Erciyes, Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, çevresindeki doğal güzelliklerle de göz kamaştırıyor. 18 Ocak’ta başlayıp 3 Şubat’ta sona erecek sömestr tatili için Kapadokya’da başlayan ve Erciyes ile devam eden muhteşem bir tatil planını sizlerle paylaşacağız.

Erciyes Kayak Merkezi - Genel

Ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, konuklarına eşsiz bir miras olan peribacalarını keşfetme fırsatı sunuyor. Ayrıca bölgede, dünyanın en güzel balon turları yapılmaktadır. Eğer balon turuna katılmayı düşünürseniz, hayatınızda görebileceğiniz en güzel manzaralardan birine tanıklık edebilirsiniz.

Kapadokya'da Balayı Tatili - Kış

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Kapadokya’da, özellikle sömestr olarak adlandırdığımız yarıyıl tatilinde turist sayısı iki hatta üç katına çıkıyor. Birbirlerine çok yakın olması nedeni ile Kapadokya’da başladığınız tatilde, öğlen Erciyes’te kayak ve akşam da Kozaklı’da kaplıca keyfi yapabiliyorsunuz. Tatil planınızı bütçenize göre uzatarak 3 ya da 4 güne, hatta daha fazla güne yayabilirsiniz. Sömestr tatilinizin ilk gecesinde Erciyes Otelleri’nde konaklayabilirsiniz.

Ramada Resort Erciyes
Türkiye/Kayseri/Melikgazi
Yarım Pansiyon Plus
78
tripadvisor 142 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
924 TL
Rezervasyon

 

Ramada Resort Erciyes - Manzara

Erciyes’ten ayrılarak Kapadokya’da balon turlarına katılmak için yola çok erken çıkmanız gerekiyor. Günün ilk ışıklarında bölgeye giderek muhteşem doğal kaya oluşumlarının arasında, sıcak hava balon turlarına katılabilirsiniz. Kuş bakışı bu muhteşem oluşumları izleyerek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kapadokya Gezi Rehberi - Ihlara Vadisi - Zelve Ören Yeri

Kapadokya’daki kayadan oyma yapılar ve peribacaları, görülmeye değer güzellikler ve kültürel değerler sadece yerli değil yabancı turistlerin de bölgeye yoğun ilgi göstermesini sağlıyor. Peribacaları etrafında ATV motorları, develer veya atlar ile de gezintilere çıkabilirsiniz. Bölge sadece peribacalarından ibaret değil, çok farklı doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bu tarihi bölgede en az 2-3 saatinizi ayırarak görebileceğiniz birçok değerle dolup taşıyor. Ek olarak, Dünya Mirası Kapadokya’nın Gezi Rehberi başlıklı yazımızı okuyarak bölge hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurban Bayramı Tatil Önerileri

Kapadokya bölgesinde butik oteller, pansiyonlar ve kayaların içi oyularak hazırlanmış doğal konaklama tesisleri bulunuyor. Her bütçeye uygun konaklama seçeneğinin olduğu Kapadokya’da güneşin doğuşunu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Balon turları fiyatlarının kişi başı ortalama 500 ila 1000 lira arasında değiştiğini hatırlatalım. Muhteşem bir balon turu sonrasında ise sadece 1 saatlik araç yolculuğu ile Erciyes’e ulaşabilmeniz mümkün.

Kapadokya’dan Erciyes Kayak Merkezi’ne

Erciyes Kayak Merkezi - Teleferik

Kayseri’de yapılan 350 milyon euro’luk yatırım ile canlandırılan Erciyes, günümüzde uluslararası organizasyonların ve profesyonel kayakçıların vazgeçilmez adreslerinden bir tanesi haline geldi. Ayrıca eğitim okulunun da bulunması, acemi kayakçıların da kendilerini geliştirebilmesini veya bu spora daha önce hiç şans vermemiş kişilerin, kayak sporunu öğrenmesine yardımcı oluyor.

Erciyes Kayak Merkezi - Tesis

Toplamda 102 kilometreyi bulan 34 pistinin tamamı uluslararası standartlara uygun olan bu pistler, mavi, kırmızı ve siyah kategorilerine ayrılmıştır. Eğer acemi bir kayakçı iseniz mutlaka mavi renkli pistlerde kayak yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Erciyes ve Kayseri şehir merkezinin birbirine çok yakın olması, konuklara kısa bir Kayseri turu yapma olanağı da sağlıyor. Tarihi yapıları ve çok lezzetli mutfağı ile Kayseri de mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi. Kayseri’nin özellikle pastırma, sucuk ve mantısını mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Kayak Sonrası Kozaklı’da Kaplıca Keyfi

Kaplıcaları Ünlü Şehirle - Kozaklı

Kayak sporlarında kara doyduktan ve kaslarınızı yorduktan sonra biraz rahatlamanın zamanı geldi diyorsanız, Kozaklı’yı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Erciyes’e sadece 1 saatlik mesafede olan Kozaklı, Nevşehir ili sınırları içerisinde bulunuyor. Türkiye’nin önemli termal merkezlerinden birisi olan Kozaklı, 22 termal tesisi ile konuklarına adeta şifa dağıtıyor.

Kozaklı Termal - Genel

Sömestr tatilinizi taçlandırabileceğiniz bu şifalı sular içerisinde bol miktarda kalsiyum, sodyum ve klor bulunuyor. Kozaklı termal kaynakları etrafında her bütçeye uygun oteller bulunuyor. 5 yıldızlı süper lüks otellerde konaklayabileceğiniz gibi apart otellerde de konaklayabilirsiniz. Çocukların da ilgisini çekmek için, sıkıcı kaplıca ortamlarından farklı olarak, Kozaklı aquapark ve çok sayıda havuzu ile eğlenceli bir tatil fırsatı sunuyor.

Divaisib Termal Resort Hotel Spa Kozaklı - Termal Havuz

Ek olarak, termal kaynaklar çevresinde spa merkezleri, çamur banyoları, tuz odaları, güzellik salonları ve spor salonları da bulunmaktadır. Kendinizi çok daha iyi hissetmek ve yenilenmek için cildinizi mutlaka Kozaklı termal suları ile buluşturmanızı öneriyoruz. Kozaklı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Termal Turizmin Yeni Gözdesi Kozaklı başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

Divaisib Termal Resort Hotel Spa Kozaklı
Türkiye/Nevşehir/Kozaklı
Yarım Pansiyon
57
tripadvisor 196 yorum
Gecelik Kişibaşı En Düşük
300 TL
Rezervasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here