Günümüzde, tatil deyince akla şüphe yok ki yazları güneş, kum, deniz; kışları ise kar ve kayak geliyor; ancak, bir diğer yanda, yaz kış ziyaret edebileceğiniz aile kaplıcalarının tatil için çok güzel bir deneyim olduğunu biliyor muydunuz?

Aile Kaplıcaları - Genel

Aile kaplıcaları, hem şifalı hem de huzurlu bir tatil için biçilmiş kaftan. Ülkemizin dünya üzerinde en çok nam salmış alanlarından biri olan kaplıcalar, yılda en az bir kez gidilmesi gereken yerler olarak biliniyorlar. Sizlere daha önce kaplıca tesisleri hakkında bilgiler verdik, tesisleri inceledik. Bu yazımızda ise, hem kaplıcaların yararlarından söz edecek hem de aile kaplıcalarının genel anlamda ne gibi hizmetler bulundurduğundan bahsedeceğiz. Cilt Hastalıklarının Şifası Kurşunlu Kaplıcaları ve Sedef Hastalığı İçin Güre Kaplıcaları başlıklı yazılarımızı okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Neden Kaplıcalara Gidilmeli?

Aile Kaplıcaları - Termal Havuz

Uzmanlar, kaplıcalara yahut termal su tesislerine yılda bir kez gidilmesini salık veriyor ve bunun en büyük sebeplerinden biri, sıcak suların bol mineralli yapısı ile sunduğu iyileştirici etki. Türkiye’deki pek çok termal tesisin, iyileştirici etkisi ile aynı zamanda fizik tedavi merkezi olarak da kullanıldığını bilmekteyiz. 

Aile Kaplıcaları - Türk Hamamı

Genel anlamda kaplıcaların hem zihnen hem de bedenen yenilenmek için gidilmesi gereken yerlerden biri olduğu belirtilebilir. Kaldı ki, pek çok tesisin sesten ve gürültüden uzak olması, sessizliği seven, huzur bulmak isteyen konuklar için en güzel şey olacaktır.

Aile Kaplıcalarının Avantajları

Şifa Merkezi Termal Oteller - Balçova Kaplıcaları

Sessiz ve huzurlu, genelde ormanlarla çevrili yerleşkelerde bulunan kaplıca tesisleri, ailelere büyük avantajlar sunabiliyor. Bakıldığında, her otel odasında muhakkak 7/24 sıcak su hizmeti bulunduran bu tesislerde, dilerseniz spa merkezini de ailecek kullanabiliyorsunuz, zira çoğunda harika aile banyoları bulunmakta. Bazı tesislerde bulunan sizlere özel sıcak su havuzları da, yine ailelerin hem sağlıklı hem de huzurlu bir tatil yapabilmesinin başlıca ögelerinden. Türkiye’nin Şifa Dağıtan En Ünlü Kaplıca Otelleri adlı yazımızı okuyarak tesisler hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Şifa Merkezi Termal Oteller - Kızılcahamam

Siz de, sesten ve gürültülü eğlence anlayışlarından uzak olmak istiyor; sessiz, sakin, orman içerisinde bir tatil yapmayı tercih ediyorsanız, tavsiyemiz aile kaplıcaları bulunan pek çok tesisi ziyaret etmeniz yönünde olacaktır. Tatil Dükkanı içerisinde, ailelere özel avantajlarla termal su otellerini rahatlıkla listeleyebilir, erken rezervasyon fırsatlarından da sitemiz aracılığı ile yararlanabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here