Kış aylarında romantizm dolu kusursuz bir yurtdışı balayı turuna ne dersiniz? Pegasus Hava Yolları ile toplam 4 gece 5 günlük Floransa & Venedik Turu hem ekonomik hem de kusursuz bir balayı tatili için hayal ettiğiniz her şeyi sizlere sunuyor. 3 farklı tarihte gerçekleşecek bu özel tura katılarak Tatil Dükkanı güvencesiyle unutulmaz bir balayı tatili yapabilirsiniz.

Kanallar Şehri Venedik - Köprüler

Hayatınızın en romantik tatilini kişi başı 269 Euro’dan başlayan fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Avrupa’nın romantizm başkentlerinden biri olarak gösterilen Venedik’te ayrıcalıklı bir dünyaya kanat açarken, tam anlamıyla bir kültür merkezi olan Floransa’da tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Ek olarak, daha ekonomik bir yurtdışı tur tercih etmek isterseniz Promosyon Varna – Burgas Turu başlıklı yazımızı okuyarak bu tur hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gün 1: İstanbul – Bologna – Floransa

Floransa - Genel

Turun ilk günü Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarından yapılacak bagaj ve bilet işlemleri ile başlıyor. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Pegasus Havayolları PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:35’te Bologna’ya uçuluyor. Pasaport kontrol ve bilet-bagaj işlemleri için uçuştan üç saat önce havalimanında hazır bulunulması gerektiğinin altını çizelim. Tur rehberi ile buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında gerçekleşecek. Yerel saat ile 12.20’da Bologna’ya varılıyor ve havaalanından ayrılarak panoramik Floransa şehir turu başlıyor. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görülebiliyor. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (Vaftizhne kapısı- Cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turun sonunda Floransa’da otele geçiliyor.

Gün 2: Floransa

Floransa - Başkent

Otelde yapılan kahvaltının ardından konuklara serbest zaman sunuluyor. İsteyen misafirler ile ekstra olarak düzenlenecek “Mega Toscana turu”na çıkılıyor. Bu turun ücreti 90 Euro’dur. San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana Turu boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa: dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirler bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otele transfer gerçekleşiyor ve geceleme otelde yapılıyor.

Gün 3: Floransa – Venedik

Kanallar Şehri Venedik - Kış Manzarası

Otelde yapılan kahvaltının ardından otelden ayrılarak Venedik’e hareket ediliyor. Yol üzerinde Bassano Del Grappa & Marostica turu gerçekleştiriliyor. Grappa’nın anavatanı Bassano Del Grappa’yı üzerindeki tarihi ahşap köprü, muhteşem Alp Dağları manzarası eşliğinde gezilebiliyor. Ardından satrancın en farklısını ana meydanında sergileyen ve bunu her yıl Eylül ayında düzenlediği festivalle taçlandıran Marostica Köyü ziyaret ediliyor. Turun sonunda ise otele yerleşiliyor ve geceleme otelde gerçekleşiyor.

Gün 4: Venedik

Otelde yapılan kahvaltının ardından misafirlere serbest zaman sunuluyor. Arzu eden misafirler ile ekstra olarak düzenlenecek Venedik Kombi– Gondol Turu gerçekleştiriliyor. Bu turun ücreti 65 Euro’dur. Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geçiliyor. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ te süslemeleri ile “Altın Kilise” unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden önce son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi geziliyor. Daha sonra su ile bütünleşmiş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi yapılıyor. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin panoramik olarak görülmesinin ardından isteyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek Murano & Burano Adaları Turu’na 45 Euro karşılığında katılıyorlar. Turun sonunda Venedik’te yer alan otele transfer ve geceleme.

Gün 5: Venedik – İstanbul

Kanallar Şehri Venedik - Kanallar ve Oteller

Otelde yapılan kahvaltının ardından otelden ayrılarak havalimanına transfer gerçekleşiyor. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1236 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20‘de İstanbul’a harek ediliyor. Yerel saat ile 17.55’de İstanbul’a ulaşılıyor ve tur tamamlanıyor.

Tur Tarihleri

Floransa - Yeme-İçme
 • Tur ücretleri iki kişilik odalarda kişi başı ücretleridir.

17.01.2020 – 21.01.2020: 299.00 €
14.02.2020 – 18.02.2020: 279.00 €
13.03.2020 – 17.03.2020: 269.00 €

Fiyata Dahil Hizmetler

Kanallar Şehri Venedik - Manzara
 • Bassano Del Grappa, Marostica ve Floransa Şehir Turları
 • Havalimanı Vergileri Ve Servisleri Bedeli
 • Otel Vergileri & Turist Şehir Vergileri
 • Pegasus Havayolları İle İstanbul (saw) – Bolonya (blq) / Venedik (vce)– İstanbul (saw) Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Otellerde 4 gece konaklamalar
 • Şehir Giriş Ücretleri.
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Floransa - Uffizi Galerisi
 • İsteğe Bağlı Rehber Ve Şoför Bahşişleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Seyahat Sigortası (15 Euro)
 • Vize Ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Büyük fiyat avantajı sunan Pegasus Hava Yolları İle Floransa & Venedik Turu‘na katılmak için sayfamızı ziyaret edebilir ya da 444 10 31 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz! Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here