doğasında huzur dolu günler geçirebilirsiniz. Ayrıca, daha önce kaleme aldığımız Türkiye’nin Festivali Zeytinli Rock Festivali başlıklı yazımız da, festival severlere bir diğer tavsiyemiz!

Nerede Yapılıyor?

Bozcaada Caz Festivali, 2019 yılında geçtiğimiz iki yıla nazaran daha kalabalık bir kitleyi festivale bekliyor ve etkinliklerin tamamı, Bozcaada Ayazma Manastırı’nda gerçekleştiriliyor. Üç gün boyunca, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli müzik stillerinin ustaları, konuklarla birlikte unutulmaz bir deneyim yaşayacaklar. Yazımızda, festivalin yapılacağı bölgeye oldukça yakın konaklama önerilerine de yer vereceğiz.

2019 Bozcaada Caz Festivali Ne Zaman Gerçekleşiyor?

Festival, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde, sabah 10’dan gece 11’e kadar sürüyor. Çok kısa bir süre kalan organizasyona gitmek isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor, zira biletler tükeniyor.

Gün Gün Sanatçılar ve Etkinlik Programı

2019 Bozcaada Caz Festivali etkinlik programı, geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

  • 19 Temmuz Cuma: Birsen Tezer gibi güçlü bir ismin ilk gün sahne alacağı festivalde, gün boyunca Birsen Tezer dışında Bobby Rausch ile oldukça eğlenecek; Orkun Bozdemir’in canlı DJ performansı ile bolca dans edecek; Pow Trio ve The Kites gibi gruplarla kaliteli müziğin tadına varabileceksiniz.
  • 20 Temmuz Cumartesi: Cumartesi günü ise festivalin kapıları Bidar ile açılacak. IKSV sahnesinde sunduğu eşsiz performansı ile dikkat çeken Bidar dışında Bozcaada Ensemble, Emir Ersoy, canlı DJ performansı ile Hemi ve festivalin en çok beklenen isimlerinden Yussef Dayes Cumartesi günü sahne alacak isimlerden.
  • 21 Temmuz Pazar: Festivalin son günü, Barış Demirel ve ekibinin trompet odaklı Rock müzik sentezi ile başlayacak. Gün boyunca sahne alacak diğer isimler arasında, Türkiye’nin en güçlü seslerinden Erkan Oğur, Anatolian Blues Project projesi ile birlikte; Pol Belardi’s Urban 5; Selin Sümbültepe ve DJ setiyle Yaprak Melike yer alıyor.

Bozcaada Caz Festivali 2019 Bilet Fiyatları

Festival biletleri, iki ana kategoriden oluşuyor. Birincisi, üç gün boyunca giriş yapabileceğiniz kombine biletler; bir diğeri ise gün bazlı biletler. 11 Temmuz itibarı ile Biletix’i kontrol ettiğimizde, kombine bilet satışının bitmiş olduğu görülüyor. Gün bazlı bilet satışları ise devam ediyor. Gün bazlı Bozcaada Caz Festivali bilet fiyatları, 225 TL’den başlıyor. Ayrıntılı bilgiyi, Biletix sayfasından edinebilmeniz mümkün.

Bozcaada’da Konaklama Seçenekleri

Adaya günübirlik olarak büyük şehirlerden gidebilmeniz mümkün, ancak gitmişken aynı zamanda Bozcaada’yı gezmek isterseniz, ki tavsiyemizdir, festival günleri ve sonrası boyunca konaklayabileceğiniz harika oteller mevcut.

  • Ela Tenedos Otel: Bir aile işletmesi olarak sıcak ve samimi konaklama seçeneklerinden Ela Tenedos Otel, Bozcaada’da bulunan en popüler otellerden bir tanesi.
  • Aral Tatil Çiftliği: Müstakil konaklama seçenekleri ve muhteşem bahçesi ile hizmet veren Aral Tatil Çiftliği de, festival boyunca, öncesinde ya da sonrasında keşif ve huzur dolu bir Bozcaada deneyimi için tercih edebileceğiniz tesislerden.
  • Kalinda Hotel: Yetişkin temalı otellerden biri olan Kalinda ise Bozcaada’da huzurlu, sükunet dolu bir tatil yapmak isteyenlerin adresi.

Daha önce En iyi Bozcaada Butik Otelleri başlıklı yazımızda, bu otellere dair ayrıntılı incelemeler yapmıştık. İncelemeyi unutmayın! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here